Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut,

Are cineva de vanzare o aripa fata pt F3 (nu conteaza culoarea, sa fie intreaga)? Multumesc

am eu una rosie ,de unde esti?

 

 

 

 

 

Imi vand jucaria

post-45936-0-04077500-1406356717_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de curand mi-am luat si eu un f3, merge foarte bine dar mi-i se pare ca e cam galagioasa cutia, adica prea tare bate atunci cand schimb viteza, asa sunt ele? sau are a mea ceva


» Post actualizat in 27 Jul 2014 21:29

si daca are cineva bord de f3? la al meu nu merge ceasul de apa si acul de la turometru e rupta o parte din el. dar il iau complet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Sunt interesat sa achizitionez un stop pe LED-uri, iar in unele anunturile gasite am gasit mentiunea "For Honda CBR 600 F4i 2004 - 2006, CBR 600 F4 1999-2000". Stie cineva daca este vreo incompatibilitate intre F4i 2001-2003, tinand cont ca se specifica anume pentru acesti ani?

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Motorcycle-flashers-LED-Tail-Light-Brake-Turn-Signals-For-Honda-CBR-600-F4i-2004-2006-For/610063_913147015.html

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Difera si la stop :)

 

Multumesc!

» Post actualizat in 31 Jul 2014 15:50

Si pe mine ma intereseaza stopuri pe leduri pt F4i sport... versiunea cu doua rotunde.

 

O poza mi-ar fi de ajutor in alegerea acestuia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti pe careva interesat sa cumpere un F3 din '96 57.000 km? Merge surprinzator de bine pt un motor de aproape 20 de ani. Vopseaua si carenele originale pe ea, putin zgariate. Se vinde pt ca vreau sa trec pe ceva mai ,,mare''. Din experienta proprie pot spune ca este ideal pentru inceput, iar pretul este decent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In piata sunt 7 miliarde de feluri ,de natii si modele.

daca era cum zici tu, era ok. Cauta tu te rog. Apoi mai vorbim. Mersi de sfat oricum. O seara buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare :) , as avea o mare rugăminte , cine stie unde găsesc detalii despre diferenta intre F4i si F4i sport , mă interesează diferente la motor daca sunt consum eventuale suspensii mai rigide .... Nu pe partea estetica , un link ceva sau sa îmi explice careva , multumesc anticipat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai facem desigur,ne vedem joia asta ? sau urmatoare :peace:

Astazi am putina treaba. Hai sa stabilim pentru joia urmatoare :D

Intalnire CBRisti bucuresteni: alveola BGS (cum vii de la Unirea spre Rondul Alba Iulia, dupa Biblioteca Nationala), sunt banci, copaci, umbra :D Incepand de la ora 19?

 

It's ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general pentru rulmenti blocati exista prese speciale pe care le gasesti la mecanicii de profil,avand in vedere ca totul este din aluminiu nu este recomandat ciocanul.

Este gresit total ideea de a inlocui un rulment uzat cu alt rulment uzat din dezmembrari.Daca gandesti asa nici nu are rost sa te mai intreb ce motocicleta este si mai ales starea mecanica .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta a fost avariata si parasita, Fiecare a luat ce a vrut de pe ea. Rotorul a fost desfacut de pe ax. Ma gandesc ca poate au vrut sa il monteze si au rupt acele.

Rulmentul il voi comanda nou fara probleme, insa vroiam sa merg la iesirea de pe 5-7 sept. si nu cred ca ajunge pana atunci.

 

Vreau sa il schimb cu unul SH in situatia in care nu ajunge cel nou la timp. Am gasit la cineva in pitesti care dezmembreaza un F4 insa nu se baga sa il demonteze. De asta intrebam cum se demonteaza. Nu stiu ce presa ar putea incapea acolo pentru ca spatiul dintre rulment si carcasa este ffffffffffff mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...