Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stie careva ce tipuri de becuri sunt pe un CBR 600 F4 din 2000.

Si-a pus careva Xenon pe ea, daca da ce tip.

 

Merci

 

Salut, H4 tipul de bec din far.

Merge si Xenon dar nu are rost... gasesti xenon H4...

 

Numai bine,

Raul :agree: :smoke:

Editat de raulciurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce zici ca nu are rost sa punem xenon pe moto ? :smoke: :ok:

am un amic, sta cu mine pe scara cu un bandit d 1300, si-a pus Xenon, dar nu se vede mai bine dacat farul meu... eu am pus in far un bec de la Philips ...motovision, si e bestial mai ales pe curbe, itzi da o vizibilitate mai mare, un camp vizual mai mare... acu cu xenonu-l depinde de fiecare...

 

Numai bine... :agree: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are rost sa puneti Xenon daca va permiteti, costa cam 100€ ptr un bec, dar vb despre instalatia completa si nu despre becurile minune care nu valoreaza 2 bani si vin vandute drept xenon =))

 

in cel mai rau caz, montati becurile de calitate de la philips. par unicii care au facut ceva bun si ptr moto.

am montat si eu becurile de la Philips, modelul premium parca, si se vede diferenta. acum o sa incerc motovision sa vad cum sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: Vreau sa stiu ce inaltime la sa are un cbr 600 f4 sport si daca e mai joasa decat cbr 600 RR. Vreau sa imi cumpar un cbr 600 f4 sport si eu nu sunt nici prea inalt si nici prea lung in picioare (1.70 m inaltime ), am stat pe un cbr 600 rr si il tin pe varfuri, il tin dar nu e prea comoda pozitia, cam greu de manevrat si odata cand stateam pe el l-am simtit ca se duce la vale si m-am dat cu cracii in sus cu el (era si putin in panta)norocul meu a fost ca au fost niste prieteni langa mine si au prins-o. multzumesc anticipat si imi cer scuze de off topic.

Editat de Viorake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are rost sa puneti Xenon daca va permiteti, costa cam 100€ ptr un bec, dar vb despre instalatia completa si nu despre becurile minune care nu valoreaza 2 bani si vin vandute drept xenon =))

 

in cel mai rau caz, montati becurile de calitate de la philips. par unicii care au facut ceva bun si ptr moto.

am montat si eu becurile de la Philips, modelul premium parca, si se vede diferenta. acum o sa incerc motovision sa vad cum sunt.

 

 

nea , pe undeva la 8x E . Mai nasol e dupa cu faza lunga :agree: si in cazul asta iti pui bi xenon

 

si .. fara nici o exagerare dar faci nocturna pe strada cu xenon .

 

 

Rugaminte ptr posesorii de cbr 600 f3 97 din Bucuresti . Am un prieten care vrea sa cumpere o codita ori s-o faca din fibra . Daca stie cineva pe cineva care este binevoitor ori ptr multiplicare ori 4 selling sa-mi spuna PM

 

10x

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: Vreau sa stiu ce inaltime la sa are un cbr 600 f4 sport si daca e mai joasa decat cbr 600 RR. Vreau sa imi cumpar un cbr 600 f4 sport si eu nu sunt nici prea inalt si nici prea lung in picioare (1.70 m inaltime ), am stat pe un cbr 600 rr si il tin pe varfuri, il tin dar nu e prea comoda pozitia, cam greu de manevrat si odata cand stateam pe el l-am simtit ca se duce la vale si m-am dat cu cracii in sus cu el (era si putin in panta)norocul meu a fost ca au fost niste prieteni langa mine si au prins-o. multzumesc anticipat si imi cer scuze de off topic.

 

Inaltimea la sa:

 

CBR 600 RR - 820 mm

CBR 600 FS - 810 mm

 

Deci pe FS ai sta putin mai bine decat pe RR.

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea , pe undeva la 8x E . Mai nasol e dupa cu faza lunga :agree: si in cazul asta iti pui bi xenon

 

si .. fara nici o exagerare dar faci nocturna pe strada cu xenon .

Rugaminte ptr posesorii de cbr 600 f3 97 din Bucuresti . Am un prieten care vrea sa cumpere o codita ori s-o faca din fibra . Daca stie cineva pe cineva care este binevoitor ori ptr multiplicare ori 4 selling sa-mi spuna PM

 

10x

 

s-a rezolvat cu codita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:smoke: intrebare intrebatoare ..unde gasesc becuri de bord pt o Honda CBR 600 F3 din 95 ? la Honda am sunat si costa in jur de 20 ron bucata adik 200 ron toate zece si char nenea ala d`acolo mi-a zis sa caut in alta parte ca gasesc cu 2 3 lei bucata --- da unde ? :agree: :ok:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca-ti trebe cont... dar aici gasesti... http://www.hondahome.ro/

Merci mult. Am uitat de site-ul asta. Am cont de mai de mult. O sa ma uit. :agree:

 

 

M-am uitat, dar nu prea merge... deci inapoi la cautare. Am gasit eu niste pdf-uri p eundeva. Momentan ma muoltumesc si cu alea daca nu se gaseste altceva.

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:smoke: intrebare intrebatoare ..unde gasesc becuri de bord pt o Honda CBR 600 F3 din 95 ? la Honda am sunat si costa in jur de 20 ron bucata adik 200 ron toate zece si char nenea ala d`acolo mi-a zis sa caut in alta parte ca gasesc cu 2 3 lei bucata --- da unde ? :agree: :ok:

 

 

Gasesti la orice magazin mai serios de piese auto tot felul de becuri, inclusiv cele din bord la preturi mult mai mici decat de la reprezentanta. Eu am mers cu becul in mana si am cerut tipul ala. Un astfel de magasin este "Alpadrino" , dar cauta la cel mai apropiat magazin de piese de auto straine imposibil sa nu gasesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti la orice magazin mai serios de piese auto tot felul de becuri, inclusiv cele din bord la preturi mult mai mici decat de la reprezentanta. Eu am mers cu becul in mana si am cerut tipul ala. Un astfel de magasin este "Alpadrino" , dar cauta la cel mai apropiat magazin de piese de auto straine imposibil sa nu gasesti.

 

 

10x :P iti dai seama ca inainte sa intreb am cautat pe la juma de magazine de piese din buc inclusiv alpadrino ( doua locatii dif ) problema e ca la ei am gasit da de 4 w si eu am la moto de 1,7 deci pot sa pun maxim de 2 ( asa a zis nenea mecanicu` :agree: ) am gasit si de doi da nu se pupa pe filament :smoke: e chiar nasol ca acum pe bord se vede doar partea rosie de la turometru ( pe care culmea nu o prea folosesc ) :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Stiti cumva de unde se poate face rost de o alarma cu pager la pret convenabil? Am inteles ca erau ok cele vandute de motororult dar ... Dumnezeu sa-l aiba in grija!

Stiti cumva daca cheia de la F4 din 1999 este cu chip? Adica trebuie neaparat cumparata de la Honda sau se poate face la orice atelier?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Stiti cumva de unde se poate face rost de o alarma cu pager la pret convenabil? Am inteles ca erau ok cele vandute de motororult dar ... Dumnezeu sa-l aiba in grija!

Stiti cumva daca cheia de la F4 din 1999 este cu chip? Adica trebuie neaparat cumparata de la Honda sau se poate face la orice atelier?

 

E cu cip... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cip ci rip ci rip rip rip.

Vezi k in jurul contactului ai un fel de aparatoare neagra si pe cap scrie HISS - Honda Ignition Security System.

Cheia trebe cumparata de la Honda, te costa 1 mil si ti-o programeaza ei. De taiat o tai oriunde apoi.

Si daca la chei cand o taie te intreaba daca e cu cip le zici ca NU, ca e de motocicleta. Ca altfel iti cer 3o ron in loc de 3 ron :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Stiti cumva de unde se poate face rost de o alarma cu pager la pret convenabil? Am inteles ca erau ok cele vandute de motororult dar ... Dumnezeu sa-l aiba in grija!

Stiti cumva daca cheia de la F4 din 1999 este cu chip? Adica trebuie neaparat cumparata de la Honda sau se poate face la orice atelier?

 

Salut Andrei,

O oferta de alarma cu atentionare radio la purtator am vazut eu la United Motors in Pipera - la vre-o 7 milioane cu instalare inclusa.

Un amic zice ca-i scumpa dar eu alta mai ieftina n-am vazut si cred ca nici el.

Sper sa-ti fie de folos.

 

CAUT GARAJ in Tineretului.

Care ai loc in garaj si stai in zona da-mi si mie de stire poate le tinem impreuna ca nu-mi vine s-o tin chiar in strada.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un amic, sta cu mine pe scara cu un bandit d 1300, si-a pus Xenon, dar nu se vede mai bine dacat farul meu... eu am pus in far un bec de la Philips ...motovision, si e bestial mai ales pe curbe, itzi da o vizibilitate mai mare, un camp vizual mai mare... acu cu xenonu-l depinde de fiecare...

 

Numai bine... :D :bounce:

 

Mi-am pus si eu motovision si sunt marfa, se vad mult mai bine ziua (au si o nuanta de portocaliu in far) si noaptea lumineaza mai bine - castigul e de cativa zeci de metri.

E o alternativa ieftina la xenon, 1 bec H7 costa 40 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.gofastvideo.com/gallery/item/pr...hop-manual.html

 

Apesi pe "CLICK HERE TO PLAY VIDEO" iti apare o fereastra in care dai SAVE si vezi unde vrei sa il bagi.

Dureaza vreo 10-15 minute sa se descarce.

:D

 

Merci! Pe asta l-am luat si eu pana la urma. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru raspunsuri.

Am aflat pana la urma de la Honda ca este cheie cu cip. Stiam de chestia cu HISS dar la mine nu apare. Scrie Honda. Deduc de aici ca primele modele erau neinsemnate cu stiker de ala. Oricum, colegul de la Honda mi-a aratat antenuta (bucata de sub stickerul cu HISS) si beculetul care clipoceste in bord.

Am comandat si alarma pana la urma de la ocs, din rubrica vanzari accesorii.

 

Acum am alta nelamurire. Am cautat in manualul de reparatie dar nu gasesc tipul becului din far. Scrie doar 60/55W. Banuiesc ca este H7 dar stiu ca astea au o singura faza. Unde gasesc Motovision de astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Vreau si eu sa`mi iau un CBR de 600, dar am o dilema :

 

Este careva care are in jur de 1,88 inaltime sa imi zica si mie cat de comfortabila e pentru o persoana asa inalta? Sa adauge si despre ce model e vorba.

 

Personal imi place mai mult modelul F4, F4i, dar as renunta la moftul asta pentru confort :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...