Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

@Arhimede:

La RAR trebuie sa mearga proprietarul sau un delegat cu procura notariala. Altfel nu se poate. Exista firme care se ocupa de asa ceva, contra unui comision.

La inmatriculare la fel. Este obligatoriu sa ai RCA, pe care poti sa-l faci asa cum au zis baietii pe numarul de identificare (serie sasiu), obligatoriu pe numele tau. Numarul de inmatriculare nu este necesar sa apara in RCA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa am eu rca-ul facut. Ca nici eu nu stiam daca e nevoie, si n-am facut-o.

Am ajuns in fata la politie si m-a intrebat o tanti daca vreau sa ma ajute cu dosarul, sa il aranjeze, sa imi faca foto-copii, etc. E moca, deci am zis 'da'.

Mi-a facut si rca, aranjat dosar, mi-a dat formular pentru 'pierderea nr de inmatriculare' ca n-am stiut ca trebea sa il am la mine, si motoru' era departe tare.

 

Pe rca scrie seria sasiului, iar al rubrica 'nr inmatriculare' scrie:'nrtemporar'.

Vezi ca s-au scumpit asigurarile... 6 luni= 160ron parca....

Asa ca spor.

Mesaj completat

Vezi ca ai nevoie si de ITP valid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Arhimede Cum e la CJ? Te-ai obisnuit cu vb molcoma? si vb @strumfu nu te mai stresa, acu ai toate datele prb.

 

 

 

ON TOPIC: se mai anunta careva deseara la JOIA MOTO? la 18:30 la INTER este prezidata de dl. ZAELU.

 

Daca nu ne vedem de la 19:00 in paiata constitutiei. SI APOI LA STRIPTIS (in cazul in care se mai tine) . NEUTRAL care ii raspunsul corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'aideti si voi la joia moto... cine sa ii obisnuiasca pe "masinisti" cu mobrele? Biciclistii? Hai sa le defilam prin fata... usor si fara scandal... mare. De la Inter la Victoriei la orele alea e culoar liber.... nu putem prinde chiar 200 ca sint politii dar macar sa defilam ca la miting militar putem. In plus... daca imi crapa ambreiajul (ca tot face clanc clanc la mers la pas :huh: ) puteti sa ma remorcati :D .

 

Eu la 18:30 sint acolo... chiar daca ma plimb singur.... daca o sa ajung sa merg singur o sa imi iau un steag mareeeee... ca sa compensez :) .

 

 

P.S. Gabarab, sa imi aduci aminte cind ne vedem la Constitutiei sa iti vorbesc de cum sa abordezi cainii "vagabonzi" cind esti pe mobra :blink: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No moto-thursday for me.

Incerc sa ajung la 7, da' nici asta nu garantez k o sa fiu la fix.

Depinde cum se aliniaza stelele si traficul.

 

Da da, vorbim vorbim.

 

Avem subiecte importante azi :huh:

I like it :blink:

Editat de gabarab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce ati pus tocmai ziua de joi pt defilare si cu atat mai mult asa de devreme. Poate daca in momentul in care plec de la munca as vorbii cu Mr. Spock sa ma teleporteze pana acolo as reusii sa fiu si eu prezent. Asa ca pt mine ramane Piata la 19.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La parcarea taxiurilor... in fata TNB-ului... cum treci de intersectia de la Universitate...

 

 

@xcite

 

 

initial m-am gindit ca Vinerea ar fi interesant dar cum multi au chef sa decoleze din Bucuresti atunci... am zis Joi... meetingul nostru trebuia sa fie un bonus nu un deranj. Acuma... fiecare dupa cum poate.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce ati pus tocmai ziua de joi pt defilare si cu atat mai mult asa de devreme. Poate daca in momentul in care plec de la munca as vorbii cu Mr. Spock sa ma teleporteze pana acolo as reusii sa fiu si eu prezent. Asa ca pt mine ramane Piata la 19.

 

 

Pai cred ca s-au inspirat din alte surse. Dar nu e asa mare traghedie daca ptr unii nu pica conform programului si daca s-ar amana ptr mai tarziu nu ar avea nici un impact asupra soferilor de masini deoarece traficul s-ar diminua.

 

As avea o propunere : haideti sa incercam sa plecam din paiata constitutiei cat mai organizat si nu pe roata din fata si sa parcurgem traseul pana la paiata victoriei si apoi de acolo inapoi pi bulivard pe directia ursu din paiata universitatii. Ideea este sa ramanem un grup cat mai compact si sa circulam cu max 60Km/h acolo unde este posibil in rest sa ne strecuram in coloana printre masini. Ce ziceti?

 

ZAELU, AJUTOR!!!!!

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem cind plecam de la mitingul de la constitutiei sa mai dam o "tura" pe traseu... dar startul "joiei moto" o sa il lasam la 18:30 la Inter. Noi CBRistii putem iesi din tura la 19-19:15 si reintra (cum am zis) dupa miting pentru inca o tura mai tirziu in drum spre Ursu... Bikers Otopeni etc.

 

iaca locul de start la care m-am gindit:

http://www.bing.com/maps/?v=2&cp=rd5fc...t%2018%3A30____

 

 

AlecsCristian... ce s-a intimplat de ceri ajutor? iar ai stricat compul? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AlecsCristian... ce s-a intimplat de ceri ajutor? iar ai stricat compul? :blink:

 

 

Te invocam ptr sustinerea idei de a pleca organizat de la intrunire, dar acu daca tot adusesi aminte de comp. nu ai unu pe acasa de rezerva? :huh: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede treaba ca nu ai venit la intalnirile de anu asta Alecs .... altfel ai fi stiut ca suntem mult mai organizati si mai cuminti decat eram ( mai ales eu :blink: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este sa ramanem un grup cat mai compact si sa circulam cu max 60Km/h acolo unde este posibil in rest sa ne strecuram in coloana printre masini. Ce ziceti?

Asta nu va aduce nicicum simpatie din partea soferilor, ci doar indignare, frustrare, nervi. Efectul va fi fix pe dos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede treaba ca nu ai venit la intalnirile de anu asta Alecs .... altfel ai fi stiut ca suntem mult mai organizati si mai cuminti decat eram ( mai ales eu :) )

 

 

Asa este anul asta am cam tras chiulul ! cam odata la 2 intruniri. Oricum astazi vin ptr ca saptamana aviatoare sigur nu vin, o sa fim plecati la BRUXELLES si ne intoarcem abia joi seara, la 21:00 parca aterizeaza aveonul.

 

 

Io pe la vreo 12 o sa ies prin oras, cu limba pe afara :blink: , si sper ca deseara sa pot sa va fac o surpriza. Nu vin cu Lidia, :) , asa ca stati linistiti, doar daca nu vrea ea sa treaca sa va vada.

 

PUSHU sper ca apari si tu ca am cateva vorbe cu ala micu al teu, :D ! :huh:

Mesaj completat

Asta nu va aduce nicicum simpatie din partea soferilor, ci doar indignare, frustrare, nervi. Efectul va fi fix pe dos.

 

 

Si crezi ca daca stam la coada si marim coloana o sa ne aprecieze? cred ca scopul ar fi doar sa atragem atentia asupra existentei noastre de acu incolo prin trafic. Oricum daca omul este retard si refuza sa gandeste, poate doar cu parul sa-l educi sau poate nici asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai io aveam de gand sa ma prezint, dar acum mi s-a facut putin cam frica.

Defineste "ala micu' al meu" .....

 

 

Definitie ,in baza multidictionarului de cartier, a expresiei "ala micu' al tau" = in traducere libera MOTO ALA MARE pe care ti l-ai luat si nu stie sa steie singurel, ca toate moto, pe doua roate sau se accepta uneori in functie de conjunctura situatiei pe una singura. : :blink: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede treaba ca nu ai venit la intalnirile de anu asta Alecs .... altfel ai fi stiut ca suntem mult mai organizati si mai cuminti decat eram ( mai ales eu :blink: )

Da, asa e. Pe alexcristi il vedem din 10 in 10 kile.

Xcite merge mai "cuminte" doar pentru ca sta dupa mine :huh:

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e. Pe alexcristi il vedem din 10 in 10 kile.

Xcite merge mai "cuminte" doar pentru ca sta dupa mine :huh:

 

 

Banuiam eu ca este ceva necurat la mijloc! vezi ca s-ar putea sa preiei, desi sunt sigur ca nu, apostrofarea " MERGI CA OCHIUL MORTULUI" !!!!

 

Si ia mai subtire cu greutatea mea, io sunt un tip bine crescut ! :D Poate un picut cam prea bine . :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Definitie ,in baza multidictionarului de cartier, a expresiei "ala micu' al tau" = in traducere libera MOTO ALA MARE pe care ti l-ai luat si nu stie sa steie singurel, ca toate moto, pe doua roate sau se accepta uneori in functie de conjunctura situatiei pe una singura. : :blink: :huh:

Aha, m-am linistit. In cazul asta, este DOMNUL ala micu', ne-am inteles?

 

 

vezi ca s-ar putea sa preiei, desi sunt sigur ca nu, apostrofarea " MERGI CA OCHIUL MORTULUI" !!!!

Stati cuminti, e luata! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, m-am linistit. In cazul asta, este DOMNUL ala micu', ne-am inteles?

 

Am inteles sa traiti! :D

 

Stati cuminti, e luata! :huh:

De asta imi era si mie frica! :blink:

 

 

 

Io am iesit, nevedem deseara ori la constipatiei ori la inter! Aveti grija de voi si Asfalt drep si uscat!

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...