Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Junioru Moabra e F4 si ai galeria unde se monteaza toba standard? Adica sub articulatia basculei... slip on? Daca ai niste mastic... si nu gasesti pe nimeni sa iti dea o toba pentru o zi... stabilim o zi in care sa facem schimbul de tobe la RAR. Cam cit dureaza distractia cu bulake ala?

 

sincer nu stiu daca este galeria standard, stock, am facut cateva poze din care sper sa-ti poti da seama.

dureaza toata tarasenia undeva in jur de 30 min in conditiile in care nu sunt altii inainte si mai ales daca ma programez de dimineata.

post-37766-1275637369_thumb.jpg

post-37766-1275637435_thumb.jpg

post-37766-1275637493_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu stiu daca este galeria standard, stock, am facut cateva poze din care sper sa-ti poti da seama.

dureaza toata tarasenia undeva in jur de 30 min in conditiile in care nu sunt altii inainte si mai ales daca ma programez de dimineata.

 

 

Pare ca ai galerie standard. Colierul tau e cu un singur surub al meu are doua dar nu e bai. Cind ai programare la RAR sau cind planuiesti sa ti-o faci. Treaba e dimineata? Mastic ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare ca ai galerie standard. Colierul tau e cu un singur surub al meu are doua dar nu e bai. Cind ai programare la RAR sau cind planuiesti sa ti-o faci. Treaba e dimineata? Mastic ai?

 

Mastic? E suficienta montarea conform spec's-ului.

 

Hapi Birsdai Tizule! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Coa*eee! :what:

Editat de strumfuadi
limbaj oPscen.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Xcite!!! Toate alea bune!

Multumesc de urari tuturor ! Si Pushule ... cand zici toate "alea" bune ... te referi la toate gagicile alea , sau care alea ? :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:what: Eu cred ca vrei sa dormi pe balcon in seara asta !

La multi ani si sa dai de bani anu' asta! am zis :lol: !

Editat de dya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari tuturor ! Si Pushule ... cand zici toate "alea" bune ... te referi la toate gagicile alea , sau care alea ? :lol:

 

Pai, fiind ziua ta, zic sa fie "alea" care vrei tu, fara numar, fara numar, fara numar......

 

PS: si pentru ca am inaugurat pagina cu numar rotund, sa fie si la mine fara numar, fara numar, fara numar...... :what:)))))))))

Editat de Pushu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge careva maine pe circuit la Tunari ? Daca da la ce ora ? Va intalniti si plecati de undeva din Buc , sau va intalniti acolo ?

Scuzati-mi multitudinea de intrebari, dar sunt mai nou :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca un multumesc tuturor pentru urari !! Sa fie , veselie si tot ce va mai doriti si voi anu asta dragii mei !

Si eu iti urez un LMA calduros dar cam ploios de aici din Sofia

ne vedem joia viitoare :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu stiu daca este galeria standard, stock, am facut cateva poze din care sper sa-ti poti da seama.

dureaza toata tarasenia undeva in jur de 30 min in conditiile in care nu sunt altii inainte si mai ales daca ma programez de dimineata.

 

daca n-ai rezolvat-o inca, am eu o toba stoc, ca noua, ti-o imprumut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma numesc Costica si sunt din Craiova.Am si eu un C.B.R. 600 F4 din 2000 si as avea nevoie de ajutor.Poate stie cineva seria si numarul rulmentului de presiune de la ambreiaj si daca distributia este pe lant cu patina.Motorul pina in 3000 de rotatii merge super apoi apare un zumzait.Nu este de la rulment fiindca se aude si cu ambreiajul tras.Multumesc anticipat.

Mesaj completat

Am uitat,pentru domnul cu toba daca nu a rezolvat o solutie simpla ar fi introducerea de bureti de spalat vase METALICI cu ajutorul unei tevi care sa se fixeze in orificiul evacuarii. De preferat sa fie numarati pentru a nu ramine vreunul pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma numesc Costica si sunt din Craiova.Am si eu un C.B.R. 600 F4 din 2000 si as avea nevoie de ajutor.Poate stie cineva seria si numarul rulmentului de presiune de la ambreiaj si daca distributia este pe lant cu patina.Motorul pina in 3000 de rotatii merge super apoi apare un zumzait.Nu este de la rulment fiindca se aude si cu ambreiajul tras.Multumesc anticipat.

Mesaj completat

Am uitat,pentru domnul cu toba daca nu a rezolvat o solutie simpla ar fi introducerea de bureti de spalat vase METALICI cu ajutorul unei tevi care sa se fixeze in orificiul evacuarii. De preferat sa fie numarati pentru a nu ramine vreunul pe acolo.

trebuie schimbat lantul de distributie, posibil si intinzatorul. Dar nu e ceva grav, mai merge vreo 5000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie schimbat lantul de distributie, posibil si intinzatorul. Dar nu e ceva grav, mai merge vreo 5000km.

Mai degraba invers: intinzatorul si, posibil, lantul de distributie. In marea majoritate a cazurilor doar intinzatorul. De mers, mai merge mii-zeci de mii de km, totul e sa fii tare de urechi si sa poti sa ignori zdronganeala. Daca mergi tare, peste 5500-6000rpm atunci nu se mai aude. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

back to BUC

 

 

Bine ai redevenit!

 

 

 

 

 

Eu am luat ieri inca o trinta de aia marfa... la o intoarcere pe loc... :what: Chiar in deal inspre Oltenitei unde este un lac mic privat de pescuit... intre doua dealuri. Faza misto e ca m-am dus ca boul (exact ca prima oara la mall-ul ala) gramada pentru ca am inchis gazul crezind ca e prea larg virajul si nu mi-am dat seama ca se va inclina mai tare.. pe vale... am pus piciorul jos... tot in vale... ă... ă... ă... zbuf! :lol: Evident ca mi-a zburat oglinda cit colo a dreq... cind m-am dus tiris cu cainele ala doar s-a pliat si zgariat. Musai tre sa ma duc intr-o parcare si sa refac "antrenamentele" :D de manevrare la viteze mici... ca sint chiar dobitoc.

 

 

Ce a fost OK a fost faptul ca nu am avut bafta sa vina un ninjalau de al nostru lansat de dupa deal... ca eram aproape de coama si distanta de frinare era destul de mica cit sa dea palpitatii si sa il faca sa se precipite in lateral. A venit doar unu cu un Logan.... in timp ce eu ma grabeam sa o ridic de acolo.... culmea... m-a intrebat daca totul e OK etc. Eram OK... doar genunchiul m-a injurat ca i-ar am cazut pe el :lol: .

 

Oh well... ma duc sa asez alte colante rosii pe carena... taman ce o peticisem :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iupiiiiiii, m-am dat cu Aprilia Touareg 350 Wind pe drumurile montane ale vaii Prahovei!!

 

(Azuga mai eZact)...

Mesaj completat

Take care mai Zaelu'le

Bine ai redevenit!

 

 

 

 

 

Eu am luat ieri inca o trinta de aia marfa... la o intoarcere pe loc... :what: Chiar in deal inspre Oltenitei unde este un lac mic privat de pescuit... intre doua dealuri. Faza misto e ca m-am dus ca boul (exact ca prima oara la mall-ul ala) gramada pentru ca am inchis gazul crezind ca e prea larg virajul si nu mi-am dat seama ca se va inclina mai tare.. pe vale... am pus piciorul jos... tot in vale... ă... ă... ă... zbuf! :lol: Evident ca mi-a zburat oglinda cit colo a dreq... cind m-am dus tiris cu cainele ala doar s-a pliat si zgariat. Musai tre sa ma duc intr-o parcare si sa refac "antrenamentele" :D de manevrare la viteze mici... ca sint chiar dobitoc.

 

 

Ce a fost OK a fost faptul ca nu am avut bafta sa vina un ninjalau de al nostru lansat de dupa deal... ca eram aproape de coama si distanta de frinare era destul de mica cit sa dea palpitatii si sa il faca sa se precipite in lateral. A venit doar unu cu un Logan.... in timp ce eu ma grabeam sa o ridic de acolo.... culmea... m-a intrebat daca totul e OK etc. Eram OK... doar genunchiul m-a injurat ca i-ar am cazut pe el :lol: .

 

Oh well... ma duc sa asez alte colante rosii pe carena... taman ce o peticisem :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...