Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Alexe, ia cu tine un baiat bun care se pricepe si bagati ture cu ea. Nu stiu daca in cativa km ai sa-ti formezi o parere, dar macar ai o idee cum sta treaba.

Poate are cadrul stramb/fisurat, blocul motor sudat (daca zici ca are capacul lateral sudat, merita sa arunci o privire si la carter), sunt multe defecte majore ce stau bine ascunse.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fa cum am facut eu cand mi-am luat mobra: l-am luat pe Balamuc cu mine. I-am dat 100 Euro si l-am dus sa vada si sa asculte 2 motoare.

Mi-a zis si kilometrajul motoarelor dupa sunet, ce tip de ulei are in el, daca trebuie schimbat sau nu, daca motorul e ok sau daca are vre-o problema si iti spune ce anume trebuie schimbat.

E ok tipul dpdv al cunostintelor mecanice. Cu caracterul sta mai interesant, dar nu iti faci un "Best Friend" ci doar o cunostinta in plus.

Da-mi PM daca vrei numarul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa cum am facut eu cand mi-am luat mobra: l-am luat pe Balamuc cu mine. I-am dat 100 Euro si l-am dus sa vada si sa asculte 2 motoare.

Mi-a zis si kilometrajul motoarelor dupa sunet, ce tip de ulei are in el, daca trebuie schimbat sau nu, daca motorul e ok sau daca are vre-o problema si iti spune ce anume trebuie schimbat.

E ok tipul dpdv al cunostintelor mecanice. Cu caracterul sta mai interesant, dar nu iti faci un "Best Friend" ci doar o cunostinta in plus.

Da-mi PM daca vrei numarul lui.

Hai ca e tare ! :lol: Kilometrajul motoarelor dupa SUNET si mai ales ce tip de ulei are in el? Balamuc sigur e om???

Daca e mecanic f. bun isi da seama daca trebuie schimbat uleiul, dar nici atunci nu te bazezi 100% pe auz.

De 100e cred k ti-a zis cat incarca bateria, tot dupa sunet......esti amuzant :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una bucata honda 600f 97' dezmembrata din care mai are urmatoarele :

 

furca impecabila

bord

rotile

discurile

bascula

ghidon

scarite fata-spate

kit lant nou 0 km

ambreiaj nou 0 km

cadru cu acte

etrieri

 

 

posibil sa mai uitat niste piese sa trec asa ca daca e ceva dati un tel.

Contact: 0722.242.789

 

p.s. nu e mobra mea, e mobra unui bun prieten

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa cum am facut eu cand mi-am luat mobra: l-am luat pe Balamuc cu mine. I-am dat 100 Euro si l-am dus sa vada si sa asculte 2 motoare.

Mi-a zis si kilometrajul motoarelor dupa sunet, ce tip de ulei are in el, daca trebuie schimbat sau nu, daca motorul e ok sau daca are vre-o problema si iti spune ce anume trebuie schimbat.

E ok tipul dpdv al cunostintelor mecanice. Cu caracterul sta mai interesant, dar nu iti faci un "Best Friend" ci doar o cunostinta in plus.

Da-mi PM daca vrei numarul lui.

 

 

multumesc, nu am treaba cu Balamuc. am suficiente cunostinte moto si destui prieteni mai priceputi decat mine.

 

suspectez si eu o eventuala problema de cadru, dar e discutabil. ce am facut eu, a fost o evaluare preliminara. pana nu vand Ful, nu fac nici o miscare concreta.

 

ne vedem diseara.

Mesaj completat

Hai ca e tare ! :lol: Kilometrajul motoarelor dupa SUNET si mai ales ce tip de ulei are in el? Balamuc sigur e om???

Daca e mecanic f. bun isi da seama daca trebuie schimbat uleiul, dar nici atunci nu te bazezi 100% pe auz.

De 100e cred k ti-a zis cat incarca bateria, tot dupa sunet......esti amuzant :D

 

m-am amuzat si eu teribil pe tema asta -_-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neutrale, tata, vii si tu in seara asta la intalnire? hai ca te mai aerisesti si tu un pic!

Poate daca se mai racoreste afara,ca e cald rau.

Mesaj completat

hai ca vin si eu,renunt la berea rece din frigider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Junioru: incerca sa rezolvi cu @ZAELU (esti fenomenal cu cazaturile tele !!!!) ptr ca daca imi aduc aminte @dracusor are F4i sport => nepotriveala de mufe pe tobe.

 

Alecs stie :lol: - am F4i S.

Acum am citit topicul (dupa 3 zile) asa ca junioare daca te-ai rezolvat cu Zaelu, sa fii sanatos (eu adusesem toba la birou, dar nu-i problema, o bag iar la naftalina).

 

Mi-am luat mobra de la mecanic aseara - ce-am remarcat - accelereaza de 2 ori mai rapid(poate de la curatat injectoare), franeaza de 10 de ori mai bine(schimbat placute de frana consumate cu EBC HH), se aude super bine(a disparut zornaitul prin rearmarea intinzatorului pt distributie), am scapat de un cui din roata spate (vazut poza, primit cuiul la pachet) si evident au fost inlocuite simeringurile si uleiul de furca(prietenii stiu de ce).

 

Mi-am comandat filtru K&N la 260 lei - vine intr-o saptamana si se pare ca trebuie sa schimb bateria exide pe care am luat-o anul trecut la 140 lei cu un adevarata. Idei?

Ce-am gasit eu pana acum: Yuasa - 120 Eur / Varta - 90 Eur / no name - 60 Eur

 

facem o plimbare pe weekend ?(pushu - nu mi-ai zis de unde veneai pe DN1 acum 2 duminici)

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...... (pushu - nu mi-ai zis de unde veneai pe DN1 acum 2 duminici)

:D

 

De fapt ne duceam la evenimentul enduro de la Ciolpani, gashca de fete :lol:. Bineinteles ca am ratat intrarea si-a trebuit sa intorcem la iesirea din Ciolpani.

 

Am nevoie de scarita stanga pilot, stock, RR 2003. Anyone?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa cum am facut eu cand mi-am luat mobra: l-am luat pe Balamuc cu mine. I-am dat 100 Euro si l-am dus sa vada si sa asculte 2 motoare.

Mi-a zis si kilometrajul motoarelor dupa sunet, ce tip de ulei are in el, daca trebuie schimbat sau nu, daca motorul e ok sau daca are vre-o problema si iti spune ce anume trebuie schimbat.

E ok tipul dpdv al cunostintelor mecanice. Cu caracterul sta mai interesant, dar nu iti faci un "Best Friend" ci doar o cunostinta in plus.

Da-mi PM daca vrei numarul lui.

 

Cred ca nu s-a exprimat bine, cred ca e vorba de o aproximare a kilometrajului real, daca uleiul e bun si/sau trebuie schimbat. Oricum Balamuc e orientat de racing, asa ca daca te duci la el, iti da jos chestii care sunt in plus (ex: cablu de revenire). Si tre sa petreci destul de mult timp cu el, sa te cunoasca si sa il cunosti, atlfel caterinca, mistouri si atitudine superioara. Da de cauciucuri nu a zis nimic? Nu cred.

 

 

 

Alecs stie :blbl: - am F4i S.

Acum am citit topicul (dupa 3 zile) asa ca junioare daca te-ai rezolvat cu Zaelu, sa fii sanatos (eu adusesem toba la birou, dar nu-i problema, o bag iar la naftalina).

 

Mi-am luat mobra de la mecanic aseara - ce-am remarcat - accelereaza de 2 ori mai rapid(poate de la curatat injectoare), franeaza de 10 de ori mai bine(schimbat placute de frana consumate cu EBC HH), se aude super bine(a disparut zornaitul prin rearmarea intinzatorului pt distributie), am scapat de un cui din roata spate (vazut poza, primit cuiul la pachet) si evident au fost inlocuite simeringurile si uleiul de furca(prietenii stiu de ce).

 

Mi-am comandat filtru K&N la 260 lei - vine intr-o saptamana si se pare ca trebuie sa schimb bateria exide pe care am luat-o anul trecut la 140 lei cu un adevarata. Idei?

Ce-am gasit eu pana acum: Yuasa - 120 Eur / Varta - 90 Eur / no name - 60 Eur

 

facem o plimbare pe weekend ?(pushu - nu mi-ai zis de unde veneai pe DN1 acum 2 duminici)

 

:ok:

 

Exide, dpmdv e o trompeta de baterie, a tinut mai putin de un an.

Eu mi-am luat Yuasa, la oferta cu 200 Ron. Sper sa nu am probleme cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce facusi pushule? Iar ai "parcat-o brusc" ?

 

 

din greseala :ok:

 

Tu de ce nu poti sa porti casca?

 

 

tu vrei dusmanie cu mine pe VFR? :blbl:

 

Alergie?

 

buba-n gura B)

A tras la masea :P

 

a tras si in vena niste antibiotic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din greseala :ok:

 

 

 

 

tu vrei dusmanie cu mine pe VFR? :

 

 

 

buba-n gura

 

 

a tras si in vena niste antibiotic

 

Eu vreau un 750 :blbl: Am deja unu in "vizor". Daca prind un 800, cu atat mai bine. Doar ca eu vreau modelul 98-01 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt ne duceam la evenimentul enduro de la Ciolpani, gashca de fete :blbl:. Bineinteles ca am ratat intrarea si-a trebuit sa intorcem la iesirea din Ciolpani.

 

Am nevoie de scarita stanga pilot, stock, RR 2003. Anyone?

 

dupa cat ma plouase intre Cheia si Valeni a fost binevenit salutul, chiar si asa scurt, am uitat de apa rece din cizma stanga :ok:

 

daca nu gasesti scarita la vre-un cunoscut(strumfuadi) iti dau eu numar al cuiva care aduce de toate - ieftin

 

Exide, dpmdv e o trompeta de baterie, a tinut mai putin de un an.

Eu mi-am luat Yuasa, la oferta cu 200 Ron. Sper sa nu am probleme cu ea.

 

eu cand am luat-o am luat-o de ieftina, nu de buna, dupa 3 luni una am trimis-o inapoi avea un element intrerupt/spart, mi-au dat alta (e adevarat ca nici n-am dat de vre-un feedback pe forum care sa zica ca-i proasta).

200 ? cred ca ti-ai luat Yuasa Toplite -(acum e vre-o 250) ca Yuasa originala este 500+

am decis ca sezonul asta mai tin exide-ul cu o intretinere saptamanala si la anul schimb cu Yasa - 120 Eur sau Varta 90 Eur

Editat de Dracushor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...