Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Eu am luat ieri inca o trinta de aia marfa... la o intoarcere pe loc... :what:

 

Zaele, eu cred ca tie incepe sa-ti placa trantele astea... :lol: Sper ca paguba la organism nu e mare, restul se repara, vopseste, colanteaza...

 

In alta ordine de idei, ieri ma intorceam pe motor de la Sinaia si intre Comarnic si Campina m-a luat un radar nou cu vreo 180 pe franare. Nu stiu ce a inregistrat, cert este ca nimeni nu m-a oprit, desi erau politisti la Campina. Iar masina de radar era pusa oblic intr-o parcare. Este posibil sa primesc "bucuria" acasa prin posta? Ma gandesc ca poate nu avea cum sa-mi filmeze numarul de inmaptriculare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zaele, eu cred ca tie incepe sa-ti placa trantele astea... :what: Sper ca paguba la organism nu e mare, restul se repara, vopseste, colanteaza...

 

In alta ordine de idei, ieri ma intorceam pe motor de la Sinaia si intre Comarnic si Campina m-a luat un radar nou cu vreo 180 pe franare. Nu stiu ce a inregistrat, cert este ca nimeni nu m-a oprit, desi erau politisti la Campina. Iar masina de radar era pusa oblic intr-o parcare. Este posibil sa primesc "bucuria" acasa prin posta? Ma gandesc ca poate nu avea cum sa-mi filmeze numarul de inmaptriculare...

Zburai prea jos ca sa te prinda radaru. :lol:

Nu o sa primesti nici o poza. Cele care se trimit trebuie sa contina si nr de inmatriculare dar la tine nu e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa fie asa... la cum era pozitionata masina de radar zic eu ca nu avea cum sa-mi filmeze numarul, dar mai stii? Mai merge vreun radar din ala fix pe DN1?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa fie asa... la cum era pozitionata masina de radar zic eu ca nu avea cum sa-mi filmeze numarul, dar mai stii? Mai merge vreun radar din ala fix pe DN1?

Stiam k nu mai exista radare fixe in Romania. Exista doar camere de supraveghere pt observarea traficului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey! caut si eu crash paduri pentru honda cbr f4.Astept linkuri sau locatii unde pot sa gasesc,eventual si preturi aproximative ptr ca nu am idee cam cat ar

costa.Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-ti si mie un link , un torrent ceva unde gasesc cursa .... ca eu cu Claudiu am fost pe drumuri weekendu asta si am ratat cursa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Sunt proaspatul posesor al unui CBR F2 si vreau sa va intreb ce presiune trebuie sa aiba rotile ?

 

Multumesc

scrie chiar pe mobra. de ex, la mine scrie pe plasticul ala de protejeaza lantu (cum drq il cheama).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca n-ai rezolvat-o inca, am eu o toba stoc, ca noua, ti-o imprumut

 

salutare...

inca nu am rezolvat..am avut ceva de rezolvat zilele astea si nu am avut timp sa ma mai ocup de capitolul toba.

astazi am luat un silencer de la un prieten dar din pacate nu se potriveste cum ar trebuii si nici nu cred ca

reduce nivelul de zgomot in limitele legale.asa ca am trecut la a "improviza" ca la asta e bun romanu`.

pana la urma am reusit sa-i reduc din decibeli dar tot nu se pupa cum ar trebuii si mi-e cam teama sa ma prezint iar in fata juriului.

cea mai buna solutie este tot inlocuirea tobei buclucase cu una stock, asa ca daca binevoiesti sa mi-o imprumuti pentru o zi as fi recunoscator.

s-a oferit si @zaelu sa ma ajute cu toba lui dar am inteles ca din pacate ar fi avut un mic incident soldat cu pagube materiale si nu vreau sa-l

mai pun pe drumuri pentru problema mea. bine ca nu ai patit nimic..bafta la reparatii si multumesc mult pentru oferta.. :what:

 

@dracushor : as vrea sa ajung la rar saptamana asta. cand as putea sa vin sa montez toba? cred ca cel mai bine ar fi sa facem schmb de tobe la tine pana termin cu rar-ul.daca ma programeaza repede, a doua zi o si aduc inapoi.merge asa? ca sa nu ma car cu toba dupa mine acasa ca nu are nici un rost..

merci mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Sunt proaspatul posesor al unui CBR F2 si vreau sa va intreb ce presiune trebuie sa aiba rotile ?

 

Multumesc

La carte scrie 2,5 pe fata si 2.9 p spate. Prima data mi s-a parut cam mult si am bagat 2.4 cu 2.6 si topaiam cam tare.

Acum merg 2.2 cu 2.4 si motoreta sta cel mai bine pe drumurile din romania. Am fost pe cheia cu presiunea asta si nu am avut nicio emotie.

Mesaj completat

Hey! caut si eu crash paduri pentru honda cbr f4.Astept linkuri sau locatii unde pot sa gasesc,eventual si preturi aproximative ptr ca nu am idee cam cat ar

costa.Multumesc anticipat

Gasesti pe louis.de Eu nu am vrut sa-mi gauresc carena asa ca miam luat puig pa la 130e, dar gasesti si pe la 60-70e dak vrei sa dai gaurele in carena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa fie asa... la cum era pozitionata masina de radar zic eu ca nu avea cum sa-mi filmeze numarul, dar mai stii? Mai merge vreun radar din ala fix pe DN1?

"Alooooooooooooooooooooooo"-radarele fixe de pe DN1 sunt singurele care mai functioneaza in temei legal, asadar DA, functioneaza.

Mesaj completat

4 radare fixe(1. Balotesti, 2. Petrom Stanga, 3. Barcanesti inainte de padure, 4. al-II-lea pod din Barcanesti) intre Bucuresti si Ploiesti, iar 2 (Comarnic, Sinaia) sunt intre Ploiesti si Azuga., dar daca treci printre inductori (avantaj NOI cei pe 2 roti) nu te inregistreaza :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey! caut si eu crash paduri pentru honda cbr f4.Astept linkuri sau locatii unde pot sa gasesc,eventual si preturi aproximative ptr ca nu am idee cam cat ar

costa.Multumesc anticipat

 

Gata ai luat carene noi? :lol:

 

 

da-ti si mie un link , un torrent ceva unde gasesc cursa .... ca eu cu Claudiu am fost pe drumuri weekendu asta si am ratat cursa .

 

fratilor... care face rost de un invite aci: http://www.racing-underground.com dati de stire si... la altii apoi. Eu pot face ratio bine de tot ca sint nesimtit si fac seeding cu lunile daca e. so... daca auziti...

 

 

s-a oferit si @zaelu sa ma ajute cu toba lui dar am inteles ca din pacate ar fi avut un mic incident soldat cu pagube materiale si nu vreau sa-l

mai pun pe drumuri pentru problema mea. bine ca nu ai patit nimic..bafta la reparatii si multumesc mult pentru oferta.. :what:

 

Da-o dreq de avarie... am dat jumate din banii de intretinere :lol: si mi-am luat alte doua oglinzi... ca era 105 roni aia lipsa si 140 alte doua mai faine nitel dar de plastic... si mai vibratoare nitelus dar... eh.

 

Deci... daca ai nevoie de toba si nu ai reusit s ao iei pe cea de la dracusor doar anunta-ma cind tre sa mergi la bulake ala si gasim o solutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-o dreq de avarie... am dat jumate din banii de intretinere :lol: si mi-am luat alte doua oglinzi... ca era 105 roni aia lipsa si 140 alte doua mai faine nitel dar de plastic... si mai vibratoare nitelus dar... eh.

 

Deci... daca ai nevoie de toba si nu ai reusit s ao iei pe cea de la dracusor doar anunta-ma cind tre sa mergi la bulake ala si gasim o solutie.

 

:what: ce nu face omu` pentru fieru` lui... sa nu-ti taie astia apa calda...

ideea este ca am nevoie chiar azi daca se poate..ma gandeam daca nu e mai bine sa schimbam tobele asta seara ca sa nu te pun sa te trezesti maine la 7.

daca facem schimb s-ar putea sa te atasezi de ea...sa lasi si o copie de buletin sa stiu unde te gasesc... :lol: joke...

deci? te bagi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buh :lol: azi imi este complet imposibil... nu numai ca am niste trebi de care incerc sa scap dar scap de ele pentru a-mi elibera programul spre dupre amiaza. De asemeni pentru maine dimineata este cam imposibil.

 

Incearca sa il contactezi pe Dracusor poate te poate ajuta el azi/maine dimineata. Sorry dar... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buh :lol: azi imi este complet imposibil... nu numai ca am niste trebi de care incerc sa scap dar scap de ele pentru a-mi elibera programul spre dupre amiaza. De asemeni pentru maine dimineata este cam imposibil.

 

Incearca sa il contactezi pe Dracusor poate te poate ajuta el azi/maine dimineata. Sorry dar... :what:

 

in principiu eu as vrea sa rezolv pana in weeck-end cand plec la intrunire la Mamaia. Dupa data de 14 am inteles ca nu mai pot folosii numerele sau ceva de genu pentru ca fostul proprietar a facut si un certificat de radiere deoarece vrea sa-si pastreze numerele.

nu era urgenta asta seara sau maine dim dar daca se putea era bine...in cazul asta, cand ai avea timp sa ne intalnim sa facem change-ul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci Rossi a cazut Sambata la antrenamentele libere, fractura de tibie si a fost operat cu succes.

 

Domnu Alex, treceti la satanisti sau la VFR-isti...ca vad ca vrei sa scapi de ros-albastra...?

 

Over and out.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu caut cumparator pentru Honda F4 cu crashpaduri B-)

 

Pai si cat ai dat pe crash-paduri? :D cu cat o dai ? din ce an e ?

Mesaj completat

Gata ai luat carene noi? :)

 

Nu,nu am luat carene noi,mi-au zis aia ca merg lipite in cuptor si cu ocazia asta ii schimb si culoarea,ca oricum 80% din motorisca trebuia vopsita,era ff zgariata in urma cazaturii.Va voi prezenta poze de indata ce e gata ,sper ca pana la sfarsitul saptamanii... -_- of of ca tare mi-e dor d ea ;)

 

Ps:insist cu crash-padurile alea sa imi dea cineva detalii.Ala d la service zice ca sunt 120 euro ,dar mie mi s pare ca isi baga el adaos si ma jecmaneste :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...