Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

gixxule nu vrei un xx ? :blbl: ...

 

 

scuze baietzi ca m-am bagat cu reclama aici in locu vostru de joaca :)

 

Nu vreau ba, e prea racing pt mine...Faru' ala de MZ m-a dat pe spate, ai un xx11 acum. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai revenit si eu pe forum asa ca va salut pe toti si toate.

 

Si daca tot am revenit e clar ca am si cateva intrebari :ok:

 

Vreau sa imi schimb kitu de lant si vreau sa imi cumpar D.I.D dar intrebarea e urmatoare ce ring e mai bun? ( X-Ring,VX-Ring, O-Ring)

 

Multumesc Anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai revenit si eu pe forum asa ca va salut pe toti si toate.

 

Si daca tot am revenit e clar ca am si cateva intrebari :cheers:

 

Vreau sa imi schimb kitu de lant si vreau sa imi cumpar D.I.D dar intrebarea e urmatoare ce ring e mai bun? ( X-Ring,VX-Ring, O-Ring)

 

Multumesc Anticipat

X-RING !

Cred k Xcite stie mai bine cum e treaba cu x-ringurile :D

El tocmai si-a pus un kit DID si il asteptam cu pareri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai auzit ca el are f4 sport carburatie? Unde e Strumfu sa ne dea el citate din istoria CBR?

 

Acum lasand gluma la o parte, pana in 2000 a fost F4 carburatie, in 2001 a aparut F4i (injectie) iar 2002 si 2003 (sper sa nu ma insel) s-a fabricat F4i sport.

F4i sport care e predecesorul lui RR.

 

Deci un F4 este sport daca indeplineste urmatoarele conditii, si nu numai:

- este injectie;

- este fabricat dupa 2002(inclusiv).

 

Deci tu ai un F4 simplu, carburatie, din 2000.

Sa il stapanesti sanatos.

 

F4i Sport s-a produs in 2001 si 2002, din 2003 s-a inlocuit cu 600RR. F4i ramanand totusi produs pana in 2006. :10:

 

Si nu conteaza asta, lasa-l pe om, el are F4 2000 sport, ce ai tu impotriva? :D Poate vechiul proprietar a facut oarece modding la motoreta. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F4i Sport s-a produs in 2001 si 2002, din 2003 s-a inlocuit cu 600RR. F4i ramanand totusi produs pana in 2006. :10:

 

Si nu conteaza asta, lasa-l pe om, el are F4 2000 sport, ce ai tu impotriva? :D Poate vechiul proprietar a facut oarece modding la motoreta. :cheers:

 

 

F4i sport 2001-2003

600RR 2004 -

 

 

Eu personal nu am vazut/auzit de sport facut in 2001 de asta am zis ca s-a inceput in 2002 fabricarea, dar nu eram sigur.

@adidas, vezi ca e RR din 2003 (vroiam eu sa imi iau)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal nu am vazut/auzit de sport facut in 2001 de asta am zis ca s-a inceput in 2002 fabricarea, dar nu eram sigur. Am avut eu din 2001 :cheers:

@adidas, vezi ca e RR din 2003 (vroiam eu sa imi iau) Da, mi-am amintit acum. Al lui Pushu e 2003 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da baga bai nene neste pozne cu ea ca innebunira lupii cu ani de fabricatie si modele si trotinele si io nush ce sa zic !!!!!! :cheers: Io am F4 touring din 2000 carburatie :D !!!

AM ZIS !!!! CA IO CAND VREU SA ZIC, FLUIER!!!!!!!!

 

 

Ne vedem joi ! ne vedem joi ! am urlat dupe ei !!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal nu am vazut/auzit de sport facut in 2001 de asta am zis ca s-a inceput in 2002 fabricarea, dar nu eram sigur.

@adidas, vezi ca e RR din 2003 (vroiam eu sa imi iau)

 

 

F4i sport din 2001 poti sa vezi la mine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor... stiam de pe alt forum "pro-b..." ca sunt intruniri joia, am si eu un F... mai exact f4i sport. As veni sa mai cunosc si eu lume, sunt nou pe motoreta :D si nu am prieteni pasionati... deci sunt cam singuratic :cheers: ... poate mai vin pers noi sa nu ma simt aiurea :10:) app sunt mihai 21 ani din braila ... student in bucuresti :D ... numa bine tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt sustinatorul topicului de CBRisti pe celalalt forum. nu te speria de noi, ca nu muscam. te asteptam maine. daca esti baiat bun, nu o sa mai fii singuratic :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Cum sunt foarte incepator in mecanica motocicletei si trebuie sa-mi fac revizia la moto a mea, am nevoie de un pic de ajutor. Nu stiu ce sa cumpar si de unde(de unde e usor de aflat, dar ce anume e mai dificil).

Prin urmare se dau urmatoarele cunoscute, moto: CBR 600f, an: 2002, ultima revizie: aprox 5000km. Necunoscutele sunt: ce tip de ulei de motor cumpar si cat? filtru de ulei? filtru de aer? bujii? placute de frana(sunt sigur ca trebuiesc schimbate), la ambreiaj/cutie de viteze am ce cauta ? alte consumabile de care eu nu stiu ?

Sau mai bine ma duc la un service unde verifica tot ? Aveti ceva recomandari ?

Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune ulei motul 7100. intra 3.5 litri :D si n-ar mai trebui sa fii asa sigur ca placutele sunt duse. mai bine uite-te la ele :D daca revizia a fost facuta serios, mai poti face cel putin 5000 km cu ce ai.

 

cam astea sunt consumabilele, kitul de lant l-ai uitat :) treci pe la intalnire maine si o sa afli mai multe :cheers:

 

 

 

 

si iata, nu? cum zic... se vinde CBR 600 F4, este de vanzare, isi cauta cumparator, care stiti, care auziti, lasati doritorii de F4 sa vina la mine :10:

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare: se merita sa-mi fac CASCO?

 

ma gandesc ca o sa dorm mai linistit (in ceea ce priveste furtul) si daca doamne fereste o tavalesc o sa fie cheltuiala mult mai mica(fransiza)

 

am urmatoare oferta:

 

Oferta UNIQA:

 

Suma asigurata – 2.576 EUR

Prima de asiguare – 386 EUR

Fransiza de 100 euro la prima dauna , 150 euro la a doua dauna , 300 euro la treia si urmatoarele daune.

 

 

In consecinta se merita cei 386 euro pe an??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"fransiza" aia nu insemna ca la prima dauna platesti tu mai intai pina la 100 si la a doua pina la 150? asta inseamna ca daca nu te tavalesti bine, ceea ce nu e recomandat oricum... :cheers: platesti cel mai mult tu. In caz de furt iei o parte din bani. 386E dati... Stiu si eu... nu ai de ce sa o legi serios? pentru ca si daca ti-o fura si ramai cu buza umflata tot nu o sa te simti bine doar petnru ca esti asigurat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...