Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vre-un

 

 

"vre-un"??? :ok:

 

 

Eu vreau un 750 :blbl: Am deja unu in "vizor". Daca prind un 800, cu atat mai bine. Doar ca eu vreau modelul 98-01 :)

 

si modelul ala e tare marfa. e chiar mai frumoasa partea frontala decat la ultima generatie de vfr 800, dar nu imi place spatele. oricum bafta :P

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"vre-un"??? :ok:

Mesaj completat

 

 

si modelul ala e tare marfa. e chiar mai frumoasa partea frontala decat la ultima generatie de vfr 800, dar nu imi place spatele. oricum bafta :)

Deci nu sunt singurul care statea cu sticla de Tanita in buzunar la scoala :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"vre-un"??? :ok:

 

 

 

 

si modelul ala e tare marfa. e chiar mai frumoasa partea frontala decat la ultima generatie de vfr 800, dar nu imi place spatele. oricum bafta :)

 

Partea buna este ca inca are distributia pe pinioane. Vtech are distributie pe lant. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata ti-am dat niste aplauze :P

:ok: am vazut, multumesc :)

Mesaj completat

Partea buna este ca inca are distributia pe pinioane. Vtech are distributie pe lant. :blbl:

 

 

da stiu. poate ma iei si pe mine cand te duci sa vezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve, care maa jutati si pe mine cu cateva piese un intinzator de lant pt honda cbr f4i bineinteles si daca e cazul si un pic de ajutor in montarea lui ?

macar cateva sfaturi si eventual recomandari. Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: am vazut, multumesc :)

Mesaj completat

 

 

 

da stiu. poate ma iei si pe mine cand te duci sa vezi.

 

Se rezolva, indata ce scap de gips ma pun mai serios pe treaba cu vandutu' enduroaicei si gasitu' VFR-ului. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zaelu e ocupat nitel mai mult in ultima vreme si de aia pare absent... dar e pe "ninja" zilnic. Aloha si tie Neutrale si restului de gasca CBR... or not... ca vad ca e in crestere numarul de defetisti... auzi la ei... VFR :ok: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut. mi-am cumparat si eu de curand un f4 sport din 2000 carburatie( cbr600 fx scrie-n talon). as dori si eu sa stiu cum se seteaza ora , cum sa fac sa-mi arate nivelul de combustibil... etc

in rest ce sa zic sunt multumit de ea, este o sportiva cuminte potrivita pentru oras. tocmai i-am schimbat uleiul si i-am sincronizat carburatoarele + schimbat bujii.. mai ramane sa-i schimb uleiul in furca si semeringurile.... iar ca bani am cumparat-o la pret de motor din 94 ...si inca veva imi urca temperatura prin oras ,acum pe caldurile astea si la 110 grade, este normal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

done :blbl:

 

 

thanx, but.. MORE!!! :ok: mai bagati care mai vreti care mai puteti... up la topic. va multumesc anticipat. din pacate se pare ca nu pot sa dau up de 2 ori. deci trebuie sa mai completeze cineva din cand in cand...

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut. mi-am cumparat si eu de curand un f4 sport din 2000 carburatie( cbr600 fx scrie-n talon). as dori si eu sa stiu cum se seteaza ora , cum sa fac sa-mi arate nivelul de combustibil... etc

in rest ce sa zic sunt multumit de ea, este o sportiva cuminte potrivita pentru oras. tocmai i-am schimbat uleiul si i-am sincronizat carburatoarele + schimbat bujii.. mai ramane sa-i schimb uleiul in furca si semeringurile.... iar ca bani am cumparat-o la pret de motor din 94 ...si inca veva imi urca temperatura prin oras ,acum pe caldurile astea si la 110 grade, este normal?

 

Are you sure?

+ Daca vrei sa iti arate nivelul de combustibil ia-ti RR. Asta n-are.

Restul in manual, gasesti pe forum. Mai caut si poate mai gasaesc linkul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca e la caterinca postul. de aia nu m-am obosit sa raspund :ok:

Mesaj completat

Tin sa va multumesc tuturor pentru up-uri :blbl: poate se intampla minunea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut. mi-am cumparat si eu de curand un f4 sport din 2000 carburatie( cbr600 fx scrie-n talon). as dori si eu sa stiu cum se seteaza ora , cum sa fac sa-mi arate nivelul de combustibil... etc

in rest ce sa zic sunt multumit de ea, este o sportiva cuminte potrivita pentru oras. tocmai i-am schimbat uleiul si i-am sincronizat carburatoarele + schimbat bujii.. mai ramane sa-i schimb uleiul in furca si semeringurile.... iar ca bani am cumparat-o la pret de motor din 94 ...si inca veva imi urca temperatura prin oras ,acum pe caldurile astea si la 110 grade, este normal?

 

 

eu tin apasat vreo 5 secunde pe ambele butoane si dupa pot schimba ora.

 

si mie imi oras imi ajunge la 107-110 grade....cred...si sper ca e normal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai auzit ca el are f4 sport carburatie? Unde e Strumfu sa ne dea el citate din istoria CBR?

 

Acum lasand gluma la o parte, pana in 2000 a fost F4 carburatie, in 2001 a aparut F4i (injectie) iar 2002 si 2003 (sper sa nu ma insel) s-a fabricat F4i sport.

F4i sport care e predecesorul lui RR.

 

Deci un F4 este sport daca indeplineste urmatoarele conditii, si nu numai:

- este injectie;

- este fabricat dupa 2002(inclusiv).

 

Deci tu ai un F4 simplu, carburatie, din 2000.

Sa il stapanesti sanatos.

Editat de BBL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...