Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bagati un Rucar-Bran cu trecere prin Pitesti si Campulung iar la intoarcere puteti sa reveniti lejer prin Sinaia sau Brasov...Asta am facut azi, terapeutic(mai putin torentiala de pe DN1 :P )

 

Bah, drumul ala l-am facut recent. Traiasca noul asfalt de pe Rucar-Bran! ;)

 

Totusi, nu pot sa nu remarc un fapt cat se poate de adevarat. Dupa ce ca inainte aveai masina de spalat/sifonier ambulant/etc... acum observ ca ai cazan de țuică mobil. Ba, las-o-n cârmâz, scapa de el si revino-ti ce mama naibii! Nu ma refer la vitezane, ca nu e viata placuta, dar la ceva mai de om serios... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...

La anuntul meu de iesire din comuna cu manelisti nu prea s-a grabit lumea. Ieri, profitand de vremea ideala, am facut o tura Buc-Oltenita-Buc. Cateva obstacole pe drum am vazut si eu (cum zicea Claudiu), insa acceptabil. Cu pasarile am avut probleme la un moment dat...am inceput cu un gugustiuc care a decolat in ultimul moment si era sa ne intersectam, dupa care o vrabie din lateral si la final o randunica (cred). Sunt 4-5 viraje dragute pe Buc-Giurgiu insa bucata dreapta e destul de plictisitoare. Pe drumul spre oltenita trebuie avut grija la unele viraje in coborare care se inchid.

Cu cei doi nu m-am intalnit...ar fi fost super tare :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, las-o-n cârmâz, scapa de el si revino-ti ce mama naibii! Nu ma refer la vitezane, ca nu e viata placuta, dar la ceva mai de om serios... :P

 

 

lasa-l ma, ca vrea sa isi ia VFR ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie xcite-ul cum e si mersul de plimbare?cunoaste el si din astea? :P

 

Da , pai a trebuit sa il prind din urma, ca eu eram pe la Fundulea cand el era in Calarasi. Deci mi-am facut damblaua pana sa ne intalnim .... si da stiu sa merg si de plimbare si frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomandati-mi si mie un spray de uns lantzul ... si poate si unu de curatzat (in cazul in care lantzul il pot curatza numai cu un spray fara alte instrumente)

Editat de m4mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spray de uns recomand Motul cu teflon (un pic mai scump dar eu am considerat ca merita). De curatat merge orice spray si iti mai trebuie o periutza ceva si o carpa care sa nu lase ate/scame (carpa nu este obligatorie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomandati-mi si mie un spray de uns lantzul ... si poate si unu de curatzat (in cazul in care lantzul il pot curatza numai cu un spray fara alte instrumente)

Motorex le are pe ambele sau ceva mai ieftin la louis sau kronau de la noi au Procycle un set (curatat,uns lantul,curatat frane )la vreo 65 de ron parca,basca ala de frane poti sa speli si cu ala lantu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lantul poti sa il cureti si cu motorina si o cirpa... gen prosop. Doar sa ai motorul oprit ca sa nu ajungi la stiri :P.

 

Ca sa cureti bine, bine poti sa folosesti si WD40 (nu spray-ul cu tub rabatabil ca nu are presiune).

 

Pentru uns poti folosi multe spray-uri... Motul, Motorex, etc... cu teflon... gasesti pe la multe magazine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gixu:Totusi, nu pot sa nu remarc un fapt cat se poate de adevarat. Dupa ce ca inainte aveai masina de spalat/sifonier ambulant/etc... acum observ ca ai cazan de tuică mobil. Ba, las-o-n cârmâz, scapa de el si revino-ti ce mama naibii! .... la ceva mai de om serios... :P

 

;) :P

 

Jos palaria Silviule pentru comentariu :)

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragi mociociclisti,

 

 

 

Eu si cu pasagera me avem de facut un anunt : in data de 26.06.2010 la orele 10:00 la Starea Civila sector 5 - adica aici: http://www.norc.ro/street-view/ - ne vom oficializa relatia.

Cei carora le va face placere sa fie alaturi de noi si sa vada 2 burtosi semnandu-si sentinta sunt bineveniti! ;)

 

 

 

Seara buna !

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragi mociociclisti,

 

 

 

Eu si cu pasagera me avem de facut un anunt : in data de 26.06.2010 la orele 10:00 la Starea Civila sector 5 - adica aici: http://www.norc.ro/street-view/ - ne vom oficializa relatia.

Cei carora le va face placere sa fie alaturi de noi si sa vada 2 burtosi semnandu-si sentinta sunt bineveniti! :)

 

 

 

Seara buna !

:P

pai ce mah,si voi apartineti de Domnu' ,,care este''?

 

incercam sa venim si noi,se lasa cu ceva baute dupa sau doar acolo ne vrei prezenti?

Mesaj completat

Caut detinator de f4i sa mergem sa vedem un motor in bucuresti.Fac cinste la prima iesire :P.

vrei neaparat f4i ? ca un f 4 bun si eftin are alex31 de vanzare

 

cel mai bine ar fi daca ai convinge propietarul sa vina joi cu el la Constitutiei la intalnire,ne dam toti cu parerea ;) cu berea vedem noi dupa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut detinatoare de F care sa mearga cu mine sa vad o mobra. Evident ca eu fac cinste( cel putin prima oara)

 

Conditii: sa fie iubitoare, tandra, sa-i placa ornitorincii si copii altora. Pt detalii ne intalnim in fata la teatru, eu o sa fiu tanarul cu camasa verde si libertatea de weekend in mana dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...