Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

oricum de la reprezentanta honda...nu merita sa iti iei..mai nimic...au aia niste preturi de sta pisica'n'coada...si am inteles nu mai stiu de la cine ca sunt facute prin grecia...si le trage "actipilde" de japan..a si mai fac si combinatii cu aftermarketuri...pe care le pun tot "actipilde" de honda... :jump:

Hmm...eu personal nu am crezut dar, un prieten lucreaza la Honda si de o saptamana au primit un rr600 nou noutz in cutie, l-au desfacut si avea eticheta de :P ... MADE IN CHINA !!!! :jump: :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

deci .... m`am indragostit :P . i just love my motorcycle :jump: as dori sa-i felicit pe cei care au ales acest tip de motor :ok: . dupa 6000 de km, fiind primul motor, i-am schimbat uleiul, placutele de frana, lichidul de frana si guma pe fata ( toate astea pe parcurs ) si as sta toata ziua numai in Âşa. apropo de Âşa, nu e cam tare ? dupa un drum mai lung 200 km + my but hurts :D .pe viitor as vrea sa-i schimb parbrizul cu unul dabăl babăl ... ceva idei ? :P

si tu brutus te'ai indragostit? :P

Âşaua e numai buna, faci 200km fara probleme, mai faci o pauza de 15 minute, te mai misti nitel, si o iei de la capat. Exista Âşei de la Corbin dar costa o caruta de bani, arata cam odios si nu cred ca se merita. Sau se merita sigur, daca ai banii si nu stii ce sa faci cu ei. :P

Ma gandeam si eu la un parbriz double bubble, am vazut unul misto la Zero Gravity.

 

Dai o bere N/A sapt viitoare! :jump: :P

 

Hmm...eu personal nu am crezut dar, un prieten lucreaza la Honda si de o saptamana au primit un rr600 nou noutz in cutie, l-au desfacut si avea eticheta de :jump: ... MADE IN CHINA !!!! :jump: :jump:

ce avea eticheta "made in china"? folia care o invelea? cutia? :D

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o rugaminte pentru posesorii de F4i red/black! Se poate uita cineva sub saua din spate si sa-mi spuna si mie codul culorii (moto meu e in service si baietii de acolo in Italia pentru 10 zile :P ) ? Vreau sa-mi vopsesc carena fata si nu stiu codul. Si daca-mi puteti recomanda si un vopsitor bun, va raman dator! :jump:

 

Am gasit ceva de genul asta pe un forum din afara, dar nu stiu exact ce-i aia:

 

Winning Red

Honda # R258

Color-rite # Top 2530, Base 1090

 

Ma gandeam si eu la un parbriz double bubble, am vazut unul misto la Zero Gravity.

 

Daca iti comanzi DB vreau si eu unul :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce avea eticheta "made in china"? folia care o invelea? cutia? :jump:

 

Cu chiar, avea precum marfa paleta, un packing list ...si jos pe pagina ...:P

 

Acu noh probabil ca mana de lucru e muuult mai ieftina, sau China e mai aproape de Japonia decat Europa...pelea mea shtie :jump:

 

Oricum tot un rr de-un litru' modelul 2007 mi-oi lua cand oi creshte mare... :jump:

Editat de raulciurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o rugaminte pentru posesorii de F4i red/black! Se poate uita cineva sub saua din spate si sa-mi spuna si mie codul culorii (moto meu e in service si baietii de acolo in Italia pentru 10 zile :jump: ) ? Vreau sa-mi vopsesc carena fata si nu stiu codul. Si daca-mi puteti recomanda si un vopsitor bun, va raman dator! :jump:

 

Am gasit ceva de genul asta pe un forum din afara, dar nu stiu exact ce-i aia:

 

Winning Red

Honda # R258

Color-rite # Top 2530, Base 1090

 

Help? :P

 

Am gasit: http://www.colorrite.com/product/honda-r25...ng-red-1347.cfm dar nu prea pricep ce e acolo, poate se pricep aia de la magazinul de vopsea. Acum mai caut un vopsitor bun :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radu, te duci frumusel la magazinul de vopsele de pe coltul de vis-a-vis de romaero (e in centrul imaginii). ii ceri lu' nenea sau tanticii catalogul cu culorile pentru 'onda si bagi ochiul in el. acolo ar trebui sa gasesti codul culorii, culoarea o prepara ei pe loc.

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dai o bere N/A sapt viitoare! :jump: :jump:

 

 

bineinteles :P

 

am auzit ca iti place fatboy slim :jump:)

 

http://www.youtube.com/watch?v=L0vnq2FBF28...feature=related - eram acolo pe plaja intr-un bar si cand a intrat fatboy slim s-a oprit toata agitatia, nici bzz nu se mai auzea si cand a inceput sa invarta platanele a inceput nebunia :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau si vineri la Trentemoller, dar deja suntem offtopic :jump:

 

(Vorbim de concertul din 11-12iulie de la m(')am-aia)

 

pai si ia`ti bilet combo :jump:

 

Pret/bilet

Bilete in avans:

11 iulie : 30 RON

12 iulie : 30 RON

11&12 iulie pachet 2 zile : 50 RON

 

sau vrei sa vii la cucarachaa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Help? :P

 

Am gasit: http://www.colorrite.com/product/honda-r25...ng-red-1347.cfm dar nu prea pricep ce e acolo, poate se pricep aia de la magazinul de vopsea. Acum mai caut un vopsitor bun :jump:

 

Daca Sin City inseamna Bucuresti, atunci ti-as recomanda sa vopsesti la fratii Bardac, in Domnesti. Au vopsitor foarte bun, foarte migsalos. Am vazut multe mobre vopsite la ei, inclusiv repsoale, movistaruri, tot felul... toate au iesit foarte bine, cel putin dupa parerea mea. Eventual sa confirme cei care au mai fost pe la ei.

Doar un sfat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Sin City inseamna Bucuresti, atunci ti-as recomanda sa vopsesti la fratii Bardac, in Domnesti. Au vopsitor foarte bun, foarte migsalos. Am vazut multe mobre vopsite la ei, inclusiv repsoale, movistaruri, tot felul... toate au iesit foarte bine, cel putin dupa parerea mea. Eventual sa confirme cei care au mai fost pe la ei.

Doar un sfat....

 

Mersi de pont! Merg pe mana ta. Maine ma duc si-mi prepar vopseaua si apoi le fac o vizita. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3,3 si 3 fara schimb de filtru! Asa e la F4i.

Editat de adidas00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc sambata, ca aia cu vopseaua din Vitan inchid la 17.30 si eu termin programul la 17.00.

Nu am avut timp, dar daca o lungesc prea mult beau banii :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc sambata, ca aia cu vopseaua din Vitan inchid la 17.30 si eu termin programul la 17.00.

Nu am avut timp, dar daca o lungesc prea mult beau banii :crack:

:bigstar: sa nu bei vopseaua...

man, au bardacii vopsele acolo, de care vrei tu.

Editat de Kata San
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

unde gasesc si eu un far pentru honda f3

 

 

Urmareste zilnic sectiunea ASTA, s-ar putea sa ai noroc! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heya

 

cu multa bucurie, dupa multe asteptari si muuuulte griji si planuri, intru si eu in randurile voastre :kiss:

cu o ceberica 600 F3, din 1995

am cumparat-o pe aproape nimic de pe ebay din Londra, maine ma duc sa o iau acasa.

are carena dreapta lovita, motiv pt care am sa o dezbrac si am sa ii pun crashbaruri pe care le am deja, si o sa o fac streetfighter

 

apoi avand in vedere ca sunt incepatoare la aceasta clasa de moto, am sa o restrictionez la aprox 6000 rpm

 

poze maine sau poimaine!!! :D

 

toate bune!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...