Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vorbeste cu Adi.P, poate te ajuta el, ca e baiat ok :crack:

 

manelist esti tu bai heist :crack: . apropo de ce postezi la detinatori de cbr600 f ? :)

 

ms adidas. :unsure:

 

il ajutam si pe airman ce sa facem. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru montare crash-uri LSL ( 10022030 si 10022041 ) , stie cineva ce diametru minim trebuie sa aiba aiba gaurile din carene? trebuie sa fac rost de "unealta" . Am gasit una , de 75 mm , dar e prea mare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru montare crash-uri LSL ( 10022030 si 10022041 ) , stie cineva ce diametru minim trebuie sa aiba aiba gaurile din carene? trebuie sa fac rost de "unealta" . Am gasit una , de 75 mm , dar e prea mare .

 

Cam 2,5 cm, maxim 3, in diametru.

 

Ce foaie mi-ar trebui pe spate sa o pot ridica mai usor pe o roata? :unsure: Acum am pe spate de 46.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare din nou,

 

Daca acum ceva vreme tot puneam intrebari despre cum e un F4i si cam ce hibe poate avea in cele din urma m-am ales cu una. Sunt incantat de ea, desi in oras este mai confortabil sa mergi cu Kawasaki ER5.

Acum rugaminte....cine are in format electronic manualul utilizatorului. Eu il am insa este in italiana, spaniola germana... Ma intereseaza in engleza ca sa pot pricepe ceva.

Rugaminte 2 Manual service pt F4i 2002 (banuiesc ca este acelasi model ca si 2001, parca din 2003 l-au mai modificat). Momentan nu am nevoie insa e bine sa te documentezi.

 

Acum pt service, vreau sa fac o verificare si de compresie+schimb consumabile. Imi puteti recomanda un service? Pana acum am fost numai la United, de care am fost in mare multumit, insa ei sunt pe Kawa si Aprilia. Referitor tot la consumabile, ce ulei bagati in F4i? Ma gandeam la un Motul full sintetic 10W40, sau 15W50.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru montare crash-uri LSL ( 10022030 si 10022041 ) , stie cineva ce diametru minim trebuie sa aiba aiba gaurile din carene? trebuie sa fac rost de "unealta" . Am gasit una , de 75 mm , dar e prea mare .

 

 

nu ai nevoie de o unealta anume. faci semnul, faci o gaura mica si incepi la pila, carena e moale si nu ai mult de lucru. in jur de 2,5 cm diametru.

 

si acum off-topic. aseara am laut primul radar din viata mea, cu 117 unde era limitare 70. in puii mei trebuie sa fac cinste :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai nevoie de o unealta anume. faci semnul, faci o gaura mica si incepi la pila, carena e moale si nu ai mult de lucru. in jur de 2,5 cm diametru.

 

si acum off-topic. aseara am laut primul radar din viata mea, cu 117 unde era limitare 70. in puii mei trebuie sa fac cinste :unsure:

 

Acum ceva timp, cand mi-am luat motoreta, mergeam pe Buc-Giurgiu si m-a oprit politia cu radar.

Eu eram in vit 6a la 12500 ture si ma tot intrebam de ce dracu nu creste mai mult in turatie/viteza desi acceleratia era blana. Dupa aia am aflat ca e limitata... :)

Politia n-a scris nici o hartie, da mi-a tinut o teorie... de vreo 15 minute. Concluzia: cu moto n-am luat niciodata radar, cu masina la greu. :)

 

Aaa, si la a mea, cu lant/foaie stock ma fura la kilometraj intre 5-9Km/h, depinde de viteza (verificat cu gps). Pe voi cat va fura ?

Editat de nice_sun_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, si la a mea, cu lant/foaie stock ma fura la kilometraj intre 5-9Km/h, depinde de viteza (verificat cu gps). Pe voi cat va fura ?

 

 

si la mine totul e stock, si am observat pe panourile care iti indica viteza de pe bulevarde, o diferenta de 3-4 km intre viteza de pe bord si viteza afisata pe panou. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce foaie mi-ar trebui pe spate sa o pot ridica mai usor pe o roata? :unsure: Acum am pe spate de 46.

Vrei sa vezi cat de bine au fost indreptate tuburile sau nu'ti mai place pe doo roti si vrei pe una? :)

Pune 47 pe spate si 15 pe fata (parca stoc ai 16), dar eu as lasa'o asa, ca dup'aia nu mai indica ca lumea viteza.

 

aseara am laut primul radar din viata mea, cu 117 unde era limitare 70. in puii mei trebuie sa fac cinste :)

sa'ti traiasca, merge si un frapeu la costel. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vrea nebuna sa se ridice deloc. :unsure: Cat de mare poate fi diferenta intre ce indica bordul si viteza reala? Daca indica mai mult bordul, ar fi ok..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vrea nebuna sa se ridice deloc. :) Cat de mare poate fi diferenta intre ce indica bordul si viteza reala? Daca indica mai mult bordul, ar fi ok..

 

Cum mă să nu vrea să se ridice? M-am ridicat eu cu a mea și nu e varianta sport. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 cm m-am ridicat si eu, dar aveam 100km/h :unsure: Brusc imi e frica sa trag de gaz, mai astept sa cresc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='strumfuadi' date='Jul 23 2008, 11:46 AM' post='1352884'

sa'ti traiasca, merge si un frapeu la costel. :crack:

 

 

oricand :) . cand facem stickerele iti trimit unul. power by costel reising :crack:

 

adidas, se ridica foarte usor. daca te mananca tare in locul ferit de soare :) dute pana la 7000, las-o in 6000 si trage brusc de gaz si dupa sa te tii :crack:. asta din gaz. din ambreiaj, puii mei nu stiu, dar am idee, dar nici nu vreau sa incerc :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai liniștit ca și eu m-am ridicat fără să vreau, am vrut să trec printre două mașini și am băgat mâna în gaz... hopa sus! :unsure:

Oricum nu mai fac d-astea, prefer să stau pe două. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vezi ce caterinca e cand treci in vit. I printre coloanele de masini oprite la semafor, vrei sa saluti un amic din gaz si, fiind in stare de zombie, sa uiti sa tragi de ambreiaj. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta intrebare pe ordinea de zi :)

Cum ii ridic codita? Am incercat aseara doar din amortizor si nu prea e vizibila schimbarea. Mai exista alte metode? Sunt cam inalt pentru ea :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta intrebare pe ordinea de zi :crack:

Cum ii ridic codita? Am incercat aseara doar din amortizor si nu prea e vizibila schimbarea. Mai exista alte metode? Sunt cam inalt pentru ea :crack:

 

ce inaltime ai ? :unsure: eu am 1,85 si stau bine .

 

varianta sport e putin mai inalta decat f4i normal. am observat diferenta acum 2 seri. de intaltat se poate, dar e cam dificila operatiunea. :)

 

@ strumfu ... check my signature :crack: , mai dau un frape la costel :). cum zice ahmed : hondă, the power of dreams.

Editat de adi.p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta intrebare pe ordinea de zi :)

Cum ii ridic codita? Am incercat aseara doar din amortizor si nu prea e vizibila schimbarea. Mai exista alte metode? Sunt cam inalt pentru ea :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca ai avea 2m, auzi tu, esti mare ptr ea.. :unsure:

Nu am vazut kituri de ridicare, doar de coborare. Oricum, daca o ridici ii scurtezi ampatamentul. O faci mai manevrabila dar mai instabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vezi ce caterinca e cand treci in vit. I printre coloanele de masini oprite la semafor, vrei sa saluti un amic din gaz si, fiind in stare de zombie, sa uiti sa tragi de ambreiaj. :unsure:

 

Eu am vrut sa o turez intr-un pasaj cand am vazut 4 ochi de pixda care ma fixau...Am tremurat 10 min dupa ce am ferit un voblaj,un perete su cateva masini parcate(eram oblic pe traiectorie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haidati pe AEROPORT !!!

 

Se ridica mai bine... :unsure:

sa dea dreaq daca n-as venii numa sa vad si eu fustitele alea :)

 

Ps. am ridicat-o si eu de cateva ori din greseala... si de vreo 2 ori am pus fata usor stramb jos... un mic voblaj cu kkoa de rigoare dupa care totul ok... :crack: PREFER SI APRECIEZ PE CEI CARE STIU PE 2!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva zile am intrebat si eu de manual pentru F4i din 2002. Am gasit pe net atat manual de user cat si de reparatii.

Revin cu 2 intrebari:

Service de incredere Honda dar ca sa nu te jupoaie de viu?

Ce ulei puneti in motoare? Ma intereseaza mai mult indicativul , si marca daca ati fost multumiti...

 

Cred ca v-am suparat cand am zis de Kawasaki ER5 ca ar fii mai manevrabila in oras. Sa zicem ca s-a mai micsorat diferenta, am inceput sa ma obisnuiesc cu F4i insa tot a ramas o diferenta.

M-ar mai interesa cu ce sunt incaltate motocicletele voastre. Eu am luat-o cu niste Metzler Racetec K3 care se simt f bine pe asfalt curat, insa fiind mai slick mi-e cam teama cu ele pe zonele prafuite. Nu am mers pana acum cu ele pe ploaie dar nici nu as vrea.

Niste cauciucuri pt f4 cu aderenta buna pe uscat si pe ploaie cam care ar fii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva zile am intrebat si eu de manual pentru F4i din 2002. Am gasit pe net atat manual de user cat si de reparatii.

Revin cu 2 intrebari:

Ce ulei puneti in motoare? Ma intereseaza mai mult indicativul , si marca daca ati fost multumiti...

Niste cauciucuri pt f4 cu aderenta buna pe uscat si pe ploaie cam care ar fii?

 

SAE 10W40 cum scrie in cartea tehnica, eu am bagat motul 300v factory line-foarte multumit de el dar cam scumput- urmatoru schimb ma dau pe 7100(tot full sintetic dar pt uz mai stradal) ...tot motul...

 

Eu am continenal road attack ... foarte multumit de aderenta si pe ploaie si pe uscat poti merge aproape la fel... desi pe ploaie e o teama nefondata cu gumele astea pt ca ele sunt proiectate sa functioneze in conditii de forja , nu cum mergem noi pe strada...

inainte am avut bridgestone bt-010 si alea SUPER GUME si pe ploaie si pe uscat! ... dar cam scumpe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...