Sari la conținut

Donatii pentru "comunisti"


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu imi donaza nimeni un ataj pt awo simson? dau bere la greu

 

off topic!!!!! Exista topic pentru cerseli frate!!! Fara suparare!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca pistoanele de de dacie 1100 se potrivesc la vreun motor? dar is bine venite .. poate are cineva nevoie de ele

.. plm ...

 

 

mai zic o data (sper ca nu va deranjaza):

care are sa-mi dea si mie :

ambielje mobra/hoinar

cilindrii hoinar

pistoane minimobra

pistoane diametru 40-44

aprindere electronica de drujba sau scooter

acte manet

electromotor manet

comanda acceleratie minsk ..

 

 

io cand iti vad fatza imi vine sa sparg monitoru'...j

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are cineva trebuinta de doua burdufe noi de Iawa (de la furca), sa-mi dea PM si se doneaza.Le-am luat pt MZ meu dar nu sau potrivit. :scratch:

eu am pus la mz-ul meu burdufe de la directia de dacie si se potrivesc de minune...au trebuit taiate la un capat findca erau prea inguste in rest se vede foarte bine ....bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am pus la mz-ul meu burdufe de la directia de dacie si se potrivesc de minune...au trebuit taiate la un capat findca erau prea inguste in rest se vede foarte bine ....bafta

Multam, asa am rez si eu problema! :unsure: Initial luasem de mz etz ca pareau mai de calitate dar nu se potriveau deloc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare am si eu o jawa 638 facuta bucati adik dezmembrata nu pocnita pe care doresc sa o donez pe bucati sau daca vine cineva sa ia toate bucatelele o data sa fie sanatos

talonul nu il gasesc de la ea,talon care nu este pe numele meu.

Am vrut acum 2 ani sa ma apuc de ea sa o fac tipla dar nu am avut timp si nici bani sa stau de ea (doar cadrul l-am vopsit in galben :unsure:) si imbracat in plastic )

Pt cine stie motoreta a fost a lui calu (oare ce mai face?!?!?!?)

ce nu ami am la ea in schimb este instalatia electrica pe care eu am vruta sa o refac si sa o schimb de pe 6v pe 12v.

adresa mea de e-mail este:

mariusdascalu82@yahoo.com

sau

0766659309

App sunt din Bucuresti cine doreste ceva vb la tel sau pe mess si stabilim o intalnire :angry:

 

bafta si asfalt uscat

 

 

S-a dat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare am si eu o jawa 638 facuta bucati adik dezmembrata nu pocnita pe care doresc sa o donez pe bucati sau daca vine cineva sa ia toate bucatelele o data sa fie sanatos

talonul nu il gasesc de la ea,talon care nu este pe numele meu.

Am vrut acum 2 ani sa ma apuc de ea sa o fac tipla dar nu am avut timp si nici bani sa stau de ea (doar cadrul l-am vopsit in galben :angry:) si imbracat in plastic )

Pt cine stie motoreta a fost a lui calu (oare ce mai face?!?!?!?)

ce nu ami am la ea in schimb este instalatia electrica pe care eu am vruta sa o refac si sa o schimb de pe 6v pe 12v.

adresa mea de e-mail este:

mariusdascalu82@yahoo.com

sau

0766659309

App sunt din Bucuresti cine doreste ceva vb la tel sau pe mess si stabilim o intalnire :kiss:

 

bafta si asfalt uscat

 

 

S-a dat

hai bre, chiar nu gasesti talonul?ca m-ar fi interesat, sa pot pune si eu pe sosea jawalaul meu :unsure:

 

PS: defapt, calu ar putea face rost de actele ei, si acum, daca ar fi sa se inmatriculeze, ar trebui radiata doar de la financiar :) deci, ramane sa vorbim :kiss:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai bre, chiar nu gasesti talonul?ca m-ar fi interesat, sa pot pune si eu pe sosea jawalaul meu :angry:

 

PS: defapt, calu ar putea face rost de actele ei, si acum, daca ar fi sa se inmatriculeze, ar trebui radiata doar de la financiar :kiss: deci, ramane sa vorbim :kiss:

Cred ca din iarna te-am anuntat de chestia asta.. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca din iarna te-am anuntat de chestia asta.. :unsure:

hahaha, m-am gandit eu ca asta e mobra :kiss:

 

hahaha.....acu am vazut ca a editat... :angry: cine o luat-o?fanny? :kiss:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-e sila sa cauti topicul cu cerseli?

Cand ma duc pe la bunici ma uit sa vad daca mai exista, asta daca nu si-a facut batranul mila sa o dea la tigani.Poate ai noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-e sila sa cauti topicul cu cerseli?

Cand ma duc pe la bunici ma uit sa vad daca mai exista, asta daca nu si-a facut batranul mila sa o dea la tigani.Poate ai noroc.

dixi, am eu nevoie de ceva cadru cu acte, daca tot te lauzi ca ai una pe la batran :cheers:

daca mai e ceva pe acolo, da-mi de stire...inclusiv actele :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dixi, am eu nevoie de ceva cadru cu acte, daca tot te lauzi ca ai una pe la batran :cheers:

daca mai e ceva pe acolo, da-mi de stire...inclusiv actele :banana:

 

Mai Oreleule, acte nu am avut niciodata, in rest pot spune ca motocicleta sta/sau a stat sub o cluca de coceni, este/ a fost intreaga, numai motorul este intr-un butoi cu motorina.Cand ma duc ii fac niste poze si iti arat.Daca iti trebuie ceva, iti dau cu cea mai mare placere. :blbl:

 

Dar sa stii ca nu este chiar intr-o stare grozava, mult timp a indurat ploi, deci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, donez un rezervor de Jupiter5.

Daca e careva interesat de el, tin sa precizez ca ar mere revopsit (i-am dat eu oleaca cu un spray prost si e bun contra ploii, dar..), in schimb rugina in interior este aproape zero.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare care aveti sau cunoasteti pe cineva care mai are cate ceva piese de ij(izh) 56, asi avea nevoie in principal de un rezervor care sa nu fie foarte, ruginit la interior? ; ca am si eu unul dar curge rugina din el, sau capacele de aluminiu care acopera carburatorul, capac aluminiu pinion spate sau tobe ! dau lada de bere, sau platesc .numai bine!

 

am sa pun o fotografie cu tipul motocicletei care se observa de ce piese am nevoie

post-16980-1220434744_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare care aveti sau cunoasteti pe cineva care mai are cate ceva piese de ij(izh) 56, asi avea nevoie in principal de un rezervor care sa nu fie foarte, ruginit la interior? ; ca am si eu unul dar curge rugina din el, sau capacele de aluminiu care acopera carburatorul, capac aluminiu pinion spate sau tobe ! dau lada de bere, sau platesc .numai bine!

 

am sa pun o fotografie cu tipul motocicletei care se observa de ce piese am nevoie

 

 

Eheee,ex-ul meu ij '56 :cheers: Rezervoare se gasesc destul de greu ca au cautare mare pe la cioparisti si chiar daca gasesti unul,poate sa fie la fel de ruginit ca si al tau. Mai bine incearca sa-l resuscitezi pe al tau ca se poate.Capace d'alea am cautat si io mult timp si abia am gasit o pereche iar ala de roata de spate e si mai greu de gasit.Tobe as avea dar nu prea bune.Dupa ce am sa-mi termin ij-ul oricum am sa donez toate piesele ce imi raman dar asta nu va fi prea curand.Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eheee,ex-ul meu ij '56 :D Rezervoare se gasesc destul de greu ca au cautare mare pe la cioparisti si chiar daca gasesti unul,poate sa fie la fel de ruginit ca si al tau. Mai bine incearca sa-l resuscitezi pe al tau ca se poate.Capace d'alea am cautat si io mult timp si abia am gasit o pereche iar ala de roata de spate e si mai greu de gasit.Tobe as avea dar nu prea bune.Dupa ce am sa-mi termin ij-ul oricum am sa donez toate piesele ce imi raman dar asta nu va fi prea curand.Bafta.

 

 

 

ok atunci am s aincerc sa il curat cumva cu ceva la interior , ca exteriorul nu am treaba cu el, si de restul poate mai gasesc vre-un batranel care mai are asa ceva.........mersi pentru sfaturi, bafta si asfalt fara gropi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capacul pinion spate se potriveste de la orice tip de ij ,am unul intreg si nou de planeta 5 dar l-am promis deja si mai am unul de la festival dat e umpic spart ,mai am si tobe de jupiter care se potrivesc ,sunt in stare destul de buna ,dar nu au site si fac galagie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capacul pinion spate se potriveste de la orice tip de ij ,am unul intreg si nou de planeta 5 dar l-am promis deja si mai am unul de la festival dat e umpic spart ,mai am si tobe de jupiter care se potrivesc ,sunt in stare destul de buna ,dar nu au site si fac galagie

 

Sal, daca vrei sa dai tobele, te rog, pune o poza si zi un pret, mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...