Sari la conținut

Donatii pentru "comunisti"


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

Fratzilor caut un rezervor de mobra 50 super il are cineva ?????????? PLATESC !!!!! nu moca astept raspuns de la voi nb

 

Salut Adi ! Am eu un rezervor de Mobra 50 in stare OK si cu robinetul de benzina original pus pe el. Nu vreau bani pe el, poate ai si tu alte vechituri de care te incurci pe acasa... Daca nu, sanatate...

Eu sunt din Bucuresti. Tu de unde esti ?

 

 

Salut baieti ! In urma scotocirii dupa diverse prin atelierul meu, am gasit cateva obiecte care poate trezesc interesul vreunuia dintre voi care restaureaza o Mobra 50. Mai am in plus si un set de platini noi, tot de Mobra 50.

Numai bine !

post-37232-1222427303_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut Adi ! Am eu un rezervor de Mobra 50 in stare OK si cu robinetul de benzina original pus pe el. Nu vreau bani pe el, poate ai si tu alte vechituri de care te incurci pe acasa... Daca nu, sanatate...

Eu sunt din Bucuresti. Tu de unde esti ?

 

 

Salut baieti ! In urma scotocirii dupa diverse prin atelierul meu, am gasit cateva obiecte care poate trezesc interesul vreunuia dintre voi care restaureaza o Mobra 50. Mai am in plus si un set de platini noi, tot de Mobra 50.

Numai bine !

 

Salut as fi interesat de platina,mai ai ?am mare nevoie deoarece a mea e varza .

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut as fi interesat de platina,mai ai ?am mare nevoie deoarece a mea e varza .

multumesc!

 

Da, pot sa te ajut cu platina. Insa ai vazut, eu sunt din Bucuresti, vad ca tu esti din Lugoj. Cum vrei sa procedam ca sa ti-o dau ? Daca vrei, suna-ma la 0722.702.892 Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Adi ! Am eu un rezervor de Mobra 50 in stare OK si cu robinetul de benzina original pus pe el. Nu vreau bani pe el, poate ai si tu alte vechituri de care te incurci pe acasa... Daca nu, sanatate...

Eu sunt din Bucuresti. Tu de unde esti ?

 

 

Salut baieti ! In urma scotocirii dupa diverse prin atelierul meu, am gasit cateva obiecte care poate trezesc interesul vreunuia dintre voi care restaureaza o Mobra 50. Mai am in plus si un set de platini noi, tot de Mobra 50.

Numai bine !

 

 

 

Vlade team gasit esti omul meu tu ai tot cea ce am eu nevoie inclusiv o platina rezervorul farul capotajele alea 2 ............... uite cum facem iti dau messu meu si vorbim acolo mai am si eu diferite chesti piese etk :kiss:

intra te rog pe ady_love_deny si vorbim aici :goodposting: astept sami dai add nb :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Adi ! Am eu un rezervor de Mobra 50 in stare OK si cu robinetul de benzina original pus pe el. Nu vreau bani pe el, poate ai si tu alte vechituri de care te incurci pe acasa... Daca nu, sanatate...

Eu sunt din Bucuresti. Tu de unde esti ?

 

 

Salut baieti ! In urma scotocirii dupa diverse prin atelierul meu, am gasit cateva obiecte care poate trezesc interesul vreunuia dintre voi care restaureaza o Mobra 50. Mai am in plus si un set de platini noi, tot de Mobra 50.

Numai bine !

Capacul din stanga????mai este valabil??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DONEZ un IJ Jupiter 4 din 82, inmatriculat cu CI ci Numere noi.

Acum, care sunt conditiile :

Probleme: - nu mai gasesc Certificatul de inmatriculare, si lipsesc cateva piese care mi-au fost furate, si este dezmembrat.

 

Parti bune: - Cilindrii alezati, pistoane noi, semerinduri noi, rulmenti de ambielaj, inclusiv cei de cutie si de pinion atac noi, ambielajele rectificat. Vroiam sa il fac pentru mine.

 

Conditii: cine vine sa il ia, il ia pe tot, de preferinta cineva care vrea sa il faca, daca nu, nu..., pentru ca eu locuiesc in Bucuresti in momentul de fatza, iar motorul se afla in Craiova la un amic in garaj, si nu mai poate sa il tina.

 

ESTE URGENT si rog seriozitate avand in vedere ca este moca :)

Tare as vrea sa fac pe cineva fericit care este pasionat si nu are posibilitati prea mari. :)

TEL: 0729924898 - Mihai

Editat de aax94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu gasesti pe cineva care sa-l ia tot da-mi un pm.

mie imi trebuiesc doar cateva piese si actele.

eu vin il iau pe tot si ca nu-mi trebuie donez mai departe..

asa ca cu prioritate ar fi unu care sa-l ia si sa-l faca, daca nu il fac eu bucati pt altii.

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca asta era pagina de donatii, nu de cerseli. ma rog.

 

se dau niste piese de minsk (piston, segmenti, bolt cu colivie, o placa si o oala de ambreiaj, cele 2 furci din cutie - una din ele are o muchie lipita prin alamire). toate au fost scoase de pe un motor care mergea bine, dar pe care propietaru a vrut sa il fac ceas.

 

+ una bucata ghidon minsk cu tot cu prinderi (primit de la Zidu, tot moca, care nu a mai apucat sa fie montat pe Minskulete).

 

totul livrabil in Bucuresti, dupa-amiaza/seara, eventual cat mai aproape de sectorul 1

 

poze:

 

post-5125-1222162104_thumb.jpgpost-5125-1222162083_thumb.jpgpost-5125-1222162124_thumb.jpgpost-5125-1222162139_thumb.jpg

 

 

nu le vrea nimeni? macar ghidonul... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VREAU EU JUPITERUL DACA MAI ESTE!!!! vreau sa il pun p picioare!!

 

Este ca si al tau daca il vrei, mai ales ca esti din Craiova. Suna-ma sa stabilim detalii. Cred ca cea mai buna varianta, avand in vedere ca eu sunt in Bucuresti, este sa ne intalnim in weekend, cautam un notar, si iti fac procura ca sa te poti ocupa si de acte in numele meu :rock:. Ar fi de preferat in weekend-ul viitor 11-12 oct

Mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti tare,frate...ai facut un gest nobil...baiatul la care va ajunge motocicleta poate ca intradevar isi doreste un motor dar nu isi permite...inca odata,toata stima...ai o bere de la mine.. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte bine ca s-a gasit stapan pentru acest motor. comunistele sunt din ce in ce mai rare, or sa le tina doar cei ce cu adevarat sunt pasionati de astfel de "utilaje". bafta si succes la repus pe picioare acest ij.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti tare,frate...ai facut un gest nobil...baiatul la care va ajunge motocicleta poate ca intradevar isi doreste un motor dar nu isi permite...inca odata,toata stima...ai o bere de la mine.. :rock:

 

Multumesc mult, chiar merita acest motor sa mearga. A fost "prima mea iubire"... si nu merita sa ajunga la fier vechi, cand, cu siguranta mai exista si pasionati care au unde sa o repare si sa o tina. Eu am "Umbrita" mea pe care reusesc sa o adapostesc cu bunavointa unui forumist cu inima :P. Si eu sunt ajutat la randul meu :blbl:

 

 

foarte bine ca s-a gasit stapan pentru acest motor. comunistele sunt din ce in ce mai rare, or sa le tina doar cei ce cu adevarat sunt pasionati de astfel de "utilaje". bafta si succes la repus pe picioare acest ij.

 

Cel vizat anterior inca nu m-a contactat. Astept sa ia legatura cu mine. Va tin la curent cu desfasurarea actiunii. :lol:

 

Adjudecat Mihai Mobra. Weekend-ul viitor intra in posesie.... si clar bem o bere :rock:

Editat de aax94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci trebe sa dau de baut!!!CLAR! :rock: :rock:

dar mai am ceva de furca!trebe sa ma duc sa o radiez fara o da la fier vechi!

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...