Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

am vazut reportajul....inca nu ne-am revenit complet nici eu nici prietenul meu.....este crunt ca unii dintre noi platesc cu viata pt inconstienta unor nenorociti.....odihneasca-se in pace........

 

R.I.P. :cheers: :eek: :D :angry: :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e un moldovean care se disculpa la greu ca nu a vazut motorul. Un tip care a stat de vorba cu mine il cunoastea pe unul dintre politisti si avea o impresie foarte solida ca acesta din urma are o intentie de a-l scoate basma curata pe idiotul ala sinistru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu am vazut eu bine...dar din reportajul de la pro tv mi s-a parut ca echipele de televiune ajunsesera acolo inaintea salvarii. au dat imagini blurate cu saracul baiat zacand pe jos intr-o balta de sange. de aici inteleg ca ambulanta inca nu sosise acolo cand astia de pro tv filmau !! :cheers: cu dracu' e posibil asa ceva ??? mai ales ca accidentul a fost pe stefan, iar spitalul de urgenta floreasca e foarte aproape !!

 

macar de data asta nu au mai scos motociclistul vinovat si au pus un titlu sugestiv : "cand viata nu are prioritate".

 

din pacate cred ca baiatul avea viteza mare, dupa cum arata masina...

 

oricum, cand vezi asa ceva, iti dai seama ca viata ta se poate sfarsi atunci cand te astepti mai putin...la o plimbare cu motocicleta...din prostia unora care nu-si dau seama nici o clipa cat de usor este sa omori un om.

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut shi eu pe la 7 parrr-parrrr cu Trabu', tocmai cand urcau motoru' pe trailer. Era fff aglomerat shi eu eram pe banda din mijloc, n-am avut cum sa opresc. Acasa am intrat repede, doar-doar.... dar, din pacate....

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din fericire numai noua ne sta in putere sa constientizam faptul asta si sa alegem daca vrem sa platim acest pret, eu unu-l nu cred ca merita sa-ti ruinezi o viata doar pt un dat in gaz pe bulevard, poti face asta oriunde alt undeva in afara in conditii mai sigure...acum trebuie sa realizam ce pericole ne pandesc si sa deschidem bine ochii daca suntem dispusi sa platim un pret mult prea mare pt cativa km/h in plus pe un bulevard care te asteapta cu bratele deschise sa te arda la orice pas...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, deci era coleg de servici cu prietenul sora-mii..baiatul avea 27 ani si un copil de 2 ani..

In acelasi timp cu el a avut accident fratele lui dar care a lasat motorul sa cada si el a scapat...din pacate nu stiu in ce zona.

 

pe pro-bike sunt niste poze socante pt cine doreste sa le vada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok e si vina noastra cand scapam mana in gaz, dar astora de conduc masinile cine le-a dat permisul frate? De ce au dotat masinile cu oglinzi retrovizoare si oamenii cu ochi? Fir-ar mama lor de ochi, ca ar trebui sa le fie scosi cand spun inocenti "nu te-am vazut"! In puii mei, suntem invizibili sau ce? :cheers:

 

E prea mult, e prea mare pretul platit pentru lipsa de respect in trafic. :eek: :D :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...