Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Recuperare rapida Cristi.

N-ai fost "gazduit" cumva in salonul 15 de la Ortopedie Cluj?

Ba da,dupa operatie m-au mutat in 35.

» Post actualizat in 21 Jul 2014 11:05

Dupa lungi zbateri am reusit sa incheg un site.Stiu ca mai este mult pana va fi valabil insa este un inceput.Nu am piese deocamdata pentru ca nu am reusit sa economisesc indeajuns pentru achizitie.Cel putin momentan pot veni in sprijinul vostru cu doua lucruri:

 

1. in partea stanga sunt butoane active de unde va puteti achizitiona direct fara interventia mea , consumabilele de baza

2. daca aveti anunturi de publicat imi trimiteti poze , detalii , si date de contact pentru a va putea publica anunturile.Nu am reusit sa-l fac interactiv deocamdata...

 

adresa in semnatura...

Orice setare am facut,eu nu vad semnatura nimanui.Inainte de accident vedeam,acum orice fac,nu mai vad,nici semnatura mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Du-te la Ignore Preferences si debifeaza 'Ignore all signatures when reading topics and personal messages' si da save changes. Ce ai facut a fost sa apesi pe X-ul din dreptul unei semnaturi (capatul din dreapta) si sa dai ignore all signatures. Asta daca vrei, bineinteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da,dupa operatie m-au mutat in 35.

» Post actualizat in 21 Jul 2014 11:05

Orice setare am facut,eu nu vad semnatura nimanui.Inainte de accident vedeam,acum orice fac,nu mai vad,nici semnatura mea!

http://moto-dezmembrari.wix.com/moto-dezmembrari

» Post actualizat in 21 Jul 2014 13:39

la umbra la o bere

post-78987-0-96180500-1405949969_thumb.jpg

post-78987-0-41594600-1405949974_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la plimbarea de seara mai descoperi oaresce' unduitoare picioare infipte intr-un poponeata beton


» Post actualizat in 21 Jul 2014 17:54

la plimbarea de seara mai descoperi oaresce' unduitoare picioare infipte intr-un poponeata beton

am dat mobra unui profesionist sa dea o tura , mai de graba sa scoata carceii din ea .abia acum am realizat sunetul perfect alt motorului.Aprilica asta chiar suna bine , arata bine si ma mandresc cu ea.

Omul s-a linistit la casa lui ,are aproape de 50 ,sfaraia la un scuter , dar dupa cateva ture se vedea pe chipul lui bucuria " de a zbura pe doua roti".

M-am simtit mandru cu adevarat ca am Aprilia Pegaso 650

post-78987-0-14063900-1405964958_thumb.jpg

post-78987-0-92133800-1405964960_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la plimbarea de seara mai descoperi oaresce' unduitoare picioare infipte intr-un poponeata beton

» Post actualizat in 21 Jul 2014 17:54

am dat mobra unui profesionist sa dea o tura , mai de graba sa scoata carceii din ea .abia acum am realizat sunetul perfect alt motorului.Aprilica asta chiar suna bine , arata bine si ma mandresc cu ea.

Omul s-a linistit la casa lui ,are aproape de 50 ,sfaraia la un scuter , dar dupa cateva ture se vedea pe chipul lui bucuria " de a zbura pe doua roti".

M-am simtit mandru cu adevarat ca am Aprilia Pegaso 650

Da,da,faine protectii ai la genunchi...

» Post actualizat in 22 Jul 2014 06:11

Du-te la Ignore Preferences si debifeaza 'Ignore all signatures when reading topics and personal messages' si da save changes. Ce ai facut a fost sa apesi pe X-ul din dreptul unei semnaturi (capatul din dreapta) si sa dai ignore all signatures. Asta daca vrei, bineinteles.

Era debifata optiunea.Ba chiar am bifat-o,m-am delogat/logat,am debifat-o,am salvat/delogat/logat si tot degeaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,da,faine protectii ai la genunchi...

» Post actualizat in 22 Jul 2014 06:11

Era debifata optiunea.Ba chiar am bifat-o,m-am delogat/logat,am debifat-o,am salvat/delogat/logat si tot degeaba!

da adevarat ca am gresit dar le-am lasat acasa sunt putin incomode , azi le pun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adblock Plus-ul (asta daca ai Firefox) mai poate bloca semnaturile. Trebuie sa intri la "Open Blockable Items" si sa vezi ce este blocat (text rosu). Daca contine ceva cu "signature" apasa pe X si apoi reincarca pagina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa, Cristi !

Sa te faci bine cat mai repede !

 

 

Am fost plecat in weekend cu niste prieteni cu masina la Giurgeni, pe Dunare.

post-25665-0-90330100-1406020401_thumb.jpgpost-25665-0-02629200-1406020507_thumb.jpgpost-25665-0-19460100-1406020597_thumb.jpg

Nu sunt pescar, dar norocul incepatorului si am luat un peste rapitor la lingurita.

post-25665-0-35917900-1406020731_thumb.jpgpost-25665-0-82905400-1406020368_thumb.jpgpost-25665-0-18399100-1406020835_thumb.jpg

Asta a fost captura noastra pentru 8 persoane in prima zi.

A doua zi nu am mai prins decat vreo doi pestisori mici rau de tot.

post-25665-0-75031200-1406020881_thumb.jpg

Oricum am facut un gratar excelent si am avut provizii luate de acasa, deci nu am murit de foame.

Bere... la greu :)

Chiar aveam nevoie sa mai ies pe undeva, sa imi limpezesc gandurile.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adblock Plus-ul (asta daca ai Firefox) mai poate bloca semnaturile. Trebuie sa intri la "Open Blockable Items" si sa vezi ce este blocat (text rosu). Daca contine ceva cu "signature" apasa pe X si apoi reincarca pagina.

Nu am Firefox,am Google Chrome.Le-am cam incercat pe toate,dar se pare ca degeaba.

» Post actualizat in 22 Jul 2014 12:47

Sanatate multa, Cristi !

Sa te faci bine cat mai repede !

 

 

Am fost plecat in weekend cu niste prieteni cu masina la Giurgeni, pe Dunare.

attachicon.gifDSCF6204.JPGattachicon.gifDSCF6274.JPGattachicon.gifDSCF6288.JPG

Nu sunt pescar, dar norocul incepatorului si am luat un peste rapitor la lingurita.

attachicon.gifDSCF6460.JPGattachicon.gifDSCF6512.JPGattachicon.gifDSCF6520.JPG

Asta a fost captura noastra pentru 8 persoane in prima zi.

A doua zi nu am mai prins decat vreo doi pestisori mici rau de tot.

attachicon.gifDSCF6571.JPG

Oricum am facut un gratar excelent si am avut provizii luate de acasa, deci nu am murit de foame.

Bere... la greu :)

Chiar aveam nevoie sa mai ies pe undeva, sa imi limpezesc gandurile.

Mersi mult Mony!

Imi pare foarte rau ca nu voi participa anul acesta la intalnirea Aprilistilor Pegasisti!De fapt sunt cam imobilizat pe urmatoarele 2 luni la domiciliu,apoi urmeaza operatia de scoatere a placii si a suruburilor,api vreo 2-3 luni de refacere fizica,caci am cam pierdut masa musculara!In 2 saptamani,am dat jos 7 kg si ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am Firefox,am Google Chrome.Le-am cam incercat pe toate,dar se pare ca degeaba.

» Post actualizat in 22 Jul 2014 12:47

Mersi mult Mony!

Imi pare foarte rau ca nu voi participa anul acesta la intalnirea Aprilistilor Pegasisti!De fapt sunt cam imobilizat pe urmatoarele 2 luni la domiciliu,apoi urmeaza operatia de scoatere a placii si a suruburilor,api vreo 2-3 luni de refacere fizica,caci am cam pierdut masa musculara!In 2 saptamani,am dat jos 7 kg si ceva!

incearca si asta: solicita cand te loghezi pe cont " am uitat parola". Vei reintroduce aceeasi parola dar anumite setari vor revenii ca in starea initiala.Am incercat intamplator si am realizat ca mail-urile nu se mai duc in spam( am setat ca spam un e-mail din greseala si nu mai putem reveni la situatia initiala) Asa ca vesnica idee: invatam din greseli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca si asta: solicita cand te loghezi pe cont " am uitat parola". Vei reintroduce aceeasi parola dar anumite setari vor revenii ca in starea initiala.Am incercat intamplator si am realizat ca mail-urile nu se mai duc in spam( am setat ca spam un e-mail din greseala si nu mai putem reveni la situatia initiala) Asa ca vesnica idee: invatam din greseli

Am facut si asta,ba chiar mi-am schimbat si parola,dar tot degeaba.Sa fie ceva setare la Google Chrome?Stiti careva ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa descarci si Mozilla Firefox si vezi ce se intampla.Recuperarea se face in doua saptamani cu mult mers pe jos.

» Post actualizat in 23 Jul 2014 06:03

Mony,nimic nu se compara cu doua zile de stat in aer liber pe vreme frumoasa. Personal,imi place mai mult muntele in zone mai putin populate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa descarci si Mozilla Firefox si vezi ce se intampla. Recuperarea se face in doua saptamani cu mult mers pe jos.

» Post actualizat in 23 Jul 2014 06:03

Mony,nimic nu se compara cu doua zile de stat in aer liber pe vreme frumoasa. Personal,imi place mai mult muntele in zone mai putin populate.

Acum am instalat Firefox si pe asta merge!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc pe un telefon Chrome,pe celalalt Firefox.

Chrome se misca mai bine,insa telefonul e mai nou.

Ieri am facut rost de la prieten de doua pahare de carburator. Erau pline de rugina,dar au suruburile noi. De o ora frec la ele cu periuta sa le dau aspectul din fabrica.

post-74306-0-29753400-1406101839_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-le citeva ore in decarbusolv ( http://www.fabryo.com/fise/43.pdf ), timp in care poti limpai citeva beri la umbra, iar apoi doar le clatesti cu benzina, diluant, sau apa cu detergent si le lasi la uscat...si vor fi ca noi! :cheers:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci,nea Ivane,asa m-a invatat si Mony.

O sa adun maruntisul de prin casa,sa iau o sticla de solutie.

Pana acum am curatat cu degresant,am pus apoi si benzina si mi-a topit casoleta de plastic.

Am reusit sa desfac si suruburile dupa ce le-am ciocanit putin.

Ma gandeam sa folosesc diluant,ca am o sticla prin garaj,dar merg pe varianta voastra ca am gasit multa rugina la etansarea din capatul suruburilor.

Bine ca mi-a trecut prin cap sa scot garniturile de prima data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate,eu nu pot ajunge. Sper sa fiu mai pregatit data viitoare.

 

Sunt plecat azi cu fi-miu cu bicicletele si am cumparat Decarbusolv. 17 lei o sticla care are 0,9 litri...diseara bag paharele la saramura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate de 2 ani incerc sa fac sa ne adunam cumva!Nici eu nu pot veni anul asta,dupa cum stiti!

Am vorbit azi si cu Mony si cu Eugen.

Anul viitor,nu o sa scap ocazia!Doresc sa va urez celor ce veti merge,distractie placuta si sa beti o berica si pentru mine!Eu nu pot bea deloc,caci pana la sfarsitul lunii august,urmez injectarea cu anticoagulant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate de 2 ani incerc sa fac sa ne adunam cumva!Nici eu nu pot veni anul asta,dupa cum stiti!

Am vorbit azi si cu Mony si cu Eugen.

Anul viitor,nu o sa scap ocazia!Doresc sa va urez celor ce veti merge,distractie placuta si sa beti o berica si pentru mine!Eu nu pot bea deloc,caci pana la sfarsitul lunii august,urmez injectarea cu anticoagulant!

e mai importanta sanatatea , de intalnit ne vom intalni poate nu toti deodata dar nu se stie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai importanta sanatatea , de intalnit ne vom intalni poate nu toti deodata dar nu se stie

De asta sa fii sigur,caci toata treaba asta ce am patit-o,n-a facut decat sa ma indarjeasca si mai tare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e,ce nu te doboara ,te intareste.

Pegasso,am reusit sa-ti fac niste poze cu prinderea de la crick-ul central. Poate te ajuta cu ceva.

post-74306-0-97431600-1406198475_thumb.jpg

post-74306-0-37509700-1406198567_thumb.jpg

post-74306-0-82056400-1406198646_thumb.jpg

post-74306-0-21287300-1406198740_thumb.jpg

post-74306-0-50975300-1406198840_thumb.jpg

post-74306-0-28457700-1406198935_thumb.jpg

post-74306-0-74031500-1406199007_thumb.jpg

post-74306-0-54838500-1406199092_thumb.jpg

post-74306-0-04535200-1406199184_thumb.jpg

post-74306-0-43756400-1406199295_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o problema cred :

dupa ce am schimbat uleiul ( 2 l ) am constatat nivelul peste maxim.Am mers asa pana acum doua zile cnd , m-am hotarat sa mai scot din ulei fiindca am crezut ca nivelul crescut se datoreaza faptului ca nu am eliminat tot uleiul din motor la skimb...in fine .Ieri am dat cateva ture , motorul merge ok

Azi am verificat nivelul : peste maxim

adevarul e ca la forja scoate un pic de fum , am aproape 50000 km ,

recomandari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...