Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@MaDalin : nu am descarcat pozele IMSA am vizualizat PR tableta cele postate pe forum;stiu ca si restul sunt la fel. Zici sa trecem prin Bucuresti?

» Post actualizat in 14 Aug 2015 19:23

Adica foarte bune

Pai asa ma gandeam. Incingeam un gratar si cu Mony si cu cine mai e prin zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti masori circumferinta capului....in functie de nr de cm gasesti pe net cam la ce marime te incadrezi....eu sunt de parere sa nu cumperi casca pe neprobate....in functie de producator marimile difera un pic si poti sa ai surprize....cel mai bine te duci intr-un magazin si ceri voie sa probezi.....din cate te-am vazut eu tu ai nevoie de minim L

Editat de nooxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor Aprilisti si ne-Aprilisti.

 

In seara asta am trecut pe la Madalin si Andrea ca sa iau niste semeringuri pentru jug (pe care mi le-a comandat Madalin tocmai de la BMW).

 

SUNTETI TOTI NISTE NEBUNI FRUMOSI !

 

Da, scris cu majuscule !

Pentru ca, odata ce am ajuns, Madalin care perpelea niste frigarui ce aratau si miroseau fantastic, imi zice:

"Uite, am fost la intrunirea Aprilistilor si a avut loc o tombola"

Ma gandeam deja ca stiam ca s-a organizat o tombola cu premii surpriza.

Anuntase de cateva ori aici, Cristi.

 

Ei bine, NU !

Mai exact NU, nu stiam ce premii surpriza.

Mai exact decat atat, probabil faptul ca mandibula / falca mea era inconjurata de o piele cat de cat elastica, m-a facut sa nu imi cada pe jos, in bucataria lui Mada.

"Premiul tombolei au fost acesti bani, ca sa iti vopsesti motorul" imi spune Madalin.

 

Credeti-ma ca cel putin doua secunde nu am inteles ce se intampla.

Erau doar intrebari fara raspuns in mintea mea si toate se derulau in acelasi timp.

- Ce premiu la tombola ?

- Ce bani ?

- De ce acesti nebuni minunati au ridicat la un alt nivel legatura dintre noi ?

- Cum o sa fac sa le multumesc asa cum merita si cum simt acum in sufletul meu ?

- Ce am facut ca sa merit eu onoarea asta din partea voastra ?

- ... De la tombola ?...

- Sunt nebuni ?

 

Asa cum zice o vorba din popor: Nicio fapta buna nu ramane nepedepsita !

Asta simteam ca mi se intampla mie acum.

Ma rosisem tot (sper ca nu s-a vazut prea tare), bine ca nu mi-au dat lacrimile ca ma faceam de ras.

Nu stiu cum sa va fac sa simtiti ce am simtit eu, dar credeti-ma ca v-ar veni sa imbratisati pe toata lumea.

Si aici nu este vorba de bani.

E vorba de spirit. E vorba de suflet.

Si asa ceva este, clar, in fiecare dintre voi.

Nu am stiut, nici nu mi-as fi imaginat vreodata cat de frumosi, de visatori si de dornici de a ajuta un coleg / prieten sunteti.

Pe mine m-ati lovit (in sensul bun al cuvantului) cu generozitatea gestului vostru.

Nu ridic in salvi pe nimeni.

Va ridic in slavi pe voi !

Si stiti cine sunteti. Si stiu si eu !

Si este o onoare sa fiu printre voi.

 

Va promit ca voi vopsi cat pot eu de bine si de frumos motorul.

Am un singur mic hop de trecut, care s-ar putea sa amane aceasta operatiune vreo doua luni.

Un hop care nu are legatura cu sanatatea ci cu cariera si stiu ca unii dintre voi imi tineti pumnii sa iasa.

Cum imi voi lua revansa fata de voi inca nu stiu.

Asemenea gesturi nu pot fi intoarse cu bani, cu bere, cu nimic... doar cu prietenie ne-inlantuita, pe care din suflet va spun ca o aveti.

 

@Cristian 1 - stiu ca TU ai fost capul rautatilor !

Cand ajung la Cluj o sa vezi tu ! (nu stiu inca ce... dar mai avem timp :)

@Alin Geamanu - a fost o placere sa va intalnesc la Madalin si Andrea si sper sa ne vedem si pe la voi.

@Madalin - Frate, mi-ati facut-o ! Sa stii ca m-ati coplesit, chiar daca nu s-a vazut atat de mult. (Bine, tu ai vazut tot, sunt convins)

@Eugenkawa - Esti la fel de nebun ca restul nebunilor frumosi de aici si o sa ramai cu acelasi suflet mare.

Editat de mony
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns in sfarsit acasa dupa 13 zile , 2200 km si o jumatate de tara petrecute in locuri minunate si cu oameni deosebiti.Dupa un frig resimtit din plin intre Bucuresti si Campina incerc sa imi revin la un ceai fierbinte , apoi ma apuc de descarcat poze


» Post actualizat in 19 Aug 2015 11:43

Auuu,mancati-as frigaruia din mana,Mony! :eek:

 

Mno,da' cine-i uratu' ala din dreapta lui Alin?


» Post actualizat in 19 Aug 2015 10:50

Pozele Aline cand le postezi la vedere?

abia am ajuns

post-78987-0-09476500-1439984544_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.xfile.ro/filesgroup/dc08cf6f115763a1f3c0854bcd7354c9.html


» Post actualizat in 20 Aug 2015 07:15

https://www.xfile.ro/filesgroup/dc08cf6f115763a1f3c0854bcd7354c9.html


» Post actualizat in 20 Aug 2015 07:17

scuzati parola este : aQuTyWaH

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot cautand ceva pe net, am dat peste site-ul asta, ceva de genul RealOEM pentru BMW. Sunt diagrame amanuntite si toate componentele pentru Aprilia. Poate ca unii nu il stiu.

 

https://www.ultimateparts.net/aprilia/p.php?n=Aprilia-Pegaso-650-parts-Aprilia-Parts-and-Spares-Genuine-OEM&i=352

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , pentru cui ai trebuiesc, ofer spre Donatie Gratuit piesele din poza, ramase dupa ce am dat pegaso cube

 

cu precizarea ca prinderile la lampa sunt rupte dar se pot face altele fara probleme , iar geamul rosu este lipit in partea de jos spre nr , prinderile ok , hand guardurile unul este intreg a fost relipit cu fibra pe interior iar celalalt este cel original al motorului cu o mica bucata lipsa in dreptul manetei de frana in rest necrapat.

 

nu prea mai intru pe forum , nu-mi lasati pm-uri ca nu citesc. cine le vrea tel 0740598467 sau sms si platiti voi transportul . cand se dau anunt aici

post-89731-0-38831100-1440193434_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as ramane pe locatia de anul trecut , in localitatea Raul Sadului langa Sibiu, la cabana Nora,asta pt zona si echilibru de km insa daca se alege iarasi Shanti e ok

 

https://www.google.ro/maps/uv?hl=ro&pb=!1s0x474c50dcce6df83f:0xeefa66c7592a6b7c!2m5!2m2!1i80!2i80!3m1!2i100!3m1!7e1!4shttps://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname%3D114958078853180916398%26id%3D6105143989595074866%26target%3DPHOTO!5s+-+C%C4%83utare+Google


» Post actualizat in 22 Aug 2015 10:56

cateva poze


» Post actualizat in 22 Aug 2015 10:57

eu oricum voi face la fel ca anul acesta: voi pleca mai departe in Maramures si Moldova


» Post actualizat in 22 Aug 2015 11:55

Calatoria pe care am facut-o a strabatut 30 % din Romania si a insumat 2300 km si 13 zile.Vreau sa combat prin exemplul meu prejudecata ca Aprilia Pegaso 650 este proasta - nu a avut nici cea mai mica problema.Este adevarat ca am verificat-o inainte de plecare si nu am fortat-o pe drum deoarece am facut excursia de placere.

post-78987-0-89214500-1440240981_thumb.jpg

post-78987-0-43343500-1440240982_thumb.jpg

post-78987-0-18499600-1440240983_thumb.jpg

post-78987-0-55575100-1440240983_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O excelenta propunere pentru anul viitor!

 

Normal ca n-avea Aprilica :nono: ce probleme sa-ti faca,atata timp cat respecti manualul si-i dai la timp tot ce are nevoie!

Cea mai lunga tura facuta de mine a fost de aproape 3.900 de km si n-am schimbat nici macar un bec la Aprilica!

Felicitari pentru toata tura! :10:

trei lucruri mi-au ramas in minte:

- Romania este o tara foarte frumoasa , in care daca vrei nu te plictisesti niciodata

- Am intalnit oameni de-a dreptul minunati

- Pe motor e "altceva"- lumea e mai vie si mai aproape de tine

 

O sa repet experienta , sper , in fiecare an , de acum in colo

Editat de Geamanu Alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...