Sari la conținut

Drumuri Prin India


Semaca
 Share

Postări Recomandate

poate semaca minte.. si il cred..

dar mai e unu care minte ..

ala de a zis ca sa ii dai un punct de sprijiin ca misca panatul ..

ala mintea.. ala a zis :

sa ii dea cineva un punct de sprijin ca se misca pamantul ..

gresala de traducere..

 

ps: eu nu mint.. eu din india iti scriu ..

 

Spune-mi ce fumezi ca sa-ti spun cine esti :nono: Nu calcati pe iarba !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deosebit,dom' Semaca!

Parca si nea Mircea a salashluit o vreme prin India.Si el scria.Bine.

Maitrey,parca ii zicea.

 

Intotdeauna i-am admirat pe cei care au facut ceea ce mie nu mi-a fost permis,asa ca

nu te lasa,mai muncesti cateva luni si apoi da-i bice prin alte lumi!Dă bine la cortex! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deosebit,dom' Semaca!

Parca si nea Mircea a salashluit o vreme prin India.Si el scria.Bine.

Maitrey,parca ii zicea.

 

Intotdeauna i-am admirat pe cei care au facut ceea ce mie nu mi-a fost permis,asa ca

nu te lasa,mai muncesti cateva luni si apoi da-i bice prin alte lumi!Dă bine la cortex! :banana:

 

La mine a fost o vreme cand ma gandeam ca n-o sa pot niciodata sa-mi cumpar o motocicleta pana cand mi-au venit dracii si mi-am luat-o. Asa ca nu se stie niciodata ce poti si ce nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate semaca minte.. si il cred..

dar mai e unu care minte ..

ala de a zis ca sa ii dai un punct de sprijiin ca misca panatul ..

ala mintea.. ala a zis :

sa ii dea cineva un punct de sprijin ca se misca pamantul ..

gresala de traducere..

 

ps: eu nu mint.. eu din india iti scriu ..

 

 

Asa e , Semaca minte, de fapt totul s-a intamplat intr-un cartier mai sarac din Caracal!!!

Nu a avut aparatul digital la el, pentru ca nu are unul.

Ceea ce l-a tradat este povestea cu curentul. NU EXISTA ASEMENEA FLUCTUATII IN INDIA! C'mon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e , Semaca minte, de fapt totul s-a intamplat intr-un cartier mai sarac din Caracal!!!

Nu a avut aparatul digital la el, pentru ca nu are unul.

Ceea ce l-a tradat este povestea cu curentul. NU EXISTA ASEMENEA FLUCTUATII IN INDIA! C'mon!

 

Data viitoare te iau cu mine , te leg de un scaun, te conectez la priza si astept sa revina curentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Demoto, il cunosc personal pe Semaca, stiu ca a fost in India si, tinand cont de faptul ca nu ma vad prea des cu el, chiar ma intrebam cand o sa vad si eu fotografiile. Dorinta indeplinita :baldy:

-Semaca.........Felicitari! :banana:

 

Salut ZIG ZAG! in cazul asta imi retrag cuvintele si felicit pe SEMACA! dar asta numai k ti pui tu cuvantul la inaintare si te respect!

 

India este un vis frumos ptr mine ..si imi dorec sa l indeplinesc pe 2 roti!

 

ramane sa ne vedem prin lumea asta rotunda Semaca! Bravos...si numai bine!

 

totusi pune si tu niste poze cu tine prin INDIA!...

 

un mister de aici de pe net mi a spus MarSH..incepe sa miroasa a scandal romanesc BUCUR OBOR pe aici...asa k eu ma retrag ushor...bafta!

Editat de demoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Semaca, te felicit pentru traseul ales, tocmai i l-am propus barbatului meu ca voiaj de nunta in august :ok: (saracu' de el, imi suporta toate nebuniile). Te admiram amandoi pentru curajul cu care ai abordat aceasta cultura. Nu e tocmai usor pentru un european.

 

1000000000000000000000000000 de felicitari! :baldy: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, in sfarsit mi-a revenit glasul: de vis ce ai facut!!!!!!!!

 

Sincere felicitari!!! :banana: :baldy: :ok:

 

P.S. un cuvant, doua, despre echipament/pelicula, se poate?

 

Echipamentul a fost un canon EOS 1 cu un 17-35 (ff2.8-4) si 80-200/2.8 plus un canon AE-1P cu un 50/f1.8 si un 17/f4 ca backup. Filmele au fost absolut obisnuite kodak gold de 200 si agfa vista tot de 200. La scanare am folosit un nikon LS-5000ED. In imaginile din topic nu prea se vede ce stie sa faca scanneru pentru ca am fost "fortat" de situatie sa le bag la dimensiuni mici. Cam atata :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari maxime!!!

Cred ca este o experienta unica. Ma bucur ca te-ai hotarat sa ne impartasesti macar o parte ... .

A propos, te-as intreba daca ai reusit sa te eliberizi de povara care o carai cu tine, spuneai la un moment dat ca este locul unde poti sa-ti cureti creerul de mizerii... .

Nota 10 pentru relatare!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari maxime!!!

Cred ca este o experienta unica. Ma bucur ca te-ai hotarat sa ne impartasesti macar o parte ... .

A propos, te-as intreba daca ai reusit sa te eliberizi de povara care o carai cu tine, spuneai la un moment dat ca este locul unde poti sa-ti cureti creerul de mizerii... .

Nota 10 pentru relatare!!!

 

De o parte din cele cu care plecasem am reusit, din pacate cand m-am intors in tara am dat de altele.

Th pt aprecieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos pus totul in cuvinte, chiar la fel si in fotografii...Sincere felicitari pentru calatorie... si in special pt ca pana la urma ai stiut sa fii calator nu doar turist, un lucru rar intalnit in zilele noastre. De fiecare data cand vad o astfel de poveste nu pot decat sa ma gandesc...ce bine ma simt si eu, acolo, undeva, pe drum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si te intreb : cum ai reusit sa faci asa ceva ? cum ?

 

Acolo exista infrastructura pentru a face asa ceva si e o tara destul de linistita in ciuda altor aparente. In plus prietenul cu care am fost avea o mare dorinta de a merge inainte, ceea ce mi-a dat incredere ca pot si eu la randul meu. Se poate face relativ usor. Poate am exagerat noi un pic cu durata de 3 luni, ne cam uitase Dumnezeu pe acolo. La plecare simteam ca ar mai merge inca o luna lejer dar se terminase cascavalu'. Oricum viatza de acum e mult prea normala si in fiecare zi prea faci doar ce trebuie, cred ca o mica nebunie mai trebuie facuta din cand in cand ca sa te convingi ca esti in viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos :banana:

 

unii nu au curajul sa o faca, stau inchisi in visul lor fara sa incerce...

 

 

te felicit pt curajul avut si te admir, sper ca pe viitor sa pot sa-mi indeplinesc si eu anumite vise si sa imi gasesc curajul de care orice visator are nevoie :baldy:

 

 

felicitari inca odata :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat ma bucur ca mai exista oameni ca voi toti de pe acest forum in romania... v-am descoperit in urma cu vreo 2 saptamani cautand o motocicleta pe bikeshop. va admir pe toti ca dati dovada intr-adevar de membri ai unei comunitati de multe ori blamata sau prost inteleasa de catre societatea noastra in continua si enervanta formare(stiti voi ce zic)... cat despre semaca nu pot sa spun decat"tot respectul!" pentru realizarea unui vis care cu totii cred ca il avem ascuns pe undeva.evadarea din realitatea ce ne inconjoara.

off topic si scuze pt asta: in curand o sa imi iau un motor mult dorit de ani de zile si daca ma veti accepta intre voi, voi fii mandru ca sunt printre oameni deosebiti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
Vizitator alexman

:moto: super relatare. Poate punem ban de la ban toti si va mai trimitem inca 3 luni pe-acolo.

 

Se baga careva?

 

ma-nclin

 

cuvintele sunt de prisos ...

 

voie buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai am cuvinte.

O excursie si o relatare extraordinara.

Nota :rock: :wink: :lol: :D :lol:

 

Tot respectul meu. :moto:

 

Poate punem ban de la ban toti si va mai trimitem inca 3 luni pe-acolo.

 

Se baga careva?

 

Eu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...