Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut!

si eu am scarite pe spate si nu mai am stop pe frana, oricum nu prea franez cu spatele.

in cazul tau,nu stiu ce ai nevoie de stop, mai bine vezi sa nu ai pe nimeni in spate niciodata si atunci problema e rezolvata. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu franez cu spatele , doar cu fata...la care i-am schimbat pompa de frana si nu mai merge stopul pe fr

 

 

am inteles de la inceput asta, dar daca nu ai pe nimeni in spate nu trebe sa se aprinda stopul ala pe frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai unde ai facut 100km si a aj la 112 grade in oras?ptr ca eu tot azi pe caldura asta am facut 60 km si nu a sarit de 104 grade dar numai oras,sau probabil mergi cu viteza 1 -a......fara suparare dar dupa 102 -103 grade intra ventilatorul in functiune si isi face cel putin la mine treaba si il mentine cam pe la 100 -102

grade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut un drum pana la mare zilele trecute cu pasager care m-a rupt la maini ...temperatura nu a sarit pana la iesirea de pe autostrada de 80 de grade decat cand depaseam sau acceleram mai mai mult ajungea pe la 84 grade dar cand mergeam cu viteza constanta 130/135 km/h temperatura se mentinea la 78/80 grade dar mai mult la 80 asta la dus la intors am era noapte si era mai rece si am mers cu 78grade nu stiu de ce dar si mie imi sta ochii la ceas sa observ reactiile motorului la fluxurile de turatii sau la drum intins

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HellBiker, eu stiu ca pe la 120 grade trebuie sa opresti motoru. Nu am mai auzit la nimeni sa-i stea moto la temperaturi asa mari, ceva sigur nu este in regula, nu mai merge asa cu ea ca poti sa-i prajesti setu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

verifica nivelul lichidului de racire si eventual schimba-l. Daca face in continuarea probleme, ceva nu mai merge la sistemul de racire. NU ar trebui sa sara peste 106 in oras daca ai un 600. De la 120 in sus deja se prajeste motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva de unde se pot cumpara baterii pentru Honda CBR 600 RR online? Nu de alta, insa nu gasesc nici un magazin online care sa trimita produsele prin curier. Ma poate ajuta cineva cu ceva informatii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti care are un manul de reparatii pt 1000rr 2004-2005?

De retinut...nu cel cu, codul pieselor!

 

Service manual : http://www.1000rr.us/multimedia/CBR1000RRS...perlinksOCR.pdf

(nu stiu daca iti merge sigur daca nu esti user 1000rr.net )

 

Daca nu asta e topicul pe care se afla manualul : http://www.1000rr.net/forums/showthread.ph...nual&page=4

 

Iti faci un cont in cateva minute si gata

Editat de john_48_tiru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Service manual : http://www.1000rr.us/multimedia/CBR1000RRS...perlinksOCR.pdf

(nu stiu daca iti merge sigur daca nu esti user 1000rr.net )

 

Daca nu asta e topicul pe care se afla manualul : http://www.1000rr.net/forums/showthread.ph...nual&page=4

 

Iti faci un cont in cateva minute si gata

Danke danke danke!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

COXARE azi mi-am schimbat si eu gumele (fata-spate ) si am observat aceeasi chestie cu bucsile alea care vin pe ax (defapt intra in roti ) de care ziceai la Brasov

 

Una dintre ele are o margine mai pronuntata (mai iesita in relief ,ca un fel d buza ) lucrul asta se intampla si la roata fata si la roata spate pe partea stanga a rotilor

Deci nu are rost sa iti faci probleme cu chestia asta .

 

Cat depre performanta la franare daca ai rezolvat ceva spune si ce ai facut ca ma intereseaza si pe mine

Editat de john_48_tiru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai sti ce am facut .... :scratch:

Am pus discuri de 330mm de la 929, am facut distantiere la etriere ca la 2006 care are discuri de 320 si tot distantiere are....

Asa ca problema rezolvata...

Ar mai fi o pompa Brembo dar asta mai incolo....

Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut !

 

De curand am intrat si eu in rand cu voi si mi-am luat o cbr 600 rr 2005. Am si eu urmatoarea intrebare ... la voi gurile de ventilatie pt toba (sau cel putin asta ar fi rostul lor) ce se afla chiar intre saua pilotului si cea a pasagerului permit trecerea vreunui debit de aer sau sunt doar de design ... ca la mine ? Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...