Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se vinde o buc Honda impecabila

 

CEBERICA impecabil...vb negustorilor din târg - TZIPLA

- 954 cmc

- an fabr 2002

- 14.000 km

- 150 cp

PRET 5.200 EUR neg. pana la 5.000 care e ultimul pret

 

Cine e interesat sau pt poze si alte informatii: 0722 190 243 sau horia.stefan@gmail.com

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in aprilie am sa detin si eu un RR 600 preferatele mele , le ador!!!! :) (hai 18 ani hai 18 ani ) :)

 

Pana atunci pune tu mana si citeste Regulamentul ala, si o sa observi ca pana la 21 de ani nu ai ce cauta pe CBR 600 RR :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul lucru care nu imi place este turometrul ala, am eu ceva cu el, daca l-ar schimba poate ca mi-ar placea si mie honda :)

 

 

Lasa nenea ca o sa conduc si eu CBR 600 si R6 si ... cam atat astea doua imi plac :) mai vedem ... inca nici de scoala de soferi nu m-am apucat ... (off lenea asta) ... si am inteles ca va trebui sa incep pe ceva mic :) ... care se ofera sa ma invete? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce are turometrul la honda? chiar imi place cum arata. e adevarat, cel din 03-06 are o imagine putin mai invechita comparativ cu altele de prin aceiasi ani, dar cel din 07-08 arata ok.

oricum, dupa ce te inveti indeajuns cu ea, numai in turometru n-o sa te uiti, o sa fii prea ocupat cu polizarea sliderelor :)

 

 

oricum, ca sa raspund la intrebarea ta intr-un mod mai exact, este mai usoara, are centrul de greutate jos, este f manevrabila. pur si simplu e o jucarie. una care-ti satisface toate poftele :)

Editat de Cosmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ma refer ca daca ar face turometrul putin mai digital sau l-ar personaliza si i-ar schima culoarea si cifrele sa arate altfel ar fi tocmai bine :)

 

app baieti eu am demonul vitezei in mine :D si ma intrebam daca e buna de ceva honda la acest capitol :) Oricum este frumoasa, acum e vremea cand ma uiti dupa R6 si Honda si sa vedem care dintre cele doua parti vor sa mai aiba inca un membru ... deci o batalie pt mn :) :P

Editat de Alyn1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehehe, cand am vz turometrul digital la ducatti prima chestie care mi-a venit in minte a fost "doamne, l-au stricat!"

call me old fashioned, imi place mai mult acul :)

cat despre culoare, e cv mai migalos, dar poti sa schimbi culoarea. doar sa ai sculele necesare, si sa nu fii afon la electronica.

la tine viteza ce inseamna, acceleratie in line dreapta, viteza maxima, sau sa iei curbele repede?

fiecare are conceptia lui :) eu unul sunt innebunit dupa curbe(si masina si motor), doar ca am tot timpul o fobie ca imi iese in fata la jumatea curbei o vaca/groapa/baba/nisip/etc, deh, caracteristicile drumurilor tarii noastre iubite.

 

oricum, diferenta la viteza este, as putea spune, f mica intre marci diferite, cilindree identica. adica, daca nu vei concura undeva unde conteaza sutimi de secunda, sa zicem ca mai mult o sa te tina in loc eroarea de pilotaj decat performanta motocicletei.

 

cel putin la cbr-ul meu in talon e specificata v max 265, in cartea lui 275, eu unul n-am testat care din ele este adevarata, nici nu intentionez prea curand. motocicleta asta imi satisface nevoile mele de viteza cu brio :)

Editat de Cosmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, ambele sunt motoare de turatie, deci poti sa te astepti sa fie blande daca le tii jos. diferentele de putere sunt minime la ture joase.

dar nu te teme, "pisicutele" astea pot sa zgaraie F rau, chiar si la 3-4k rpm. nu e f greu sa rupi aderenta intr-o curba daca dai cumva peste un damb si-ti aluneca mana pe acceleratie. pana sa-ti dai seama ce s-a intamplat, esti la 2 metri de motor. ca sunt blande la ture joase este doar relativ la 10k rpm. dar vor trage mai tare la 3k de ture decat multe masini la 5k cu pedala la podea.

 

ceva ce nu-mi place la r6, ca design, e toba laterala :) prefer centrala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul lucru care nu imi place este turometrul ala, am eu ceva cu el, daca l-ar schimba poate ca mi-ar placea si mie honda :)

 

 

Lasa nenea ca o sa conduc si eu CBR 600 si R6 si ... cam atat astea doua imi plac :) mai vedem ... inca nici de scoala de soferi nu m-am apucat ... (off lenea asta) ... si am inteles ca va trebui sa incep pe ceva mic :) ... care se ofera sa ma invete? :D

 

 

eu zic sa incepi cu un ponei, e destul de mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragi prieteni motociclisti... ma numesc Florin am 23 de ani si iubesc motoarele ca si voi ........am o Honda Cbr600RR Telefonica Movistar(2006) si de cand am luat-o nu mai ma despart de ea ........Eu stau Pe la Piatza trapez(in mare......... renumitu Salajan) care stati prin zona si vretzi sa ne cunoastem mai bine putem sa vb pe mesS sa ne intalnim pe undeva sa dam o tura ........ca tot e cald si frumos afara ID meu de mess este Snack44fp :) "ASFALT USCAT"

post-40811-1224542313_thumb.jpg

post-40811-1224542344_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i stand corrected then :)

 

asa cum am spus, nu am condus r6, am tras doar concluzia ca un motor de turatie inalta sunt "underpowered" la ture joase.

oricum, m-ai facut curios. care este mai "violenta" sub 5-6k rpm?(as considera ca de aici in sus intra in ture medii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa incepi cu un ponei, e destul de mic.

 

 

 

aaa si app ... daca asa imi recomandati atunci o sa ma plimb singur ca nu am nevoie de astfel de amici sau prieteni, frate nu inteleg eu am cerut o informatie, nu sa se faca mijto de mine ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa si app ... daca asa imi recomandati atunci o sa ma plimb singur ca nu am nevoie de astfel de amici sau prieteni, frate nu inteleg eu am cerut o informatie, nu sa se faca mijto de mine ..

Pai daca visezi la R6... tu te uiti la altii ca au inceput pe vitezana ? ... au inceput destui asa dar de ex din 10 vreo 7 8 nu au sfarsit bine , degeaba e pasiune daca talent nu. Nu iti pasa deloc de viata ta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...