Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

Nu se putea sa lipseasca de aici Baby.Am cumparat-o acum vreo luna,pt moment este cat se poate de stoc deoarece am bagat bani in echipament (care m-a falimentat :) ) dar imi revin si ma apuc de ea.Este pe departe cea mai tare jucarie pe care am avut-o vreodata si sint extraordinar de incantat de ea.ASFALT USCAT la toata lumea.

post-21500-1185217357_thumb.jpg

post-21500-1185217451_thumb.jpg

post-21500-1185217544_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari, sa o stapanesti sanatos si sa ai mare grija de ea. Sa nu fii zmeu si sa mergi cu cap.Imi aduc aminte cat de bucuros eram cand am luat-o pe a mea.Chiar imi era frica sa ma pun in sha.NU mai zic de gaz, dupa 1 luna am zis sa dau si eu putin blana, si in a 3 a cand am dat ,am simtit o smucitura si am zis ca fuge de mine :) , am inchis gazu instantaneu si am zis ca nu e timpu ptr asa ceva.Foarte bine ca ai investit in echipament.Cel mai bun lucru care il poti face, odata ce iti iei mobra.NU uita, viata e mai mult decat, mersul cu motocicleta.Ride safe. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, sa o stapanesti sanatos si sa ai mare grija de ea. Sa nu fii zmeu si sa mergi cu cap.Imi aduc aminte cat de bucuros eram cand am luat-o pe a mea.Chiar imi era frica sa ma pun in sha.NU mai zic de gaz, dupa 1 luna am zis sa dau si eu putin blana, si in a 3 a cand am dat ,am simtit o smucitura si am zis ca fuge de mine :cheers: , am inchis gazu instantaneu si am zis ca nu e timpu ptr asa ceva.Foarte bine ca ai investit in echipament.Cel mai bun lucru care il poti face, odata ce iti iei mobra.NU uita, viata e mai mult decat, mersul cu motocicleta.Ride safe. :crack:

O iau incet ca nu ma grabesc nicaieri ca vreau sa invat ca si mie mi-e cam frica un pic ca nici permis nu am si merg numai prin cart si vreau sa zic ca i-am dat 65 max.Oricum ms pt ganduri colegu :) :cheers: :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha intradevar si eu o am de o saptamana de'acum si recunosc ca e si o parte buna in faptul ca inca am 17 ani si deci mai am cateva luni pana sa imi iau carnetul si sa ma pot bucura de ea. si, gandesc eu poate imi mai dispare un pic din aceasta pofta de viteza "a la kawasaki". acum, fara lauda ieftina ma consider o persoana cumpatata si cunosc pericolele care il pandesc pe un motociclist mai ales intr'o tara ca cea in care traim. felicitari noilor posesori de zx6r si mare grija la acea tentatie.

 

haha intradevar si eu o am de o saptamana de'acum si recunosc ca e si o parte buna in faptul ca inca am 17 ani si deci mai am cateva luni pana sa imi iau carnetul si sa ma pot bucura de ea. si, gandesc eu poate imi mai dispare un pic din aceasta pofta de viteza "a la kawasaki". acum, fara lauda ieftina ma consider o persoana cumpatata si cunosc pericolele care il pandesc pe un motociclist mai ales intr'o tara ca cea in care traim. felicitari noilor posesori de zx6r si mare grija la acea tentatie.

 

haha intradevar si eu o am de o saptamana de'acum si recunosc ca e si o parte buna in faptul ca inca am 17 ani si deci mai am cateva luni pana sa imi iau carnetul si sa ma pot bucura de ea. si, gandesc eu poate imi mai dispare un pic din aceasta pofta de viteza "a la kawasaki". acum, fara lauda ieftina ma consider o persoana cumpatata si cunosc pericolele care il pandesc pe un motociclist mai ales intr'o tara ca cea in care traim. felicitari noilor posesori de zx6r si mare grija la acea tentatie.

 

haha intradevar si eu o am de o saptamana de'acum si recunosc ca e si o parte buna in faptul ca inca am 17 ani si deci mai am cateva luni pana sa imi iau carnetul si sa ma pot bucura de ea. si, gandesc eu poate imi mai dispare un pic din aceasta pofta de viteza "a la kawasaki". acum, fara lauda ieftina ma consider o persoana cumpatata si cunosc pericolele care il pandesc pe un motociclist mai ales intr'o tara ca cea in care traim. felicitari noilor posesori de zx6r si mare grija la acea tentatie.

 

haha intradevar si eu o am de o saptamana de'acum si recunosc ca e si o parte buna in faptul ca inca am 17 ani si deci mai am cateva luni pana sa imi iau carnetul si sa ma pot bucura de ea. si, gandesc eu poate imi mai dispare un pic din aceasta pofta de viteza "a la kawasaki". acum, fara lauda ieftina ma consider o persoana cumpatata si cunosc pericolele care il pandesc pe un motociclist mai ales intr'o tara ca cea in care traim. felicitari noilor posesori de zx6r si mare grija la acea tentatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tibi...de ce ti-ai luat motor de acum daca nu poti sa mergi cu el ?..Adica io intai permisu si dupa motoreta...ca sa nu existe tentatie...:)

adica ai scris la misto in semnatura ca ai gixxer600? :bigstar:

Editat de Cataaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Cataaa... Stai tu linistit ca am gixxer , nu pun la misto...Toata lumea din constanta ma stie...sau intreaba-l pe Reverse... :hurt:

Am zis-o sub forma de gluma. :) Poate vin cu reverse weekendul celalalt pe la mare sa dam un bronz si poate nvd p acolo.

Ce zici paulik? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog imi spuneti si mie cat consuma un 636 model din 2002 si model 2003-2004, oras si afara , si cum se sta pe el singur si in 2 -daca este comod ......... multumiri anticipate si astept raspuns ca am ceva oferte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis-o sub forma de gluma. :crack: Poate vin cu reverse weekendul celalalt pe la mare sa dam un bronz si poate nvd p acolo.

Ce zici paulik? :burnout:

pai daca nu te mai eschivezi mergem ... dar ai niste teste de trecut :hurt:

da ma are gixxer omu clar...

 

knosmine...ai mai invatat si tu sa mergi pe motor? :) nu uita de afacerea pe care ti-am propus-o...am nevoie mare de cei 37cmc :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modelul 2002 este f comod si pt pasager!

Da este comod.....pt o motocicleta sport... a nu se intelege ca s ar apropia de o pozitie ca cea de pe un touring sau chopper noooo. Dar fata de alte moto sport e intradevar comod, am fost de ex cu un GSX600R model 2007 in spate :burnout: naspa rau de tot ca pasager chin curat :hurt: , pozitia de pe Kawa e m m m mult mai buna

Consumul depinde in mare masura cum tragi de ea :) , in jur de 6-7 la suta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stau intre un cbr 600 f 4 si intre un zx6r dupa 98 pana in 636 din 2003 2004 ......... merg mult in 2 si ma intereseaza cum stau eu si pasagerul si cam ce consum au motoarele , de cbr 600 f4 stiu (consum bun), iar f4i consuma mult.......... de zx 6 r nu prea stiu,scrie ceva de consum pe la paginile 15-20 ,nu mai stiu exact,dar ii vorba de modele de dupa 2003 iar pe mine ma intereseaza despre modelele 98-99;2000-2001 si 636 pana in 2003,aaaaaaa si era sa uit de cand s-a trecut la injectie pe zx6r......... multumesc anticipat....... astept raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modelul 98-99 pot doar sa iti spun ca nu consuma mult, aveam impresia ca merge cu aer

gresesti oricum daca stai sa te uiti la consum cand iti iei o supersportiva

depinde mult si de cum mergi cu ea ..

pot sa scot 5% la fel de bine cum pot sa scot si 9%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mutumesc de raspuns........ is constient ca depide cum mergi cu ea , dar ma refer la un mers rezonabil - adica mers frumos (sa zic pana in 6 mii aprox) cu mici scapari de dat in freza , mai ales ca merg si in 2 , iar in afara un mers constant 130 km/h plus minus 10-20 de km/h(acuma si cum iti permite drumul si traficul) + excese de putina scapare de mana in acceleratie

 

--- Mesaj completat în 09 Aug 2007 02:46 -------------

modelul 98-99 pot doar sa iti spun ca nu consuma mult, aveam impresia ca merge cu aer

gresesti oricum daca stai sa te uiti la consum cand iti iei o supersportiva

depinde mult si de cum mergi cu ea ..

pot sa scot 5% la fel de bine cum pot sa scot si 9%

m-ar interesa daca ai mers pe un f4 99-2000 sa imi spui diferenta intre kawa si honda din puct de vedere al manevrabilitatii,cum stau pe curbe , pe care nu obosesti asa repede ,o mica punere in balanta - niste minusuri si plusuri ....... ca daca ma iau dupa romani toti zic sa imi iau hoba ca ii cea mai buna, cea mai tare, cea mai cea mai..... de restu sa nu auda si mai ales kawasaki de parca au alergie la ele ..... ca cica nu is fiabile ,se strica repede ,ca cica mai mult repari la ea decat te dai cu ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 09 Aug 2007 02:46 -------------</small><br/>

m-ar interesa daca ai mers pe un f4 99-2000 sa imi spui diferenta intre kawa si honda din puct de vedere al manevrabilitatii,cum stau pe curbe , pe care nu obosesti asa repede ,o mica punere in balanta - niste minusuri si plusuri ....... ca daca ma iau dupa romani toti zic sa imi iau hoba ca ii cea mai buna, cea mai tare, cea mai cea mai..... de restu sa nu auda si mai ales kawasaki de parca au alergie la ele ..... ca cica nu is fiabile ,se strica repede ,ca cica mai mult repari la ea decat te dai cu ea

Nu vreau sa intru in polemici de genul i mai buna Kawa sau Honda, fiindca e o chestiune de gust ambele fiind motoare bune :burnout: . Tot ce iti spun e faptul ca eu am un ZX6R model 2000-2002 :hurt: si sunt fff multumit de el ,nu am vizitat servisu numai pt schimb de ulei si de placute.In rest NIMIC , apropo mai am inca 3 amici cu Kawa si nici ei nu au avut nici o problema asa ca.....tu decizi. La kawa s a trecut pe injectie incepand cu modelul din 2003. Consumul la motor cu pasager la mine e in jur de 6-7% in conditiile date de tine.

Principala Diferenta intre Honda si Kawa(si am condus ambele motoare) e modul in care trage motoru'

Honda trage liniar , adica puterea motorului creste in functie de NRPM in timp pe la Kawa pana la 5-6000 o conduce si un copil (nu trage mai deloc), apoi intre 6-9 ttrage bine ca dupa 9000 RPM sa aiba o explozie de putere pe care nici un alt moto nu o are, parca e un moto de 750 dp 10000Rpm la putere ma refer.

Concluzie

Honda are cel mai rafinat motor care merge ca ceasu' si care trage liniar

Kawa cel mai brutal dupa 9000 Rpm (ma refer la modul in care elibereaza puterea) motorul merge d asemenea f bine

Yamaha trage cel mai bine la turatii joase si medii fata de concurenta

Suzi e undeva intre Honda si Kawa

AAA si era sa uitt piesele de schimb sunt sensibil mai ieftine la Kawa :) dat cum SINCER DACA AI GRIJA DE MOTOR NU TRECI PrIN SERVIS decat pt ulei,filtre,placute, consumabile

...Grea decizie ia o pe cea pe care o simti mai aproape de inima ta pe cea care iti face cu ochiu cand o privesti.!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei ninjaci :)

 

Am si eu nevoie de o lamurire si anume:

 

Rotisica di fata (janta fata) de la un zx6-r din 95-97 merge si la un zx6-r din 98-99 ??? Asta e o intrbare existentiala deoarece eu mi-am optificat roata fata si trebuie sa imi cumpar janta ..

 

Multam fain :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...