Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

salutare tuturor...am si eu o intrebare (poate uni ati mai incercat)>>>o bascula de zx6r model 2006 se poate monta si pe un model din `98...

Va multumesc

 

NU daca stai cu banii prost.

DA daca stai cu banii bine, dar cred ca iti luai noua si nu una din 98.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

People, need help. 636'06, n-am idee cum sa-i scot bateria :finger: Ajung la ea, dar e blocata de o bara metalica ce leaga partile laterale ale suportului de la saua pilotului, bara metalica de care e prinsa o balama prin care poate culisa capacul rezorvorului. Nush ce sa mai scot de aici incolo. In manual scrie ca trebuie dat la o parte rezervorul si ca e indicat ca operatia sa se faca la service (!). Any help at all, please?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te mai intereseaza un schimb cu Acrapovic carbon, a mea nu suna prea tare si as face si o schimbare de look

 

ma batea gandul sa schimb yoshimura mea pe un akrapovic, dar care sa fie din carbon, si tot mic, nu toba din aia mare, sau eventual doar sa vad cum se aude

da nu mai vreau acu, ca abia am pus-o iar la loc dupa ce am lovit toba originala cand am cazut

 

tre sa strang $ si sa-mi repar motoru acu:((

 

<small>--- Mesaj completat în 24 Nov 2007 17:17 -------------</small><br/>johnson, inca ceva:

 

stii cumva de unde pot cumpara semnale de carbon?

am cazut cu ea si s-au dus semnalele de pe dreapta, si fata si spate. S-a rupt si scarita de pasager, s-a zgariat carena si s-a spart in cateva locuri...

stii pe unde as putea s-o fac?

dar urgenta sunt semnalele, pentru ca in rest nu e asa rau

ms

:finger:

Editat de matei_matei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

People, need help. 636'06, n-am idee cum sa-i scot bateria :finger: Ajung la ea, dar e blocata de o bara metalica ce leaga partile laterale ale suportului de la saua pilotului, bara metalica de care e prinsa o balama prin care poate culisa capacul rezorvorului. Nush ce sa mai scot de aici incolo. In manual scrie ca trebuie dat la o parte rezervorul si ca e indicat ca operatia sa se faca la service (!). Any help at all, please?

 

Vreajeala, indicat la service, stai tu linistit.Iei o cheie si scorti surubu care tine rezervoru. Il scoti si dupa aia miti rezervoru putin mai sus insprea ghidon si aia e.Gata munca.Normal ca astia iti zic sa mergi la service, nu tre sa traiasca si mecanicii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreajeala, indicat la service, stai tu linistit.Iei o cheie si scorti surubu care tine rezervoru. Il scoti si dupa aia miti rezervoru putin mai sus insprea ghidon si aia e.Gata munca.Normal ca astia iti zic sa mergi la service, nu tre sa traiasca si mecanicii ?

corect , scoate-i rezervorul ca altfel nu merge scoasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

My new baby :(

Kawa 636 2005

Scorpio alarm,Dynojet speed shifter,Wheels gold, filtru BMC,furtune frana racing,carbon hugger,Power commander,manere carbon,sistem evacuare complet Akrapovici si inca altele :finger:

Aaaa SCHIMBAM ? :baldy: ...raspuns :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

My new baby :(

Kawa 636 2005

Scorpio alarm,Dynojet speed shifter,Wheels gold, filtru BMC,furtune frana racing,carbon hugger,Power commander,manere carbon,sistem evacuare complet Akrapovici si inca altele :finger:

Felicitari Adi. Sa ai grija de ea, pt. ca si ea va avea grija de tine. Si sa n-o racer-esti prea tare saracutza ca e o bijuterie. :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

My new baby :baldy:

Kawa 636 2005

Scorpio alarm,Dynojet speed shifter,Wheels gold, filtru BMC,furtune frana racing,carbon hugger,Power commander,manere carbon,sistem evacuare complet Akrapovici si inca altele :finger:

 

Super tare si frumoasa, sa o stapanesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adi tata trage de ea ca asa ii place...

scoate untul din ea...ca daca o sa mergi incet o sa faca urat...

bine nu fa asta in trafic :finger:

a mea e mai frumoasa ca e a mea :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah adi misto mobra dar ceva mia tapan nu puteai si u sa iei ? iar tre sa dau liniutze numa cu andu ?

 

Cand ai vazut tu vreodata ca nu m-am bagat la liniute indiferent ce mobra aveam?

Abia te astept sa vad daca reusesti macar sa te tii dupa mine :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma macina de foarte multa vreme o dilema si sper sa ii gasesc raspunsul aici.Stie vreunul din voi daca se poate pune motor zx9 pe un cadru al unei Ninja zx6 ??? ma refer la prinderi,suporti ...astept cu interes raspuns.Drumuri Bune everyone

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma macina de foarte multa vreme o dilema si sper sa ii gasesc raspunsul aici.Stie vreunul din voi daca se poate pune motor zx9 pe un cadru al unei Ninja zx6 ??? ma refer la prinderi,suporti ...astept cu interes raspuns.Drumuri Bune everyone

 

NU! Deoarece cadrul de zx6r este mai ingust fata de cel de zx9r...iar prinderile de la motor nu se vor potrivi. Invers se poate ca pui niste distantiere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi pentru raspuns,ma freca foarte mult din cauza ca ma gandeam ca atunci cand o sa vreau daca o sa vreau calutzi mai multi sa imi un motor si sa il pun.Si multumesc pentru brosura am sa fac mai multe sapaturi acolo. :) :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

636'ele trage destul de binicel, nu vad sensul montarii unui 900.

tre sa faci liniute cu el sau ..?

in plus gandeste'te si la greutatea in plus, e o operatie ilegala. oricum nu se poate monta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era o alternativa,stii, decat sa vand mobra sa imi iau ceva mai mare,mai bine pun un motor mai mare si pastrez motoreta,ca tare draga imi e.Oricum era doar pura curiozitate,ca oricum nu vreau mai mare acum e mult si ce am eu,da-pai mai mult...

Eu ma gandeam ca facem k la Urs,scoti 2.0,pui 2.5 cu Vanos...,glumeam evident,oricum va multumesc pentru raspunsuri,cand mai ma impiedic de ceva o sa va mai intreb.Momentan am dat toata codita jos,e la fier,trebuie sa termin ce am inceput si dupa aia altele.Va pooop,numai bine :)

 

--- Mesaj completat în 05 Dec 2007 20:13 -------------
SI IN CAZ CA A-TI UITAT AM UN PARBRIZ PUIG RACING PENTRU NINJA FABR.2004 IN TZIPLA (COMANDA GRESITA) PRETUL ESTE EXACT CEL DE PE SITE SI ANUME 79.95 EURO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...