Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

66 la drum, 74-78 in oras sau viteza mica, rar daca stau pe loc ajunge la 100

 

:wink: :lol: :D :lol: :lol: muhaaaaaaaaaahaaaaaaaaaahaaaaaa

bai ionica zile ma tot adevaru .66 la drum dar schimbi vitezele ca la o masina pe motorina ca sa nu strici motoru adica la 2000 de ture si in oras?????care oras ma??pai cand iesi tu in oras,cu motoru ???hai ca mai spart .gata il sun pe tin tin sii zic ca vb numai prostii. :rock:

auzi la el viteza mica ??????da ce ma 636 tau ajunge si la viteza mare??? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am si eu modelul din 2000 ...un singur lucru ma deranjaza ca nu are ceas care sa indice benzina... eu de unde stiu cand nu mai am benzina? bag batu in rezervor? ( ma rog e chestia cu rezerva..cand se opreste dau pe rezerva si mai are catvia litri etc...) da mi se pare ciudat adica cel mai vechi scuter are macar un bec pt benzina si asta nu are... in rest imi place f murt motoru :bounce: :baldy: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu modelul din 2000 ...un singur lucru ma deranjaza ca nu are ceas care sa indice benzina... eu de unde stiu cand nu mai am benzina? bag batu in rezervor? ( ma rog e chestia cu rezerva..cand se opreste dau pe rezerva si mai are catvia litri etc...) da mi se pare ciudat adica cel mai vechi scuter are macar un bec pt benzina si asta nu are... in rest imi place f murt motoru :bounce: :baldy: :lol:

 

Haha, pai fa si tu consumul si vei stii intotdeauna cat ai...eu merg cu digitalu de km pe trip, asa stiu de fiecare daca cand voi intra pe rezerva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...macar atat bine ca are (rezerva) da ma fascuneaza principiul asta de weight loss care il au cu renuntatul pana prin 2003-4 si de la toate modelele sport de prin 2005 incoace au reintrodus " luminitza" nu zic numai de kawasaki ca nu stiu dar la majoritatea modelelor super sport/sport de la marii producatori. hahaha oricum eu sunt obisnuit fara indicator de banzina ca nici micuta mea honda nu avea. aa si chiar e o idee super cu setatul tripului ca sa stii "cat mai ai". sunt ffff nerabdator sper la sf sapt viitoare sa am motoru, atata timp cat zx-6r e visul meu de pe cand aveam 7-8 ani. si sunt suuper curios cum suna si merge :bounce:

 

Am o mare surpriza pentru detinatorii de zx6r anii 95-02 :lol:

Tocmai acum fac upload la :

 

Kawasaki ZX-6R Ninja Fours (95 - 02)

 

 

ZX600F (ZX-6R) 599cc 95 - 97

ZX600G/H (ZX-6R) 599cc 98 - 99

ZX600J (ZX-6R) 599cc 00 - 01

ZX636A (ZX-6R) 636cc 2002

 

 

Book No: 3541

ISBN: 9781844250653

 

Click pe imaginea de mai jos pentru download :

3541.jpg

NUUUU DE CE NU MERGE LINKUL???? :baldy: :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, am si eu Kawa zx6r din 2000 :lol: :cheers: :agree: , am facut 5200 km in 2 luni......merge brici :10: , pacat ca tre sa schimb deja uleiul :lol: in rest.......benzina, min 95 FPb, consum dc trag putin mai tare de ea(max10000rpm) max 6%, mers lejer pana in 9500rpm in jur la 5%. singurul lucru care nu imi place e ca dupa 1 ora de mers....tre sa fac o pauza de tigara :lol: .......altfel nu imi mai simt curu :wave:

 

Ps in poza e Nevasta calare pe Amanta.....din pacate nu prea se iubesc ca in poza.....i geloasa nevasta pe ea :baldy:

post-16179-1184102459_thumb.jpg

post-16179-1184102485_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai antreneaza-ti partea dorsala, ca e prea sensibila. Eu am facut Bulgaria-Piatra Neamt, cu jumatate de drum pe ploaie si frig, doar cu pauze de alimentare si nu m-am plans de dureri de spate. Chiar a fost ok, as putea spune, cu exceptia frigului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare lume...vreau niste pareri serioase daca se poate....vreau sa imi cumpar un zxr 600 din 96.arata bine ,merge bine....faza e ca eu sunt incepator si as vrea parerile voastre daca sa fac pasul asta.m-as descurca pe asemenea bestie fara sa imi rup gatul :cheers: ?....vreau sa stiu cum se conduce, as putea sa o manuiesc eu fiind o fire mai temperata...precizes ca am 1,85 h si 84 kg...m-as aseza bine pe el...?....

astept pareri....multzam fain si scuze daca e off-topic... :)

Editat de dreamer_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare lume...vreau niste pareri serioase daca se poate....vreau sa imi cumpar un zxr 600 din 96.arata bine ,merge bine....faza e ca eu sunt incepator si as vrea parerile voastre daca sa fac pasul asta.m-as descurca pe asemenea bestie fara sa imi rup gatul :cheers: ?....vreau sa stiu cum se conduce, as putea sa o manuiesc eu fiind o fire mai temperata...precizes ca am 1,85 h si 84 kg...m-as aseza bine pe el...?....

astept pareri....multzam fain si scuze daca e off-topic... :)

acum poate o sa imi sara ceilalti in cap si o sa zica nu stiu ce dar iti propun sa cauti un Zx-6R de la anul '98 incoace din multe motive, asta in cazul in care nu deja te'ai decis sa iei modelul '96. 2: pentru incepator SI motor de 600 SI kawasaki SI ninja e un pic cam mult - parerea mea. mie mi'ar fii frica sa merg acum tu decizi cum este cel mai bine pt tine si pt ce ai nevoie. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi zx6r din 99 a fost prima mea moto, e probabil sa fac un salt inapoi si sa incalec un 636 din 04 super preparat (evacuare completa in titanio, PCIII usb, kit pas 520, pompa frana brembo radiala 19x20, ambreiaj antihopping, braking wave)

sa speram

va tin la curent daca nu se vinde pana o vand pe a mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam fain pt parere...stiam si eu k ar fi prea nervoase pt un incepator....

mai astept pareri

 

SINCER ,,prea nervoasa'' NU EXISTA!!! fiindca tu esti cel ce trage de acceleratie. Poti sa mergi linistit cu conditia sa nu depasesti 9000Rpm la Kawa. Întotdeauna sa mergi cu cat poti tu....nu cu cat poate EA ! siii ATENTIE nu fi prea increzător la început pt ca EA poate iar tu ..... :cheers: Totul e sa TE poti controla si crede ma e destul de greu cand ea poate tu sa nu i dai, sincer nu trage de ea pana nu capeti o puta de experienta si.... lasă bravura pt prieteni NU I DA !!!! ....înca

 

Îti recomand si eu modelele DUPĂ 1998 fiindca sunt mai usoare si mai manevrabile ca cele din 96, plus au un motor mai rafinat si mai puternic.

Kawa -are o explozie de putere după 9000rpm, rachetă dp 11000 iar dp 12000....... Doamne Ajută Aleluia!

Honda - trage mult mai liniar pe masura ce urci in Rpm dar nu are acea explozie de putere ca kawa

Yamaha - trage mai bine ca restul la rotatii medii 6000-8000 RPM, dar Nu are explozia KAWA

Suzuki - trage mai bine ca Honda si destul de liniar dar....nu are explozia Kawa

CiteÂşte ,,A Twist Of The Wrist - Vol2'' te va ajuta ff mult si vei învăța mult mai repede să îți controlezi motorul o gasesti pe torrente dc nu ID meu de mess : dulaustefan si ti o trimit eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci vrei sa spui ca modelele mai noi de zx-6r (2002 spre zilele noastre) si eu trag dupa o anumita turatie tare de tot si nu constant??? :) ca din cat am apucat sa o scot pe a mea pe drum nu mi'am dat seama inca ca mie frica sai dau tare.

Mai bine nici nu incerca inca, o sa ai timp mai incolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...