Sari la conținut

Zona Drumul Taberei


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca se anunta cu un topic cred ca aparea mai multa lume ....poate la inceputul anului prin ianuarie februarie facem o alergatura de asta...pe undeva (daca e vreme frumoasa) pana atunci mai iese cineva din casa in weekend? ne vedem la parc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Olimpics? unde e asta, ca vin fiert sau orice altceva: la orice ora din noapte. :bigstar: .....mai ales ca pina nu se topeste zapada nu e sansa sa-mi dezgrop fieru din husa..... si ziua muncesc pina tirziu de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu nu doarme. ieri am iesit. dus am fost pana la otopeni. frumos a fost. mers linistit, tras de ambreiaj la momentul potrivit, mai tot timpul cu picioarele pe jos, merge. l-am si tavalit un pic. se lasase deja seara si se pusese poleiul. mergand pe kiseleff, am vrut sa fac dreapta spre mihalache si s-a dus dracu mobra jos parca rulam pe unt. pagube nu sunt, nici la mine, nici la mobra, doar maneta frana fata e indoita oleaca. una peste alta, am primit si eu botezul asfaltului. m-am ridicat de pe jos, de fapt nici nu stiu daca am cazut, pentru ca nu eram murdar pe haine, cert e ca motoreta s-a dus taras vreo 3 metri. am pufnit in ras, asta a fost prima reactie, am tras 3 cruci cu casca pe cap, am facut semnul de ok politiei care tocmai trecea si m-am dus sa ridic monsterul. din senin apare un tovaras motorist (posesor de suzuki gs) care era in trecere cu masina, pune mana si el, si am ridicat uratul pe 2 roti. omu se uita cam urat la mine, probabil voia sa ma injure ca sunt inconstient si il si inteleg. in fine, am plecat spre casa fara alte incidente, am bagat mobra la garaj si m-am dus sa beau o bere, satisfacut si plin de mine. shoul a urmat acasa, cand i-am povestit soatei. ea parca se blocase, din prost nu m-a mai scos, lucru pe care il accept si sustin cu tarie.

 

pentru taberisti, daca vreti sa mai schimbati aerul de la olimpics, exista si pardon cafe de la favorit. bere ieftina(4 lei orice soi), muzica buna si caldurica. eu si conu coco, alt monsterist de drumul taberei, ne facem veacul pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu nenea. cauciucul de spate e cu un picior in groapa, adicatelea e slefuit de tot. stiu, sunt prost, dar sunt un prost norocos (deocamdata). pana la primavara am sa ies doar cu banditul soatei, ala are caucioace noi si trage si mai molcom decat monsterul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu nenea. cauciucul de spate e cu un picior in groapa, adicatelea e slefuit de tot. stiu, sunt prost, dar sunt un prost norocos (deocamdata). pana la primavara am sa ies doar cu banditul soatei, ala are caucioace noi si trage si mai molcom decat monsterul.

 

...si cu frigul ce faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reteta e asa. sosete alpinist, bocanci armata, pantaloni de ciclism de polar, pantaloni de schi pe deasupra, brau, tricou de bumbac, bluza polar mamouth, inca una cu windstoper peste, geaca moto si, cateodata, o geaca militara nemteasca de goretex peste toate. la cap, cagula de alpinist si casca. la maini, manusi ixs de iarna, nu trece vantul si nici ploaia prin ele. frig am simtit la ele doar la -5 grade, peste 100 la ora si distanta de peste 50 km. pe distante scurte sunt excelente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...