Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

http://lalupusinguratic.24-7.ro:9000/

 

merge ca loc de intrunire??

 

50 lei de persoana pe noapte ..

 

ce ziceti??

Misto locatia, Cavalerule ;) Sper sa ne vedem cat mai multi. E ok la ''Lupul singuratic''

Eu unul sunt deacord, ramane sa vedem si parerile la ceilalti.

Numai bine :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe ceasul de temperatura in mers acul cam pe unde trebuie sa stea? Mie imi sta tot timpul la rece. Afara cam 9 grade...

Consumul sub 6.9 % nu l-am scos. Plaja de viteze undeva 90-120. E normal atat pentru mobra din 92?

 

 

multam

da, este normal sa mearga rece. eu din toamna pana primavara am 3 sferturi din radiator acoperit cu carton. pus intre plasa aia si radiator. consum? cred ca cel mai putin am scos 5% dar mers constant cu 100kph. sportiv - 7-8%.

cat despre bujii...eu nesfac nimic. decat saua ca sa scot trusa de scule. :blink: in 5 minute schimb bujiile la 3vd.

beac in biznis...nu am mai vandut motoreta, si nu o mai vand. s-au reglementat oarecum treburile. in schimb vand piesele(unele) care le gasiti enumerate in anuntul de vanz al mobrei din semnatura mea.

Editat de madcox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi! Dar totusi, daca asa era si la tine.. ce ai facut sa evitzi problema asta? acum, astept si eu dupa filtrul nou de aer,.. dar am o presimtzire k nu va schimba prea mult..

 

Si in legatura cu tobele.. :> cum zicea si "Ishmael" : Sune bine!

 

Va fii o intrunire aprope de acest loc, la Odorheiu Secuiesc, din 7-8-9 August, organizat de Daimler MC. Anul trecut am fost, si mie mi`a placut.. In tradevar.. trebuie sa va placa si muzica Rock :friends:

 

 

Acuma sa vedem ce mai zic si ceilalti.

 

Numa bine! :scratch:

 

Eu locuiesc in Odorheiu sec. Intalnirea de la Zetea a Daimler MC e sooper in fiecare an. Si locul unde se tine e "pitoresc"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la voi se misca foaia in roata? are o miscare de 2-3 grade de rotire la mine fara ca roata sa se miste?

 

wtf? e normal asa ceva???

 

O sa verific cum e la TDMul meu, la mobra veche tot asa era, se misca foaia cand plecam de pe loc. Sunt niste elemente de cauciuc pe interior care au rolul de a amortiza interactiunea intre foaie si roata. Daca nu se misca mult, nu cred ca e o problema. In cel mai rau caz sunt imbatranite elementele alea si ar trebui inlocuite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa verific cum e la TDMul meu, la mobra veche tot asa era, se misca foaia cand plecam de pe loc. Sunt niste elemente de cauciuc pe interior care au rolul de a amortiza interactiunea intre foaie si roata. Daca nu se misca mult, nu cred ca e o problema. In cel mai rau caz sunt imbatranite elementele alea si ar trebui inlocuite.

 

 

cam 2-3 gradese misca. mi-a zis cineva ca ar fi niste triunghiuri de cauciuc , el are un r6 ..

 

dar la el nu se misca, oare ar trebuii sa le schimb si eu???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fac saptamana viitoare aceasta operatiune. naspa rau ca n-am cric central.

 

ms de sfat.

 

ps

am pus mana la un fazer, la un SV, la 2 r6 si la un gixer de 750 si la nici una nu se misca :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la voi se misca foaia in roata? are o miscare de 2-3 grade de rotire la mine fara ca roata sa se miste?

 

wtf? e normal asa ceva???

Ehh.. Nu te stresa!.. Nu de mult mi`am schimbat anvelopa pe spate, si am avut si eu un mic joc. nu tre sa le schimbi, ii deajuns daca cautzi un perdea de cauciuc de 3 mm grosime, si tai 3 patratzele, exact cat ii suprafata la triunghiurile alea, si le introduci intre. Acum nu scot roata sa`ti fac poze,, dar dak nu intelegi, fac un desen :scratch:

 

O zi faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramane valabila plimbarea de pe data de 16-20? Rockerule?

Da, cum sa nu, vom merge dupa cum am stabilit :cheers:

Sper doar sa fie o perioada cu vreme frumoasa, sa putem vizita si sa ne simtim bine

Te salut, numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cum sa nu, vom merge dupa cum am stabilit :cheers:

Sper doar sa fie o perioada cu vreme frumoasa, sa putem vizita si sa ne simtim bine

Te salut, numai bine

din primele cercetari la fata locului rezulta ca sunt liber de pasti si sper sa nu se modifice nimic. spuneai ca ai cort de 4 persoane? mai am ceva probleme la motor, sa vedem cum decurg trebile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cum sa nu, vom merge dupa cum am stabilit :cheers:

Sper doar sa fie o perioada cu vreme frumoasa, sa putem vizita si sa ne simtim bine

Te salut, numai bine

 

 

unde ce si cum????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata simpla mea instalatie de uns

 

mai intai este sistemul de uns si apoi rezervorul cu sistemul de control

 

ultima poza este un pasager clandestin

post-21191-1238438661_thumb.jpg

post-21191-1238439150_thumb.jpg

post-21191-1238439303_thumb.jpg

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica am tras o tura la copsa mica, unde a fost prima editie de motocros.traseu a fost alba-iulia, blaj, copsa mica, sibiu si acasa(alba-iulia).nu or fost multi km dar a meritat.va pun cateva poze sa va descretiti fruntile si voi :cheers: .

post-41582-1238442885_thumb.jpg

post-41582-1238442935_thumb.jpg

post-41582-1238442968_thumb.jpg

post-41582-1238443090_thumb.jpg

post-41582-1238443150_thumb.jpg

post-41582-1238443218_thumb.jpg

post-41582-1238443243_thumb.jpg

post-41582-1238443281_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...