Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Da, cum sa nu, vom merge dupa cum am stabilit :cheers:

Sper doar sa fie o perioada cu vreme frumoasa, sa putem vizita si sa ne simtim bine

Te salut, numai bine

 

 

unde ce si cum????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

iata simpla mea instalatie de uns

 

mai intai este sistemul de uns si apoi rezervorul cu sistemul de control

 

ultima poza este un pasager clandestin

post-21191-1238438661_thumb.jpg

post-21191-1238439150_thumb.jpg

post-21191-1238439303_thumb.jpg

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica am tras o tura la copsa mica, unde a fost prima editie de motocros.traseu a fost alba-iulia, blaj, copsa mica, sibiu si acasa(alba-iulia).nu or fost multi km dar a meritat.va pun cateva poze sa va descretiti fruntile si voi :cheers: .

post-41582-1238442885_thumb.jpg

post-41582-1238442935_thumb.jpg

post-41582-1238442968_thumb.jpg

post-41582-1238443090_thumb.jpg

post-41582-1238443150_thumb.jpg

post-41582-1238443218_thumb.jpg

post-41582-1238443243_thumb.jpg

post-41582-1238443281_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este de la perfuzie. nu e ac, e o camasa de plastic care vine peste ac. acul l-am scos si a ramas doar chesti asta.

 

este simplu si eficient. o sa mai pun inca un dispozitiv de reglaj, unul va fi pt reglarea dozei iar celalalta pt inchis-deschis instalatia.

 

mai simplu de atat nu cred ca o puteam face ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trägersystem mit 3 Koffer original Givi fßr TDM

Artikelnummer: 110370420731

 

suport cu 3 genti ( top + coburi ) tdm 850 3vd.

 

poate e cineva interesat, eu stiu ca caut pentru 4tx si inca nu m-i s-a aratat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trägersystem mit 3 Koffer original Givi fßr TDM

Artikelnummer: 110370420731

 

suport cu 3 genti ( top + coburi ) tdm 850 3vd.

 

poate e cineva interesat, eu stiu ca caut pentru 4tx si inca nu m-i s-a aratat.

 

 

cat sunt??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pheee.. Ce o plimbare am tras azi cu Ishmael, si baietzii pe valea frumoasa.. Parea o intrunire de mult anuntzata cand am vazut cat de multi am fost.. :unsure:

Urmeaza niste poze.. De la Ishmael.. :blink: Asa`i?

 

Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai vezi ca ai gresit topicu` :blink: aci is posesorii de tdm, nu regionala de arad.

a fost frumos, am castigat increderea prietenei la condus pe drum forestier :blink: . am sa ma uit ce poze a facut duduia, sa vad daca e suprins si vreunul din cele doo tedemeuri prezente, nu numa gongi si frunze :unsure: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am iesi si eu az pana in Stalpu ( nu radeti, asa ii zice la localitate) la un gratar de ziua unei prietene.

 

la dus a a fost frumos , iar la intors a fost crima, coada de km la intrarea in bucuresti

 

 

am testat franele cand mi-a intors unu in fata peste dubla continua, au tinut exclente. dar prefer sa nu mai ajung sa le intrebuintez asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia care intorc ca berbecii sint spaima vietii mele, daca se trezeste un oligofren de pe contrasens sa faca stanga brusc sau sa coteasca fara semnal fara nimic, ala esti.

 

Apropo de frine, si-a schimbat cineva discul pe spate la niste bani mai umani ? L-am vazut pe kedo, dar e 100 euro, daca mai pun si comisionul deja e destul de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de frine, si-a schimbat cineva discul pe spate la niste bani mai umani ? L-am vazut pe kedo, dar e 100 euro, daca mai pun si comisionul deja e destul de mult.

 

Eu mi-am luat pentru fata de la bajetii astia, si au fost mult mai ieftine decat prin alte parti. Au si pentru spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thx, man ! :unsure:

 

Banuiesc ca n-ai avut probleme cu ele la montare sau ceva nemultumiri, nu ? Era unul pe carpe-tdm care luase niste discuri de la o firma oarecare si zicea ca ii faceau diverse probleme la montare fatza de alea originale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat pentru fata de la bajetii astia, si au fost mult mai ieftine decat prin alte parti. Au si pentru spate.

 

 

bune preturi, de tinut minte!

 

Astia care intorc ca berbecii sint spaima vietii mele, daca se trezeste un oligofren de pe contrasens sa faca stanga brusc sau sa coteasca fara semnal fara nimic, ala esti.

 

Apropo de frine, si-a schimbat cineva discul pe spate la niste bani mai umani ? L-am vazut pe kedo, dar e 100 euro, daca mai pun si comisionul deja e destul de mult.

 

 

eu m-am cam obisnuit cu ei dar asta a facut stanga de pe banda 1 pe banda 1

 

adica fix ca pu*a

 

daca eram solo il lasam fara oglinzi, daca cadeam il lasam fara dinti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de frane, trebuie sa imi schimb placutele pe fata. Ce imi recomandati? habar nu am care sunt bune, si sincer fiecare isi lauda ce are cam el. Dar pe mine ma intereseaza pret/calitate sa fie ok.

 

Multumesc

 

....eu duminica am fost cam asa: Odorhei-sighisoara-brasov-tg secuiesc-m ciuc-odorhei=cam 370 km

 

am un action cam si am sa incerc sa fac si un filmultet (acum este in testare)camul ca la filme mai facusem:P..deci posibil o revenire ca in spiderman 3 si cu niste poze sau si filmulet :unsure:

Editat de Fotok
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de frane, trebuie sa imi schimb placutele pe fata. Ce imi recomandati? :unsure:

 

Sincer.. Nu ma pricep la placutzele de frana.. dar noi in general ne fabricam placutzele din placutze uzate de la mercedesuri :lol:

 

Le decupam dupa marimea exacta, si vine partea de frezare.. E bine sa ai un strung, flex, si o freza la indemana.. :D

Fara astea nu prea te descurci... :blink:)

 

Bafta la cumparaturi :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai vezi ca ai gresit topicu` aci is posesorii de tdm, nu regionala de arad.

a fost frumos, am castigat increderea prietenei la condus pe drum forestier . am sa ma uit ce poze a facut duduia, sa vad daca e suprins si vreunul din cele doo tedemeuri prezente, nu numa gongi si frunze

 

Lol... Ma.. impotant e k au fost 2 Tdm`uri prezenti :rolleyes:

 

In partea Ardealului pupulatzia e mai mica.. si simplu.. devine k si grupul posesorilor de TDM, sunt mai putzini aici :laugh:

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer.. Nu ma pricep la placutzele de frana.. dar noi in general ne fabricam placutzele din placutze uzate de la mercedesuri ;)

 

Le decupam dupa marimea exacta, si vine partea de frezare.. E bine sa ai un strung, flex, si o freza la indemana.. ;)

Fara astea nu prea te descurci... :rolleyes:)

 

Bafta la cumparaturi :laugh:

 

 

poftim???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thx, man ! :rolleyes:

 

Banuiesc ca n-ai avut probleme cu ele la montare sau ceva nemultumiri, nu ? Era unul pe carpe-tdm care luase niste discuri de la o firma oarecare si zicea ca ii faceau diverse probleme la montare fatza de alea originale.

 

Au mers la fix, fara nici un fel de problema. Dar s-a schimbat total felul in care franeaza troleibuzul acum. Franarea e mult mai prompta.

 

 

Apropos de frane, trebuie sa imi schimb placutele pe fata. Ce imi recomandati? habar nu am care sunt bune, si sincer fiecare isi lauda ce are cam el. Dar pe mine ma intereseaza pret/calitate sa fie ok.

 

 

Placute am luat Ferodo Platinum, pe care le-am comandat la un magazin de piese auto si au fost 100-110 RON parca, pentru fata.

Editat de Ratonyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...eu duminica am fost cam asa: Odorhei-sighisoara-brasov-tg secuiesc-m ciuc-odorhei=cam 370 km

 

am un action cam si am sa incerc sa fac si un filmultet (acum este in testare)camul ca la filme mai facusem:P..deci posibil o revenire ca in spiderman 3 si cu niste poze sau si filmulet ;)

Felicitari pentru tura facuta Floriane, la cat mai multe iti doresc ;)

Ne vedem saptamana viitoare, vineri, pregatiti de tura :laugh:

 

Pheee.. Ce o plimbare am tras azi cu Ishmael, si baietzii pe valea frumoasa.. Parea o intrunire de mult anuntzata cand am vazut cat de multi am fost..

Urmeaza niste poze.. De la Ishmael.. :D Asa`i?

 

Asfalt uscat tuturor!

Salutare domnilor, va felicit pentru mica iesire a vostra, am vazut ca v-ati intalnit si cu Lutzifer si amicii lui, pe vale. Un filmulet si ceva poze in care apareti si voi, au fost postate pe forum, de catre Lutzifer:

/index.php?...50&start=50

Va salut cu respect, numai bine :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...