Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

frumoasa plimbare Banditule si Raider. Ca sa ne laudam si noi, am bagat azi 200 km , o tura Odorhei Sighisoara, Balauseri, Sovata, Odorhei cu 3 TDM uri si un Super TNR. A plouat mai tot timpul, a fost frig dar mersul cu mobra e atat de placut ca nu ne-am putut stapanii :laugh:

 

bag 2 poze cu oprirea noastra la Sovata unde am mancat o ciorba de burta cat 1 : recomand :lol:

 

ps: cafeaua a fost de toata rusinea :love:

 

Mistretii salbatici in formatie completa

post-35521-1271013466_thumb.jpg

 

Mistretii + pretendentul Zsolt (TDM-ist of course)

post-35521-1271013479_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa plimbare Banditule si Raider. Ca sa ne laudam si noi, am bagat azi 200 km , o tura Odorhei Sighisoara, Balauseri, Sovata, Odorhei cu 3 TDM uri si un Super TNR. A plouat mai tot timpul, a fost frig dar mersul cu mobra e atat de placut ca nu ne-am putut stapanii :laugh:

 

bag 2 poze cu oprirea noastra la Sovata unde am mancat o ciorba de burta cat 1 : recomand :lol:

 

ps: cafeaua a fost de toata rusinea :love:

 

Mistretii salbatici in formatie completa

post-35521-1271013466_thumb.jpg

 

Mistretii + pretendentul Zsolt (TDM-ist of course)

post-35521-1271013479_thumb.jpg

 

Fotok cand antalnim si noi cu mobrele s-al bem o cafeluta undeva veniti toti si vorbin si cu Rockeru , o sambata vad ca si voi plimbati la vicend ca si noi si daca tot plimban vro 200 kilometri nar fi rau sa inalnim macar care santem din zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bv fratilor, felicitari pt plimbari. eu am dus-o pe a mea la spalatorie dar tot trebuie sa o frec cu o perie :laugh:

 

Stai linistit e normal sa se jegareasca pe vremea asta, sa le vezi pe ale noastre cum arata acum dupa drumul de 200de km pina la cascada Putna si inapoi, zici ca am fost la arat cu ele. Acu necesita o "deratizare" completa ! :love:

Editat de 1Bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2200 euro fix cu casca topcase, ulei si filtru si o carena de "rezerva"

are 45350 de km, suspensii WP si un apetit inexplicabil pentru a fi calarita :love:)

 

Nu arata rau dar nu pot sa promit nimic pana nu am vandut calul meu , mersi

Editat de Raider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte misto traseul. mi-ar placea sa-l fac din nou, dar nema bani si timp

Nu trebuie sa-l faci din nou, nu pe tot

Am postat in ideea de a fi insotit pe diverse portiuni de drum de unii dintre voi

De exemplu, cei din Bucuresti / Ploiesti ar putea sa ma insoteasca pe portiunea Ploiesti - litoral, eventual si prin Cheile Dobrogei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa-l faci din nou, nu pe tot

Am postat in ideea de a fi insotit pe diverse portiuni de drum de unii dintre voi

De exemplu, cei din Bucuresti / Ploiesti ar putea sa ma insoteasca pe portiunea Ploiesti - litoral, eventual si prin Cheile Dobrogei

 

 

ideea e ca e marfa traseul si merita facut din nou. cam in ce perioada ajungi in bucuresti?

 

daca ai nevoie de cazare te primesc fericit sub acoperisul meu :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e ca e marfa traseul si merita facut din nou. cam in ce perioada ajungi in bucuresti?

 

daca ai nevoie de cazare te primesc fericit sub acoperisul meu :love:

Iti multumesc, dar nu intentionez sa intru in Bucuresti, nici macar sa ma apropii de Bucuresti

La 1 august plec de la Rasnov si ma opresc la Costinesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc, dar nu intentionez sa intru in Bucuresti, nici macar sa ma apropii de Bucuresti

La 1 august plec de la Rasnov si ma opresc la Costinesti

 

aaa ok. din pcate nu am cum sa te insotesc in perioada aceea.

 

Mesaj completat

unde gasesc un set de semeringuri de praf pt furca fata , ca de ulei am gasit la romi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , di anu 99 ???? daca nu trbuie sa dau diferenta :)

 

da-i un pm lui /index.php?showuser=10528

 

si vb cu el ca pe el il intereseaza un TDM si vrea sa dea firblade-ul la schimb.

Mesaj completat

tot la el.

 

10042195 louis

 

 

bre, astea-s de ulei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca s-a mai discutat insa nu am reusit eu sa gasesc :) ...

la ultimul consum facut plin la plin, a iesit cam 8,1% :P ... mie, ca fost posesor de GS mi se pare cam drastic consumul ...

 

n-as zice ca am exagerat cu ea, forje, liniute, etc ... am facut naveta cu ea, cam 20 km zilnic, regim semiurban, adica de iesire din Ploiesti, fara semafoare, etc ...

oi fi eu nepriceput, o fi filtrul de aer, carburatoarele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca s-a mai discutat insa nu am reusit eu sa gasesc :) ...

la ultimul consum facut plin la plin, a iesit cam 8,1% :P ... mie, ca fost posesor de GS mi se pare cam drastic consumul ...

 

n-as zice ca am exagerat cu ea, forje, liniute, etc ... am facut naveta cu ea, cam 20 km zilnic, regim semiurban, adica de iesire din Ploiesti, fara semafoare, etc ...

oi fi eu nepriceput, o fi filtrul de aer, carburatoarele ?

 

 

acele de dozaj muta-le la minim si verifica daca tubul in care intra s-a ovalizat. curata carburatoarele si sincronizeaza-le

 

apoi schimba bujiile, si filtrul de aer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...