Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Cineva a inmatriculat o motocicleta acum de curand?

Ma intereseaza daca trebuie tradus contractul de vanzare cumparare din italiana in romana?

mie mi-a cerut traducerea tanti de la finante... :)

Editat de yamahaia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anul trecut trebuia tradus.

 

Acuma, sa ma bag si io in seama... mi s-a rupt cablu de ambreiaj fratilor.. am reusit totusi sa ajung pana la servici, si inapoi acasa (inapoi am luat-o pe centura sa evit semafoarele, si am preins coada la 2 bariere :) ) Mi s-a rupt chiar se la maneta de ambreiaj, vedeti poza.

Aveti idee cum sa rezolv problema, si daca se poate schimba doar insertia metalica, fara camasa, si cam cat e ?

Trebuie sa rezolv in seara asta, ca ii timp prea fain afara. Si in plus cum nu am masina, e un lucru cam necesar...

Apreciez ajutorul !

 

Mesaj completat

 

 

Ar merge sa inversez partea de la cutie la maneta, sau ma complic? Cred ca daca il scot o data ma voi chinui sa il bag inapoi de o sa-mi sara ochii din cap.

Un coleg zicea sa inversez capetii, iar la cel rupt sa ii fac un nod si sa-i pun o saiba. Asta DACA il pot baga invers pe camasa lui.

Ei bine, ma risc, nu ma risc, ma risc?? Ce parere aveti?

 

 

Eu am schimbat cablurile de la ambele mobre cu unele de frana de ATV. Sunt mult mai groase si mult mai rezistente. Le-am cumparat de la un magazin de piese pentru chinezarii si au fost vreo 20 de lei fiecare. Am pastrat si camasa acestora.

La maneta s-au potrivit perfect, iar la cutie le-am prins cu niste butoiase (nu stiu cum altfel sa le spun) din chitul de cabluri de la louis: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent traseu, excelente locuri si de-abia astept sa merg si sa va cunosc. Fotok, sper ca ti-e dor de fostul motor! Glumesc. Deci, 9-11 iulie si traseul propus de 1Bandit: de acord si eu.

 

Fuchsia, eu stau pe Brancoveanu intersectie cu Turnu Magurele si Luica. Suntem vecini. Poate ne-ntalnim.

 

Bafta si asfalt uscat la toti!

 

 

 

si eu stau la intersectia emil racovita cu turnul magurele. poate ne vedem.

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia vedeti aici ce frumos merge TDM prin Bulgaria si Grecia ;)

 

 

nu stiu ce are ia de aici linku :)

Editat de Fotok
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia vedeti aici ce frumos merge TDM prin Bulgaria si Grecia ;)

nu stiu ce are ia de aici linku :)

Misto tura Floriane !!

Editat de 1Bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia vedeti aici ce frumos merge TDM prin Bulgaria si Grecia ;)

nu stiu ce are ia de aici linku :)

Pai trebuia sa introduci codul de dupa "v=", adica CvI83lbhNbY

Uite ca merge:

 

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap...a ramas semnul = inaintea codului...de aceea nu aparea. din fericire e korben promt si a rezolvat situatia.:) dau o bere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am schimbat cablurile de la ambele mobre cu unele de frana de ATV. Sunt mult mai groase si mult mai rezistente. Le-am cumparat de la un magazin de piese pentru chinezarii si au fost vreo 20 de lei fiecare. Am pastrat si camasa acestora.

La maneta s-au potrivit perfect, iar la cutie le-am prins cu niste butoiase (nu stiu cum altfel sa le spun) din chitul de cabluri de la louis: .

Am reusit sa schimb acel cablu otelos de ambreiaj (fara camasa) dupa mai bine de ore de chin...

Partea buna e ca nu am dat jos nimic, nici macar saua ! M-am chinuit putin, dar a mers. Acuma sper sa si tina. Daca nu, deh, macar am incercat.

Pe viitor voi sti sa nu mai cumpar kit de reparatie (are 2 cabluri cu sistemele de prindere la 25 ron)

Asfalt uscat la toti, sa ne vedem cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia vedeti aici ce frumos merge TDM prin Bulgaria si Grecia :D

 

nu stiu ce are ia de aici linku ;)

La Multi Ani si multa sanatate, Floriane!

Sa ai parte numai de bucurii si calatorii cu mobra, cat incape. Numai bine iti doresc :)

 

Cu respect, Alin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Floriane, ai imbatranit! La cat mai multi ani fara reparatii! Si sa ne vedem sanatosi la intrunire sau, cine stie, poate chiar mai devreme. S-ar putea peste vreo luna si jumatate sa ajung prin zona.

Inca o data iti urez tot ce-ti doresti si LA MULTI ANI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos pentru urari !!!!!!!!!!!!!

 

Ehe, ma simt bine printre TDM-isti, asa cum vad eu lucrurile un TDM se lipeste si se potriveste exact unui om cu suflet bun.

 

Sa avem parte toti de kilometrii multi si frumosi fara incidente.

 

@ Cavaleru : misto superangularul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms. din pacate nu este al meu.

 

visez in viitor la un dslr si cu un obiectiv fisheye.... dar mai la anu poate.

 

intai sa invat sa scot untu din canonul meu si api trec la treburi serioase :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Floriane!

Mesaj completat

Salutare Fotok Florian :lol: La multi ani !!!! Am terminat si ioo cu vopsitul , uite uite niste poze cu iubita :) ie sexi nu ?????

 

A iesit fain! Mai niste stickere.. si poate va fii mai fain ca si a mea. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Floriane!

Mesaj completat

 

 

A iesit fain! Mai niste stickere.. si poate va fii mai fain ca si a mea. :)

Mesi mersi !!!!!!! o sa pun stickere numai ca astazi am terminat cu montatul. Dar asta urmeaza :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos si koszonom szepen. Iar am intinerit un an. :)

 

@Raider: vezi ca a iesit misto? Tre sa fim descurcareti....ca altfel ne papa SLR-urile :)

 

Maine primesc numerele de inmatriculare...dar mobra e inca la service pt schimbul de lant distributie si schimb ulei telescoape fatza. Lantzu nu vine decat maine seara candva...deci mai mult ca sigur nu o sa pot merge in tura cu Rockeru si Cavaleru :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...