Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Salut, Mai sunt si altii de "gabaritul" tau si se descurca admirabil cu TDM-ul, la inceput mai cu grija, dar pe masura ce te obisnuiesti tot mai lejer, Tdm-ul este totusi un motor greu si sunt mai avantajati cei mai inalti sau cu compasu mai mare :) (aproape 50 de kg mai mult fata de Transalp), uite poti face comparatia aici :Transalp Review si aici : Review TDM, mie in talon imi scrie masa totala 235 kg la TDM din 95, dar pe linga astea mai e si diferenta de cai putere care se simte la drum lung.

Mesaj completat

Salut Fratilor, Revin cu problema intalnirii din 9-11 iulie, din cate am observat majoritatea au optat pentru faptul ca e buna perioada, iar referitor la locatie am primit raspuns doar de la cativa. Avand in vedere posibilitatea de a organiza noi in Covasna intalnirea, m-am interesat de cateva lucruri ca sa fie clare de la inceput si sa pot sa vi le prezint din timp ca sa putem discuta daca modificam ceva sau nu . Pentru inceput o sa atasez harta cu un traseu pentru cei care nu au mai fost in zona si o sa va dau cateva explicatii :

-9 iulie – Deplasare catre destinatie, intalnirea la Sfantu Gheorghe si in functie de cat de obositi vor fi cei care vin de la distante mai mari si la ce ore aproximeaza ca vor ajunge, mergem mai departe catre Sfanta Ana sau catre primul loc de campare-cazare in Targu Secuiesc la pensiunea “Szikla” : Primul loc de dormit

(Sfantu Gheorghe-Sfanta Ana – Tg secuiesc = 68 km)

-10 iulie- Plecare catre cel de-al doilea punct pe traseul: Tg. Secuiesc-Lacul de la Padureni,cu pauza aici- Covasna-Comandau= 70 km , Cu locul de dormit aici, la pensiunea: “ La lupu Singuratic” :Al doilea loc de dormit

-11 iulie – Trezire , Împachetare, Plecare ! In functie de distante mai devreme sau mai tarziu.

Am atasat link-urile ca sa va faceti o idee despre locurile de campare dar preturile din liste nu sunt relevante pentru ca vom avea parte de reduceri mari si in functie de cate persoane vom fi.

Daca are cineva obiectii , va rog sa-mi spuneti din timp, ca sa nu-i bag si pe ceilalti oameni in vrie si pina la urma sa nu iasa nimic cu toate ca lucrurile vor fi rezolvate. In medie pretul cazarii va fi intre 20 si 40 Ron per pat si pt cort inca nu stiu dar probabil ceva modic.

 

In speranta ca sunteti multumiti si va satisface aceasta organizare : Va multumesc pt rabdarea cu care ati citit acest post !

MIRCEA

P.S. NU VA UITATI COSTUMELE DE BAIE ACASA !!

 

banditule ai votul meu.

prezent si eu. :) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

banditule ai votul meu.

prezent si eu. :) :lol:

Multumesc Radule !! Cu cati mai multi cu atat mai bine, Nu ? Sper ca sunt si in asentimentul celorlalti care inca nu au raspuns !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va fi gata mobra sambata. Doar sambata vine lantu, azi am fost pe la mecanic...azi a schimbat uleiul in telescoape. Sambata nu se stie pe la cat vine lantu...duminica si luni paste...sper ca marti se va apuca de ea. Deci va astept la o cafea in Odorhei :lol: sambata , macar sa va vad cum aratati pe mobre:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si-o sa va zic sa "pasteti fericiti" zilele astea...

 

Drumuri si vreme buna sa aveti! :lol:

 

Multumesc Radule !! Cu cati mai multi cu atat mai bine, Nu ? Sper ca sunt si in asentimentul celorlalti care inca nu au raspuns !

Nea Mircea, nu mai stiu daca am confirmat sau nu, si-o sunt pentru, desi mai mult ca sigur o sa vin de sambata. Eventual asta ar fi o mica dilema, cum facem cei ce venim de sambata, daca mergem direct in al doilea loc de dormit sau ne grupam in primul loc si mergem impreuna. In fine, detalii fine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si-o sa va zic sa "pasteti fericiti" zilele astea...

 

 

Drumuri si vreme buna sa aveti! :lol:

 

 

Nea Mircea, nu mai stiu daca am confirmat sau nu, si-o sunt pentru, desi mai mult ca sigur o sa vin de sambata. Eventual asta ar fi o mica dilema, cum facem cei ce venim de sambata, daca mergem direct in al doilea loc de dormit sau ne grupam in primul loc si mergem impreuna. In fine, detalii fine...

 

Nu e nici o problema, totul depinde de ora la care ajungi in zona, daca pleci mai devreme din Bucuresti faci vreo 3-4 ore si o sa ne prinzi pe drum sau in pauza de la Lacul de la Padureni unde inca o sa mai avem semnal la telefon, asa ca ne auzim, oricum pentru cei care vor sa vina sambata, in functie de ora la care vor ajunge stabilim niste puncte de intalnire. Pentru orice eventualitate mai pun aici si nr. meu de telefon : 0766 464 498

 

Paste Fericit tuturor si asfalt uscat celor care pleaca in tura astazi !!!!! LA MULTI ANI ZOLI !!

Editat de 1Bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

stie careva o remorca moto de vanzare imi trebuie pentru un singur motor

 

(ceva ieftin, dar functional si mai ales inmatriculata) - poate sa tina doar la dus remorca....

nu mai vin inapoi decat in vizite (parintii mai raman aici)

poate va incumetati voi sa imi faceti o vizita in Spania

Trebuie sa plec de prin zona definitiv (avand in vedere ca meseria de medic se cauta acolo si nu exista un BASE care sa comenteze fara sa gandeasca)si am nevoie sa-l iau pe d-l TDM dupa mine

(daca nu as avea nevoie sa car multe bagaje as pleca calare dar sa fac 2 drumuri de 4000 de km parca nu ma incanta din punct de vedere al costurilor)

Chiar daca nu am reusit sa va cunosc imi place aceasta comunitate a TDM-istilor si in mod cert voi mai scrie din cand in cand cate ceva pe aici.

 

Acum va urez sa aveti un Paste Fericit si sa auzim numai de bine!

Editat de cristian72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Isten eltessen ZOLI !!!!!!!!!!!

 

Paste Fericit tuturor !!!!!!!!!!!!!

 

Daca vedeti un TDM cu numarul HR 31 HOG pe coclauri.....eu sunt :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani, Zoli! si multa sanatate.

Sa ne vedem cu bine cu totii :lol:

Mesaj completat

salutare

stie careva o remorca moto de vanzare imi trebuie pentru un singur motor

 

(ceva ieftin, dar functional si mai ales inmatriculata) - poate sa tina doar la dus remorca....

nu mai vin inapoi decat in vizite (parintii mai raman aici)

poate va incumetati voi sa imi faceti o vizita in Spania

Trebuie sa plec de prin zona definitiv (avand in vedere ca meseria de medic se cauta acolo si nu exista un BASE care sa comenteze fara sa gandeasca)si am nevoie sa-l iau pe d-l TDM dupa mine

(daca nu as avea nevoie sa car multe bagaje as pleca calare dar sa fac 2 drumuri de 4000 de km parca nu ma incanta din punct de vedere al costurilor)

Chiar daca nu am reusit sa va cunosc imi place aceasta comunitate a TDM-istilor si in mod cert voi mai scrie din cand in cand cate ceva pe aici.

 

Acum va urez sa aveti un Paste Fericit si sa auzim numai de bine!

Drum bun si bafta in specialitatea pe care o vei practica acolo, in Spania. Cine stie, poate ne vom vedea candva, pe acele meleaguri.

Numai bine :P

Mesaj completat

Daca vedeti un TDM cu numarul HR 31 HOG pe coclauri.....eu sunt :P

Felicitari Floriane pentru inmatricularea mobrei. Se pare ca a sosit numarul de inmatriculare :)

"HOG" nice :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

stie careva o remorca moto de vanzare imi trebuie pentru un singur motor

 

(ceva ieftin, dar functional si mai ales inmatriculata) - poate sa tina doar la dus remorca....

nu mai vin inapoi decat in vizite (parintii mai raman aici)

poate va incumetati voi sa imi faceti o vizita in Spania

Trebuie sa plec de prin zona definitiv (avand in vedere ca meseria de medic se cauta acolo si nu exista un BASE care sa comenteze fara sa gandeasca)si am nevoie sa-l iau pe d-l TDM dupa mine

(daca nu as avea nevoie sa car multe bagaje as pleca calare dar sa fac 2 drumuri de 4000 de km parca nu ma incanta din punct de vedere al costurilor)

Chiar daca nu am reusit sa va cunosc imi place aceasta comunitate a TDM-istilor si in mod cert voi mai scrie din cand in cand cate ceva pe aici.

 

Acum va urez sa aveti un Paste Fericit si sa auzim numai de bine!

Paste fericit si succes in Spania. Cred ca anul viitor te urmez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baietii !!!! La multi ani Zoli !!!!!! Si sarbatorii fericit pentru totii !!!!!

Astazi am plimbat toate ziua,am avut o zi foarte prost , o baba cu un reno abai ma lovit proasta nu a semnalizat si a vrut sa parcheaza ,am pus a frana ca nici ieu nam crezut, bine ca nu sa antamplat nimic .

Acum 10 minute ca am ajuns acasa la prietena si cand am parcat mobra am zgariat carena proaspet vopsit,abai am luat un infract.

Am muncit cu mobra foarte mult si a crezeut foarte prost ce am facut .asta ie :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi raider, despre asta iti vorbeam. cum vopsesti mobra cum o zgarii. Acum daca dadeai o caruta de bani pe vopsea....iti si faceai o lobotomie :)

 

 

@ excursionistii de pasti: arata foarte rau afara. undeva 6 grade.....si gugle zice ca urmeaza 4 zile cu ploaie urata. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

stie careva o remorca moto de vanzare imi trebuie pentru un singur motor

 

(ceva ieftin, dar functional si mai ales inmatriculata) - poate sa tina doar la dus remorca....

nu mai vin inapoi decat in vizite (parintii mai raman aici)

poate va incumetati voi sa imi faceti o vizita in Spania

Trebuie sa plec de prin zona definitiv (avand in vedere ca meseria de medic se cauta acolo si nu exista un BASE care sa comenteze fara sa gandeasca)si am nevoie sa-l iau pe d-l TDM dupa mine

(daca nu as avea nevoie sa car multe bagaje as pleca calare dar sa fac 2 drumuri de 4000 de km parca nu ma incanta din punct de vedere al costurilor)

Chiar daca nu am reusit sa va cunosc imi place aceasta comunitate a TDM-istilor si in mod cert voi mai scrie din cand in cand cate ceva pe aici.

 

Acum va urez sa aveti un Paste Fericit si sa auzim numai de bine!

 

Multa Bafta in continuare , din cate am vazut sunt o gramada de Tdm-isti si acolo :lol: ! Pacat ca nu ne onorezi cu prezenta ta la urmatoarea intalnire !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...