Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Mdeci:

Si mie mi se potriveste data propusa.

 

Cavaleru - 9-11 iulie

Rockeru - indiferent, deci ok pt 9-11 iulie

1bandit - 9-11 iulie

korben Dallas - 9-11 iulie

Marius '95 - oricand , deci ok pt 9-11 iulie

Fotok - 9-11 iulie

LinX - 9-11 iulie

Dr_dejavu^ - 9-11 iulie

 

 

 

Si da.. In continuare.. Tot mai fac Crashbaruri. :drink: Pentru cine mai doreste, discutam pe messinger. Id: hzoltan17

 

 

"A sosit primavara.. Afara cu caprele pe sosele!"

 

Asfalt uscat! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

gata cu data am stabilit-o atunci ramane.

 

acum ramane sa alegem zona.

 

as vrea ceva mai salbatic si mai pustiu.

 

Zona Padis pare foarte interesanta, avem si ceva pesteri in zona. si putem socializa linistiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GATAAAAA!

 

9-11 iulie Marea Intrunire a TDM-istilor.

 

Si eu sunt de acord cu data aceasta !!!

 

 

Cavaleru - 9-11 iulie

Rockeru - indiferent, deci ok pt 9-11 iulie

1bandit - 9-11 iulie

korben Dallas - 9-11 iulie

Marius '95 - oricand , deci ok pt 9-11 iulie

Fotok - 9-11 iulie

LinX - 9-11 iulie

Dr_dejavu^ - 9-11 iulie

Raider - 9-11 iulie

 

Printre altele m-am hotarat sa-mi schimb calul , 1500 euro ultimul pret Top case nou cu suport, bonus

Yamaha TDM 850 din '94 , inmatriculata , verificare pina in 2011 octombrie , cauciucuri metzeler tourance stare foarte buna , consumabile schimbate, schimbat simeringuri si uleiul in telescoape, semnale noi , tobe nou schimbate , oglinzi noi, placute de frana 90% .

Editat de Raider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Padis? In Apuseni? E foarte tare zona dar nu e prea wild in weekend. E un paradis pentru orice iubitor de munti, de pesteri, de peisaje minunate sau de natura. Insa e cam populata zona datorita accesibilitatii. Se ajunge cu orice masina si ceva tupeu, acces din Huedin, langa Cluj, daca nu ma insel. Toata zona e absolut minunata in timpul saptamanii - in weekend bate spre gatarageala ieftina.

 

Oleaca mai interesant ar fi pe partea cealalta a muntelui, venind dinspre Arieseni, pe langa Scarisoara, spre nord, catre Casa de Piatra; teoretic o asezare rurala, practic va deveni obiectiv turistic. Accesibil la fel de bine, ceva mai departe de pitoreasca zona turistica, insa aici e tot farmecul :drink:

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata cu data am stabilit-o atunci ramane.

 

acum ramane sa alegem zona.

 

as vrea ceva mai salbatic si mai pustiu.

 

Zona Padis pare foarte interesanta, avem si ceva pesteri in zona. si putem socializa linistiti.

 

Ce ziceti de lacul vulcanic Sfanta Ana ??

Despre lacul sfanta ana

Editat de Raider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu cu o parere:

 

cred ca locatia ar trebuii sa fie prin centru tarii (bv,sb, cv) ca toti tedemistii sa se bucure de plimbare.

daca locatia e la Padis pentru cei din Cluj, Oradea, Arad, Timisoara o sa fie prea scurta, iar pentru cei din bucuresti un pic obositoare pentru un weekend.

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti de lacul vulcanic Sfanta Ana ??

Despre lacul sfanta ana

Ca si locatie, pentru anul acesta, sunt si eu de acord cu Lacul Sf. Ana. Mai ales ca Banditul nostru cunoaste bine zona, plus ca are ceva relatii in legatura cu cazarea, o oportunitate pentru cei care vor sa stea cazati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavalere ce bine iti statea in seara asta pe Stefan cel mare cu caucioacele legate pe TDM :drink: Parca erai dintr-un film indian sau tocmai ce plecai in jurul lumii.

 

Sa le stapanesti sanatos!

 

 

ms frumos. Acum am ajuns cu ea de la vulcanizare.

 

Minunati baietii din Str. Minervei 67. Pe unul dintre ei il cunosteam dar a venit mai tarziu asa ca am apucat sa vad cum lucreaza fara tratament preferential.

 

foarte atenti si fara graba. aparatele sunt moderne si noi. afacerea e deschisa de anul trecut. Amandoi sunt pasionati de mobre.

 

Stefan 0743.33.64.74

Mesaj completat

Pozxe cu gumele montate maine.

 

Momentan am oproblema care nu imi da pace. Relantiul se balbaie si in momentul in care accelerez mai tare in treptele 1,2,3 da niste rateuri ciudate ca si cum nu ar veni suficienta benzina.

 

poate fi de la filtrul de benzina? sau carburatia? sau poate un cablu de acceleratie defect?

Mesaj completat

Ca si locatie, pentru anul acesta, sunt si eu de acord cu Lacul Sf. Ana. Mai ales ca Banditul nostru cunoaste bine zona, plus ca are ceva relatii in legatura cu cazarea, o oportunitate pentru cei care vor sa stea cazati.

 

Sf. Ana suna bine. si asa de anul trecut i-am fagaduit Banditului onoarea de a organiza aceasta intrunire.

 

cineva e impotriva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavaleru - 9-11 iulie

Rockeru - indiferent, deci ok pt 9-11 iulie

1bandit - 9-11 iulie

korben Dallas - 9-11 iulie

Marius '95 - oricand , deci ok pt 9-11 iulie

Fotok - 9-11 iulie

LinX - 9-11 iulie

Dr_dejavu^ - 9-11 iulie

Raider - 9-11 iulie

radu_tdm-9-11 iulie

 

locatia nu ma deranjeaza. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavaleru - 9-11 iulie

Rockeru - indiferent, deci ok pt 9-11 iulie

1bandit - 9-11 iulie

korben Dallas - 9-11 iulie

Marius '95 - oricand , deci ok pt 9-11 iulie

Fotok - 9-11 iulie

LinX - 9-11 iulie

Dr_dejavu^ - 9-11 iulie

Raider - 9-11 iulie

radu_tdm-9-11 iulie

 

locatia nu ma deranjeaza. :drink:

 

 

radule tu cum ai K60 pe fata montat? in sensul invers sagetii? poti pune o poza te rog cu roata fata de aproape?

 

este cumva zgomotoasa intre 10-60km/h la ora face un huruit ??

 

ce presiune ai in ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

99.9 % prezent la intrunire. Am apucat si am iesit azi cu mobra prima data pe sosea. Foarte incantat. O intrebare am pt cei cu TDM 900. Am vazut pe JBX ca primele modele de TDM 900, pana prin 2006 parca, au ceva probleme cu intinzatorul lantului de distributie (cel vechi are arcul prea slab si lantul scoate niste zgomote anormale). Am citit ca problema se rezolva inlocuind intinzatorul vechi cu cel scos dupa 2006. Voi ati avut probleme de genul asta?

 

Numai bine

Editat de _Blade_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan am oproblema care nu imi da pace. Relantiul se balbaie si in momentul in care accelerez mai tare in treptele 1,2,3 da niste rateuri ciudate ca si cum nu ar veni suficienta benzina.

 

poate fi de la filtrul de benzina? sau carburatia? sau poate un cablu de acceleratie defect?

 

Pai ia uite ce zicea cineva aici, pe topic:

 

e topic de discutii pt tdm-isti. nu e un knoledge base. cine vrea sa stie tot despre TDM citeste tot topicul.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ia uite ce zicea cineva aici, pe topic:

 

Succes!

 

ce iti place tie sa incerci dovedesti tot timpul ca nu mai tu ai dreptate.

 

doar ca nu ai inteles nimic din ce am zis eu si linx.

 

eu am zis ca daca cineva vrea sa isi cumpere TDM o sa se lamureasca in primele 100-150 de pagini daca e ceea ce isi doreste.

 

asa cum a zis Linx fiind UN SINGUR TOPIC e normal sa nu gasesti informatia structurata si organizata. n-ai cum sa faci asta intr-o insiruire de posturi. ESTE IMPOSIBIL!!

 

cine are o problema scrie si daca cineva are o solutie pentru asta ii da un raspuns sau ii ofera un sfat, o idee.

 

uitate pe carpeTDM sa vezi cum e acolo sa sa imi zici daca poti face tu la fel aici. n-ai cum nici daca ai deschide 3 topicuri diferite tot nu ar fi suficient.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce iti place tie sa incerci dovedesti tot timpul ca nu mai tu ai dreptate.

 

doar ca nu ai inteles nimic din ce am zis eu si linx.

Bine, mai

Hai sa fiu eu ala prost, OK?

Un topic nu poate fi multitasking ca Unixu', isi pierde valoarea si esenta

Tipic romanesc :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

99.9 % prezent la intrunire. Am apucat si am iesit azi cu mobra prima data pe sosea. Foarte incantat. O intrebare am pt cei cu TDM 900. Am vazut pe JBX ca primele modele de TDM 900, pana prin 2006 parca, au ceva probleme cu intinzatorul lantului de distributie (cel vechi are arcul prea slab si lantul scoate niste zgomote anormale). Am citit ca problema se rezolva inlocuind intinzatorul vechi cu cel scos dupa 2006. Voi ati avut probleme de genul asta?

 

Numai bine

 

Modelul meu este 2B01 (2005) si iti pot spune sigur ca este acelasi cod la intinzatorul lantului (5PS-12210-10), deci este aceeasi piesa. La 2B02 (modelul 2006), care din cate stiu e identic, poate ca e totusi alt cod, n-am de unde sa stiu. Mai exista varianta sa fie acelasi cod de piesa dar sa fi fost probleme de fabricatie la ea inainte de anul respectiv. Pentru un catalog de piese, in functie de an si model, poti lua legatura cu cei de la Moto Dynamics.

 

Legat de sunet, nu stiu daca a mea se aude normal sau nu, mai ales ca si tobele acopera o parte din sunet. Sunt ceva zgomote dar totusi nimic deranjant. Daca vrei, te anunt cand mai am drum prin Azuga... ca hoinaresc prin zona o data la cateva weekenduri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am montat proiectoarele cu xenon H3. Urmeaza sa le probez in seara asta si am sa revin cu poze, cum se propaga lumina pe drum.

 

post-25487-1269094197_thumb.jpg post-25487-1269094210_thumb.jpg post-25487-1269094224_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul meu este 2B01 (2005) si iti pot spune sigur ca este acelasi cod la intinzatorul lantului (5PS-12210-10), deci este aceeasi piesa. La 2B02 (modelul 2006), care din cate stiu e identic, poate ca e totusi alt cod, n-am de unde sa stiu. Mai exista varianta sa fie acelasi cod de piesa dar sa fi fost probleme de fabricatie la ea inainte de anul respectiv. Pentru un catalog de piese, in functie de an si model, poti lua legatura cu cei de la Moto Dynamics.

 

Legat de sunet, nu stiu daca a mea se aude normal sau nu, mai ales ca si tobele acopera o parte din sunet. Sunt ceva zgomote dar totusi nimic deranjant. Daca vrei, te anunt cand mai am drum prin Azuga... ca hoinaresc prin zona o data la cateva weekenduri.

 

 

Al meu e din 2002 si are codul 5PS-12210-00. E cel vechi cu probleme. Am zis ca mai bine il schimb decat sa am vreo belea. Daca treci prin Azuga si ai timp te invit la un suc (sau o bere fara alcool), numai sa dai un apel inainte 0743176301 Emil.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am montat proiectoarele cu xenon H3. Urmeaza sa le probez in seara asta si am sa revin cu poze, cum se propaga lumina pe drum.

 

 

Bv rockere. excelent montajul.

 

eu am descorperit dc nu mai merge faza lunga la xenon. sa rupt unul din firele care comanda electromagnetul. trebuie sa refac mufa. e de bibilit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radule tu cum ai K60 pe fata montat? in sensul invers sagetii? poti pune o poza te rog cu roata fata de aproape?

 

este cumva zgomotoasa intre 10-60km/h la ora face un huruit ??

 

ce presiune ai in ea?

 

am sa-ti pun o poza curind dar zgomot nu aud nici la 60 nici la 160, la semafor cind o las sa curga

o simt ca merge pe crampoane dar altceva nu pot sa-ti spun decit ca sint multumit de ele. nota 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze proaspete cu proiectoarele xenon:

 

post-25487-1269115949_thumb.jpg post-25487-1269115979_thumb.jpg post-25487-1269116008_thumb.jpg

post-25487-1269116031_thumb.jpg post-25487-1269116053_thumb.jpg post-25487-1269116073_thumb.jpg

post-25487-1269116106_thumb.jpg

 

Mare diferenta, domne, mare :drink:

 

ps: Am uitat sa specific ca suportul proiectoarelor e prins de jugul inferior al furcii. Am mers pe curbe prin padure si e misto sa bata raza proiectoarelor dupa cum iei viraj din ghidon.

Mesaj completat

Bv rockere. excelent montajul.

 

eu am descorperit dc nu mai merge faza lunga la xenon. sa rupt unul din firele care comanda electromagnetul. trebuie sa refac mufa. e de bibilit...

Misto Cavalere, e bine totusi ca ai depistat problema si o poti remedia. Bine ca nu e nevoie sa schimbi xenonul

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze proaspete cu proiectoarele xenon:

 

post-25487-1269115949_thumb.jpg post-25487-1269115979_thumb.jpg post-25487-1269116008_thumb.jpg

post-25487-1269116031_thumb.jpg post-25487-1269116053_thumb.jpg post-25487-1269116073_thumb.jpg

post-25487-1269116106_thumb.jpg

 

Mare diferenta, domne, mare :wink:

Mesaj completat

 

Misto Cavalere, e bine totusi ca ai depistat problema si o poti remedia. Bine ca nu e nevoie sa schimbi xenonul

 

misto bravo rockere ai facut o treaba pe cinste :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto bravo rockere ai facut o treaba pe cinste :wink:

Mersi de aprecieri, Radule. Pe aceasta cale ii multumesc si eu Cavalerului, pentru ajutorul acordat, in procurarea proiectoarelor. :drink:

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am montat proiectoarele cu xenon H3. Urmeaza sa le probez in seara asta si am sa revin cu poze, cum se propaga lumina pe drum.

 

post-25487-1269094197_thumb.jpg post-25487-1269094210_thumb.jpg post-25487-1269094224_thumb.jpg

 

Aline astea sunt super , cat bat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...