Sari la conținut

Am Scos Si Ue Monstrul...un Pic Upgradat


ElSpa
 Share

Postări Recomandate

Full Ducati Performance kit: air filter+open air box+race ECU+full Termis invelit in CoolIT tape.

Furca Marzzochi race invelita in band textila (old school look I think).

Ghidon Magura cu Ducati Sport bar-end mirros.

Ducati Performance aripa carbon

Ducati Performance aparatoare carbon ambreiaj.

Ducati Performance pinten carbon.

Ducati Performance placa de presiune aurie.

Vopsea potocaliu perlat (Harley) 3 straturi, capacele de la curele vopsite negru mat.

190 rear tire.

14T front sproket.

Coada taiata, stop cu led

Regina gold chain.

 

cam asta e ce s-a facut la motocicleta...e un 1000i.e. din 2003.

cand am scos-o din nou la drum am ramas la fel de impresionat cum am ramas si prima oara cand m-am suit pe ea...ma surprinde mereu.

post-575-1174044875_thumb.jpg

post-575-1174044885_thumb.jpg

post-575-1174044893_thumb.jpg

post-575-1174044909_thumb.jpg

post-575-1174044922_thumb.jpg

post-575-1174044934_thumb.jpg

post-575-1174044951_thumb.jpg

post-575-1174044972_thumb.jpg

post-575-1174044992_thumb.jpg

post-575-1174045009_thumb.jpg

Editat de ElSpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Felicitari, super treaba - si-o carutza de bani!

 

Cat mai multi km pe ea, si sa ai intotdeauna asfalt sub roata de spate :D

 

Dar mey, ce m-ai speriat cu "190 rear tire", credeam ca erte vorba de hp at rear wheel :lol:

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Laudarosuleee! Mdeh, ai cu ce! Fain! Tot timpul m-am uitat dupa Ducati-uri Au personalitate! Se deosebesc de la o posta. Doar oglinzile parca sint un pic prea old school si nu sint un pic incomode? Ce frumoase sint motoarele naked! La ce sint bune carenele( daca nu ai un super sport pt circuit)? La impresionat gajici? Cind aud expresia: mah, mi-as lua una full carenata... :lol: Acuma, na gusturi si gusturi.

Mai o remarca: la citi bani ai cheltuit pe ea, sper totusi ca ti-au mai ramas ceva, ceva mai mult decit pt o pereche de adidasi :D

Ultima : 114 hp :D ai grija, stiu ca nu o sa mergi cu 50km/h, totusi ghindeste-te cit de mult ti la motor, la prietena/nevasta sau bucuria de a mai merge si maine si poimaine sau poate la o plimbare cu ai tai copii, nepoti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D...190 hp :lol:

 

are 114 pe dyno..oricum destul de mult fata de 90 cat vine ea din fabrica.

 

 

salut.super frumos a iesit motorul indiferent de cati bani ai bagat in ea.dar am o intrebare pt tine.de unde ai acea banda de pe galeria ca si eu caut si nu gasesc niciunde?ma poti ajuta si pe mine as avea si eu nevoie.ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Laudarosuleee! Mdeh, ai cu ce! Fain! Tot timpul m-am uitat dupa Ducati-uri Au personalitate! Se deosebesc de la o posta. Doar oglinzile parca sint un pic prea old school si nu sint un pic incomode? Ce frumoase sint motoarele naked! La ce sint bune carenele( daca nu ai un super sport pt circuit)? La impresionat gajici? Cind aud expresia: mah, mi-as lua una full carenata... :lol: Acuma, na gusturi si gusturi.

Mai o remarca: la citi bani ai cheltuit pe ea, sper totusi ca ti-au mai ramas ceva, ceva mai mult decit pt o pereche de adidasi :)

Ultima : 114 hp :D ai grija, stiu ca nu o sa mergi cu 50km/h, totusi ghindeste-te cit de mult ti la motor, la prietena/nevasta sau bucuria de a mai merge si maine si poimaine sau poate la o plimbare cu ai tai copii, nepoti :D

 

am trecut prin diferite faze de motociclete: nsr125, zzr400, cbr 900rr, busa, etc cu mult mai multi cai decat monsterul asta :D si totusi este motorul de care m-am atasat cel mai mult.

sunt un om calculat cu frica de motocicleta, in 6 ani de permis A nu am avut accidente si sper sa nu am, imi stiu limitele...pentru mine conteaza sa stiu ca motorul poate, nu sa ii rup gura cu xx km/h.

Editat de ElSpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' l-ai bucatarit ceva... :baldy: Super!

Spune-ne te rog un pic cam cum se simte diferenta cu pinionul de 14 dinti. Banuiesc ca stock are 15.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-aveti grija de voi e pacat sa strici atata munca si pasiune intr-o clipa!

In general nu-mi plac ducati-urile dar apreciez pasiunea pt motociclism.

Asfalt uscat si multi,multi km fara incidente...defapt...tine-o tot asa! :baldy:

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mare este cel care era expus la daytona

 

ca si preturi aproximative, unele vechi de 1 an:

 

Full Ducati Performance kit: air filter+open air box+race ECU+full Termis invelit in CoolIT tape - aprox 2300 euro

Furca Marzzochi race invelita in band textila (old school look I think) - aprox 1800 euro

Ghidon Magura cu Ducati Sport bar-end mirros - ghidon vreo 200 euro si oglinzi vreo 250 euro

Ducati Performance aripa carbon - 300 euro

Ducati Performance aparatoare carbon ambreiaj - 250 euro

Ducati Performance pinten carbon - 800 euro

Ducati Performance placa de presiune aurie - 150 euro

14T front sproket - 50 euro

Coada taiata, stop cu led - 50-60 euro

Regina gold chain - 90 euro

 

 

pentru preturi comparatiive mai poti incerca la www.ducati.ro

sunt o firma importatoare ducati din sibiu...mie mi-au adus pinionul de 14T care e cam la jumatate de pret fata de daytona

Editat de ElSpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru preturi comparatiive mai poti incerca la www.ducati.ro

sunt o firma importatoare ducati din sibiu...mie mi-au adus pinionul de 14T care e cam la jumatate de pret fata de daytona

Sa-mi fie rusine... habar nu aveam de www.ducati.ro

Curios totusi - cand cauti pe google "ducati romania" nici urma de www.ducati.ro

Maine le dau negresit un telefon.

 

 

Ca preturi, un kit de evacuare pentru Monster S2R cu 2 tobe Termi carbon, ECU si filtru sport e 1250 eur fara TVA la Daytona. 2300 eur pare cam mult pentru o evacuare. Dracu, e inca o motocicleta :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

there :baldy:

 

 

ok.dami si mie un nr de telefon pt ca eu nu sunt din bucuresti si as avea si eu nevoie.pina la ce temperatura rezista? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

021.314.74.37

 

nu stiu pana la ce temperatura rezista, oricum e facuta pentru masini si am vazut pus si pe un STI de raliuri, deci cred ca rezista fara probleme.

 

se schimba oricum o data pe an, devine casanta la un moment dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...