Sari la conținut

Accident Mortal La Mangalia :( 18.03.2007


one_crazy_biker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 123
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma cam enerveaza posturile astea lamentative, sau cu remarci tip asa-i trebuie... Omul stia foarte bine ce face, a vrut senzatia vietii lui si a obtinut-o. Si-a dorit o limita de depasit si a depasit-o. Nu poti stii ce se afla dupa o limita decat dupa ce ai trecut de ea.

El a trecut, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu mai e cazul sa vorbesc...despre purtatul castii [ se pare ca a avut..da' degeaba daca nu a fost legata] . Am venit de dimineata din Grecia, am fost cu baietii la circuit la Serres. Nu stiu daca am vazut 3 motociclisti cu casca.........nu aveau niciun fel de echipament... Culmea, scuteristii si mopedistii...purtau casti in numar mai mare fata de motociclisti....

Am auzit ca acolo...rata mortalitatii la accidentele moto este de 80%

 

R I P

 

:D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :D :lol: :D :D

 

Se intampla, mult, mult prea des. Cred ca nu ar trebui sa iesim pe motoare fare casca integrala - asigurata si armura. Nu mai zic de manusi si etc.

 

Totusi cum a pierdut controlu, ca pe drum drept practic motoru merge singur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

Saracul de el, si cand te gandesti ca plecase la o plimbare... si a iesit o ultima plimbare lunga...

 

off-topic: sa vezi in India cum este cu echipamentul, cred ca nici macar 1% nu au asa ceva :D

si se mai merge si total haotic

 

off topic: In Deli am vazut o taraba unde se vindeau casti sparte pentru cei ce nu aveau bani sa-si permita una second hand dar macar nesparta. Pe de alta parte, oamenii aia sunt pe 2 roti de la o varsta frageda si capata experienta necesara pentru a pastra controlul chiar si daca sunt 3 adulti pe un motor, strazile si traficul rar le permit viteze mai mari de 40 la ora. Acolo nu oricine are bani sa-si permita un motor mai mare de 150cmc iar majoritatea nici nu au nevoie de mai multi cmc, tocmai pt ca tin la viata lor.

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, hai sa ne interesam mai bine de cele intamplate inainte de a pune o stire de senzatie!Nu imi place deloc sa citesc la sectiune asta dar deja s-a mai intamplat ca prima relatare sa fie tot modificata si noi sa nu stim exact ce s-a intamplat.

 

Acu o sa vina si o sa zica ca casca era legata dar era model din asta ieftin nu din ala sigur si a sarit dupa primul impact!

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma cam enerveaza posturile astea lamentative, sau cu remarci tip asa-i trebuie... Omul stia foarte bine ce face, a vrut senzatia vietii lui si a obtinut-o. Si-a dorit o limita de depasit si a depasit-o. Nu poti stii ce se afla dupa o limita decat dupa ce ai trecut de ea.

El a trecut, nu?

 

Tare imi e teama ca nu stia ce face, dim mom ce nu si-a legat casca!!! Iar limita de care vorbesti, nu cred ca e una de trecut, sau, ea sa fie un deziderat al cuiva !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am auzit motorul era la service pentru vopsit. baietii de acolo l-au sunat pe proprietar sa ii lase sa faca o tura. unul dintre ei a facut celalalt a facut numai jumate. probabil nici carnet nu avea. daca e serviceul care il stiu eu, imi aduc aminte ca aveau un ij acolo cu care se mai dadeau. probabil avea casca de la ij.

oricum 19 ani.. Dumnezeu sa-l ierte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma cam enerveaza posturile astea lamentative, sau cu remarci tip asa-i trebuie... Omul stia foarte bine ce face, a vrut senzatia vietii lui si a obtinut-o. Si-a dorit o limita de depasit si a depasit-o. Nu poti stii ce se afla dupa o limita decat dupa ce ai trecut de ea.

El a trecut, nu?

dar cum o sa ne spuna ce e "dupa"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sambata si duminica s-a plimbat incontinuu prin oras, ba chiar sambata seara l-am vazut doar cu o sapca pe cap. si motorul avea etrierii fata scosi de pe discurile fata sambata... se prea poate sa fi fost la fel si duminica

service-ul e pe strada la mine si l-am tot vazut accelera si se oprea si iar jar si tot asa...

pacat de el!

RIP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inconstienta totala... Am vazut la stiri povestea... Poate nu e 100% exacta fata de realitate, dar totusi denota o lipsa de discernamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara nici un fel de suparare dar omul asta facea mai mult cascadorii decat mers pe motor.

Poate decat sa spunem zeci de rip sa scriem un mare:

 

 

ATENTIE INCONSTIENTA PE 2 ROTI UCIDE !

 

Si poate asa urmatorul o sa se gandeasca inainte sa se urce pe un motor fara frane fata si cu o casca pusa la misto , fara echipament cand ii da gaz deoarece data viitoare s-ar putea opri in masina unui om nevinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc cu groaza ca incepe sezonu ..nici nu stii ce sa mai faci :D cand vezi cati mor in juru nostru... Incepi sa te intrebi daca , chiar merita

 

Oare cati vor mai pleca dintre noi anu asta datorita unei pasiuni care nu iarta :lol: Sa speram ca nimeni

 

 

PURTAI TOT TIMPU ECHIPAMENT!!! SI LEGATI-VA CASCA ...nu conteaza ca mergi pana la piata sau in alta tara.. Poate insemna diferenta dintre viata si moarte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...