Sari la conținut

Accident Pe Titulescu 22.03.07


unforg1ven
 Share

Postări Recomandate

Masinile zapp se repara ca orice masina fiat dealtfel la service-ul fiat de pe 1 Decembrie 1918. E o strada perpendiculara pe B-dul Basarabiei.

 

Aia de la Fiat trebuie sa aiba toate fisele de reparatii. Slabe sanse sa vina mai multe masini de la zapp cu fix aceeasi avarie in acelasi interval de timp. Poti incepe sa faci sapaturi si acolo.

 

Eu ma indoiesc ca ala a mers la politie sa declare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu ma indoiesc ca ala a mers la politie sa declare...

 

Ala e deja cu dovada ca cineva l-a lovit in parcare cand el dormea sau era in job pe teren...sa fim seriosi...omul e dus de demult si pana acum cre ca masina nici nu mai e la el sau deja reparata. Ghinion, asta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Irelevant ce dovada are ala. Ideea e ca la Fiat se fac toate reparatiile pentru masinile zapp. Protagonistul accidentului spune ca poate identifica soferul daca il vede. Deci ideea e sa se afle ce masina a intrat in service cu usa din spate stramba. De aici se restrange dramatic cercul de suspecti. E irelevant ce scrie pe dovada de la politie. Important e sa nu fi reparat masina la negru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masinile zapp se repara ca orice masina fiat dealtfel la service-ul fiat de pe 1 Decembrie 1918. E o strada perpendiculara pe B-dul Basarabiei.

 

Aia de la Fiat trebuie sa aiba toate fisele de reparatii. Slabe sanse sa vina mai multe masini de la zapp cu fix aceeasi avarie in acelasi interval de timp. Poti incepe sa faci sapaturi si acolo.

 

 

Scuze de off topic .dar de unde ai scos o ? "SERVICE-ul FIAT" !!!?

 

Acela este UN SERVICE Fiat , mai precis al Dealerului Fiat Autoperugia.

 

Ca si idee, mai sunt serviceuri pentur fiat, pana si importatorul, Autoitalia, are unul..

 

:crack:

deci, pedrumul asta e mai greu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masinile zapp se repara ca orice masina fiat dealtfel la service-ul fiat de pe 1 Decembrie 1918. E o strada perpendiculara pe B-dul Basarabiei.

 

Aia de la Fiat trebuie sa aiba toate fisele de reparatii. Slabe sanse sa vina mai multe masini de la zapp cu fix aceeasi avarie in acelasi interval de timp. Poti incepe sa faci sapaturi si acolo.

 

cand e cu musca pe caciula o repara prin suburbii! La service-ul Fiat nu repara masina fara dovada! E posibil si fara dar nu cred ca o va face caci Seful de parc Auto va trebui sa vaza si el despre ce avarii este vorba la facturare! Asa ca poti sa instiintezi in scris Directorul Gen Zapp ca sa-i puna in vedere Directorului/sefului Parcului Auto sa cerceteze si sa verifice care sunt masinile cu identificarile evidentiate de tine...precum si Sefului de personal si Directorului de vanzari ptr Bucuresti sa afle cine ar putea fi cel conform cu descrierea ta! ...

raman la prima impresie! Reparatii efectuate clandestin ! Si daca a obtinut vreo dovada,totusi, de la politie inseamna ca a declarat masina lovita in parcare fara a cunoaste autorul! Trebuie verificat si pe craca asta la cei de la Politie; cate auto Zapp si care s-au prezentat sa declare avarii in parcare din data producerii accidentului si inca ....pana mai incolo!

 

un alt sfat!

 

Si inca ceva!!

Plangere penala ai facut la Politie? Cu portretul robot si alte cele declaratii?

Ca atunci o sa inceapa si politia sa cerceteze....si cu ce ne mai barfim noi pe aici poate il gasesti!!

iarasi "parerea me! care este!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare : la service-ul respectiv(de unde iesise Fiat-ul) a intrebat cineva de Fiatul de la Zapp ??? .. cu o atentie la seful de service cred ca se poate afla tot !

Editat de Co_Blue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare : la service-ul respectiv(de unde iesise Fiat-ul) a intrebat cineva de Fiatul de la Zapp ??? .. cu o atentie la seful de service cred ca se poate afla tot !

 

Man! tu fusesi atent la ce a zis Foxbat? Is o carca de service-uri! Cate atentii sa dai ? :crack:

de la radacina trebuie inceput!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Irelevant ce dovada are ala. Ideea e ca la Fiat se fac toate reparatiile pentru masinile zapp. Protagonistul accidentului spune ca poate identifica soferul daca il vede. Deci ideea e sa se afle ce masina a intrat in service cu usa din spate stramba. De aici se restrange dramatic cercul de suspecti. E irelevant ce scrie pe dovada de la politie. Important e sa nu fi reparat masina la negru.

 

 

reparatia nu se face pentru zapp . reparatia se face PENTRU FIRMA care asigura masina ca aia platesc.

iar masina o duci acolo unde ai tu chef cu conditia ca serviceul sa fie agreat de firma asiguratoare. pace buna.

pot sa ma duc cu masina la orice service vrea muschiul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu o vad ca o vatamare + fuga de la locul accidentului. O vad ca pe o tentativa de omor.

 

...

 

Absolut de acord, dar ar fi aproape imposibil de dovedit intentia ... Ticalosul o sa spuna ca "nu am vrut, da' cand am vazut ce am facut m-am speriat asa rau ca mi-a luat foc pipota si-am rupt-o la fuga" ... deci pana la urma singurele lucruri clare cu care se ramane sunt vatamare corporala + fuga de la locul accidentului ... DIN PACATE ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu convine la nimeni sa aiba un parc auto de cateva sute de masini imprastiate la 20 de service-uri. Plus ca eu nu am fost niciodata la Fiat pe 10 Decembrie 1918 (Bdul) fara sa vad minim 2-3 masini zapp la revizii/reparatii.

 

Acum un mic rationament:

 

Soferul e un parlit de angajat zapp, ca altfel conducea stilo si nu Punto. Daca e parlit inseamna salariu maxim 300-400 de euro. In acelasi timp masinile lor au asigurari full casco. Sa repari o usa de fiat punto la un service auto chiar de cartier nu te scoate sub 100 de euro. Daca sunt 2 usi creste distractia. Soferul are de ales intre a declara masina lovita in parcare si beneficiaza de full casco sau o repara pe cont propriu si scapa de minim 5 milioane. Foarte putin probabila varianta 2.

 

Prin urmare, trebuie sa declare incidentul la politie si la seful parcului auto de la zapp. Masina ajunge in atentia service-ului Fiat, acolo se vor face reparatiile si masina se va intoarce in serviciu. Dupa cum vedeti, sansele ca masina aia sa fi trecut prin service-ul zapp sunt foarte mari (as zice eu 90%). Sansele descresc invers proportional cu salariul soferului si cu numarul de puncte de IQ.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 puncte poti sa iei penalizare,nu stiu cum e dup-aia ,dar sunt pedepse si cu 20 puncte

 

Astea sunt pentru persoane juridice (gen aia care executa lucrari fara sa le semnalizeze corespunzator...) dar sunt puncte amenda.... nu puncte penalizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu convine la nimeni sa aiba un parc auto de cateva sute de masini imprastiate la 20 de service-uri. Plus ca eu nu am fost niciodata la Fiat pe 10 Decembrie 1918 (Bdul) fara sa vad minim 2-3 masini zapp la revizii/reparatii.

 

Acum un mic rationament:

 

Soferul e un parlit de angajat zapp, ca altfel conducea stilo si nu Punto. Daca e parlit inseamna salariu maxim 300-400 de euro. In acelasi timp masinile lor au asigurari full casco. Sa repari o usa de fiat punto la un service auto chiar de cartier nu te scoate sub 100 de euro. Daca sunt 2 usi creste distractia. Soferul are de ales intre a declara masina lovita in parcare si beneficiaza de full casco sau o repara pe cont propriu si scapa de minim 5 milioane. Foarte putin probabila varianta 2.

 

Prin urmare, trebuie sa declare incidentul la politie si la seful parcului auto de la zapp. Masina ajunge in atentia service-ului Fiat, acolo se vor face reparatiile si masina se va intoarce in serviciu. Dupa cum vedeti, sansele ca masina aia sa fi trecut prin service-ul zapp sunt foarte mari (as zice eu 90%). Sansele descresc invers proportional cu salariul soferului si cu numarul de puncte de IQ.

 

@Dragon Warrior' presupun ca il stii pe Bebe de pe dorobanti! nenea ala de repara biciclete! baiatu ala n-are forum unde sa-ti petreci timpul? ai si masina, bravo! exista forumuri pentru masini!

nu m-am dus sa-mi fac cont pe forum la ferrari ca NU am ferrari. si nici nu mi-as face daca nu as detine unul. tu nu te simti cam singur p'aci? nu vreau sa fiu rau, nici rasist, nici discriminator, dar lasa-ne. sau du-te undeva la tarabele din europa daca tot te crezi dragon ca e plin de chinezi acolo.

esti singurul care imi dai o stare de iritare de pe forumul asta. de cele mai multe ori esti pe langa subiect!

 

acum sa-ti explic sa nu mori cu iq mic.

 

tipul care m-a lovit, am scris clar cred eu. m-a lovit peste picior, mai precis, protectia de la genunghi -exterioara costum! deci pagubele imbecilului sunt minime! acum Daca as fi fost atat de retard sa fug, in locul lui fiind, daca ma pastea dosar penal si o posibila parnaie si un proces, daca costa 1000 de euro si tot nu ma duceam la service! ma imprumutam de bani si ma duceam in seara aia si o reparam!

in cazul lui paguba e mica. posibilitatea sa se fi dus la service fiat este extrem de mica! 0,000001%

ala are masina reparata pana acum si ptr asta bag mana in foc!

maine ma duc la cei de la banca sa vad daca aflu ceva!

multumesc tuturor care s-au oferit sa ma ajute!

 

sansele sa fi trecut prin service zapp sunt nule amice! azi am vb iarasi cu cei de la zapp, stiam ca-mi consum minutele degeaba dar tot n-au nici o veste. au fost anuntati rpd cei de la zapp in leg cu accidentul, ei anuntand mai departe firma de asigurari!

 

dragonoane du-te tata tare si da-ti cu parerea pe alte topicuri daca vrei. dragut din partea ta ca-ti pierzi timpul in topicul meu. multumesc. dar am o mare problema, URASC oamenii mici si LASI!

in profilul tau te exprimi ceva de genul : nu-mi iau motor ca e riscant! never had, never will!

eu unul de cand ma stiu am trait in blana, trebuia sa fiu mort in ingropat pana acum de cel putin 10 ori! mi-am vazut moartea cu ochii mei si nu credeam ca mai scap! RISC! asta inseamna sa simti ca traiesti! viata asta oricum e scurta si de multe ori de (cuvant urat)! daca stau infasurat in plastelina sa nu ma lovesc, traiesc degeaba! du-te tare amice!

Editat de unforg1ven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dragon Warrior' presupun ca il stii pe Bebe de pe dorobanti! nenea ala de repara biciclete! baiatu ala n-are forum unde sa-ti petreci timpul? ai si masina, bravo! exista forumuri pentru masini!

nu m-am dus sa-mi fac cont pe forum la ferrari ca NU am ferrari. si nici nu mi-as face daca nu as detine unul. tu nu te simti cam singur p'aci? nu vreau sa fiu rau, nici rasist, nici discriminator, dar lasa-ne. sau du-te undeva la tarabele din europa daca tot te crezi dragon ca e plin de chinezi acolo.

esti singurul care imi dai o stare de iritare de pe forumul asta. de cele mai multe ori esti pe langa subiect!

 

acum sa-ti explic sa nu mori cu iq mic.

 

tipul care m-a lovit, am scris clar cred eu. m-a lovit peste picior, mai precis, protectia de la genunghi -exterioara costum! deci pagubele imbecilului sunt minime! acum Daca as fi fost atat de retard sa fug, in locul lui fiind, daca ma pastea dosar penal si o posibila parnaie si un proces, daca costa 1000 de euro si tot nu ma duceam la service! ma imprumutam de bani si ma duceam in seara aia si o reparam!

in cazul lui paguba e mica. posibilitatea sa se fi dus la service fiat este extrem de mica! 0,000001%

ala are masina reparata pana acum si ptr asta bag mana in foc!

maine ma duc la cei de la banca sa vad daca aflu ceva!

multumesc tuturor care s-au oferit sa ma ajute!

 

sansele sa fi trecut prin service zapp sunt nule amice! azi am vb iarasi cu cei de la zapp, stiam ca-mi consum minutele degeaba dar tot n-au nici o veste. au fost anuntati rpd cei de la zapp in leg cu accidentul, ei anuntand mai departe firma de asigurari!

 

dragonoane du-te tata tare si da-ti cu parerea pe alte topicuri daca vrei. dragut din partea ta ca-ti pierzi timpul in topicul meu. multumesc. dar am o mare problema, URASC oamenii mici si LASI!

in profilul tau te exprimi ceva de genul : nu-mi iau motor ca e riscant! never had, never will!

eu unul de cand ma stiu am trait in blana, trebuia sa fiu mort in ingropat pana acum de cel putin 10 ori! mi-am vazut moartea cu ochii mei si nu credeam ca mai scap! RISC! asta inseamna sa simti ca traiesti! viata asta oricum e scurta si de multe ori de (cuvant urat)! daca stau infasurat in plastelina sa nu ma lovesc, traiesc degeaba! du-te tare amice!

 

Unforg1ven, nu fii rau, si-a dat si omu cu parerea. In cel mai rau caz nu il bagi in seama, cine stie ce idee poata sa aiba la un moment dat.

Toti incercam sa te ajutam, da numa tu stii ce e in sufletul tau.

SANATATE! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unforg1ven, nu fii rau, si-a dat si omu cu parerea. In cel mai rau caz nu il bagi in seama, cine stie ce idee poata sa aiba la un moment dat.

Toti incercam sa te ajutam, da numa tu stii ce e in sufletul tau.

SANATATE! :crack:

 

sunt in incapacitate de munca, politia romana isi face treaba ca un c'u'r, motoreta mea e pe dreapta, sa fac dus e o corvoada ca doare cand calc pe picior, stau cu pungi, sa phoot e chin. as pune mana pe o bata si as rupe capete in secunda asta!!!!!! as vrea sa vad sangele cum sare si creieri imprastiati! sunt plin de draci!

 

stiu ca incercati sa ajutati, si multumesc din suflet tuturor! chiar si dragonului chinezesc!

Editat de unforg1ven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Whatever. Se pare ca ai un pic (mai mult) si discernamantul afectat. Nu poti face diferenta intre prieteni si dusmani. Cand te calmezi mai citeste odata ce am scris pe threadul asta.

 

 

Oricum ar fi, fix nu ma mai intereseaza soarta ta in continuare. La revedere.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Whatever. Se pare ca ai un pic (mai mult) si discernamantul afectat. Nu poti face diferenta intre prieteni si dusmani. Cand te calmezi mai citeste odata ce am scris pe threadul asta.

Oricum ar fi, fix nu ma mai intereseaza soarta ta in continuare. La revedere.

daca nu te intereseaza,ai putea sa nu mai postezi aici si sa te duci acolo unde te intereseaza ce faci..ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am apucat sa citesc tot postul dar am patit si eu un accident asemanator in care m-a lovit o tampita si a fugit de la locul accidentului...

diferenta era ca eu am apucat sa ii iau nr...si mai a fost si un alt motociclist care a oprit si el si ii luase nr.

nenorocita aia isi batea joc de politistul care se ocupa de caz la greu (si de mine implicit) in sensul ca stabileam o data sa ne prezentam la politie si ea nu venea ...timp de 3 luni in nenumarate randuri...

 

in cele din urma politia i-a luat carnetul IN BAZA DECLARATIEI MARTORULUI...pt ca urme pe masina nu avea (m-a lovit destul de usor in toba dar suficient cat sa ma dezechilibreze si sa scap moto) si nu recunostea de nici un fel

 

dezavantajul tau este ca nu i-ai luat nr...dar daca il gasesti ai sanse mari pt ca spre deosebire de mine

1. tu ai fost si vatamat si astfel (probabil) dosarul tau va primi un pic mai multa atentie decat a primit al meu din partea politisitlor

2. a durat atat de mult pt ca martorul meu era tot motociclist si ziceau ca poate ne cunoastem dar in cazul tau nu cred ca exista problema asta tinand cont ca si el a fost implicat in accident

 

concluzie: martorul face diferenta asa ca roaga-l sa te ajute daca il gasiti pe muistul ala, garantat ti se va face dreptate, singura probelma ramane sa dai de el

 

 

P.S. In cazul fericit in care dai de nemernic si dosarul va fi finalizat "in baza declaratiei martorului" iti spun de acum ce o sa te astepte la asigurari (foarte probabil) ...cei de la asigurari cauta orice motiv sa te intarzie (eventual atat de mult incat sa preferi sa ti-o repari singur) si vor incepe sa iti ceara tot felul de porcarii de genul:

a. sa il chemi pe dobitcul care a fost gasit vnovat sa dea o declaratie si la cei de la asigurari

b. sa le aduci tot felul de copii dupa declaratiile din dosarul de la politie...si ti le vor cere pe rand ca sa te amane cat mai mult...

c. cei de la politie trimit astfel de copii dupa dosar prin posta, iar cei de la asigurari vor continua sa susutina ca "NU AU AJUNS LA NOI DOMNULE...STITI CUM E POSTA ROMANA..."

 

asa am patit eu pana in momentul in care umplut de nervi m-am dus la CSA (comisia de supraveghere a asiguratorului) iar cei de acolo mi-au spus: asiguratorul NU ARE dreptul de a-ti cere tie asemenea lucruri...tu te duci cu provcesul verbal de la politie, deviz estimativ de la service sau daca ai apucat sa iti repari moto pe banii tai direct facturile si chitantele, iti deschizi dosarul si GATA...daca vor documente suplimentare de la politie le pot cere singuri ca d-aia se semneaza dl politist pe procesul verbal...sa poata aia sa dea de el sa il mai intrebe cate ceva.

 

recomand tuturor celor care au de aface cu firme de asigurari sa sune intai la CSA si sa se intereseze care sunt pasii...pt ca altfel nemernicii aia "sunt antrenati" sa te amane cat mai mult

 

daca vrei mai multe detalii 0729.102.912 adi

Editat de Out of Control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unforg1ven, imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat, nu-ti doresc decat insanatosire grabnica si sa-l gasesti pe vinovat pana la urma, nu trezeste in mine decat sila, greatza si multa ura .. ar trebui calcat pe cap, la propriu ... sa te fac bine!!!!! sanatate! asfalt uscat!

 

P.S. "sa te faci bine" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni...nu va mai certati aiurea...

Suna cam naspa, dar tb sa fim fericiti ca dupa cate un accident mai putem inca scrie pe forum...dupa cum stim unii nu se mai pot bucura de asta dupa ce o patzesc

 

Eu trec prin cateva situatii naspa zilnic...nici macar nu ma mai enervez: sunt multumit ca scap usor. In fond este alegera mea sa merg cu motorul.

 

Veniti sa va dau stikere cu ATENTIE LA MOTOCICLISTI la magazinul de piese auto din Bd. Bucurestii Noi 115.

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...