Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

Erau doua la vanzare. Cel care imi placea mie s-a dat si mai au unu la 2350 euro. Intamplator acolo fac si scoala moto dar nu mi-a trecut prin cap sa intreb de el :rusinica: . Sunt putin reticent la cumpararea motocicletelor aduse de afara datorita lipsei de experienta in inmatriculari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E doar pt. momentele cand nu e in garaj (zilele cand o iau la serviciu, sau cand ies cu ea), deci sper sa fie ok..oricum pot sa o leg la redresor in garaj oricand sa o mai invigorez...

 

Să ai în vedere și achiziționarea unei baterii. :P
» Post actualizat in 15 Jun 2015 08:57

Nu te grăbi... Dacă ai pata pusă, ai tendința să cumperi orice pică.
Cum spunea colegul mai sus, postează un anunț și la cumpărare.
Eu am văzut un gsr de vânzare la moto louis unde cred ca mai negociază căci prețul era pe la 3k.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inclin spre achizitionarea unui GSR 600 avand un buget de 2000-2500 de euro. Din ce am gasit eu nu sunt prea multe de vanzare si preturile variaza destul de mult in anunturile gasite. Are cineva unul de vanzare?

In pretul asta gasesti sigur, doar sa ai rabdare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e mare scofala cu înmatricularea. Nu cunosc întreg procesul, dar eu am făcut o procura cuiva care se ocupa de treaba asta și s-a rezolvat mai repede decât m-am așteptat.

 

Nu știu cum sunt preturile anul asta, dar anul trecut erau destule în banii ăștia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu inmatricularea nu iti fa asa mari griji. Du-te la un chiosc d'ala de acte si te lamuresc in 5 minute.

 

Cat despre moto, stare tehnica foarte buna, am avut doar problema la cablul de ambreiaj (am postat mai sus), in rest sunt foarte multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut următoarele pentru al meu GSR:

 

- capac stator (cred ca asa îi spune capacului din partea stângă a motorului)

- pedala schimbătorului de viteze.

- inelele de prindere a oglinzilor și manetelor de ambreiaj/frână de ghidon.

 

Edit: manete negre, scurte unde găsesc?

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am cumparat eu manete negre cu cheita rosie,135 lei daca imi aduc bine aminte. Daca te intereseaza iti dau numarul in PM. E din Bucuresti.

 

Am gasit si niste poze.

post-21173-0-40448500-1435326911_thumb.jpg

post-21173-0-71725900-1435326951_thumb.jpg

Editat de mihaiand
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheita roșie nu se potrivește cu nimic de pe motor sau echipament, dar cred că le-as lua.

» Post actualizat in 26 Jun 2015 15:06

Să-mi lași numărul de telefon în privat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

😄

 

Cu butonul de la avarii și buzele pasagerei. 😇

» Post actualizat in 29 Jun 2015 23:52

Mi-am cumparat eu manete negre cu cheita rosie,135 lei daca imi aduc bine aminte. Daca te intereseaza iti dau numarul in PM. E din Bucuresti.

 

Am gasit si niste poze.

Le-am luat și eu de la tipul pe care l-ai recomandat. Abia aștept să le pun. :)

 

Mulțumesc!

 

Am și o problemă. Motocicleta încă de la fostul proprietar era căzută pe partea stângă. Din motivul ăsta caut capac stator pentru ca este evident zgâriat, reparat și ma stresează. Am fost cu el la reparat, dar cel care s-a uitat mi-a spus ca nu poate face prea multe din cauza reparațiilor anterioare... Așadar caut în continuare acest capac. Unul original costă destul de mult. Asta și prin comparație cu capace aftermarket la alte modele.

 

Tot așa este rupta din cadru (daca pot spune așa) partea aceea de lângă roata din spate pentru stander. Nu știu cum se numește dar arata ca un crashpad mai mic. Am și bucățica ruptă. Oare se poate suda la loc? Sau ce pot face?

» Post actualizat in 29 Jun 2015 23:58

Edit: la crashpadul mic nu este rupt el însuși ci partea din suport. Bucățica mica (albastra la mine) o pot desfileta si pune alta, dar cum lipesc/sudez de cadru partea in care se infileteaza?

 

Pfff, nu știu dacă se înțelege ce zic. :D

Dacă e cineva dispus să mă ajute, atașez poze, vin la orice service, plătesc numai sa scap de gargaunii de pe creier. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea să schimb oglinzile originale. Nu neapărat că nu îmi mai plac. Totuși, vreo recomandare?

» Post actualizat in 03 Jul 2015 14:42

Caut următoarele pentru al meu GSR:

 

- capac stator (cred ca asa îi spune capacului din partea stângă a motorului)

- pedala schimbătorului de viteze. ----REZOLVAT ---

- inelele de prindere a oglinzilor și manetelor de ambreiaj/frână de ghidon.

 

Edit: manete negre, scurte unde găsesc? ---REZOLVAT ---

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Are cineva GPR Ghost pe motor? As vrea sa vad cum se aud..

Ignorant bătrân ce sunt eu.... Ce-i aia?

 

Salut, ce filete sunt bulite? poate te pot ajuta eu cu suruburile de la oglinzile originale.

Pai în primul rand filetul din "colierul" de pe ghidon la care am o promisiune ca mi le repara cineva.

Iar la oglinzi atât șurubul de intra în acel colier cat și partea de sus de mi se lasă mereu oglinzile în mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu filetul de la colier, din cate stiu vine cu tot cu suportul de la frana :(

Daca vrei iti pot da oglinzile mele vechi (cea din dreapta este sparta, mi-a lovit-o un prieten din greseala cu o piatra) dar te poti folosi de suruburile ei.

 

GPR Ghost= toba finala sport2eykex1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...