Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Am vazut motorase date la cateva sute de euro. Daca ar fi sa inchiriezi oricum te-ar costa ceva ceva :rolleyes:

 

 

asta cu inchiriatul a fost spusa cred nu ideea de a da efectiv bani, ci de a lua de la noi oleaca mobra sa se dea pe coclau :nono:. eu cel putin asa am inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deci tu vino, motociclete sunt :rolleyes:.

aici am vrut sa ajung. ca un nemernic ce sunt numai am cu ce, duba si motorul sunt la tara. DECI ????

 

daca eu sunt incapatanat si nu dau motorul la altcineva, nu pot pretinde sa-mi dea cineva mobra.

din aceasta cauza am spus inchiriat. si in felul acesta iar am iesit fata curata. sevus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici am vrut sa ajung. ca un nemernic ce sunt numai am cu ce, duba si motorul sunt la tara. DECI ????

 

 

deci eu si pisi inca ne strofocam sa facem rost de o masina, pentru ca in week-end sunt "de serviciu" cu fetita mea, dar as vrea sa profitam duminica de vremea frumoasa. in functie de ce rezolvam, te anuntam :rolleyes:. in cel mai rau caz m-am gandit sa vin pana in zona coclaului cu taxiul :lool:, altfel n-am cum sa aduc pitica pana acolo :nono:.

 

cat priveste efectiv inchirierea unei mobre, nu stiu de la cine ai putea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult pentru intentiile frumoase, dar..... pentru ca peste tot trebuie sa fie un dar eu nu am vrut sa profit in nici un fel prin cuvinte sau fapte de intentiile bune ale personajelor in discutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare si imi pare rau ca n-am putut ajunge aseara.

fiindca in primavara schimb motorul cu modelul nou de FZ6 am inceput sa ma documentez..si am 2 intrebari la care nu gasesc raspuns "in carti":

1. injectie vs carburatie - care de aici a avut ocazia ca pentru acelasi tip de motor (preferabil cat mai apropiat de sport-tourer) sa mearga cu ambele motorizari? ma intereseaza cat de diferita e senzatia la injectie, daca e o problema in situatii de urgenta cand ai nevoie sa tragi de gaz si motorul nu raspunde in aceasi masura

2. careva care a incercat ABSul de la Yamaha? opinii despre cum se comporta franele, senzatia de dozabilitate, ABS e brutal..etc..

 

intr-o tara normala te-ar lasa sa faci un drive test..ca sa nu stai sa cauti in disperare pe forumuri si in jumate de ora sa afli singur ce vrei de la motorul respectiv....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare si imi pare rau ca n-am putut ajunge aseara.

fiindca in primavara schimb motorul cu modelul nou de FZ6 am inceput sa ma documentez..si am 2 intrebari la care nu gasesc raspuns "in carti":

1. injectie vs carburatie - care de aici a avut ocazia ca pentru acelasi tip de motor (preferabil cat mai apropiat de sport-tourer) sa mearga cu ambele motorizari? ma intereseaza cat de diferita e senzatia la injectie, daca e o problema in situatii de urgenta cand ai nevoie sa tragi de gaz si motorul nu raspunde in aceasi masura

2. careva care a incercat ABSul de la Yamaha? opinii despre cum se comporta franele, senzatia de dozabilitate, ABS e brutal..etc..

 

intr-o tara normala te-ar lasa sa faci un drive test..ca sa nu stai sa cauti in disperare pe forumuri si in jumate de ora sa afli singur ce vrei de la motorul respectiv....

 

 

poate ca ar fi bine sa pui intrebarile acestea si la sectiunea "motociclete de strada" :nono:. acolo s-ar putea sa fie mai multi cunoscatori.

si, in alta ordine de idei, te-ai babit :rolleyes: . joia asta ai tras chiulul, joia viitoare te trec cu absenta nemotivata, sa stii, asa ca sa faci bine sa vii :lool:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mihai si Mihaela! :rolleyes:

Felicitarile ,masa si dansul...stitzi voi. :nono:

Am rezervat masa.

 

Multam de urari, desi nu e cazul inca, maine e ziua noastra si in plus o sa aveti ocazia sa ne pupati live la munte sau chiar la noapte, dupa 12, in Biker's! De felicitat , dansat , pupat si alte alea o sa ne ocupam tot week-endul, so..tre ' sa fim pregatiti sufleteste! Ne vedem diseara si plecam impreuna spre biker's la ora stabilita ( vezi PM).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ABS-ul in sine nu prea modifica franele. Intra in functiune in momentul in care s-ar bloca roata, si dozeaza frana on/off/on/off in asa fel incat sa asigure ca roata inca se invarte, la limita blocarii. Deci nu stiu cat de brutal ar putea fi.

 

Diferenta dintre injectie, carburatie, n-am experimentat-o pana acum, dar pana acum din ce vad/aud, pare sa fie mai mult o chestie de gust. Nu modifica exagerat comportamentul mobrei, doar feelingu', sa zic asa.

 

Pana mea, diferenta cea mai majora, parerea mea, e ca iti dispare switchu' de tras socu :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ABS-ul in sine nu prea modifica franele. Intra in functiune in momentul in care s-ar bloca roata, si dozeaza frana on/off/on/off in asa fel incat sa asigure ca roata inca se invarte, la limita blocarii. Deci nu stiu cat de brutal ar putea fi.

 

Diferenta dintre injectie, carburatie, n-am experimentat-o pana acum, dar pana acum din ce vad/aud, pare sa fie mai mult o chestie de gust. Nu modifica exagerat comportamentul mobrei, doar feelingu', sa zic asa.

 

Pana mea, diferenta cea mai majora, parerea mea, e ca iti dispare switchu' de tras socu :nono:

 

Si nu mai suge atata benzina in frana de motor :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca stie si el unde e topicul de motoare de acelasi gen cu al lui...am o presimtire :nono:

 

Si nu mai suge atata benzina in frana de motor :rolleyes:

 

...si nu mai trebuie reglate carburatoarele...

 

(dar trebe curatate/schimbate injectoarele, ceea ce e mai scump)

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca stie si el unde e topicul de motoare de acelasi gen cu al lui...am o presimtire :nono:

 

 

bravo lui daca stie, nu cred ca a facut urticarie daca i-am spus ceva ce stie :rolleyes: . in plus stiu ca nu prea sta pe forum, so.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

True. In alta ordine de idei, in ultima vreme toate motoarele-s pe injectie, si nimeni nu se plange prea tare.

 

Egzista un motiv pentru asta, zi io.

 

In locul tau, nu mi-as pune prea multe probleme.

Daca-ti place, baga mare.

 

Desi sincer, sunt de acord la faza cu drive testu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cojo, uite topic al FZ6-istilor :nono:. poate te ajuta cu ceva sau poate te ajuta sa ii intrebi pe cei de acolo. cred ca sunt cei mai in masura sa te lumineze :lool: /index.php?showtopic=53456 .

 

De acord, FZ6-istii sunt mai in masura sa-ti raspunda, avand in vedere ca FZ6

detine monopolul la motoare pe injectie si sistemul de injectie de pe FZ6 nu seamana

cu nici un alt sistem de injectie (e mai mult spre perfuzie)...

probabil le-au tot desfacut pana acum si toti sunt mini-tehnicus... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mihai si Mihaela! :rolleyes:

Felicitarile ,masa si dansul...stitzi voi. :lool:

Am rezervat masa.

 

 

Iti multumim mult!! Ne vedem diseara ;)

 

 

 

Cred ca stie si el unde e topicul de motoare de acelasi gen cu al lui...am o presimtire

 

 

Da si ce vrei ba, e chat aicishea, nu mai poti face o recomandare sa-ti dezvalui capacitatile????? :nono:... In plus, nu faci 30 de posturi pe zi, nu te stie lumea si esti un nimic..

Editat de shuvyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare si imi pare rau ca n-am putut ajunge aseara.

fiindca in primavara schimb motorul cu modelul nou de FZ6 am inceput sa ma documentez..si am 2 intrebari la care nu gasesc raspuns "in carti":

1. injectie vs carburatie - care de aici a avut ocazia ca pentru acelasi tip de motor (preferabil cat mai apropiat de sport-tourer) sa mearga cu ambele motorizari? ma intereseaza cat de diferita e senzatia la injectie, daca e o problema in situatii de urgenta cand ai nevoie sa tragi de gaz si motorul nu raspunde in aceasi masura

2. careva care a incercat ABSul de la Yamaha? opinii despre cum se comporta franele, senzatia de dozabilitate, ABS e brutal..etc..

 

intr-o tara normala te-ar lasa sa faci un drive test..ca sa nu stai sa cauti in disperare pe forumuri si in jumate de ora sa afli singur ce vrei de la motorul respectiv....

 

fz-ul a pierdut ~ 15 CP cand a trecut pe injectie desi a primit multe alte imbunatatiri

 

 

economie de consum nu ai la injectie (cel pe carburatie consuma 4% , cat vrei mai putin de atat la un speed in sasiu de naked ? :nono: ) abs-ul mi se pare de nota 1000 + dar nu gasesti fz pe carburatie cu ABS , doar modele mai noi pe injectie :lool: pt alte curiozitati vb pe PM :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare si imi pare rau ca n-am putut ajunge aseara.

fiindca in primavara schimb motorul cu modelul nou de FZ6 am inceput sa ma documentez..si am 2 intrebari la care nu gasesc raspuns "in carti":

1. injectie vs carburatie - care de aici a avut ocazia ca pentru acelasi tip de motor (preferabil cat mai apropiat de sport-tourer) sa mearga cu ambele motorizari? ma intereseaza cat de diferita e senzatia la injectie, daca e o problema in situatii de urgenta cand ai nevoie sa tragi de gaz si motorul nu raspunde in aceasi masura

2. careva care a incercat ABSul de la Yamaha? opinii despre cum se comporta franele, senzatia de dozabilitate, ABS e brutal..etc..

 

intr-o tara normala te-ar lasa sa faci un drive test..ca sa nu stai sa cauti in disperare pe forumuri si in jumate de ora sa afli singur ce vrei de la motorul respectiv....

 

salut nea` Cojo...

 

incearca sa iei legatura cu Razvan Nimor de la Yamaha 0723.330.031

treaba e ca ei nu au vrut sa imi dea XJR`u in teste dupa care s-au razgandit si m-au chemat la showroom`ul din militari. Sincer nu vad de ce sa nu iti dea FZ6`le in teste :lool:

 

Eu cu alinuta, prin mai, mergem in germania sa isi ia ea tot FZ6...poate te aranjezi cu banutii pana atunci si facem un drum frumos :rolleyes:

 

bafta

 

in ultima vreme toate motoarele-s pe injectie

 

da ce faci ma ?

 

 

fenomenul amintit de tine mai sus se numeste EURO 3 ;)

 

(dar trebe curatate/schimbate injectoarele, ceea ce e mai scump)

 

 

la cat timp faci treaba asta ? :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragii mei tin sa va anunt ca am bagat motoreta la vanzare!

motive: datorii maricele.....plus....alte chestii!

ktm lc 4 supermoto, an fabr.2000, aproxim. 23000 km, 50 de cai, toba sport+toba stock, inmatriculata, merge bine!

poate auziti pe cineva......multumesc anticipat! poze sunt pe bikeshop.

pretz: 3800 eur....putin negociabil!

telefon: 0727 732 852 Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari mobristilor din Crangasi,

 

Fac apel la toti cei care au motoare in Crangasi. De mai multe ori mi-am gasit motorul cu husa taiata :nono: Stau undeva in zona lacului. Din nefericire in seara asta mi-am gasit husa taiata in ultimul hal,patura de sub husa furata, lacatul era incercat la fel si ghidonul.Zic mersi ca a scapat motorul nevatamat si ca inca il mai am.Plangerea la politie nu m-a ajutat cu absolut nimic, mobrica o folosesc in fiecare zi ptr mers la munca. Voi unde va tineti mobricile? Ce este de facut? Am ajuns sa adorm cu gandul ca dimineata o voi gasi vandalizata total sau chiar furata.

 

Multam must :rolleyes:

 

post-12030-1226252741_thumb.jpg

Editat de nou_nascut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari mobristilor din Crangasi,

 

Fac apel la toti cei care au motoare in Crangasi. De mai multe ori mi-am gasit motorul cu husa taiata :nono: Stau undeva in zona lacului. Din nefericire in seara asta mi-am gasit husa taiata in ultimul hal,patura de sub husa furata, lacatul era incercat la fel si ghidonul.Zic mersi ca a scapat motorul nevatamat si ca inca il mai am.Plangerea la politie nu m-a ajutat cu absolut nimic, mobrica o folosesc in fiecare zi ptr mers la munca. Voi unde va tineti mobricile? Ce este de facut? Am ajuns sa adorm cu gandul ca dimineata o voi gasi vandalizata total sau chiar furata.

 

Multam must :rolleyes:

 

post-12030-1226252741_thumb.jpg

 

Daca stai in zona lacului, poti sa incerci la ICEM. Parcarea te costa vreo 25ron/luna dar e pazita si nu intra oricine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...