Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Ce zicetzi mei? Ne DRAGO_MBATAM ? maine pe vremea asta?

Poate sarutam si noi ceva prospaturi,ca de hodoroaga sunt satul

 

 

hodoroaga e soacra-mea,rial drek de mos libidinos

sa vezi cu ce tinerei ma sarut eu ca sa te oftic

 

:) :D :D :)

 

***

 

@Sebi - din pacate pe moment nu prea am cu ce ajuta. Doar cu lemne, ce adun de la munca (zilnic sosesc cuii de carton intre paleti de lemn). Bani... n-am decat de dat si cu altceva nu stiu daca as putea ajuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@Sebi - din pacate pe moment nu prea am cu ce ajuta. Doar cu lemne, ce adun de la munca (zilnic sosesc cuii de carton intre paleti de lemn). Bani... n-am decat de dat si cu altceva nu stiu daca as putea ajuta...

Nu-ti face griji, anuntul este adresat celor care pot face ceva. Iar actiunea de sprijin este una de durata, nu se rezuma doar la momentul actual.

 

In ceea ce priveste valvele la care faci referire in semnatura ta... ce sa zic, valve care sa reguleze un lichid vascos stiu cateva, insa nu au nicio treaba cu... solenoidul :) Cine-si pune, de exemplu, solenoid la... prostata? :D :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off-topic: valve solenoid... nu cred ca exista in romana. mai degraba supape cu actionare electrica. parca pe la mecatronica am auzit de ele, la un curs facut prin clasa a 11a la mecanica fina, in poli. oricum... te complici cu acest "inlocuitor de spray de lant". eu am in plan sa-l fac cu o perfuzie (defect profesional :)) cu inchidere/deschidere manuala [si o sa ma rog sa nu ma lase memoria :D ]

 

on topic: maine vine ralucone&Co la arc cu o duba ca sa adune cele necesare. e bai daca duc maine cate ceva din cele necesare lui Adi?

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on topic: maine vine ralucone&Co la arc cu o duba ca sa adune cele necesare. e bai daca duc maine cate ceva din cele necesare lui Adi?

 

Noi ( io cu sor'mea ) o sa aducem joi la birou fructe, probabil si jucarii, si ....compot dulce! ( sper sa ajute , e o alternativa la ceaiuri si la sucul de fructe). Incerc sa aduc si lemne, dar asta cred ca abia saptamana viitoare o sa fie posibil, cand o sa aiba ai mei drum la tara. Discutam si de o mica strangere de fonduri ( putin, cat poate fiecare, si 5 ron tot ajuta, ca vorba aia, suntem multi... ) pentru niste borcane de miere, acel suc de aloe vera eventual, si ce alte maruntisuri folositoare mai putem achizitiona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on topic: maine vine ralucone&Co la arc cu o duba ca sa adune cele necesare. e bai daca duc maine cate ceva din cele necesare lui Adi?

M-ai derutat putin, ca ai postat azi crezand ca-i ieri (la 1:58am). Da, azi - marti 24 feb - incepand cu ora 18:30-19:00 se colecteaza la Arc toate donatiile celor care au cum percuta pana la momentul respectiv.

 

Evident, nu este nicio problema daca vrei sa aduci la Arc ceea ce poti aduce pentru Adi! (Chiar si partial; de exemplu, pentru lemne sau alte chestii mai grele, ramane valabil ce am discutat dupa sedinta de joi)

 

Voi fi prezent si eu la Arc si poate ai timp cateva minute sa te uiti pe cele mai recente rezultate ale investigatiilor medicale ale lui Adi, avand in vedere pregatirea ta profesionala :)

 

Noi ( io cu sor'mea ) o sa aducem joi la birou fructe, probabil si jucarii, si ....compot dulce! ( sper sa ajute , e o alternativa la ceaiuri si la sucul de fructe). Incerc sa aduc si lemne, dar asta cred ca abia saptamana viitoare o sa fie posibil, cand o sa aiba ai mei drum la tara. Discutam si de o mica strangere de fonduri ( putin, cat poate fiecare, si 5 ron tot ajuta, ca vorba aia, suntem multi... ) pentru niste borcane de miere, acel suc de aloe vera eventual, si ce alte maruntisuri folositoare mai putem achizitiona.

Da, compotul e o altenativa foarte buna la ceaiul indulcit! Iar suma donata poate fi exact pe masura posibilitatilor fiecaruia si, vorba ta, fiind multi tot se aduna ceva. Macar sa putem strange saptamanal cate-un pic ca sa-i ajutam pana cand vor trece peste perioada dificila (in spetza, pana cand pentru sotia sa se va gasi un job mai de Doamne-ajuta).

Multumim, fetelor! :D

LE: Aaa, si cu lemnele e ok pentru cand se mai plimba parintii vostri pe la tara; ca in mod sigur pentru 7-10 zile de acum inainte e asigurat combustibilul lemnos :D

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a rezolvat cu Job-ul pt. sotia lui. Acuma ramane up to her daca accepta sau nu. Nico a vb. unde trebe si e un salariu bunicel pt niv ei de pregatire, plus o masa /zi free, procent din tips si e un program si un salariu stabil.

Joi vb de cati bani putem strange. O sa aducem si noi niste compoturi, si alte chestii.

 

IMPORTANT :1. E SA ADUNAM IN FIECARE SAPTAMANA O SUMA DE BANI - ORICAT DE MICA E - TOT AJUTAM CU CEVA.

 

2. SA ADUCEM CATE CEVA DE MANCARE - ORICE E BINEVENIT PT CINEVA CARE CHIAR ARE NEVOIE, DATE FIIND CONDITIILE PRECARE IN CARE TRAIESTE FAMILIA ASTA.

 

3. MEDIATIZAREA CAZULUI - PUS LINK PE FRONT PAGE CA SI IN CELELALTE CAZURI CACI UNDE'S MULTI SE CUNOASTE!

 

Restul vb joi.

Editat de shadowrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa dau si eu un banut in prima faza, nu prea multi ca sunt falit, dar, asa cum spunea si Sebi, nu e o actiune de o zi. Am si eu un filtru de cafea pe care nu-l folosesc, ma pot lipsi de el...am vazut ca mai da cineva, sa-mi ziceti daca mai e nevoie de inca unul...

Editat de shuvyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum, fara sa fiu carcotas: stam si plangem de mila chinezilor, coreenilor, papuasilor si uite cazuri cutremuratoare langa noi, putem ajuta oameni care au mare nevoie de asta..Dar deh, unii vor sa apara la PRO TV, antene, euforii, etc, poate-poate prind intr-o zi vreun job de moderator la un canal gen OTV....As vrea sa-i vad si pe chinezii din China cum se duc cu mancarea pe la ambasade, de mila romanilor..IPOCRIZIE!!!!!!!!!! Efectiv mi se rupe de cei care ma vor injura dupa postul asta...stiu mai bine ca majoritatea fac asta pentru a iesi in evidenta...Chiar rugam un asemenea om de bine, sa ajutam un copil, un motociclist adevarat, rapus de leucemie. Si am primit raspunsul: "stii, nu ma pot baga peste cazul asta, se ocupa deja altcineva, ideea e ca e bataie intre noi pe dramele astea, pentru publicitate...." Asa ca stimabilii ma pot efectiv scurge ca sa nu zic altfel....

Editat de shuvyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a rezolvat cu Job-ul pt. sotia lui. Acuma ramane up to her daca accepta sau nu. Nico a vb. unde trebe si e un salariu bunicel pt niv ei de pregatire, plus o masa /zi free, procent din tips si e un program si un salariu stabil.

Joi vb de cati bani putem strange. O sa aducem si noi niste compoturi, si alte chestii.

 

IMPORTANT :1. E SA ADUNAM IN FIECARE SAPTAMANA O SUMA DE BANI - ORICAT DE MICA E - TOT AJUTAM CU CEVA.

 

2. SA ADUCEM CATE CEVA DE MANCARE - ORICE E BINEVENIT PT CINEVA CARE CHIAR ARE NEVOIE, DATE FIIND CONDITIILE PRECARE IN CARE TRAIESTE FAMILIA ASTA.

 

3. MEDIATIZAREA CAZULUI - PUS LINK PE FRONT PAGE CA SI IN CELELALTE CAZURI CACI UNDE'S MULTI SE CUNOASTE!

 

Restul vb joi.

Update:

- Azi am fost si am dus:

-- ceva banuti cu care sa-si plateasca restanta la chirie integral + 200+ lei;

-- doua telefoane mobile + cartele;

-- fructe diverse;

-- algocalmin (pentru cateva zile, probabil);

-- supliment de lemne;

-- cateva hainutze si jucarioarepentru junior;

-- vestea buna pentru noul job (thanks, Nico!);

-- am luat masurile juniorului pentru niste hainute noi (cu greu, ca-i tare jucaush :) );

-- facut instructaj cu sotia lui Adi despre cum se foloseste blender-ul impreuna cu fructele.

 

Am mers la Adi in total 5 persoane (dintre toti cei care s-au strans la Arc), printre care si RussianTiger.

 

Evident, supriza si surprinderea au fost de nedescris. Nu stiau cum si ce sa faca pentru a ne multumi.

 

@Piticu' veninos: Inca nu a aparut niciun filtru. Joi vedem care-cum-apare (ma refer la filtru :D. Larry parca mai zicea ceva de-un filtru. Vorbiti si voi si vedeti care vine fara filtru (n-ar fi bine sa veniti amandoi fara :D ).

 

Cu ce mai colectam joi + ce se mai colecteaza sambata (cu ajutorul celor de pe rider4fun), sambata (in loc de vineri), mai fac un drum pana la Adi.

 

Pana cand isi vor mai reveni putin sub aspect material, am stabilit cu Ralucone sa incercam ca in fiecare sambata sa facem cate-un transport cu ceea ce se colecteaza de-a lungul saptamanii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga gasca :friends:

 

Va multumesc din suflet pentru contributia pe care ati adus-o fiecare dintre cei care au putut in seara aceasta (fie ca a fost vorba despre bani, alimente, aparate eletrocasnice sau alta forma de sprijin). Daca vom reusi la nivel saptamanal pentru o perioada de acum inainte sa aduna cate ceva, in mod sigur oamenii aceia vor aprecia mai mult de cat va puteti inchipui ajutorul nostru.

 

Am portbagajul aproape pline (pe langa ce mai aveam de dinainte de la Pegasus din Ploiesti si de la Vintze via Kali :bounce: ).

 

Am uitat sa precizez, insa era dificil sa va informez pe fiecare parte la sedinta agitata pe care am avut-o (cinste "veveritelor" :-L ). Astfel:

 

Sambata la ora 15:00 ne intalnim (ramane sa va comunic si locul - probabil la Arc) pentru a duce lui Adrian si familiei sale ceea ce s-a colectat de miercuri incoace. Cei care au timp si doresc sa il viziteze si sa il cunoasca pe Adrian sunt bineveniti. Va voi comunica in timp util locatia unde ne vom aduna.

Ina o data multumiri din partea lui Adrian!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'na seara, vecinii!

care unde cum iese in seara asta?..cica ne da adibasu' martisoare in Bikers' :rolleyes:

 

aa, si uda mobra noua!

stim,ne-a invitat ieri in Biker's si mergem.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine v-am regasit (asa printre picaturi, cutii de carton si pungi pline de haine). Observ ca v-a distrati nu gluma. Joi vorbim pt sambata, care cum puteti, fiind vorba doar de un singur transport si ca timp de maxin 3 ore, in principiu pe la ora 11-12. CU MULTUMIRI ANTICIPATE. Nenea duracell v-a pupa pe toti pe ...........

P.M. Asfalt uscat celor care au iesit deja cu ele la plimbarica. :cheers: :rolleyes: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea duracell v-a pupa pe toti pe ...........

 

portofel??? ca scrot nu rimeaza :rolleyes:

 

P.M. Asfalt uscat celor care au iesit deja cu ele la plimbarica. :) :cheers: :) :P

Si ce plimbare am facut....

De la 13:30 pana la 20:00 cu Alex fratele lui Larry,Oryon ,Mihaela,Alinutza,Cici,Petrica si la final,dupa ce s-a intors cu juvelnicul plin de peste...Larry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce plimbare am facut....

De la 13:30 pana la 20:00 cu Alex fratele lui Larry,Oryon ,Mihaela,Alinutza,Cici,Petrica si la final,dupa ce s-a intors cu juvelnicul plin de peste...Larry.

 

A fost frumos tare duminica, atunci cand am iesit in gasca mare. A fost frumos si sambata, cand am fost doar eu si Larry cu motorul la Biker's , si m-am intors cu fundu' inghetat ( pe la 3 dimineata cand am plecat spre casa era ditamai stratul de bruma depus pe saua mea..iar eu eram echipata full...in jeans :rolleyes:)

MI-era un dor nebun de motoreta mea frumoasa , si am descoperit cu suprindere ca nu am uitat sa merg, peste iarna. Ba mai mult, as spune ca-s mai indrazneata acum, fata de anul trecut. Scuzati "modestia", da' simteam nevoia sa ma laud un pic, ca de sambata tot zambesc de una singura si am un mare dor de duca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

portofel??? ca scrot nu rimeaza -enduristul. merge si pe el, ce daca nu rimeaza, noi sa fim sanatosi.

MA szerzo, observ ca ai mare chef de duca si mare imi e teama ca la anul ai de gand sa probezi si casca daca e rezistenta la bulgari de zapada. PRIVITOR LA IESIRILE VOASTRE, DEJA IMI FACETI POFTA.

Apropo, joi (la sedinta saptamanala), daca vin si cu o duracell-ina ma primiti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...