Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

OK, MAINE LA 9 AM NE STRANGEM LA BORDO, DAR AZI???

CINE VINE LA MUZEE?

 

Eu nu mai sunt acasa in 15 min asa ca vb pe tel. :P

 

In cazul asta da-mi un PM cu numarul tau!

 

P.S. Ramine pe altadata ca vad ca nu mai esti online.

Editat de Neamtu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din pacate am vazut prea tarziu locatia..........dar promit pe data viitoare ca voi fi prezent.....

 

In alta ordine de ideei.......stie cineva un garaj de inchiriat in zona Calea Giulesti (Nicolae Oncescu) ???? Sau poate un loc sigur de lasat motorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taica, Ciolpani va fi a doua casa a mea. Cumpar hard enduro sau cross inmatriculabil :) :P hehe, glumesc dar daca primesc o oferta buna, nu se stie.

 

Dane, vreau filmul alaaaaaaaaaaa :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deoarece o prietena ce si-a luat A-ul in octombrie si-a cumparat moto abia acum (Suzuki Marauder 250), am sarbatorit evenimentul la Bilciuresti.

unde e Bilciuresti? la cca 50 km de Bucuresti, de pe DN1A spre Ploiesti se face stanga spre Targoviste

parintii fetitei din poze sunt si ei posesori moto, dar ... au optat pt masina acum :P

dupa masa copioasa, o cafea langa Turnul Chindiei din Targoviste si retur prin Tartasesti

 

ATENTIE pozele sunt domestice, nu hard-enduro

 

in afara de Ciolpani, restul pe unde v-ati plimbat?

Enduristul de ce nu pune poze de la Veterani? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am fost cu Larry si Rzvanusv+prietena la campionatul de stunt -riding, sa ne imbolnavim de nervi vazand ce pot unii sa faca din si impreuna cu mobrele din dotare! Ne uitam si nu ne venea sa credem...Poze din pacate nu avem, caci eu am uitat aparatul acasa, iar Razvan nu mai avea spatiu pe card...

Seara, tot sambata, impreuna cu Larry, Razvan, Enduristul si Bogdan CBR am furat o mireasa, impreuna cu toate domnsioarele ei de onoare... Si aici..e muuuult de povestit, dar il las pe Razvan sa ne spuna in ce stare ii sunt scaritele de pasager si suspensiile :D Enduristul a avut onoarea suprema de a plimba mireasa pe motor, in timo ce rochia, trena si voalul ii fluturau suav in adierea...tobei, iar Larry a negociat rascumpararea , materializata in 3 sticle de JB :D pe care le vom "consuma" impreuna, bineinteles!

 

Duminica....

ei bine, duminica a fost dementiala! Ne-am ciolpanit pana nu am mai stiut de noi, ne-am rupt in figuri ( unii dintre noi , gen Switch aka "Superman" , care a rata "usor" scaritele la aterizarea dintr-o saritura, si si-a luat putin zborul pe langa ghidon, noroc ca a avut reflexe bune si a tras repede motorul sub el si l-a redresat miracukos ), am incercat toate tipurile de motorete prezente ( Enduristu' a avut parte si de o incurajare de la organizator, care i-a spus ca nush ce crossulica de 450 , am uitat modelul, e "FOARTE ,DA' FOARTE PUTERNICA" , si pentru o clipa am vazut cum i-a cazut zambetul brusc si i se zbatea un pic ochiul stang...). Ne-am si bronzat tractoriceste, cu ochelarii de soare pe nas si cu urme de maneci de tricou pe noi, apoi am plecat spre Biker's otopeni sa mancam si sa bem BEREEEEEEE! ( pfai, cum a intrat berea aia......ce sete mai aveam in noi dupa o zi de endureala pe circuit). Voi reveni si cu poze , speram ca si stimabilul Switch sa faca acelasi lucru :P , insa pana atunci sa insiram participantii la test-drive KTM de la Ciolpani:

1. Szerzo ( logic, prima, ca doar e "add-reply-ul meu, nu? :))

2. Larryboss

3.Razvanusv

4. bogdan CBR

5. Dorin

6. Alex dominator ( Tracul)

7. Chelu ( aka. ex-ducatistul, aka "sfarma-piatra-sparge-lemne-spaima-padurilor :lol: )

8. oana_ dili

9. Enduristul

10.Cici endurista

11.Switch

12.Cati

13. Shadow

14. Stefan

15. Andreea

Sper sa nu fi uitat pe nimeni....oricum, de la o varsta te mai lasa memoria, asa ca am o scuza viabila !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica....

ei bine, duminica a fost dementiala! Ne-am ciolpanit pana nu am mai stiut de noi, ne-am rupt in figuri ( unii dintre noi , gen Switch aka "Superman" , care a rata "usor" scaritele la aterizarea dintr-o saritura, si si-a luat putin zborul pe langa ghidon, noroc ca a avut reflexe bune si a tras repede motorul sub el si l-a redresat miracukos ), am incercat toate tipurile de motorete prezente ( Enduristu' a avut parte si de o incurajare de la organizator, care i-a spus ca nush ce crossulica de 450 , am uitat modelul, e "FOARTE ,DA' FOARTE PUTERNICA" , si pentru o clipa am vazut cum i-a cazut zambetul brusc si i se zbatea un pic ochiul stang...). Ne-am si bronzat tractoriceste, cu ochelarii de soare pe nas si cu urme de maneci de tricou pe noi, apoi am plecat spre Biker's otopeni sa mancam si sa bem BEREEEEEEE! ( pfai, cum a intrat berea aia......ce sete mai aveam in noi dupa o zi de endureala pe circuit). Voi reveni si cu poze , speram ca si stimabilul Switch sa faca acelasi lucru :D , insa pana atunci sa insiram participantii la test-drive KTM de la Ciolpani:

1. Szerzo ( logic, prima, ca doar e "add-reply-ul meu, nu? :P)

2. Larryboss

3.Razvanusv

4. bogdan CBR

5. Dorin

6. Alex dominator ( Tracul)

7. Chelu ( aka. ex-ducatistul, aka "sfarma-piatra-sparge-lemne-spaima-padurilor :) )

8. oana_ dili

9. Enduristul

10.Cici endurista

11.Switch

12.Cati

13. Shadow

14. Stefan

15. Andreea

Sper sa nu fi uitat pe nimeni....oricum, de la o varsta te mai lasa memoria, asa ca am o scuza viabila !

 

Salut,din pacate nu am reusit sa mai ajungem si noi in bikers ca si-a scrantit nenea rechinu glezna (shark parca isi zice) si l-am insotit pana la urgente in floreasca.Acum nu stiu daca voi il stiti pe omu asta...are un dominator si el si treaba e ca intr-un final echipamentul sau si al prietenei a ajuns sa stea la mine in garaj iar eu nu stiu vreun numar de telefon sa-i spun cum si-l poate recupera.

Voi il cunoasteti cumva?E un tip pe la vreo 35 de ani si vreo 110 kg cred(ca ne-au taiat toate transpiratiile pana l-am scos de pe circuit) .

Editat de DarkDrac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara de Ciolpani, restul pe unde v-ati plimbat?

Enduristul de ce nu pune poze de la Veterani? :D

Enduristu' nu a facut poze dar astea sunt usor de gasit aici

 

/index.php?...8456&st=660

 

poate Sorin sau Dan CB sa fi facut poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu fi uitat pe nimeni....oricum, de la o varsta te mai lasa memoria, asa ca am o scuza viabila !

L-ai omis tocmai pe cel care a castigat detasat la proba de sarituri pe circuit. ALEX - (fratele meu )

Te rog macar poza facuta de mine sa o postezi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-ai omis tocmai pe cel care a castigat detasat la proba de sarituri pe circuit. ALEX - (fratele meu )

Te rog macar poza facuta de mine sa o postezi :D

 

Sa traiti, m-am executat! Pozele cu Alex :

post-20502-1242664008_thumb.jpg

post-20502-1242664048_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miha, faine poze ai mai facut.

 

ATENTIUNE, caut pe cineva care sta la curte si are o trusa de scule(o cheie de 18 parca sau 20 si un set de imbusuri). Am fost azi la un mecanic si mi-a facut o varza cu reglatul lantului. Am observat cand am ajuns acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost plecat la serres, la o etapa de rosbk, ca arbitru de traseu. si pasionati de motociclism, si snobism, si dubite mai jerpelite pline cu materiale, motociclete si oameni si Q7-uri albe cu aer conditionat (noi in ford transit ne-am copt in suc propriu pe drum) si piele bej :)

 

multumesc de urari, shadowrider :P

 

ca mai toata lumea am ramas uimit de pascota si felul in care ii "da sa zaca" motocicletei :D . ma durea pe mine cand vedeam cum schimba vitezele :D

 

@razvanusv: daca vrei sa treci pe la mine, da-mi un PM. scule am, si curte. stau aproape de agronomie.

 

cateva poze:

post-5125-1242667932_thumb.jpgpost-5125-1242668031_thumb.jpg

post-5125-1242668067_thumb.jpgpost-5125-1242668128_thumb.jpg

post-5125-1242668166_thumb.jpgpost-5125-1242668251_thumb.jpg

post-5125-1242668291_thumb.jpgpost-5125-1242668407_thumb.jpg

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SZERO - Deci am si eu un rival la titlul de Superman? :D

 

 

 

Iaca io va sunt dator cu poze.

 

Deci, in ordine invers cronologica:

-- Ciolpaniada II - http://s6.transfer.ro/storage/Ciolpaniada_2-164dd.zip

-- Ziua Ilenei - http://s6.transfer.ro/storage/26_apr_2009-aec01.zip

-- Ziua lu' switch - http://s6.transfer.ro/storage/25_apr_2009-ef86b.rar

-- Ziua Alinutzei - http://s6.transfer.ro/storage/Zi_Alinuta_-..._2009-9675f.zip

-- Marsul Moto 2009 - http://s6.transfer.ro/storage/Marsul_moto_..._2009-4a963.zip

 

Pentru cine e certat cu transfer.ro sau cu internetul in general, vin cu ele pe stick joi :P

 

 

 

...asa, deci eu am pus pozele. Voi? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal mare... I-mi cer scuze ca nu am putut ajunge la Ciolpani. . . Duminica dimineata m-am trezit cu febra 39 si incepuse-m sa intr-u in (frisoane) vibrati cred ca de la ture. . . incet dar sigur vad ca sunt spre bine docamdata ...

:D:P:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal mare... I-mi cer scuze ca nu am putut ajunge la Ciolpani. . . Duminica dimineata m-am trezit cu febra 39 si incepuse-m sa intr-u in (frisoane) vibrati cred ca de la ture. . . incet dar sigur vad ca sunt spre bine docamdata ...

:D:P:D

Recunoaste ca ti-a fost frica sa vi.Chicken :) Sanatate multa!

 

P.S. -Filmul de mai sus trebuie vazut cu sonor...neaparat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravos Enduristu... mai mult curaj totusi :lol:

Draga Emilia,poate tu nu stii,dar eu sunt cel de la secunda 17 si apoi la 27 :P

 

Karave-i i-ara a-i c-omiso m-ai. :) Sa fie de la febra? :D :D

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...