Sari la conținut

Plimbare!


ray
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Vreau si io sa merg dar cum nu sunt in bucuresti luni(nici acces la net nu voi avea de miine) trebuie sa ma culegeti undeva de pe drum. de aceea hotariti, va rog, astazi daca se mai pleaca, cind, cine, unde se merge, ce se face acolo. dar va rog foarte clar pentru a stii daca pot sa nu veni sau imi fac alte planuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Treburile sunt clare: plecare LUNI, ora 11 din Bucuresti (Mol Colentina), intalnire Buzau la Lukoil Spataru (chiar inainte de Buzau), cu cei din Buzau si cu mine (vin din Focsani), apoi spre Siriu.. vedem ce e de vizitat.. si retur.

 

Cine n-are net sa ma sune: 0727.869614

 

Howgh!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treburile sunt clare: plecare LUNI, ora 11 din Bucuresti (Mol Colentina), intalnire Buzau la Lukoil Spataru (chiar inainte de Buzau), cu cei din Buzau si cu mine (vin din Focsani), apoi spre Siriu.. vedem ce e de vizitat.. si retur.

 

Cine n-are net sa ma sune: 0727.869614

 

Howgh!

Deci ,daca se pleaca la 11 din bucuresti ,ne vedem pe la 11.30-12(hai 12 si ceva :cheers: ) la Lukoil ,la Spataru...e ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot veni vorba de cat ar lua drumul: cam ce viteza de croaziera aveti voi? Intreb pentru ca as veni si eu, dar mi-am luat de curand motorul de acum si inca nu vreau sa trag prea tare, ca nu l-am testat decat in oras pana acum...

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vor sa vina si incepatori putem sa mergem mai incet, pentru mine o viteza de croaziera intre 110-130 mi se pare ok, iar in localitati 70, ceva de genul asta!

 

Oricum cine mai da cate un sprint mai asteapta dupa aia, nu-i o mare problema!

 

Este inca rece pentru mari fapte de vitejie,iar eu pe curbe sunt fricos oricum :D , sunt si in acomodare cu mobra, deci oricine e binevenit!

 

Hai sa mai ingrasam randurile! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, e nasoala faza, sint si incepatori, si mai versati. Cei mai noi or sa vrea sa-si arate talentele punind in pericol grupul. Cei fricosi vor intirzia grupul. Cel mai bine e ca sa se formeze 2-3 grupulete si eventual se mai intretin la pauzele de tigara. Nu luati incepatorii pe curbe, va vad cum va aplecati si se iau dupa voi. E de ajuns sa cada unul ca va taie cheful la toti. Mi s-antimplat de 2 ori, e foarte nasol. Fara suparare.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi bine un 10 plecat din bucuresti. 11 este deja prea tirziu - parerea mea (tre sa ne gindim ca la intoarcere mergem pe E85 pe unde se va intoarce spre casa 25% din bucuresti, iar plecat mai tirziu insemna facut frigu). pe de alta parte eu mai mult de 90 nu pot, adica 1 ma oboseste vintul 2. nu ma simt in control. la viteza de asta pot sa zic pass din prima.

nu sunt circotas dar asa vad eu problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa vedem cati mai vin pana atunci ca poate facem 2 grupuri si cu puncte de regrupare pe traseu! Chiar cu 90 in afara nu am cum sa merg,sorry, mai bine stau acasa!

 

E foarte bine ca-ti cunosti limitele, nu-ti face probleme, trebuie doar sa mergi in grupuri cu viteze similare, e "grupu de la ora 8" parca, i-am vazut eu o data si pareau ca sunt cumintei!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa aveti mare grija ca o sa fiti o adunatura de motociclete din categorii diferite si oameni cu experiente diferite. Asadar, doua premise pentru probleme. Grija mare, asfalt uscat si mai ales atentie cum va organizati grupul. Lasati orgoliile si trasul de gaz daca vreti sa mentineti grupul si sa va intoarceti toti intregi. Sau organizati-va in grupuri asemanatoare ca experienta si motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vin. daca plecati la 11 din bucuresti, pina iesiti alea alea, sa zicem ca ajungeti in Movitita pe la 11:30. La intrarea in Movilita este un drum care duce spre Dridu. Vis a vis este o pescarie iar putin mai in fata o benzinarie daca tin eu bine minte. Eu va voi astepta ori in fata la pescarie ori in benzinarie daca exista. Daca nu apareti in 20 min inseamna ca v-ati razgindit.

 

Toate bune, ne vedem luni. (sper)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, deja cam multe variabile pe traseu!Flusturel, atunci calculeaza-ti tu cam cat facem din Colentina pana acolo, ca eu nu am idee unde zici ca apari si tu, si sari in fata noastra :D cand o fi sa trecem prin dreptul tau!

 

Dac-om fi mai multi, eu unul sigur merg, vine si macar un prieten din Brasov tot la Buzau. Dupa ce ne jucam pe acolo noi 2 o luam spre brasov, mai facem si marti o sighisoara si dupa aia ne intoarcem la Bucuresti marti dupa masa.

 

HAi ca inca e mai sunt 2 zile, se mai fac inscrieri! :cheers:

 

/index.php?...c=90614&hl=

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...