Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut. Vali cred ca te-ai lipit. Acum hai sa ne intelegem. Adica "originala" este maneta(pirghia cu care actionezi) din aluminiu, iar prinderea pe ghidon este din fieroaica nichelata. Daca de asta ai nevoie vedem cum facem sa ti-o trimit. Este completa (maneta +fieroaica) si intr-o stare destul de buna. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare...un pinion de 1-a jawa 350 ts, din 92...si o toba dreapta .. pt un nou posibil venit printre comunisti :finger:.. contra cost... am nevoie sa stiu daca gasesc piesele la cineva, ca sa nu cumpar motocicleta sa stau cu ea fara a 1-a.. numai bine

 

daca este si are cineva, as lua si cutia de jawa cu totul.. ca merge pt piese, doar ca e volumul cam mare...

Editat de banicaiulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva o anvelopa si o camera pt roata din spate de la MZ(se potriveste si de Minsk,e de 18)? Imi trebuie urgent.Sambata vreau sa ma apuc sa schimb...Ajunge in 24H prin curierat ,platesc eu transportul,numai camera si anvelopa sa fie.........

Gaspar!

...sau Vultur...cam, 1,3 milioane....si din cate imi amintesc iti trebuie 18/3,25...

...mai rapid Gaspar si te costa doar 10 lei transportul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Vali cred ca te-ai lipit. Acum hai sa ne intelegem. Adica "originala" este maneta(pirghia cu care actionezi) din aluminiu, iar prinderea pe ghidon este din fieroaica nichelata. Daca de asta ai nevoie vedem cum facem sa ti-o trimit. Este completa (maneta +fieroaica) si intr-o stare destul de buna. Numai bine.
daaaaaaa, in sfarsit!!!!! asta caut.. sa-ti dau adresa pe PM?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carburator de jawa 250 in stare cat mai buna.

Mantele intoarse de ghidon de ij sau de m72 si mansoanele daca le aveti.

Ofer preţul cerut.

 

carburator de cz 175 - la mine....daca te incanta de 175 in loc de 250.

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Vali cred ca te-ai lipit. Acum hai sa ne intelegem. Adica "originala" este maneta(pirghia cu care actionezi) din aluminiu, iar prinderea pe ghidon este din fieroaica nichelata. Daca de asta ai nevoie vedem cum facem sa ti-o trimit. Este completa (maneta +fieroaica) si intr-o stare destul de buna. Numai bine.
da-mi numarul tau pe PM< te rog, te sun eu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Vali cred ca te-ai lipit. Acum hai sa ne intelegem. Adica "originala" este maneta(pirghia cu care actionezi) din aluminiu, iar prinderea pe ghidon este din fieroaica nichelata. Daca de asta ai nevoie vedem cum facem sa ti-o trimit. Este completa (maneta +fieroaica) si intr-o stare destul de buna. Numai bine.

 

OMUL NICI NU A VRUT BANI PE PIESA... NO COMMENT

 

 

 

RESPECT!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OMUL NICI NU A VRUT BANI PE PIESA... NO COMMENT

RESPECT!!

...pai e din garda veche , din aia care stiau ca soarele rasare fara sa faca niciun profit...asa rasare el ca un fraier...la fel iarba creste fara sa faca plus valoare....

Asa ca respecte! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Alo, ia pastrati linistea si ordinea domnilor. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar o cutie de scule din aia rotunda de la vreun Simson Awo.

Man, daca nu gasesti, poti sa o reproduci...Din ce am auzit nu e greu de facut.@4bike stiu ca se pricepe sa le faca si cred ca te-ar putea ajuta cu ceva scheme/sfaturi :lol:

 

Practic, reproducerile dupa original sunt parte a restaurarii, deci nu-i grav daca nu gasesti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut daca tot suntem la cerseli ..cine are o ruginitura cat de amarata si ruginita este sau cine imi a si mie un cadru de mobra... cu sau fara acte il platesc dar daca nu aveti ce face cu un fier prin garaj donatil la un tanar motorist de se chinuie de nai sa isi ia un jaf si nu poate :crack:):crack: whatever daca aveti macar cadru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu unul la cota 3 ( diam.58,75) de cz 175 sport...de cota 4 sunt pistoane la motor line tg.mures.

 

Asa mai merge si al lui dar poate gaseam unul nou.

Spunea cineva ca merge un singur cilindru de Jawa.Stie cineva sigur .

 

--- Mesaj completat în 06 Dec 2007 14:57 -------------
Daca vrea cineva ceva de aici sa zica :crack:

post-18946-1196945613_thumb.jpg

post-18946-1196945648_thumb.jpg

post-18946-1196945697_thumb.jpg

post-18946-1196945736_thumb.jpg

post-18946-1196945764_thumb.jpg

post-18946-1196945799_thumb.jpg

post-18946-1196945835_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...