Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

bagati aici cereri, si ce va trece prin cap, si nu mai stricati topicuri de donatii cu cerseli de toata jena.

am si eu nevoie de cric central pentru voshod 3M.bani sau bere la schimb.numai bine!!! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator lznicu

Salut tuturor,

 

Am un prieten care are Un Voshod si are nevoie de o furca plus camasile si rulmentii de la jugul furcii (sper ca m-am exprimat corect), daca stie cineva de unde sau daca are ii multumesc anticipat.

 

PS: Platim, nu vrem pe mocasini.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

are cineva alternator 12v pt jawa cz sport? plata ramburs

 

jawa cz 250 sport

 

eventual alternator de 12 v de la o jawa 350/634

 

 

si o pereche de semnalizatoare spate...

si 1-2 pedale de sprijin cum se cheama? alea pe care ti picioru

 

 

scuze pt greseala defapt am nevoide de alternator de pe Jawa 638 TS

[Jawa 634 are dinam pe 6v],

sau de pe IJ Jupiter 4

sau,MZ ETZ 250

 

plata prin ramburs, daca are cineva sa ma anuntze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...tuturor ne-ar trebui!Are cineva? :moto:

...vezi ca in periodele mele de luciditate am emanat ceva topic cu posibilele reparatii!...care chiar sant verificate si funcioneaza(in ideea ca nu poti cere unui ambielaj mai mult de 20.000 de kilometrii...) :)

 

imi dai si mie te rog linkul de la topic ? :moto:

 

Ambielaje nu se fac replica, ci se repara doar. Un reparat costa aprox 160 de euro, un ambielaj reparat cam 300. Ar fi suficient sa se vanda bolt maneton nou, colivie cu role si ochi pt biela, dar nu se vinde asa ceva. Raman pilele de la uzinele unde se mai face cementare, sau varinata lui Drobu. Pt ambele e nevoie de meseriasi, nu de carpaci. Dupa astea mai intervine depresatul/presatul, centratul. Asta daca ambielajul nu a fost sudat sa nu se descentreze.

 

ma costa mai mult sa imi repar motorul decat sa imi iau inca unul si sa fac unul calumea din ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Daca ai o "intrare" la o fabrica de rulmenti, ai rezolvat problema cu ambielajul, daca nu..... Nu vreau sa fiu rautacios dar crezi ca daca ai cumparat inca o motocicleta ai rezolvat problema? Ar fi nemaipomenit dar dau dreptate lui Drobu, un ambielaj reconditionat nu tine mai mult de 20000 km. Am avut Simson Sport 425 si-mi aduc aminte de problemele intimpinate. Poti sa-i pui in motor si ulei de la candela ca tot nu se duce ambielajul peste 20000 km. Cine spune ca a facut cu el peste 20000, ori minte, ori a nimerit pe motocicleta cumparata un ambielaj original dela mama lui de acum 40-50 de ani cu km putini la bord. Sa nu mai vorbesc de magnetou. Demagnetizare, slabirea axelor in rotor si dezaxarea rotorului, si "buba" de avans centrifugal. In rest este o motocicleta foarte buna. Rezolvi problema la ora actuala de la magnetou cu o aprindere electronica, dar.... ramine durerea cu ambielajul. Asta e. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Daca ai o "intrare" la o fabrica de rulmenti, ai rezolvat problema cu ambielajul, daca nu..... Nu vreau sa fiu rautacios dar crezi ca daca ai cumparat inca o motocicleta ai rezolvat problema? Ar fi nemaipomenit dar dau dreptate lui Drobu, un ambielaj reconditionat nu tine mai mult de 20000 km. Am avut Simson Sport 425 si-mi aduc aminte de problemele intimpinate. Poti sa-i pui in motor si ulei de la candela ca tot nu se duce ambielajul peste 20000 km. Cine spune ca a facut cu el peste 20000, ori minte, ori a nimerit pe motocicleta cumparata un ambielaj original dela mama lui de acum 40-50 de ani cu km putini la bord. Sa nu mai vorbesc de magnetou. Demagnetizare, slabirea axelor in rotor si dezaxarea rotorului, si "buba" de avans centrifugal. In rest este o motocicleta foarte buna. Rezolvi problema la ora actuala de la magnetou cu o aprindere electronica, dar.... ramine durerea cu ambielajul. Asta e. Numai bine.

 

eu tot am incercat sa caut pe cineva care sa mi-l poata repara in arad, dar nu este parca dintr-o data au disparut mesterii, m-am gandit sa il vand acum asa cum este si sa imi iau altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tot am incercat sa caut pe cineva care sa mi-l poata repara in arad, dar nu este parca dintr-o data au disparut mesterii, m-am gandit sa il vand acum asa cum este si sa imi iau altceva.

Era bine sa faci investigatiile inainte de a cumpara Simsonul s-au macar de intrebai un simsonar ca oricare iti zicea. Acum probabil ca la vanzare vei pierde. inclusiv sansa de a deveni un bun mecanic.

numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era bine sa faci investigatiile inainte de a cumpara Simsonul s-au macar de intrebai un simsonar ca oricare iti zicea. Acum probabil ca la vanzare vei pierde. inclusiv sansa de a deveni un bun mecanic.

numai bine.

 

simsonul il am mostenire nu l-am cumarat, a mers o vreme dar acum nu mai, eu zic ca si asa e destul ca e moca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tot am incercat sa caut pe cineva care sa mi-l poata repara in arad, dar nu este parca dintr-o data au disparut mesterii, m-am gandit sa il vand acum asa cum este si sa imi iau altceva.

Hristos a inviat.Ti-l fac eu cam in 7-10 zile.Trebuie sa-mi trimiti volantele si un rulment NA4906(daca gasesti un japonez e excelent)Oricum iti voi spune ce duritate are.Conteaza foarte mult daca se duce in 61-62 de unitati.Rulmentii europeni nu prea au aceasta duritate.Bani imi vei da numai dupa ce vei face 1000-2000 de kilometri cu acest ambielajAi incredere.Iti vorbeste un om care niciodata nu va trada SIMSONUL.Adresa mea;Barlad,General Naumescu 3,bloc D scaraC apartament 53 cod 6400.judetul Vaslui.Cu respect,Adrian Rosca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat.Ti-l fac eu cam in 7-10 zile.Trebuie sa-mi trimiti volantele si un rulment NA4906(daca gasesti un japonez e excelent)Oricum iti voi spune ce duritate are.Conteaza foarte mult daca se duce in 61-62 de unitati.Rulmentii europeni nu prea au aceasta duritate.Bani imi vei da numai dupa ce vei face 1000-2000 de kilometri cu acest ambielajAi incredere.Iti vorbeste un om care niciodata nu va trada SIMSONUL.Adresa mea;Barlad,General Naumescu 3,bloc D scaraC apartament 53 cod 6400.judetul Vaslui.Cu respect,Adrian Rosca.

 

Adevarat a inviat! Ms mult de oferta acum am citit post-ul tau si ieri m-a sunat un tip din oradea ca ar dori sa il cumpere, maine vine sa il vada, daca il vand, multumesc oricum pt ajutor, daca nu il vand ti le voi trimite doar sa vorbim inainte :)

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Ms dar am gasit..acum trebe doar sa il readuc la viata si sa ii dau :lol:

 

SPUNETI-MI SI MIE EXACT CARUI MODEL DE MOTO APARTZINE ACEST REZERVOR - A 2 A POZA.SUB ACEST POST APARE ALT CZ - PRIMA POZA CARE VAD CA NU ARE NERVURA K ASTA.MULTZAM. :crack: :lol:

Sunt interesat de modelul de pe Nipru.Aleko, Valy, Drobu ochiu...rog lamuritzi-ma!

Multzam.

post-4509-1211927574.jpg

post-4509-1211927584.jpg

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SPUNETI-MI SI MIE EXACT CARUI MODEL DE MOTO APARTZINE ACEST REZERVOR - A 2 A POZA.SUB ACEST POST APARE ALT CZ - PRIMA POZA CARE VAD CA NU ARE NERVURA K ASTA.MULTZAM. :crack: :lol:

Sunt interesat de modelul de pe Nipru.Aleko, Valy, Drobu ochiu...rog lamuritzi-ma!

Multzam.

 

e tot de cz..probabil de la un model putin diferit, dar pe laterale avea aceeasi sigla..CZ

 

@ aleksz cred ca la un rezervor de asta se referea..eu tot de la el mi-am luat rezervorul de cz..care da f bine pe nipra..:lol:

post-9420-1211961788_thumb.jpg

Editat de andrey_832
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut un rezervor mai frumos de pus pe nipru... platesc!

am un rezervor de kawasaki zephyr, cauta pe net poze cu motorul si uitete la rezervor, daca iti place il dau, rezervorul vine cu tot cu canea de benzina(tre sa arunci un ochi la ea ca am impresia ca e infundata) si cu tot cu bulon, cu cheie(tre sa ii fac copie dupa una originala, ca originala nu o dau), vopseaua veche(visiniu) e in stare bunicica, iar indoituri, am impresia ca are una mica de tot din cauza mea :crack: ... vrei ... ma cauti ... PM sau poti lua id-ul de mess de la profil

 

caut o aripa fata de nipru

cat dai pe una intacta, nelovita, ne nimic?

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...