Sari la conținut

Accident Pe Bd. 1 Mai - 26.04.2007 - Bucuresti


IF-83-UCK
 Share

Postări Recomandate

Zilnic daca nu evit 2-3 dobitoci simt ca nu-mi merge bine ziua.. asadar aveti grija, ray este unul dintre putinii de pe aici care chiar are experienta si "are manualul in caz de urgenta" in cap..

 

Aveti grija ca-s tot mai multi prosti in masini care iau permisul pt 150 euro !

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ray e OK. Singura problema ar fi la piciorul drept unde are degetul mare intr-o stare destul de nasoala. Cisma a fost rupta in bara masinii. Motorul e cam nasol, dar pina la urma e un fier, bine ca el e OK. Am inteles ca daca nu ar fi avut echipamentul complet pe el putea fi mult mai nasol. Chiar a si dlovit bordura cu casca.

BAFTA maxima in continuare si insanatosire grabnica.

 

Citeva poze de la locul accidenjtului:

post-5575-1177578587_thumb.jpgpost-5575-1177578595_thumb.jpgpost-5575-1177578602_thumb.jpgpost-5575-1177578610_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea... va multumesc pt sprijinul acordat, si pt grija pe care o aveti fata de mine... am primit zeci de telefoane astazi..

 

Pe scurt: mergeam pe 1mai de la Domenii spre Chibrit, pe linia de tramvai, aveam cam 60.. un pic mai mult decat coloana de masini. La un moment dat mi-a iesit o masina in fata.. in modul cel mai criminal! Probabil a vrut sa intoarca din parcare, taind fata coloanei de masini. A ajuns pe linie perpendicular exact cu cateva sec inainte sa trec si eu. Am franat cat am putut, si in ultimele momente am eviat maxim stanga, sa-i trec prin fata.. Se pare ca n-a oprit nici in ultimul moment, pentru ca m-am trezit luat pe sus, am zburat cativa metri, apoi am aterizat pe mana si cot, m-am ridicat imediat sa-l opresc (motorul inca mergea, ieseau aburi din el... ) si apoi am picat de durere langa el.

 

Ambulanta a venit destul de repede, am ajuns la floreasca..tot pachetul..radiografii, ghips etc. Mi-au spus ca am o fractura la degetul mare la piciorul drept si stau pe bara o luna. In rest, niste julituri, contuzii..nimic serios.

 

M-a salvat echipamentul (geaca de piele, casca, manusi, cisme bunicele Daytona) - insa nu aveam genunchere si asa ca m-am ales cu o pereche frumusica de julituri la genunchi.

Cizma dreapta e "decopertata" in fata.. s-a facut praf, nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca mergeam cu pantofi sau adidasi (ceea ce nu fac niciodata).

 

Cam asta e.. urmeaza declaratii, spitale, recuperare, certuri cu asigurarile.. si in final.. un nou motoras adus de-afara... insa toatea astea or sa dureze, asa ca, nu se stie daca sezonul asta mai e deschis pt.mine.

 

Concluziile ar fi: purtati echipament, cat mai mult, cat mai bun (nu faceti ca mine sa renuntati la genunchere nici la drumurile scurte); apoi... atentie mare in trafic. Si un pic de noroc! Eu l-am avut (dupa cum vad ca arata motorul..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ray e OK. Singura problema ar fi la piciorul drept unde are degetul mare intr-o stare destul de nasoala. Cisma a fost rupta in bara masinii. Motorul e cam nasol, dar pina la urma e un fier, bine ca el e OK. Am inteles ca daca nu ar fi avut echipamentul complet pe el putea fi mult mai nasol. Chiar a si dlovit bordura cu casca.

BAFTA maxima in continuare si insanatosire grabnica.

 

Citeva poze de la locul accidenjtului:

post-5575-1177578587_thumb.jpgpost-5575-1177578595_thumb.jpgpost-5575-1177578602_thumb.jpgpost-5575-1177578610_thumb.jpg

meserias ala care a facut poze la motorul din care curgea benzina,in loc sa-l ridice mai repede .....asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

meserias ala care a facut poze la motorul din care curgea benzina,in loc sa-l ridice mai repede .....asfalt uscat.

 

Crezi ca mai avea importanta 1l de benzina la halul in care arata motorul?! Si apropo, nu poti misca un vehicol care a fost implicat intr-un accident soldat cu vatamare corporala fara acordul politiei. Asta pentru ca toti suntem viteji si avem idei despre ce trebuia facut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Actually.. as avea nevoie de o carja, pt dreapta.. are cineva?

 

Am eu... hai ca fac cumva si trec sa ti-o aduc!

 

LE: da' mai pe seara ca sunt in campul muncii :nono:

Editat de amimagz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a trantit moto pe Bd 1 Mai acum 10 minute?

 

si vroiai sa intre omu repede pe site sa te anunte? hai demah omule, citeste si tu ce scrii...

insanatosire grabnica ray. imi pare rau sa aud ca ai patit-o si tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatoshire grabnica :smoke: ....iar din raul ce urmeaza (asig., spital, alea-alea) sa ai parte cat mai putzin. Sunt la munca shi am plecat in graba fara genunchere shi cizme ;) ....o sa merg cat mai incet shi prudent k sunt cam speriat acuma. Oricum BAFTA MAXIMA shi sa ne auzim cu bine pe 2 cat mai curand :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si vroiai sa intre omu repede pe site sa te anunte? hai demah omule, citeste si tu ce scrii...

insanatosire grabnica ray. imi pare rau sa aud ca ai patit-o si tu...

Mai citeste si mai analizeaza...nu ceream raspuns de la victima, pur si simplu am pus o intrebare, daca stie cineva ceva. :nono:

Mai uita-te ce topicuri au mai aparut si vezi ce greseli s-au mai scris. Avem nevoie de tine.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai tin minte, pe 1 Mai sunt 1 sau 2 linii pe sens? Oficial vorbind.

 

2 benzi pe sens plus linie de tramvai. De ce?

 

P.S.: in mare parte prima banda este ocupata partial sau integral de masinile parcate langa bordura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 benzi pe sens plus linie de tramvai. De ce?

 

P.S.: in mare parte prima banda este ocupata partial sau integral de masinile parcate langa bordura.

Pai pentru ca, dupa noul cod rutier, daca depasesti pe linie de tramvai cand sunt mai mult de 1 linie pe sens e abatere si inca una destul de grava, cu ridicare pe loc a permisului. Acum nu stiu daca pe 1 mai, fiind de regula masini parcate pe banda 1, cum se considera. Poate ne spune ray pe cine a considerat politia vinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am eu... hai ca fac cumva si trec sa ti-o aduc!

 

LE: da' mai pe seara ca sunt in campul muncii :nono:

 

Am si eu una... Daca se intampla ceva si nu e buna sau nu ajungi la el cu carja da un semn si o rezolvam cumva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pentru ca, dupa noul cod rutier, daca depasesti pe linie de tramvai cand sunt mai mult de 1 linie pe sens e abatere si inca una destul de grava, cu ridicare pe loc a permisului. Acum nu stiu daca pe 1 mai, fiind de regula masini parcate pe banda 1, cum se considera. Poate ne spune ray pe cine a considerat politia vinovat.

Stii tu ceva dar nu e chiar asa. Se sanctioneaza cu amenda nerespectarea obligatiei conducatorului de vehicul de a lasa liber traseul tramvaiului la apropierea acestuia, cand drumul are o singura banda.

 

Poti merge pe linia de tramvai (in locurile in care acest lucru nu este interzis in mod expres) cu conditia sa nu stanjenesti circulatia tramvaielor.

 

Sanatate multa, Ray!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...