Sari la conținut

S-a Facut Ca Da Peste Mine


weebs
 Share

Postări Recomandate

Luni 30 aprilie.... mergeam si eu linistit spre vidraru... ok... nici o problema pana aproape de Curtea de Arges cand venea o nova alba de pe sensul celalalt... la un moment dat (brusc) intra putin pe banda mea... ma dau mai pe dreapta gandindu-ma ca a ocolit omu o groapa... dar cand a ajuns aproape de mine a tras si mai mult de volan spre mine trecand la cativa cm de piciorul meu, moment in care m-au trecut toate transpiratiile :D am vrut sa ma intorc dupa el dar masina era plina cu indieni si manelele se auzeau de la 2km... cred ca a fost mai bine ca nu m-am intors ca poate chiar se intampla ceva...

 

PS: atentie la nebuni si asfalt uscat la toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca prostia ar durea multi ar urla!!! Baga-mi-as p*** in gatu lor de cioroi :rock: :rock: . Bine ca nu te-au dat de pamant. Si eu am trecut prin faze dintr-astea, dar in cele mai multe din situatii esti singur si ei is vreo 6-7 (cum draq intra in conserva nu stiu). :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, eu ieri pe la razoare, dupa rond sunt 2 stopuri care le prind mereu rosu, si de data asta nu stiu cum le-am prins verde, la al doilea stop vad din departare pe zebra un grup de oameni, care vad la departare motorul meu si il aud.. eu incetinesc crezand ca au verde, pana la urma s-au dat toti inapoi, am vazut si eu ca am verde .. cand pe zebra ramane un nenea pe la 40 ani,cioara, cred ca putin drunk-uit, care avea in mana o geaca si incepe sa faca cu ea inspre mine, am evitat stanga cat am putut sa nu-mi iau vreo geaca de gat.. am tras dreapta, am oprit, si m-am dus dupa el, e prima oara cand nu am mai avut respect pt oamenii in varsta, l-am altoit si am plecat, sper ca data viitoare cand aude o motocicleta si chiar daca are verde, sa o ia la fuga sa se ascunda, gatu masii de cioara.

 

Weebs mai bine ca nu te-ai intors dupa ei ca la nervi ca sa il prinzi din urma nu prea mai esti atent la drum ci doar sa il ajungi.. mai bine ca nu te-ai agitat, si bine ca nu ai patit nimic, lasa ca odata si odata o sa dea tirul peste ei :rock:

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cracky bine i-ai facut ca l-ai altoit... un cap in gura si gata :rock:

Buggy12000 nici eu nu stiu cum intra atati in conserva... probabil se inghesuie sa fac a economie la benzina si la manele :D

Cracky sa ai gura aurita si sa vina cel mai mare tir :rock:

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai mergeam pe soseaua de centura frumos pasnic fara sa-i dau tare cand apare langa mine un Mercedes ML cu un mare tigan burtos cu lant la gat si plin de el cu muzica tare in masina care incepe sa ma injure din senin si mai mult trage de volan spre mine am ramas frate in prima faza interzis si nu stiam ce are cretinul ala :D bineinteles ca am scapat de prost dar stau si ma intreb ce gatu masii de ciori au astia in trafic de nu isi vad de mersul lor in trafic. Multi dintre noi am dat in trafic peste jeguri de ciori care au permise luate la norma pe bani multi la care prostia este la putere asa ca atentie mare sunt multi nebuni care ne inconjoara fiti cu ochii in patru nu stii ce surprize iti rezerva strada,

Asfalt uscat si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sariti doar pe indieni? sunt si buni si rai. Smecherii cu masini bengoase sau domnii din jeep-uri sunt mai grozavi?

 

Saptamana trecuta coboram o panta pe la Posada. Coloana din sens opus si un jipan vrea sa iasa din coloana dar ma vede si intra la loc. Pe urma isi da seama nenea ca sunt un amarat de motociclist si iese cu tupeu si baga mare sa depaseasca coloana ca si cum eu nu as exista.

 

Fac o socoteala rapida si ma declar invins alegand marginea drumului. La volan: un domn distins, atat de distins incat este deasupra tuturor.

 

Hai mai bine sa fim cu ochii in patru si sanatosi. Tampiti sunt peste tot. Poate de ei o sa aiba grija cineva mai puternic decat noi toti. Dar cred ca nu merita nici macar sa ma 'gandesc' urat la ei... parca ma trage in jos asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veneam de la Trgoviste si intr-un pitoresc sat romanesc, pe trotoarul de pe marginea drumului, vreo 3 pusti smecheri o ardeau pe langa o bicicleta.

Chiar inainte sa ajung in dreptul lor, unul s-a facut ca face vant bicicletei in mijlocul drumului. De fapt chiar i-a dat drumul si a prins-o de sa.

Mi-am zis in minte " ce cretini ", le-am aratat degetul corespunzator si i-am lasat in plata lor.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand tiganii ies cu masina este o ocazie pt ei de a iesi in evidenta...lant gros de aur la gat,manele la maxim....de aceea se oftica cand trece pe langa ei un motor ambalat care suna de unspe mii de ori mai frumos ca cacatul lor de manele...si uite asa se razbuna si ei cum pot....oricum ei nu vor face gestul asta decat cand sunt cel putin 4-5 in masina si aia cu cutite si tot tacamul....ce sa mai :Antonescu de traia,pe tigani ii omora :D :rock: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomand cu caldura http://www.okazii.ro/catalog/3120908/turis...MPACT-ARMA.html evident achizitionat in conditii legale :D :rock: :rock:

 

nu stiu daca ai timp sa-l scoti, sa deblochezi piedica si sa tragi

 

si dupa aceea sa ai probleme la baietii albastru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io le-as recomanda un glont in cap. Cu singuranta ar umple un pic din golul ala imens de acolo...

 

:D

 

Dar... din pacate asa ceva nu se poate! Ramane numai sa avem noi grija si sa ne ferim de evenimente din astea. Eventual luat nr. de inmatriculare si facut reclamatie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eventual luat nr. de inmatriculare si facut reclamatie...

 

Am si eu o intrebare (chiar daca sunt off topic)..in cazul de fata se putea face reclamatie??

-din cate am inteles conform noului cod rutier se pedepsesc gesturile si anumitele "comportamente" in trafic

si inca ceva:o asemenea reclamatie are cea mai mica sansa de "reusita"?(deoarece e vorba de cuvantul tau impotriva ciorilor-adica cuvantul lor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare (chiar daca sunt off topic)..in cazul de fata se putea face reclamatie??

-din cate am inteles conform noului cod rutier se pedepsesc gesturile si anumitele "comportamente" in trafic

si inca ceva:o asemenea reclamatie are cea mai mica sansa de "reusita"?(deoarece e vorba de cuvantul tau impotriva ciorilor-adica cuvantul lor)

 

 

Spre surprinderea multora raspunsul este DA! Sunt sanse de reusita! Chiar daca reclamatia ta nu se rezolva acum, data viitoare (care va fi cu siguranta) va mai aparea inca o reclamatie, si apoi inca o reclamatie si intr-un final, cand cel in cauza tot va fi prins/cercetat/inculpat, i se vor pune toate in carca!

 

In interval de x zile apar mai multe reclamatii pentru acelasi conducator auto este imposibil sa nu se intreprinda ceva!

 

Indiferent ca sunt sau nu tigani, gestul este de condamnat!

 

 

Parerea mea!

 

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomand cu caldura ocolirea judetului Arges

:D

 

1.Iti recomand sa nu fii c_retin.. Probabil in Tulcea nu gasim tigani, ca in rest e plina tara de ei.

 

2. Weebs, daca esti aproape sii ii vezi nr: ori ii rupi oglinda si run forest, ori suni la 112 si spui ca esti hartuit in trafic si vrea sa dea peste tine, chiar daca a plecat. Numai hartia de la Rutiera o sa-i faca inima cat puricele, ca nu stie la ce se asteapta. Si cand depui o reclamatie, e bine s-o sustii, ca nu stii de unde sare iepurele recte militianul xenofob si rasist si-l arde pe tigan la amenzi.

 

3. Voi nu v-aţi saturat sa fiti lasi si sa dati m_uie doar pe forum, ca in rest va cac_ati in pampersi...tot am inceput sa prind eu experienta cum e cu schimbatul lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca ai timp sa-l scoti, sa deblochezi piedica si sa tragi

 

si dupa aceea sa ai probleme la baietii albastru...

 

 

Atunci cand iti este pusa in pericol viata .... hai sa fim seriosi ca dureaza o fractiune de secunda sa il scoti si sa deblochezi piedica .... cat despre baietii in albastru nu vad ce probleme sa ai ... atata timp cat esti in autoaparare .. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru LupAlb:

 

1. Din pacate te contrazic... Au napadit chiar si Tulcea...astia sunt mai rai decat gandacii

2. 3. :D

 

 

Pentru wildangel:

 

Iar din pacate: Legislatia in Ro privind legitima aparare este de tot cacatul. Trebuie in primul rand demonstrata existenta situatiei de legitima aparare, apoi trebuie ca reactia ta de aparare sa fie pe masura atacului..Iar greu de demonstrat. Adica...daca vezi o namila de tigan de 2 m si 150 kg ca vine urland spre tine si agitand deasupra capului o traversa de cale ferata, nu ai voie sa il impusti... Trebuie sa ii raspunzi tot cu traversa fluturata...Stiu..e ilogic... dar asta e legea la noi. Speram ca dupa cazul Iovan, lucrurile sa se mai indrepte..se pare ca am sperat degeaba.

 

Asa ca , aplicati cu incredere ce spune LupAlb. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multe filme, abia astept sa vad un motociclist cum scoate pistolul din rucsac si ii da 3 gloante in cap la cioroi.....doar vise,realitatea e alta. Romania,tara tuturor gunoielor,nu pot sa ies cu motorul fara sa injur la fiecare 500 m,cum mortii masii s-or nimerit toti prostii la noi.

 

Mi-as dori din tot sufletul sa prinda niste cioroi dintr-un mertan un motociclist ....si din spate sa vina pretenii lui asa vreo 20......sa ii dea la spinare la cioroi pana il albeste f***i mortii masii

 

Spunea cineva ca dam m**e doar pe forum,ei nu e chiar asa,unii ii mai si injura sau le bate in geam,si mai spunea cineva ca nu toti tiganii is asa......cum pana mea ca eu in viata mea nu am vazut tzigan cinstit. Le doresc moarte aspra tuturor, am s-o spun toata viata mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lupalb... cand vine din sens opus chiar nu ai timp sa vezi nr de inmatriculare decat din fata si nu te uiti la toate nr de inmatriculare ca nu stii care e nebun si care nu... asa ca tre sa te ieie dupa el si daca tot te-ai dus dupa el mai ii faci si o oglinda muci, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand imi cer scuze ca n am reusit sa citesc tot ce s a scris aici fiindca am ceva probleme la ochi,dar o sa postez si eu cu riscul de a ma repeta..

 

Fac drumul la cel putin 2 saptamani.E jale!!!De fiecare data acolo dupa bariera pe linia aia dreapta risc sa fiu luat la pietre(cunosc motociclisti care au fost si loviti) .M am invatzat acum si stau in spatele unei masini cat mai aproape de ea,fiindca asa nu prea au curaj.Daca nu gasesc masina drept scut,ii dau bate pe spinare la motor si cu speranta sa nu dau de ei trec mai departe.Alta faza ar mai fi cu caii care i lasa de izbeliste pe camp si care pot sari oricand in fatza. In fine nimeni nu are ce sa le faca asa ca mare grija cand urcati la Vidraru.

 

Despre boul ala ..nu am cuvinte...

Editat de Kraven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu chiar nu inteleg ce ar putea sa aiba in cap oamenii astia... cum frate sa dai cu pietre dupa motociclist... le-am facut noi ceva si eu nu stiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In prima benzinarie de pe centura, cum vii dinspre mare, alimentam. Mercedes enorm, 2 ciori. Ua din ele: Baiatu', ma plimbi si pe mine cu motoru'? Nu frate, ca am bagaje si sunt obosit, ma duc acasa.Data viitoare iti iau motorul, sa moara mama...M-am facut ca ploua, au plecat, am prevazut ca daca merg dupa ei imediat(mergeau in aceeasi directie), e imposibil sa nu fie creativi, asa ca i-am lasat sa se duca, am plecat dupa 5 min. Nu sunt usor de speriat, dau bine cu pumn, picior, cot, caramida, box, ciob si orice altceva se poate folosi in acest scop; dar ce te faci cand unuia i se nazare sa vada daca te poate scoate de pe sosea? Dai cu piciorul in oglinda, ii dai gaz si in urmatorul viraj iesi de pe sosea din cauza gropilor, sau inchipuiti-va alte scenarii, care te pot impiedica sa inaintezi, iar respectivul cu oglinda ranita, iti sta in spate. Si te afli si pe centura sau mai stie naiba pe unde, ca sa suni un prieten trebuie sa te opresti(suntem destui de putini posesorii de minuni ale telecomunicatiei - de , mai bine dai bani pe un cauciuc, un kit de lant etc). De aceea, solutia cu reclamatul la 112, ar fi cea mai sigura(desi cred ca e un fel de frectie la piciorul de lemn)... Oricum, ar trebui sa recunoastem, ca totusi traficul, din pdv al participarii si implicarii si din partea noastra si a soferilor, s-a mai civilizat, cat de cat. Anul asta, mi s-a dat prioritate, mi s-a facut loc sa trec in coloana etc. Nu cred ca sunt eu un caz aparte. Dobitoci sunt in continuare pe sosele, dar daca am fi putin mai prevazatori, chiar daca asta presupune sa lasam de la noi atunci cand avem dreptate, poate ca s-ar injumatati accidentele cu implicare moto. Pana la urma, cineva zicea pe un alt thread, e o loterie care o pierzi o singura data, iar miza e foarte mare. E valabil si pt. cei care merg fara echipament, care se cred ghostrideri, care isi iau motoare de 1000cc dupa 1 sapt de carnet, care se cred zmei pt ca motorul lor are 150 de cai, sau care isi in chipuie ca de pe vulcan 400 nu poti sa iti rupi gatul daca pici in cap. Daca nu esti "responsabil" fata de tine, nu esti

nici fata de ceilalti, daca nu esti responsabil fata de ceilalti, te astepti ca ei sa fie fata de tine?

Editat de kloud
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu las de la mine in majoritatea cazurilor... prefer sa fiu luat de fraier decat sa ajung sa dau declaratii sau altele cum si de ce i-am spart nasul, oglinda sau altceva :D ... in cel mai rau caz injur si plec mai departe pt ca nu stii niciodata ce poate sa se intample... eu mi-am luat prima moto de 600 si tin sa spun ca mi-e frica sa ii dau gaz, sa fac slalom sau altele, nu pentru ca nu as putea dar nu ma simt in siguranta cand ma joc (cu viata)... si prefer sa ajung acasa mai tarziu decat niciodata

 

asfalt uscat tuturor si sanatate

Editat de weebs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...