Toată activitatea
- Ora trecută
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
Hah, i-ai prins. Stiam eu ca nimic nu scapa de ochiu vijilent a anafului romanesc. Ce sa mai, zic sa se reia cursa de la bruno si ca recompensa pentru daunele morale suferite de catre ingerașul pedepsit, zic sa-l lase pe el sa porneasca cu juma de ora înainte in cursa Acum sa revenim in lumea noastra asta păcătoasa. Tu crezi ca aia de la motogp nu au vazut filmarea? -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
True - s-a mers pana oamenii s-au prins ca alții scad presiunea sub presiunea recomandata sub safety și au început sa facă plângeri iar in urma plangerilor au cerut punctul de vedere al Michelin și aia au zis "n-aveti voie sa mergeți sub 1.88 ca explodează guma și noi picam vinovați"...și de aici a venit nevoia de a monitoriza presiunea și asa au apărut senzorii șamd Pai normal ca strica cursele - câți piloți nu au fost penalizați și li s-au luat rezultatele pt câteva sutimi de atmosfera? Ultimul Mir un podium luat... Personal sunt pro era Bridgestone cand gumele nu erau un issue. Înțeleg de ce oamenii vor sa scadă presiunea cât mai mult înțeleg si pe Michelin de ce nu vrea asta nu înțeleg insa de ce nu pun azot in gume pt ca astfel presiunea nu ar mai fi fluctuanta si nu ar mai exista aceste bajbaieli ale inginerilor de a pune 1.75 atm gen ca pe durata cursei sa se ridice la 1.88 îți dai seama ce calcule și ce bajbaiala implica asa ceva?Razna. Sa vedem ce va fi cu Pirelli. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
https://www.motogp.com/en/news/2026/06/22/holeshot-devices-banned-from-assen-grid-layout-to-change-from-germany/1074671?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=traffic&fbclid=IwY2xjawSmM2pleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZA80MDk5NjI2MjMwODU2MDkAAR7crK0LE9sdArd1r576k6as-v9DfwFu03rQXVaVvsAwK0BvT2hdRIdDsVqCsw_aem_QSQTF12-XurtOW-cBu7SMw -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui ANAF în Cavaleruul Competitii Internationale
https://www.instagram.com/reel/DZ1k0G9iDIW/?igsh=eTJ6ZmVjdXduNG5y Stii ca minciuna are picioare scurte.. Pai cand te gandesti ca poate iei UN campionat si vine UN ghertoi din afara ce iti fute meciul, ce faci? N am Verificat DACA filmarea e vreun fake, dar nu cred ca cineva iti VA foote doua bucati degeaba - Azi
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
Total diferit. Cate accidente au fost din cauza presiunii? A iesit vreun cauciuc de pe jantă? S a mers mult pe michelin fără senzori de presiune. De curând s au băgat. In fine, eram curios doar, nu ma apasă - dar știu ca toți de pe aici erau supărați de regula cu presiunea, ca strica cursele. Acum sunteți pro -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Pt ca înainte se mergea cu o guma f bună (Bridgestone) si acum se merge cu o prună numita Michelin. Atunci gumele nu erau o variabila acum au devenit una enormă. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Cavaleru în Cavaleruul Competitii Internationale
de ce inainte nu erau airbaguri la costume si acum sunt obligatorii.. evolutie -
Reparatii aer conditionat auto
topic a răspuns lui ALEX-Guzzista în Gabi24ul BUCURESTI - discutii generale
Ok. Multumesc. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
Atunci de ce ani de zile la rand s a mers fără presiune minima și nu a murit nimeni? -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
100% se vor cronometra timpii altfel merg degeaba. Ca nu au oficial timing și ii cronometreaza echipele e altceva dar în mod clar vor fi cronometrati. Nu are cum sa nu mai fie o presiune minima admisă - dacă nu mai e atunci vor pune presiuni foarte joase pt ca va conta mult ca și grip însă va fi foarte periculos pt ca astfel gumele pot face explozie. Eu cred ca presiunea minima admisă e normala...nu e normal sa o facă cu aer atmosferic ci cu azot pt ca astfel va fi constanta.Dar o presiune minim admisă e normala și se practica cam peste tot. -
Salut, am dus masina pentru a descoperi pe unde e pierderea de freon,asta a costat 180 de lei iar devizul pentru a schimba condensatorul si senzorul de ulei al servodirectie a fost de 1650 de lei ceea ce mi s-a parut cam mult , asa ca am facut-o la mine la Targoviste cu jumatate din pretul cerut de ei.
-
Nu mai nimereste link-ul sa sa intoarca aici!
-
Suzuki V-Strom Dl 650/1000/1050
topic a răspuns lui vlad_pyn în AS25ul Totul despre motocicletele de enduro touring & adventure
Salutare, are cineva o scarita stanga pilot disponibila de vanzare pentru Dl1000 2006? Noua sau sh...Cod piesa 43502-06G01. Multumesc! -
Silver Arrow îl urmărește pe Jetforce 159cc
-
Du bist rautacioasa! Sa spunem ca Forumul nu tine loc de mecanic. Altfel se intelege ca lumea nu mai este in stare sa dea un sfat fara sa aiba ceva de castigat .... Probabil ca omul nu stie mare lucru, cum nici noi nu am stiut pana nu ne-am apucat de treaba, si dorea si el o parere. Uite, @Bigfoot i-a dat o sugestie, nu este greu sa fii amabil.
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
aia de la tnt au zis ca se stie de 2-3 ani ca se trece la alt producator. de atunci nu s-a mai investit. de-aia a si venit regula cu presiunea ca aero tot a evoluat si cauciucu pla. de-asta teoretic la anu nu va mai fi faza cu presiunea. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui georgem în Cavaleruul Competitii Internationale
Din câte am auzit la PrimaSport ieri sau alaltăieri, nici măcar nu se vor cronometra timpii, cine vrea să cronometreze trebuie să facă asta cu cronometru manual. Poate nu e adevărat, mi se pare ciudat să nu se cronometreze. Dar înțeleg să nu se facă public, Michelin se teme de concurență, mai ales anul ăsta când probabil n-au mai investit nimic în cercetare/dezvoltare, fiind ultimul an în MotoGP. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Daa l-a umplut de sange Rossi atunci,l-a bătut cam cum "îl batea" si Dovizioso...iar titlul l-a luat oricum JLo anul ala,VR și Memelu au rămas cu ochii în soare. Tot respectul însă pt VR pt mișcarea aia - a calculat perfect Sa degajeze daca e atins,si desigur ca melteanul nu a putut sa nu il depaseasca curat.Dar de bătut,hehe...aia a fost pe sistemul "i-am bătut de s-au călcat pe noi" Nu,Assen cred ca nu ii convine tocmai pt ca e contrar atat stilului sau cât și motoretei - e un circuit de flow unde trebuie sa porți viteza pe viraj și sa fii fin - nimic comun cu stilul lui Marquez. -
Ceea ce poti face tu foarte simplu este sa iti cumperi urmatoarele piese si sa le schimbi, mai les daca sciterul este sh deci fara istoric. Schimbi bobina de inductie si bujia de unul singur + cureti filtrul de aer. Dureaza 15minute. Daca si asa nu porneste atunci chiar trebuie sa mergi la un service. Ar fi bine sa ai si bateria incarcata la redresor inainte sa incerci sa il pornesti dupa ce iti schimbi singur bobina de inductie si bujia. Nu sunt piese scumpe.
-
toti cred ca Forumul e un mecanic gratis....
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
https://www.crash.net/motogp/feature/1099222/1/marshal-incident-has-exposed-critical-marco-bezzecchi-weakness-motogp -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
sper sa nu fie boring la assen ca cica e ingust, cam jumate cat e brno cica, asa ziceau aia de la tnt ca trecem de la cel mai lat circuit - Brno la cel mai ingust - assen f posibil sa se decida la start ordinea in care vor temrina. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
Eiii.. Assen-ul nu ii place pentru ca are amintiri neplacute... i-a dat-o un anume mos si i-a afectat stima de sine... -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
S-a vazut clar cand a plecat dupa Pecco.Bagabont. Cand stie ca e rapid manageriaza perfect nu se excita aiurea nu greseste,nu prea au cum sa il bata. Cand stie ca e slow si nu spera la mult - la fel,merge in target "survival mode" cum zice el si asta e,nu incearca sa faca prostii. Problema e cand e rapid dar se intampla ceva care nu se mai potriveste cu planul initial si care ii "fura" sansa la a puncta sau a castiga,ceva neprevazut - atunci ii sare capul de pe umeri Sunt f curios la Assen 1.ce vor face cele 2 Aprilia 2.ce inseamna survival mode la MM - in ce loc se traduce....pt ca si la Balaton a zis ca e slow la inceput de weekend si cand colo..."i didn't expect" -
ALEX-Guzzista îl urmărește pe Reparatii aer conditionat auto
-
Reparatii aer conditionat auto
topic a răspuns lui ALEX-Guzzista în Gabi24ul BUCURESTI - discutii generale
Te a rezolvat in aceeasi zi sau ai lasat masina acolo ?? Ca nici Golanul meu nu mai baga rece !! Cum ti s-au parut ca preturi ?
