Toată activitatea
- Ora trecută
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
Vinales isi da din nou in petic. Oare de ce nu ma mira? Pe de alta parte, nici KTM nu este ceea ce trebuie. O echipa care nu a reusit in 10 ani sa obtina vreun titlu, dar isi trateaza pilotii ca pe ciorapi murdari. Iar daca vreun pilot face declaratii mai putin placute, la adresa lor, o iau foarte personal. -
O să fie cam 50k o motocicletă Yamaha de Moto3, din câte zicea ieri sau vineri comentatorul de la Prima Sport.
-
Lup69 îl urmărește pe Honda CBR 600RR(PC37) 2004
-
Incarcarea merge?
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
Apropo de KTM și defecțiuni tehnice F dese trebuie penalizați masiv. Era în plm sa moara am73 și acum tot au parte de alte(?) defectiuni. Nu e deloc normal. -
Pai dau moto alea pe degeaba? Nu pe bani?
-
De unde sa vina bani? Pentru ei, implicarea cu un prototip! (nota bene!), la Moto3, inseamna o cheltuiala mare.
- Azi
-
Daniel32 și-a schimbat imaginea de profil
-
e bine pt yama, mai vin niste bani - poate nu ies din GP daca 850-ul e pardaf *desi 28 e departe.
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Titlu la echipe?iti dai seama ca va fi ceva diferența și mai ales dacă e între trackhouse și Aprilia... Nu cred ca vor merge cu soft spate și în cursă....nu?Ii tine toată cursa??idk Sunt sigur ca nu il inghite pe JM din motive destul de justificate,dar nu mi s-a parut dur bez - a fost fair,nici măcar nu l-a scos rău în exterior,doar si-a ținut trasa și nu a dat 1mm înapoi ceea ce ar fi cazul dacă vrei sa fii luat în seama ca și contender la campionat. 1.JM vroia sa rămână in fata luj desi era mai slow (s-a și vazut ca a rămas în urma rapid după ce a fost depășit) 2.vazand ca e depășit la interior s-a încăpățânat sa rămână pe exterior în loc sa cedeze,Bezzechi nu a lăsat frana și si-a menținut trasa în apex pana pe vibrator ca altfel la iesire ar fi pierdut. A fost fair după părerea mea - pe un circuit asa ingust și în general când se depășesc 2 moto sensibil egale ca și ritm tyres strategie etc unul trebuie sa forteze nițel mana și celalalt trebuie sa cedeze puțin,nu mult. Bez a întrat finuț pe frâne pe interior și a ținut trasa prin viraj nu a fost marlaneala de block-pass a la...știi tu Nu sunt deloc fan Bez dar ca și stil și depasiri e elegant - se vede ca vine de la școala lui Rossi care era chiar super elegant în depasiri.No hate there. Da pai Dovi a ilustrat în 2017 perfect strategia MM și de atunci o tot citez : MM unde se simte bine castiga sau e pe podium unde se simte slab merge la survival mode cum zice el ia locurile 3-5 sta în banca lui și ia maxim din ce poate lua însă tot puncteaza solid. Asa se câștigă campionatele. Cred ca are în plan sa termine pe 5-7. Btw ai văzut ca MM când știe ca e slab și merge la rezultat no red mist nici o eroare nici o prostie nimic?ala e planul. E super calculat si in control în general. Red mist'ul si dileala apar cand el calculeaza de ex more or less sa termine pe poziția de plecare și îl scoate cineva în decor etc și îl arunca gen pe 11 - atunci all hell would break loose În alta ordine de idei,scandal mare la Tech3 - Vinales urticat ca nu il mai vrea K(k)TM și Gunther Steiner mai face și caterincă de el - i-a zis mendigo (pomanagiu,begger) - link The situation came to a head on Thursday when Viñales publicly blamed KTM for his predicament, stating that if he was forced out of MotoGP, the fault would lie squarely with them. That declaration set off Steiner, who—never one to mince words—publicly questioned Viñales’ intelligence and professionalism, suggesting his approach was not only self-defeating but also unfair to KTM. Confronted with these biting remarks by the Spanish press, Viñales didn’t hold back either. “I think what he said was misunderstood, but even so, he basically called me a 'beggar' in so many words. I have nothing to add—the truth is, my mind is on trying to be strong, recover as fast as possible, and the further up I am, the happier and better I will feel,” Viñales shot back, his frustration palpable. - Ieri
-
Despre noile motociclete Moto3, care vor concura incepand cu 2028: https://www.the-race.com/motogp/moto3-to-become-one-make-yamaha-series/
-
S-a rezolvat
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
Track house ia puncte bune de la uzina. În același timp nu cred ca titlul se va decide la diferența asa mica de 5-10 puncte, deci poate nu e mare chestie. Sa vedem cursa mare. Lui bez pare ca nu i place cu soft. JM tot în urma e, pun pariu ca e greu de suportat, așteptăm să se regaseasca. Mi s a părut dur bez la JM, gaz pe foc. Saracu Peco îl bate pe MM și tot în spate ajunge, soarta cruda. Maine cred ca ii iese. Cu scuzele de rigoare iar se vede nivelul, lui Peco ii place aici, lui mm nu, mai și e nașpa cu umărul și termina la <0.5s de Peco. Doar o Teorie: Sa se fi calmat puțin MM și sa o ia mai chill in sprint unde sunt puncte puține și sa conserve energie pt cursa mare? La brno o fi făcut la fel? Sprint decent dar gp F bun? De când a fost Peco vs JM 2024 observam cum JM lua sprint și Peco lua gp și diferența era în favoarea lui Peco. OK contează și sprint urile dar în gp uri sunt punctele alea multe. Vedem mâine dacă termina mai sus de 7 mm. *a zis mm la brno ca nu merita încercare sa depășească pt ce puncte erau sau ceva de genu. -
Dl cu nume de austriac F diplomat. La nivel de Vinales de diplomație.
-
Cum schimba eliminarea holeshot-ului set up-ul motocicletei: https://www.gpone.com/en/2026/06/27/motogp/pedrosa-first-and-second-gears-under-scrutiny-this-is-how-the-starts-will-change
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
In situatia lor, nu isi perimteau un pilot de top, venit din competitie si nici nu puteau risca cu un noob venit de la Moto2 sau 3. Pana la urma, au adus un triplu campion mondial, nu un ageamiu. Si care are experienta cu pneurile Pirelli, ceea ce este foarte important. Daca ai sa te uiti in postari mai vechi, eram si eu destul de sceptic, in ceea ce il priveste pe turc, dar pana la urma, de ce nu. Sunt convins ca Yamaha nu l-a adus pentru ca spera sa ia titlul cu el. Marea problema a lui Razga nu este ca nu stie cu motoreta (au fost curse in care a terminat inaintea divei), ci partea psihologica. Daca el s-a "demotivat" dupa primele doua-trei etape, nu este semn bun. Daca tot te racaie faptul ca a venit turcul din WSBK, aminteste-ti ca sunt informatii prin presa despre venirea lui Bulega. Cam toti de pe aici stim ce a facut Bulega in MotoGP... nu sta la o comparatie cu turcul. -
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
1.am fost ironic 2.nu ma bucur de "răul oamenilor"- asta au vrut ei ca doar nu l-am adus eu pe Toprak la yamaha pramac si la anul la uzina - sa vina campeonul din sbk sa dea mucu la ăștia din gp - mission accomplished nu? Este fix 100% ce și-au dorit so?Ar trebui si tu sa fii bucuros ca pt asta militai - poftim,serviți va rog Revenind la lucruri mai actuale - ca mare șmecherie a facut Diggia în turn 15 de l-a dat pe spate pe Ogura? - link -
Pe Transfăgărășan plin de motoare străine. TimeVideo_20260627_142936.mp4
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
Te bucuri de raul oamenilor... asa se vede caracterul omului.. Pe mine ma doarfe sufletul ca Honda intra pe mana frantuzului... Sa vezi atunci dezvoltare. Pe de alta parte, daca nu pune osul la treaba, peste alti doi ani zboara la KkTM de client.. Se schimba generatiile... daca simte ca nu mai poate, se va retrage. Acosta este viitorul si mai vin din urma de la Moto2, Moto3... Amu il vad si eu in reluare.. nu am apucat sa il vad live. Ce sprint!!! Splendida cursa! Au zburdat Trackhouse-ii... le-a dat umilinta maxima pilotilor de uzina. Nu pot sa nu remarc faptul ca acolo unde a ajuns Brivio, a venit si performanta. Honda a facut o achizitie top, cu el... Ca veni vorba despre pilotii de uzina Aprilia... tare ma tem ca luptele astea bare knuckle dintre ei sa nu le compromita sansele la campionat. Frumoase duelurile, nu fac bine echipei. Ogura imi place din ce in ce mai mult. De la Haga (in SBK), nu mi-a mai placut un nipon atat de mult. Pacat ca ajunge la Yamaha, exact in cel mai prost moment al constructorului nipon. Trebuia sa ramana la Trackhouse... Digia, din nou foarte bun. Singurul care tine steagul Ducati sus, pe circuitul asta. Mimisor a spus ca va suferi aici.. si a avut dreptate. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
In q1 Toprak ultimul la 2s de primul care incidental era Q - Ma bucur ca Yamaha rămâne pe mâini bune JM a facut pole dar de fapt pole'ul era al lui Bezzechi care l-a remarcat. De remarcat în quali și performanta fantastica as zice eu a lui Acosta...cred ca la anul MM va avea viață grea Frumos sprint dueluri la vârf nice. JM era sa o ia de la Bagnaia - foarte enervant regizorul care a preferat sa ne arate fundul lui RF decât duelul eminent dintre JM și Bagnaia. Mai cu Bez vs JM nush ce sa zic...în mod normal o Aprilia va câștiga dar Bezzechi era vizibil mai rapid pe curbele de viteza mare. Bagnaia demoted 1 position pt ca a ieșit pe verde în sicana încercând să depășească pe JM - beneficiar Memelu. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui exilatu' în Cavaleruul Competitii Internationale
Frumos sprintul, ceva aere de moto3, depășiri, lupte... -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Cavaleru în Cavaleruul Competitii Internationale
dubla trackhouse si 4 aprilii pe primele 5 locuri. Digia excelent Cred ca maine Bez si JM vor da batalia pt victorie -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui georgem în Cavaleruul Competitii Internationale
S-ar putea să câștige Diggia. Nu, va câștiga un pilot Trackhouse. -
Te rog sa-ti completezi datele la avatar sa stim cu cine vorbim. Ti-am mutat topicul la sectiunea corespunzatoare.
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
Hai ca ti-a răspuns Aldeguer out Alex M a fost declarat apt insa la calificari nu a participat. Inca nu si-a anuntat retragerea din restul weekendului de cursa insa n-ar fi de mirare. Curse intetesante ne așteaptă, cu 4 Aprilii pe primele 4 locuri. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
Nici Peco nu merge rău. Era afara din q2 cu 3 min înainte - când s a dat steag rosu. A ieșit și a făcut tur f bun la comandă, cu Pedro după el. Tot ma gândesc ca o sa fie o problema la Aprilia ca își vor lua puncte unii altora dar parca mai mereu bez e peste toți colegii. Încep și eu sa cred ca pe final de campionat se impun ordine de echipa mai ales cu satelitul ca sa se maximizeze șansele luării unui campionat - ceva ce Aprilia nu a reușit pana acum. Adică e de înțeles. Pe jm nu cred ca îl vor tine în lesă dar pe trackhouse poate. În același timp Ai pleacă.. RF e cam supărat și el da cică s in discuții acum. O sa fie dubios dacă o sa fie strâns intre bez și JM. Pe lângă asta mai baga l și pe satana și peco și pedro..nebunie totala. Oare are voie echipa sa spună "Raul, mergi chill și îți dam o suma de bani" sau ordinele astea sunt doar sugestii? Ca fan mm chiar nu m as supăra sa câștige aici Peco, sa ii mai ia puncte lui Bez. Dar camp e atât de lung încât și daca face bez dubla tot nu e mare panica. Ma cam dezamăgește jm, tot în urma lui Bez e.
