Toată activitatea
- Ora trecută
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
puteai sa te opresti aici nu sunt man, au si acum datele lui pentru moto curenta, cu ce ii ajuta? poate doar sunt curiosi daca moto e capabila cu pedro pe ea. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
degeaba, aprilia e cea mai buna si anu asta si aia de 850 mai bine se retragea. -
MM cu ducati pana-n 28 https://www.youtube.com/watch?v=M_rTDcDauSQ
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
-
Sa mai si radem......BANCURI !
topic a răspuns lui apriliacluj în Leonul BUCURESTI - discutii generale
ce e un piron? locul unde moldovenii asteapta trenul.... -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
Sunt rautacios, dar nu pot sa nu constat o realitate. Yamaha are sub contract, pana pe 31 decembrie 2026, un pilot care, conform fanilor si campaniei de marketing, facuta in jurul lui, ar fi miezul. Si cu toate astea, echipa decide sa nu il foloseasca. Pe de alta parte, KTM decide sa testeze cu Acosta, care, ca si Q, urmeaza sa plece. Argumentul lui Beirer, l-ai spus chiar tu. Pai daca Q este miez, prea smecher (ca si Acosta), etc, de ce Yamaha nu ar testa cu el??? Imi argumentezi ca celelalte echipe nu testeaza cu pilotii care pleaca. Pentru Ducati, Aprilia si Honda (care, spun gurile rele, ar veni si ea cu ceva noutati), este logic sa nu testeze cu cei care pleaca... nu vor sa ofere concurentei anumite informatii, dar pe cine draq intereseaza ce face Yamaha??? Sau KTM??? Hai sa fim seriosi. Nu testeaza cu Q pentru ca nu au nevoiie de datele lui. Nu sunt utile, colegu'! In timp ce la KTM, datele lui Acosta sunt esentiale. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
de ce te miri? omu stie sa se dea, stie si cauciucurile. moto sunt noi pt toti. -
Un rus se scoală dimineață și vede tancuri cu steagul Americii în fața casei. Iese urlând: „Freedom, Freedom!”. Un soldat iese din tanc: „Niet freedom. Halloween” ....................... -Mă, Marine, tu ştii ce-i acela un chilot, băi? -Da’ cum sa nu? Ăla care chilotează avioane!
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui apriliacluj în Cavaleruul Competitii Internationale
Marco BezzecchiAprilia1:53.9 Raúl FernándezAprilia1:53.9 Fermín AldeguerDucati1:54.0 Toprak RazgatlıoğluYamaha1:54.2–1:54.3 Pedro AcostaKTM1:54.3 Marc MárquezDucati1:54.4–1:54.5 din scurgerile de stiri de canal, radio erevan, etc asta cu Toprak chiar ar fi bomba - Azi
-
daca dadea cu buna ziua, se prezenta frumos, poate si noi eram mai indulgenti.... stii cum e, semeni vant, culegi furtuna.... fixx de atunci n-a mai intrat
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Da man,testul a fost confidential - cate lucruri nu au fost confidentiale si s-au spart mult inainte sa fie revealed. Acosta la Ducati e confidential,Q la Honda e confidential,Bagnaia la Aprilia e confidential samd samd,confidentiale dar le stie toata lumea. Stiu ca agreeement sa nu se publice nimic OFICIAL pana la 01.01.2027,dar sigur s-a spart cineva.S-a spart pe bani 4sure. Nu zic ca sunt sigur ca e adevarat,insa e prea cu timpi si detalii si tot si cazatura lui MM asa ca ma gandesc ca e o probabilitate destul de mare sa fie corect. Hehe...si nici nu o sa existe.Oficial cel putin. Normal ca daca apare ceva,va fi pe surse,alegi sa il crezi sau nu... Nu ai observat oare CA TOTI CEI CARE PLEACA LA ANUL DE LA ECHIPELE LA CARE SUNT ACUM NU AU PARTICIPAT LA TESTUL DE 850??Adica : Ducati - Bagnaia JM - Aprilia Honda - nu stiu daca a fost Marini,Mir desi din cate stiu eu pleaca,a fost pastrat pt ca Taka.... Yamaha - Toprak ca el ramane,si RF Singurul pilot care a fost invitat desi e clar ca pleaca este Acosta (langa Pedrosa) pt ca Beirer a zis cu subiect si predicat ca omul e prea smecher ca sa nu il foloseasca si ca nu au altul...pe buna dreptate. Eu zic ca esti rautacios si as usual ai ceva impotriva lui Q,dar nu are rost,ca deja ai n reply'uri de hate la adresa lui Q - te cunoastem toti ..iar asta e o problema in sine - efectiv nu au oameni capabili. Deh,la felul cum e condus KTM (de la nivel de uzina pana la nivel de management financiar si desigur si echipa de gp),faptul ca nu au oameni capabili nu ma mira. Datele lui Acosta nu sunt inutile - omul "impinge" moto la un nivel mult peste ce pot ceilalti,dar asta inseamna ca se vede capabilitatea la care poate fi dusa motoreta.Ca nu au ei piloti ca sa faca ceva similar,asta e alta problema.Sa isi cumpere....daca mai au bani -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui apriliacluj în Cavaleruul Competitii Internationale
corect, fair enough! cam da -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui apriliacluj în Cavaleruul Competitii Internationale
ar trebui pus sambata, cum era pana in 2015.... plm ce vremuri, golden era haida-diiiiii! -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Cavaleru în Cavaleruul Competitii Internationale
The Grand Prix Commission has announced a series of regulation changes that will take effect immediately and over the coming seasons. Starting with this weekend’s Dutch TT at Assen, holeshot devices will be banned from MotoGP competition. The devices, designed to lower motorcycles during race starts, were already set to be removed under future regulations, but the ban has now been brought forward. Further changes will arrive from the German Grand Prix, with increased spacing on the starting grid across all classes. Riders will now line up four metres apart instead of three, while the distance between rows will increase from nine metres to twelve metres in an effort to improve safety during race starts. Looking further ahead, new regulations for 2028 will officially limit manufacturers to a maximum of six bikes on the grid. This means factories will be permitted to supply no more than two satellite teams in addition to their own operation, provided at least five manufacturers are competing in the championship. The changes mark another significant step in MotoGP’s ongoing efforts to enhance safety and shape the future of the sport. -
Neatzaaa Da da, mare greatzaa!
-
Buna dimineata! Cam greu cu greata azi, fiind marti.
- Ieri
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
ori ca yama ori ca ktm care au testat cu pedro = acelasi lucru. nimeni nu merge ca pedro = datele sunt inutile la fel Q daca testa - nimeni nu merge ca el = date inutile. o fi si un element de razbunare la mijloc dar plm, le era complet nefolositor sa testeze Q. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
Da colegu' este corect ce spune Rossi.. dar el se referea la faptul ca acolo va incerca depasirea, nu ca acolo va incerca sa il dea pe jos. Ori MM a intrat cu picioarele inainte, cum se spune in fotbal. Clar a vrut sa faulteze.. asta nu avea de unde sa stie Rossi. Cum spuneam, pe altul l-ar fi dat pe jos, dar nu si pe cainele batran. Intre timp, oamenii de la Yamaha, satui de datele frantuzului cu dintii rari, nu l-au folosit. Si asta arata cat pret pun pe datele si feedback-ul lui Quartararo. Daca nici in situatia lor nu l-au pus sa testeze, este clar ca omul le este inutil. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui B.B. în Cavaleruul Competitii Internationale
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
a ciripit vreo cartita? nu m-as stresa. mai stiu eu unul f bun la teste da praf in sprint si curse totusi partea cand zice ca a cazut mm - aia as crede-o. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui B.B. în Cavaleruul Competitii Internationale
Bai tu pricepi ca tot testul a fost confidential? E fake.. Si a fost pt ca au testat Pirelli si au avut agreement cu Michelin sa nu publice nimic până nu se termină sezonul. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Daca sunt reali timpii,pt primele contacte,sunt chiar decenti. Cred ca cel mai mult conteaza guma. Dar sunt similari cu timpii de cursa ,ok - nu de quali dar cine stie in ce ritm au mers,sigur nu au mers la rupere sa riste vreo cazatura sa strice prototipurile samd. Buni timpi. Stai,pai? Aprilia prima cu Ducati close second? Japonezii in spate cu Yamaha mult in urma?Pai unde e revirimentul trambitat?Vai ce supriza..."i didn't expect" era si greu de prezis ca fix asta se va intampla - the pecking order va fi fix la fel -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui B.B. în Cavaleruul Competitii Internationale
Testele nu au fost publice absolut deloc.. nici un ziarist nici un nimeni.. De unde au astia atatea detalii inclusiv timpii?? -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
ar trebui scos din calendar.. prea ingust, periculos -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
pff iese bez campion si anu asta si la anul. asa se stie un pilot genial. vezi Q pana de curand pe L4 vezi MM pe honda. asa imi pare si mie
