Sari la conținut

Toată activitatea

Acest curent se actualizează automat

  1. Ora trecută
  2. As putea sta plecat si cativa ani bani si timp sa am plus ca am variat f mult ca traseeu peisaje cazari etc
  3. “Simply too fast” - Aprilia verdict on Marco Bezzecchi’s Assen MotoGP crash Rivola said: “We are just waiting for the very latest news. Luckily, it doesn't seem like anything to worry about." Aprilia duly confirmed that CT scans and radiological examinations found no injuries, and that Bezzecchi will travel back home tonight. Sunday marked Bezzecchi's fourth non-score in the last six races.
  4. Cine a scris articolul ăsta nu e la curent cu Moto GP-ul. Zice că Acosta e "The reigning Moto2 champion" și că are 20 de ani.
  5. Azi
  6. Foarte posibil. Asta este bine, dar parerea mea este ca a cam pierdut momentumul. Sigur, sansele la titlu sunt mari, dar ma tem ca nu va gestiona presiunea pe care singur a pus-o pe el, prin prostiile pe care le-a facut. Aici se va vedea rolul lui Rivola...
  7. Nu era raritate. Toti se operau. Cei pe care ii stiu eu personal se operase deja de 2 ori. Unul dintre ei, ianonne pana in suspendare deja avea 2 la o mana si una la cealalta. Si nu era era aero. Probabil ca nu se mediatiza atat de mult. Se pare ca bez nu are nimic fracturat. Mare minune dupa tumbele care le-a facut.
  8. Marquez întrebat despre penalizarea lui Diggia pe care ziaristii au comparat-o cu intrarea lui la Rossi,a fost finuț - a subliniat faptul ca Diggia nu a fost penalizat pt intrare ci pt ca a tăiat șicana și a zis ca el,spre deosebire de Diggia a reușit sa ia șicana în limite. Diggia în mod normal trebuia penalizat și pt întrarea aia la el.
  9. Acosta precizeaza ca nu este arm pump: Acosta himself clarified, “It’s not arm pump. It’s in the wrist. It’s carpal tunnel [syndrome].” The distinction matters: while arm pump is common and often manageable, carpal tunnel syndrome is a nerve compression issue that can rob a rider of sensation and control, threatening both performance and safety. https://motorcyclesports.net/pedro-acosta-to-undergo-urgent-surgery-after-dramatic-assen-motogp-retirement/
  10. Fix asta a fost declarația lui - nu își mai simțea degetele de aia a și ieșit larg cu Marquez și a decis ca deja e unsafe pt ca nu mai putea modula frânarea. O statistica interesanta - în ultimii 28 de ani de 22 de ori cine a condus după Assen a luat campionatul. Intrebat despre asta,JM a zis ca e bine ca e în față în campionat ca el nu era sigur la început de an ca poate participa la campionat,dar ca nu il intereseaza asemenea statistici.
  11. Erau si inainte.. dar erau raritate. Prima data, am auzit de arm pump la Pedrosa, parca, si intrebam doctorii ce este aia. De cand a fost introdus aero, nu este pilot care sa nu treaca macar printr-o operatie. Asta pentru ca motocicletele, cu elemente aero solicita fizic pilotul mai mult, decat cele de dinainte. Pilotul trebuie sa faca un efort mai mare ca sa vireze, sa le tina pe trasa, sa franeze, nu o mai fac atat de natural. Au alta inertie. In definitiv vorbim de o incarcare aerodinamica pe fata, deloc neglijabila. Vezi ca sunt piloti si membrii ai echipelor care au vorbit pe subiectul asta.
  12. era si inainte la fel. Nu prea are legatura cu aero, ci cu franarea. Sau, sa zic ca singura legatura cu aero este faptul ca vitezele sunt acuma mai mari, deci si franarile mai agresive. pur si simplu nu mai simti degetele. Si nu mai ai control pe franare. Foarte riscant. In general pilotii de moto isi fac cam 2-3 opreratii de-a lungul cariere.
  13. 2025 vs 2026 dupa 10 runde Marcel e la jumatatea punctelor de anul trecut
  14. De cand a fost introdus aero, sindromul compartimental a devenit afectiunea profesionala nr. 1 a pilotilor de MotoGP.
  15. vai ce m-as plictisi si eu 30 zile cu moto :)))))))))))
  16. Acosta sindrom compartimental - chestia cu antebrațul specifica lor. Da nu știam ca e asa dura încât efectiv te poate face sa abandonezi o cursa....
  17. Nu incarca, știu și eu că trebuie să mă duc la un atelier,doar că m-am săturat de din ăștia care pentru o distribuție cer 2000 de euro.Prefer să ardă în fața mea decât să mă ardă ăla pe mine
  18. Nu stiu care este intelegerea dintre ei si Liberty/Dorna, dar ai dreptate, ar trebui sa primeasca ceva bani pe ele...
  19. Is prostălăi ăia. Nici n-a ajuns la spital pentru investigatii. Sper ca nu
  20. Asta e cam adevărat din păcate... Am zis și eu de la început de sezon ca e green supus presiunii nu va putea gestiona - și fix asta s-a întâmplat. You can say that again. Dar asta e un lucru îmbucurător pt noi,spectatorii. Exact.RF e ca un Lorenzo fără performanțele lui Lorenzo N-ar fi exclus exact asta a avut și JLo când a căzut tot aici in maniera aproape identica...dar eu nu cred ca pot ști pt ca ziceau ca își mișca ok toate membrele doar ca are dureri f mari și l-au transferat la spital pt scanări rmn etc
  21. Să sperăm că nu, la Prima Sport n-au zis decât că îl duc la spital pentru investigații complete. Dacă are vreo vertebră fisurată, probabil va reveni după pauza de vară, deci probabil va lipsi de la Sachsenring. Dar Alex Marquez s-a recuperat destul de repede, cred că la el fractura de claviculă a fost mai importantă decât fisura unei vertebre. Sper totuși să participe și la Sachsenring, unde eu voi fi în tribuna 2.
  22. Mutatis mutandis, aduce cu doctorul si ca stil de pilotaj. Un pilotaj foarte curat, precis, cerebral.. depasiri foarte curate, chirurgicale, care ii permit sa inchida perfect. Adversarii nu prea au replica la depasirile lui. Trebuie sa isi puna la punct prima parte a cursei. Intra mai greu in ritm, dar pe final este formidabil.
  23. Aprilia bună treabă. Iuhuuuuuu !!! Super cursa și pentru Ai cu cască Arai
  1. Încarcă mai multă activitate
MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...