Toată activitatea
- Ora trecută
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Poza de la testul 850 Brno - nu bag 100% mana în foc ca e reală dar sursa a fost veridică până acum E imaginația mea sau pare foarte foarte urâtă? Nu ca actualele ar fi foarte frumoase dar măcar sunt impozante.... -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
Da! Chestia e ca la începutul sezonului spunea ca e ok, si-a revenit de dupa ultima accidentare si totul e ok. Ei bine, daca într-adevăr era la potențial maxim si atat putea el... cu siguranță ca l-ar fi putut bate gandul retragerii. Si au mai fost si alte chestii care intareau ideea, cum ar fi refuzul semnarii contractului pe 2 ani direct, ci 1+1 cu posibilitatea retragerii dupa 1 an. Acum treaba e destul de clara, nu, nu era ok la începutul sezonului, nu era Marc din 2025 si nici macar Marc de weekendul trecut. -
KTM 890 Adventure 12/2022 cu optiuni - unic proprietar
topic a răspuns lui gadi în gadiul Motociclete intre 750 si 999 cm cubi
Motocicleta este inmatriculata pe Bucuresti (Romania) ITP valabil 17-12-2026 Fiscal se scoate la vanzare, din ce stiu totul e online acum (in Bucuresti), sa vezi probleme. -
KTM 890 Adventure 12/2022 cu optiuni - unic proprietar
topic a răspuns lui apriliacluj în gadiul Motociclete intre 750 si 999 cm cubi
starea actelor? ITP? fiscal? -
gadi îl urmărește pe KTM 890 Adventure 12/2022 cu optiuni - unic proprietar
-
Vând KTM 890 Adventure S, cumpărată de nouă din Romania și livrată pe 20.12.2022. Sunt unicul proprietar, iar motocicleta are istoric complet de întreținere de la achiziție până în prezent. Kilometraj actual: 72.134 km (rotunjit 75000km). Motocicleta a fost folosită exact pentru scopul pentru care a fost construită: touring și adventure pe distanțe lungi. A parcurs fără probleme mii de kilometri prin România, Germania, Franța, Spania, Norvegia, Suedia, Insulele Faroe, Grecia, Turcia, Serbia, Bosnia, Muntenegru, Bulgaria, s.a.m.d. Nu este o motocicletă care a stat în garaj, ci una care și-a demonstrat fiabilitatea în călătorii reale prin Europa. Dotări originale KTM: * Tech Pack activat (Cruise Control, Quickshifter+, Rally Mode și funcțiile asociate) * Șa încălzită pilot * Șa încălzită pasager * Mânere încălzite * Protectii maini cu insertii aluminiu (puternice) * Proiectoare originale KTM cu suporti și comandă dedicată * Compartiment original KTM pentru stocat telefon sub șa * Suport GPS/telefon * Priză USB originală Echipare touring: * Topcase Givi V47 (Placă Givi M7) * Sistem iluminare stop în topcase (funcțional la frânare) * Extra stop sub topcase (functional la franare sau ca lumina pozitie) * Suporturi bagaje/cutii laterale demontabile de la Givi (monokey) * Carpuride W603 cu Android Auto și Apple CarPlay * Sistem TPMS cu afișaj separat * Priza 12V DIN (mica) extra * Suport dashcam Upgrade-uri și îmbunătățiri: * Ambreiaj hidraulic Magura * Manere scurte ambreiaj si frana * Scarite pilot super late * Pedala frana "foldable" * Arcuri față Hyperpro * Baterie litiu * Filtru de aer lavabil K&N * Furtune radiator Samco * Capac termostat aluminiu * Bare de protecție HeavyDuty * Bash plate Camel ADV aluminiu 6 mm * Discuri de frână Galfer față și spate * Plăcuțe de frână Brembo LA/SX Întreținere: * Schimburi de ulei și filtre efectuate la aproximativ 7.500 km sau mai devreme, în funcție de călătoriile planificate * Motocicleta a fost întotdeauna servisată înaintea plecărilor în vacanțe lungi * Reglajele de supape efectuate conform planului de întreținere KTM * Ultimul schimb de ulei și filtre efectuat la 72.114 km Motocicleta este pregătită de drum și nu necesită investiții imediate. Pentru cine caută un KTM 890 Adventure deja echipat pentru touring, cu istoric clar și transparent, fără să mai investească mii de euro în accesorii, aceasta este o variantă foarte bine pusă la punct. Accept orice verificare rezonabilă. Preț: 8500EUR. Pentru inca 750EUR se ofera si 2 saci laterali Kriega (OS32 stanga si OS22 dreapta) plus placile de montaj aferente. Motocicleta se poate vedea in Bucuresti (zona Mall Vitan sau Orhideea). Telefon 0750430538
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui georgem în Cavaleruul Competitii Internationale
Și-a rezolvat problema cu șuruburile strâmbe din umărul drept care îi atingeau nervul, mai are să își refacă complet masa musculară, ca să poată merge cum știe el. Probabil după pauza de vară va fi complet refăcut. -
CF MOTO SR-S 450 2024 4900 euro
topic a răspuns lui ulei_moto în ulei_motoul Motociclete intre 250 si 499 cm cubi
salut ! Multumesc pentru input-ul tau, poate ai dreptate in legatura cu pretul, vedem, m-am orientat dupa ce ofera piata, pana atunci motorul este inca disponibil, plasticul crapat, nu exista pe stoc la furnizor, pe culoare. - Azi
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
Eu spuneam asta ca S-AR PUTEA SA-ȘI ANUNTE RETRAGEREA la ce început dezastruos de sezon a avut. Dar cred ca ceva s-a întâmplat intre timp, nu? Ceva de care nimeni nu stia. Probleme existau, clar. Ma bucur ca a rezolvat, cel puțin partial. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui apriliacluj în Cavaleruul Competitii Internationale
submediocru -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
pilot de pluton. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Cine erau aia care tot îmi explicau ca Marquez e distrus și își anunță retragerea? Nimeni nimic acum desigur. Îmi e lene sa caut dar se știu. 2028 da?hah -
Salutare, odata cu vanzarea Jimny-ului acum 3 ani, am ramas pe batatura cu remorca moto. Neutilizata intrucat pe masinile curente nu mai am carlig si motorul il misc pe roti... Este de productie locala (firma brasoveana) in anii 2000, monopost, utilizata initial pentru un Moto Guzzi California 1100 deci duce fara probleme motociclete masive. Nu este in cea mai buna stare cosmetica, dar este inmatriculata pe numele meu, impozite si fiscal la zi, fara RCA (~50lei ultima data cand am facut) si fara ITP (expirat in 2024). Se vinde doar cu transcriere fiscala si asigur pe costul meu inspectia ITP pentru eventualul cumparator - trebuie doar sa isi faca RCA care este oricum necesar pentru finalizare transcriere. Pret 2000lei. Disponibila la Brasov. Contact pe PM si stabilim acolo cum discutam detalii si alte clarificari. Mersi
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
plm daca intra aici pe forum afla si el ca aprilia e cea mai buna si schimba tabara. -
Ativix îl urmărește pe BMW R 1150 GS
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui georgem în Cavaleruul Competitii Internationale
Acum a comis-o, dacă a semnat... Trebuie să mai îndure 2 ani trotinera roșie, apoi se poate retrage. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
Pai asta spun, ca datele lui sunt importante pentru ei. Sun importante pentru ingineri, in primul rand. Au o baza de la care pot porni, pentru versiunea de la Valencia. Si pentru noii veniti sunt importante datele lui Acosta, pentru ca vad oamenii ce face pustiul ala diferit fata de ei.. le arata cam cum trebuie sa piloteze prototipul ala. Orice informatie este importanta, daca este corecta. Pe langa datele de telemetrie, foarte important este si ce le spune, din pdvd al feelingului, atat in ceea ce priveste motoreta propriu-zisa, cat si referitor la feelingul cu noile pneuri. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
Bingo! Cum poti afla potențialul materialului de concurs decat prin punerea unui pilot ff bun in șa sa-i dea capat. E valabil pentru toti -
yoz1978 îl urmărește pe Închirieri, căutări, oferte de garaje
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
intr-un fel sunt ca arata ca moto poate. problema e ca Pedro pleaca si pe Digia si AM sau care or veni la ktm - nu stim cat ii vor ajuta acele date. gandeste-te ca toti de la ktm vad datele lui pedro si totusi el e singurul care e mereu sus. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
Pai, daca ar fi numai asta, nu inseamna ca datele lui sunt importante pentru ei? Omul ala chiar scoate tot ce se poate din motocicleta. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
puteai sa te opresti aici nu sunt man, au si acum datele lui pentru moto curenta, cu ce ii ajuta? poate doar sunt curiosi daca moto e capabila cu pedro pe ea. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
degeaba, aprilia e cea mai buna si anu asta si aia de 850 mai bine se retragea. -
MM cu ducati pana-n 28 https://www.youtube.com/watch?v=M_rTDcDauSQ
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
-
Sa mai si radem......BANCURI !
topic a răspuns lui apriliacluj în Leonul BUCURESTI - discutii generale
ce e un piron? locul unde moldovenii asteapta trenul.... -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
Sunt rautacios, dar nu pot sa nu constat o realitate. Yamaha are sub contract, pana pe 31 decembrie 2026, un pilot care, conform fanilor si campaniei de marketing, facuta in jurul lui, ar fi miezul. Si cu toate astea, echipa decide sa nu il foloseasca. Pe de alta parte, KTM decide sa testeze cu Acosta, care, ca si Q, urmeaza sa plece. Argumentul lui Beirer, l-ai spus chiar tu. Pai daca Q este miez, prea smecher (ca si Acosta), etc, de ce Yamaha nu ar testa cu el??? Imi argumentezi ca celelalte echipe nu testeaza cu pilotii care pleaca. Pentru Ducati, Aprilia si Honda (care, spun gurile rele, ar veni si ea cu ceva noutati), este logic sa nu testeze cu cei care pleaca... nu vor sa ofere concurentei anumite informatii, dar pe cine draq intereseaza ce face Yamaha??? Sau KTM??? Hai sa fim seriosi. Nu testeaza cu Q pentru ca nu au nevoiie de datele lui. Nu sunt utile, colegu'! In timp ce la KTM, datele lui Acosta sunt esentiale.
