Sari la conținut

Tragedie Si Durere In Randul Motociclistilor Din Iasi


orestte
 Share

Postări Recomandate

Nici la ora la care scriu aceste randuri nu-mi vine sa cred ce s-a intamplat cu Ovidiu Pavel, cunoscut de prieteni drept Fleica, unul dintre fondatorii motociclismului modern din Iasi. Vicepresedintele clubului East Side Dogs, Ovidiu a fost unul din cei mai experimentati motociclisti din Iasi, cu un foarte bun spirit organizatoric, el a contribuit trup si suflet la ridicarea intalnirilor moto ce au avut loc in Iasi, fiind nu de putine ori sufletul acestora prin energia si pasiunea sa pentru motociclism. A fost de asemenea nelipsit de la majoritatea intalnirilor din tara unde se facea remarcat usor.

Ovidiu a fost si un foarte bun mecanic, chiar unul din cei mai buni mecanici din Iasi si nu cred ca a existat motociclist care sa nu fi trecut macar o data prin service la Fleica.

Pentru Ovidiu motocicleta a insemnat totul. Pentru noi a fost un prieten de incredere de la care aveai multe de invatat. El va ramane in inimile noastre. Dumnezeu sa il odihneasca!

post-669-1180483104_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe drumul national Iasi-Sculeni, in jurul orei 21, conducand un gsxr 1000, Ovidiu nu a putut evita o vaca aflata pe carosabil. In urma impactului, s-a stins la scurt timp la Spitalul de Urgente Sf. Spiridon.

Sunt foarte indurerat de aceasta tragedie.

Dumnezeu sa il odihneasca, condoleante familiei si celor apropiati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !!... :cheers: :cheers: imi pare sincer rau pt ce s-a intamplat...dar trebuie sa invatam ca shi cu experienta multa se poate intampla... :cheers: numai la noi in romania gasesti tot felul de animale si obiecte pe carosabil care iti pot lua viata...pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TIN SA PRECIZEZ CA IL CUNOSTEAM FOARTE FOARTE BINE PE FLEICA... IMI ERA PRIETEN FORATE BUN UN OM CU ZAMBETUL PE BUZE TOT TIMPUL.FOARTE BUN MECANIC... ERA UN OM DE NOTA 20. NU POT SA CRED ACESTE LUCRURI. NU AM PUTEREA. SUNT DIN BACAU.... SI ACUM DIMINEATA AM UN CURS FESTIV SI DUPA ACEEA PLEC DIRECT LA IASI.

 

INCAODATA CONDOLEANTE FAMILIEI SI PRIETENILOR. FLEICA NU TE VOM UITA NICIODATA. VEI RAMANE PRINTRE NOI. SI SA STII CA VOI INCERCA EU... CA AL FIECARE INTALNIRE MACAR. SAU CEL PUTIN EU. SA TIN CATEVA MINUTE DE RECULEGERE PENTRU TINE.

 

DUMNEZEU II IA LA EL SUS PE CEI MAI BUNI. NU CREDEAM VREODATA CA DUMNEZEU POATA LUA DE LANGA NOI PE CINEVA DRAG.

 

RIP. N U T E V O M U I T A N I C I O D A T A F L E I C A(OVIDIU)!!!!!!!

post-10226-1180501461_thumb.jpg

post-10226-1180501857_thumb.jpg

post-10226-1180501878_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...