Sari la conținut

Accident foarte grav pe Sos. Chitilei


Enduristul
 Share

Postări Recomandate

Azi pe soseaua Chitilei in jurul orei 14:30, un motociclist care are nr B 04 HCA (sper ca am retinut corect) mergea spre intersectia cu Podul Constanta si a vrut sa depaseasca prin statia de tranvai.Partea proasta e ca dupa refugiul statiei de tramvai un conducator de duba a vrut sa intoarca (linie continua) si nu l-a vazut.Bine, nici nu avea ce sa caute motociclistul prin statie.Asa ca a fost culpa comuna.

Partea si mai proasta e ca baiatul avea casca la el dar nu pe cap,ci prinsa de portbagaj.Dar cea mai ghinionista treaba care mi s-a parut a fost ca singele curs din capul individului era exact pe sina de tramvai. Nu ca ar fi fost mult mai ok daca se lovea de asfalt.....

Sa speram ca scapa.Sa-l ajute Dumnezeu!!!

Ca semn distinctiv motorul avea pe carena de la far un abtzipild cu un paianjen rosu.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe soseaua Chitilei in jurul orei 14:30, un motociclist care are nr B 04 HCA (sper ca am retinut corect) mergea spre intersectia cu Podul Constanta si a vrut sa depaseasca prin statia de tranvai.Partea proasta e ca dupa refugiul statiei de tramvai un conducator de duba a vrut sa intoarca (linie continua) si nu l-a vazut.Bine, nici nu avea ce sa caute motociclistul prin statie.Asa ca a fost culpa comuna.

Partea si mai proasta e ca baiatul avea casca la el dar nu pe cap,ci prinsa de portbagaj.Dar cea mai ghinionista treaba care mi s-a parut a fost ca singele curs din capul individului era exact pe sina de tramvai. Nu ca ar fi fost mult mai ok daca se lovea de asfalt.....

Sa speram ca scapa.Sa-l ajute Dumnezeu!!!

Ca semn distinctiv motorul avea pe carena de la far un abtzipild cu un paianjen rosu.

 

No offence fratilor...dar cand aud ca pica unu care isi tinea casca pe portbagaj sau pe cot...chiar raman fara cuvinte...chiar e asa greu de inteles...nici 100 m fara casca...incredibil...Sanatate maxima riderului...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era a lui mobra?

Tind sa cred ca nu si sper sa nu ma insel. BMW-ist fara casca (in afara de mine incercand sa controlez un eveniment) n-am vazut niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tind sa cred ca nu si sper sa nu ma insel. BMW-ist fara casca (in afara de mine incercand sa controlez un eveniment) n-am vazut niciodata.

 

unde ai citit tu ca avea BMW ? :cheers:

nu de alta dar sa stiu: merg sa ma culc sau mai stau... :disappointed:

 

le: merg sa ma culc! :D

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in jur de ora 17:30 ma intorceam catre targoviste prin zona respectiva, politia inca facea masuratori. daca accidentul a avut loc la 14:30, iar politia masura si poza la ora 17:30, ma gandesc la ce e mai rau. sper sa ma insel, dar cam stiu cum se procedeaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde ai citit tu ca avea BMW ? :cheers:

nu de alta dar sa stiu: merg sa ma culc sau mai stau... :disappointed:

 

le: merg sa ma culc! :D

Poate la servici pe fluxul de stiri (cred ca lucreaza la Adevarul)? Ca intr-adevar informatia asta nu a aparut pana acum pe acest topic. Pe de alta parte trebuie sa recunosc faptul ca nici eu nu imi amintesc sa fi vazut motociclisti imprudenti cu BMW, ca astea de pe la noi sunt de obicei din alea de drum lung nu de fite in oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate la servici pe fluxul de stiri (cred ca lucreaza la Adevarul)? Ca intr-adevar informatia asta nu a aparut pana acum pe acest topic. Pe de alta parte trebuie sa recunosc faptul ca nici eu nu imi amintesc sa fi vazut motociclisti imprudenti cu BMW, ca astea de pe la noi sunt de obicei din alea de drum lung nu de fite in oras.

 

mai citeste o data titlul si subtitlul si baga un later edit: :disappointed:

 

De care f650? gs sau clasic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De care f650? gs sau clasic?

Clasic ,cred ca din 1997 ca avea semnalele din fata incastrate.

Pe la ora 15 : cand ma holbam si eu pe acolo incercand sa indepartez idiotii cu tigari aprinse in mana de langa balta de benzina de sub rezervor,pacientul era inca in salvare unde medicii isi faceau datoria.O colega de servici care era in curte cand s-a intamplat ,zice cum ca baiatul avea capul umflat foarte rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la baietii care au fost in zona (treaba s-a intamplat la mine in cartier) am aflat ca era om pe la 40 si ceva de ani, imbracat la camasa, pantaloni de stofa, cel putin parea om serios. A lovit frontal (cu moaca) de linia de tramvai si aproape se ineca cu sange. :disappointed:

Altceva nu mai stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai citeste o data titlul si subtitlul si baga un later edit: :disappointed:

 

De care f650? gs sau clasic?

Ai dreptate, greseala mea, si am mai facut din astea de model in ultima vreme. In ultimul timp ma uit mai mult daca accidentul are data si mai ales in ultima saptamana daca trebuie sa-i fac pin ca e cu donat de sange sau sa-i fac un-pin ca nu mai trebuie donat pentru ca au avut loc mai multe accidente grave ale caror protagonisti erau posesori de permis de conducere si unii din ei mergeau si regulamentar. E sfarsit de sezon si ma asteptam ca sa fie accidente mai rare, dar cand colo sa mergi pe BMW prin stanga liniei de tramvai si fara casca depaseste asteptarile mele de sfarsit de sezon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

nu vreau sa ma bag in seama aiurea,sigur era BMW nu de alta dar numarul mi se pare cunoscut si era pus pe o aprilia pegaso de 125

pe fostul si actualul propietar ii cunosc,culmea este ca amandoi lucreaza la Fordul de la capatul lui Chitila

 

 

deci daca poater spune cineva ceva mai exact despre mobra

 

 

 

 

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

nu vreau sa ma bag in seama aiurea,sigur era BMW nu de alta dar numarul mi se pare cunoscut si era pus pe o aprilia pegaso de 125

pe fostul si actualul propietar ii cunosc,culmea este ca amandoi lucreaza la Fordul de la capatul lui Chitila

 

deci daca poater spune cineva ceva mai exact despre mobra

 

respect

Offtopic: Pe te tine te intereseaza ce face mobra sau de ce a varsat ala niste sange din cap pe sina de tramvai? Pe mine personal ma cam doare fix in pix de fiare si in acest scop as cita titlul unui album de la o formatie care mie personal nu-mi place cum canta: "Rust in peace!"

 

OnTopic: Pana la urma stie cineva ceva concret despre accidentul asta si despre starea motociclistului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur era BMW F 650 clasic (pana in 1997),culoare neagra (o sa vina si poze).Am spus ca nu sunt sigur de numar pt ca mi l-a dictat un coleg prin telefon in timp ce postam si nu se auzea prea bine.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

sanatate motoristului! si fara ura dar cred ca ii va fi invatatura de minte. aviz celor ce o ard fara casca, poate le vine mintea la cap.

 

 

 

Clasic ,cred ca din 1997 ca avea semnalele din fata incastrate.

Pe la ora 15 : cand ma holbam si eu pe acolo incercand sa indepartez idiotii cu tigari aprinse in mana de langa balta de benzina de sub rezervor,pacientul era inca in salvare unde medicii isi faceau datoria.O colega de servici care era in curte cand s-a intamplat ,zice cum ca baiatul avea capul umflat foarte rau.

benzina nu ia foc de la tigara. sa testat chestia asta si nu sa reusit a prinde benzina cu tigara. din contra se stinge. am patit-o eu odata, ma holbam in rezervor sa vad benzina si intreb de o bricheta cu lumina, da nam mai apucat sa mai zic cu lumina ca lam si vazut pe unu cu bricheta aprinsa la busonul rezervorului :disappointed: nu stiam cum sa suflu sa io stig,da noroc ca iam prins flacara in mana :cheers:

scuze de offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Pe te tine te intereseaza ce face mobra sau de ce a varsat ala niste sange din cap pe sina de tramvai? Pe mine personal ma cam doare fix in pix de fiare si in acest scop as cita titlul unui album de la o formatie care mie personal nu-mi place cum canta: "Rust in peace!"

 

OnTopic: Pana la urma stie cineva ceva concret despre accidentul asta si despre starea motociclistului?

 

 

 

Cred ca ai cam multa treaba,dupa cum am zis mi se pare cunoscut nr de inmatriculare,iar proprietari nu raspund la tel.

Incearca sa nu mai fii asa de acid ca umpli unele topicuri degeaba

 

Multumesc celui care a raspuns corect, sanatate celui care este inplicat in accident.

 

 

 

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in jur de ora 17:30 ma intorceam catre targoviste prin zona respectiva, politia inca facea masuratori. daca accidentul a avut loc la 14:30, iar politia masura si poza la ora 17:30, ma gandesc la ce e mai rau. sper sa ma insel, dar cam stiu cum se procedeaza

 

Se faceau masuratori si la ora aia deoarece a fost o zi de kko refuland de accidente care mai de care mai nasoale.

Mesaj completat

OnTopic: Pana la urma stie cineva ceva concret despre accidentul asta si despre starea motociclistului?

 

Moto a ajuns in coma la spital .. Glasgow 3 ... nush daca a prins dimineata ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, greseala mea, si am mai facut din astea de model in ultima vreme. In ultimul timp ma uit mai mult daca accidentul are data si mai ales in ultima saptamana daca trebuie sa-i fac pin ca e cu donat de sange sau sa-i fac un-pin ca nu mai trebuie donat pentru ca au avut loc mai multe accidente grave ale caror protagonisti erau posesori de permis de conducere si unii din ei mergeau si regulamentar. E sfarsit de sezon si ma asteptam ca sa fie accidente mai rare, dar cand colo sa mergi pe BMW prin stanga liniei de tramvai si fara casca depaseste asteptarile mele de sfarsit de sezon...

 

 

 

Da mult timp liber mai ai. Poate ne mai lasi si pe noi in pace. Ca spui numai lucruri inteligente. Vrei sa bati recordul de posturi. Sper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mult timp liber mai ai. Poate ne mai lasi si pe noi in pace. Ca spui numai lucruri inteligente. Vrei sa bati recordul de posturi. Sper.

dar voi avetzi o fixatie cu posturile astea ? crezi ca iei premiu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...