In câțiva ani (vreo 5-6) am împins două amortizoare, primul 2800 lei, celălalt 4000 lei (am primit reducere de la Domnul Tiberiu Troia, client fidel). Ambele amortizoare sunt servisabile, primul a văzut service in Olanda, al doilea are prea puțini km ca să necesite. Au fost ieftine? Nu. Au fost necesare? Da, pentru că la 650 era praf amortizorul standard, iar la miar se simte clar diferența de confort. Merită? Da, deoarece se pot servisa, trimit unde trebuie și în scurt timp primesc colet cu produsul recondiționat. Să iei un amortizor sh poate fi o soluție ieftină, dar în scurt timp poți ajunge în aceeași situație, deoarece poate ceda și abia atunci realizezi că ai aruncat banii pe ceva ieftin. Faci cum vrei, poate părea mult 7-800 euro pentru un amortizor, totuși ar fi interesant cum te-ai simți după montaj, când moto ar deveni brusc "altceva".
Dacă amortizorul de pe moto este servisabil, atunci situația e simplă, se trimite la recondiționat, ura și la gară! Am putea afla dacă ai pune niște poze.