Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

din cate mi-a zis fratemio pe motociclist il cheama zoli... mai multe nu stiu...

 

eu am fost ieri pana la spitalul judetean ca nu stiam daca tipul e sandu sau nu..am ramas fara baterie la telefon ca sa mai pot fi sunat.nu mi-a zis care e starea tipului...era agitatie mare acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intradevar pe motociclist il chem ZOLI avea scris numele pe motor , sub stopul de pe spate , de fapt intre stop si placuta cu numar.Am fost aseara tarziu la spitalul Judetean cu Aleck , Sergiu81 , Repsol , Ybu , si inca 2 prieteni care au venit personal cu masina. Am fost jos la oficiu , unde am intrebat de starea lui. Personalu ne-a spus ca este sub supraveghere , are dinti din gura sparti , si mandibula dislocata , probabil ca mai are si alte leziuni.

Sa il f..t in gura pe sofer :D de nenorocit , putea sa il omoare , puscaria s ail manance :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dsgsdf

 

Da....fusei si io p-acolo aseara, imediat dupa accident. Pe om il cheama Szabo Zoli, calarea o Yamaha Super TNR, nr: BH 09 AVX. Impactul a fost puternic, masina e indoita mai mult de 20 de cm inauntru (inclusiv praguri, plafon). Casca GREX si-a facut onorabil datoria. Am fost aseara la spital, familia era deja acolo (are doi copii mici), ni s-a spus ca la primele investigatii pare ok, tomografia pare ok, mandibula rupta, probabil si alte cateva oase rupte, dar e CONSTIENT. A avut zile.

 

Spicuiesc cateva poze, sper sa nu deranjeze pe nimeni.

 

post-17074-1218527986_thumb.jpgpost-17074-1218528000_thumb.jpg

post-17074-1218528008_thumb.jpgpost-17074-1218528020_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a sunat si pe mine gixxxer ieri.

Oamnei buni asta e deja macel. Acuma se vede ca toti prostii si proastele au luat carnet de conducere.

Ma bucur ca acuma e mai serios examenul de sofer pe calculator.

Doresc insanatosire grabnica la motociclist!!!!

 

P.S.Au putu transporat motorul de la fata accidentului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt curios ce se intampla si ce pedepse primesc acesti soferi care fac macel pe sosele :D , cel cu buldoexcavatorul la Sacadat si asta de pe Stefan Cel Mare cu Transilvaniei (sau poate intra in uitare, ca multe altele) ... presa locala astazi ii cam moarta dupa cum vad pe Bihon, Bihoreanul, ContrastOnline si Erdon :P.

 

P.S. Cine a fost la locul accidentului: detalii varsta sofer Opel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai omul asta chiar a avut zile cineva la pazit pt ca la impactul care l-a avut ma mir ca a supravietuit si eu m-am oprit direct in masina dar nu se compara cu ce a patit el....m-am ingrozit aseara ce am vazut acolo....cred ca ziua de Luni ii cu ghinion acu 2 saptamani cam la aceasi ora eram eu pe jos...... :D soferilor idioti ar trebui sa facem ceva....nush ce ca ori ce manifestatie se face impotriva accidentelor nu are nici un efect sa are pe termen scurt...a doua zii iar auzi de trecut pe rosu linie continua....Multa sanatae lui Zoli speram sa se faca bine si sa se reintoarca cat mai repede la familie...aseara cand am vazut copilasii aia doi i-mi venea sa plang...Asfalt Uscat!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vrut sa vin p la spital sa vad daca nu e sandu dar din pacate am avut i eu un mc accident cu masina pe independentei cu un tip cu un audi TT care gonea nebuneste si m-a lovit. Am aflat pe urma ca nu vb de sandu.

 

Sanatate maxima motociclistului si multa :D soferului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclist acroÂşat grav pe „ÂŞtefan cel Mare”

ÂŞoferul orădean T.V. (54 ani) nu a respectat luni la ora 20:10 culoarea roÂşie a semaforului din intersecția străzilor Transilvaniei Âşi ÂŞtefan cel Mare, acroÂşându-l pe motociclistul S.Z. (34 ani), din Diosig, care circula regulamentar.

Motociclist acroÂşat grav pe „ÂŞtefan cel Mare”

„În urma evenimentului rutier, conducătorul motocicletei a suferit leziuni multiple pentru îngrijirea cărora a fost internat în spital. Cercetările sunt continuate de polițiÂştii orădeni pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor producerii accidentului.”, mai informează ofițerul de presă al IPJ Bihor, subcomisar Ioana IndrieÂş.

 

sursa Bihon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa driverului! bine ca nu a fost mai rau! Tomografia ,de curiozitate, unde a fost facuta? la Pelican, sau judetean'? Nu de alta, dar ls judetean nu au ,sau e defect tomograful si in vremurile bune cica ar fi functionat doar trei zile pe saptamana! Sanatate multa pentru Zoli!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclist acroÂşat grav pe „ÂŞtefan cel Mare”

ÂŞoferul orădean T.V. (54 ani) nu a respectat luni la ora 20:10 culoarea roÂşie a semaforului din intersecția străzilor Transilvaniei Âşi ÂŞtefan cel Mare, acroÂşându-l pe motociclistul S.Z. (34 ani), din Diosig, care circula regulamentar.

„În urma evenimentului rutier, conducătorul motocicletei a suferit leziuni multiple pentru îngrijirea cărora a fost internat în spital. Cercetările sunt continuate de polițiÂştii orădeni pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor producerii accidentului.”, mai informează ofițerul de presă al IPJ Bihor, subcomisar Ioana IndrieÂş.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclist acroÂşat grav pe „ÂŞtefan cel Mare”

ÂŞoferul orădean T.V. (54 ani) nu a respectat luni la ora 20:10 culoarea roÂşie a semaforului din intersecția străzilor Transilvaniei Âşi ÂŞtefan cel Mare, acroÂşându-l pe motociclistul S.Z. (34 ani), din Diosig, care circula regulamentar.

„În urma evenimentului rutier, conducătorul motocicletei a suferit leziuni multiple pentru îngrijirea cărora a fost internat în spital. Cercetările sunt continuate de polițiÂştii orădeni pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor producerii accidentului.”, mai informează ofițerul de presă al IPJ Bihor, subcomisar Ioana IndrieÂş.

 

nasol!

parca in ultimul timp nu mai sunt asa mediatizate accidentele daca sunt soferii auto de vina, nu vii se pare?! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

colega mea face scoala de soferi, azi dimineata a trecut spre str.calarasilor si mi-a povestit ca a fost ceva accident, a vazut o motocicleta intre doua masini. oare ce s-a intamplat???

ah si nu in ultimul rand cineva cu un cielo verde care are in numar: SYR, e un dobitoc! feriti-va! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,din cite am auzit,a avut loc un accident destul de grav la bucea(negreni)inte un motor si o masina.din cite am auzit eu,cel cu masina a iesit in fata motociclistului care era cu nr de bihor iar cel cu masina s-a facut disparut si inca nu l-au gasit,se pare ca era rom (mai multi in masina).daca mai aflu ceva detalii o sa va anunt.lumea vorbea ca motociclistul era plin de singe si a fost transoprtat in coma inspre spital.

 

p.s.eu eram la iarba verde cind s-a intimplat si am vazut citeva masini de politie si salvare mergind inspre locul accidentului.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,din cite am auzit,a avut loc un accident destul de grav la bucea(negreni)inte un motor si o masina.din cite am auzit eu,cel cu masina a iesit in fata motociclistului care era cu nr de bihor iar cel cu masina s-a facut disparut si inca nu l-au gasit,se pare ca era rom (mai multi in masina).daca mai aflu ceva detalii o sa va anunt.lumea vorbea ca motociclistul era plin de singe si a fost transoprtat in coma inspre spital.

 

p.s.eu eram la iarba verde cind s-a intimplat si am vazut citeva masini de politie si salvare mergind inspre locul accidentului.

;)

rromi, tata, cand vom scapa de ei? dupa tigani cand ajungea omu' in spatiu? peste un milion de ani?!? :cheers:

ar trebui pusi la munca,-cea mai grea pedeapsa pentru un tigan,! sanatate driverului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci despre accidentul din oradea nu stie nimeni...hm...

era o motocicleta tip mai veche, culcata pe sosea intre doua masini, iar baiatul a fost dus cu salvarea.

colega mea atata a vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentu de la Negreni........ a fost implicat unul din cei mai buni prieteni ai mei il cheama Tibi probabil multi il cunosc are un K5 de 750 :) E in coma la spitalul din Cluj fratemeu e la spital de azi(a 2-a zi dupa accident) impreuna cu alti prieteni motociclisti foarte buni. Maine vorbesc la telefon cu fratemeu sa vad cum se simte. Eu cand am aflat de accident am inlemint :blink:

post-41405-1218916466_thumb.jpg

post-41405-1218916483_thumb.jpg

post-41405-1218916550_thumb.jpg

Editat de loco rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai de viata mea...il stiu pe Tibi de mult timp...cum naiba s-a intimplat??

Sper din tot sufletu' sa-si revina!

Te rog da de stire cum ai ceva vesti noi despre starea lui!

 

Edit:

Acu vad ca el e cel de la Negreni...bai deci nu e adevarat, e unu din cei mai vechi si experimentati motociclisti de la noi :) ..

Editat de Luc_zxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...